Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, iż 25 października 2016 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy ulicy Karłuszowiec 5 w Tarnowskich Górach, odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Początek o godz. 11.00. Zapraszamy.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Gwarek o Kaletach  

  Zachęcamy do przeczytania artykułu pt.: "Kalety przyblokują budowę autostrady?“, opublikowanego na portalu internetowym www.gwarek.com. Jest to materiał na temat przewozu przez Miasto Kalety kruszywa do budowy autostrady A1 w rejonie węzła Woźniki. Cały artykuł można przeczytać w tradycyjnym, papierowym wydaniu “Gwarka” z dnia 18.10.2016 r.

  więcej
  Gwarek o Kaletach
 • Ogłoszenie dla rodziców dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola nr 1 w Kaletach  

  W związku z koniecznością usunięcia skutków awarii technicznej w budynku Miejskiego Przedszkola nr 1 w Kaletach, informujemy że od poniedziałku 24 października do odwołania przedszkole będzie funkcjonować w pełnym zakresie w budynku klas I –III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach, ul. 1 Maja 8 (biały budynek). W razie pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu 575 799 623.

  Ogłoszenie dla rodziców dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola nr 1 w Kaletach
 • Zaproszenie na wspólną poetycką podróż naszych poetek Anny Dudek i Małgorzaty Brol  

  Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Henryka Borka w Kaletach zaprasza na wspólną poetycką podróż naszych poetek Anny Dudek i Małgorzaty Brol. Spotkanie odbędzie się w dniu dzisiejszym 20 października 2016 r., o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Szczegóły na plakacie.

  więcej
  Zaproszenie na wspólną poetycką podróż naszych poetek Anny Dudek i Małgorzaty Brol
 • Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej  

  18 października 2016 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach spotkali się nauczyciele i pracownicy oświaty czynni i emerytowani z terenu całej gminy, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. W wydarzeniu udział wzięli: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak wraz z radnymi Ireną Nowak, Janiną Perz, Antonim Jeżem i Krzysztofem Rogoczem oraz zastępca burmistrza Dariusz Szewczyk.

  więcej
  Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
 • Gwarek o naszym mieście  

  Zachęcamy do zapoznania się z artykułem red. Jarosława Myśliwskiego pt. "Czas na Ekokarliki", jaki ukazał się na stronie internetowej www.gwarek.com.pl oraz papierowym wydaniu gazety z 4 października 2016 r. Jest to materiał na temat przedsięwzięć promujących ekologię w miastach, w tym również w Kaletach.

  więcej
  Gwarek o naszym mieście
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.08.2016 roku przedstawiała się następująco:

  - Powiat Tarnogórski 8,2%;

  - Województwo Śląskie 6,8%;

  - Kraj 8,5%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.09.2016 r. było 318 bezrobotnych, w tym 171 kobiet. 36 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 9 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Gwarek o Kaletach  

  Zapraszamy do lektury artykułu pt. “Kalety dostaną 6 tys. zł na film“, jaki ukazał się na stronie internetowej “Tygodnika Gwarek”. Materiał informuje o nowej produkcji filmowej o charakterze promocyjno-ekologiczno-edukacyjnej, która zrealizowana zostanie przez Miasto Kalety. Artykuł ukazał się również w “papierowym GWARKU” 42 z 18.10.2016.

  więcej
  Gwarek o Kaletach
 • Gmina Kalety przystąpiła ponownie do Podprogramu 2016 Programu Operacyjnego Pomoc Żywieniowa 2014-2020  

  W dniu 14 października 2016 r. gmina Kalety ponownie podpisała umowę dotyczącą realizacji Podprogram Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. Program będzie realizowany od 14 października 2016 r. do 30 maja 2017 r. Realizatorem programu będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach. Celem programu będzie dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących.

  więcej
  Gmina Kalety przystąpiła ponownie do Podprogramu 2016 Programu Operacyjnego Pomoc Żywieniowa 2014-2020
 • Krzysztof Marczak i Damazy Świder wychowankowie TPD Kalety częścią sukcesu Lwów Unimot Częstochowa  

  W minioną niedzielę 16. października 2016 r. zawodnicy Krzysztof Marczak i Damazy Świder, wychowankowie zespołu speedrowera TPD Kalety, wzięli udział w decydujących rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski w speedrowerze. W tym dniu na torze w Ostrowie Wielkopolskim zawodnicy z Kalet reprezentowali biało-zielone barwy drużyny Unimot Lwy Częstochowa. Dzięki wspaniałej postawie wszystkich zawodników, częstochowscy speedrowerzyści wywalczyli złoty medal i Drużynowe Mistrzostwo Polski w sezonie 2016. Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.

  więcej
  Krzysztof Marczak i Damazy Świder wychowankowie TPD Kalety częścią sukcesu Lwów Unimot Częstochowa
 • Ogłoszenie dla rodziców dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola nr 1 w Kaletach  

  W związku z awarią techniczną w budynku Miejskiego Przedszkola nr 1 w Kaletach, informujemy że od wtorku 18 października do piątku 21 października przedszkole będzie pełniło dyżur dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki. Dyżur pełniony będzie w godzinach pracy przedszkola w budynku klas I –III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach, ul. 1 Maja 8 (biały budynek). Z rodzicami wszystkich dzieci kontaktować się będą telefonicznie wychowawcy grup. W razie pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu 575 799 623

  Ogłoszenie dla rodziców dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola nr 1 w Kaletach
 • Jubileusz 25 lecia pożycia małżeńskiego  

  13 października 2016 r., w restauracji "Literatka" miała miejsce uroczystość uhonorowania par Naszych mieszkańców, które przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 25 lat. „Srebrne gody” wraz z zaproszonymi świętowali: proboszcz parafii w Jędrysku - Wojciech Ciosmak, burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak, radni Rady Miejskiej Mirosława Potempa Michał Brol, Adam Gabryś, Grzegorz Krupa oraz zastępca kierownika USC Lidia Chrobok. Szanownym Jubilatom złożono serdeczne życzenia dalszej pomyślności oraz wytrwania w swoich związkach w zdrowiu co najmniej następnych 25 lat.

  więcej
  Jubileusz 25 lecia pożycia małżeńskiego
 • Informacje 7 dni TG Stacji  

  Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania programu “Informacje 7 dni”, telewizji internetowej TG STACJA. W tym wydaniu między innymi o uroczystym przekazaniu nowego radiowozu dla Komisariatu Policji w Kaletach (od 7:11 minuty materiału).

  Informacje 7 dni TG Stacji
 • Nagroda specjalna "Masterchefa" dla Grzegorza Bienia  

  Grzegorz Bien, robi furorę. I to dosłownie! Wczorajszy odcinek kulinarnego show "Masterchef" tylko potwierdził, że nasz mieszkaniec jest najlepszy, czego dowodem jest nagroda specjalna jaką otrzymał – sesja kulinarna w prestiżowym dwutygodniku VIVA. Niesamowita potrawa jaką Grzesiu przygotował z kaszy oczarowała jury i pozwoliła mu być zwycięzcą odcinka. Zachęcamy do zobaczenia tego niezwykłego show.
   

  Nagroda specjalna
 • Pasowanie na ucznia w PSP 1 w Kaletach  

  14 października 2016 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia dzieci z klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kaletach. W tym szczególnym dla dzieci dniu towarzyszyli im rodzice, a także zaproszeni goście, Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak, a także Przewodnicząca Komisji Oświaty Irena Nowak.

  więcej
  Pasowanie na ucznia w PSP 1 w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM