Wtorek, 21 Maja 2024  Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Konkurs "Seniorzy w Akcji". Zdobądź dotację i wsparcie w realizacji projektu społecznego  

  Ruszyła rekrutacja do 14. edycji konkursu dla osób 60+ „Seniorzy w akcji”, który realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu: „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Konkurs skierowany jest do osób starszych oraz par międzypokoleniowych we współpracy z organizacją pozarządową lub instytucją, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja, stowarzyszenie, dom kultury). Konkurs ma przyjazną formułę. Do wzięcia udziału nie jest potrzebne doświadczenie w pisaniu projektów. Procedura jest bardzo uproszczona. Liczy się pomysł, chęć do działania i umiejętność współpracy z ludźmi. Składanie listów intencyjnych trwa do 22 marca 2021 roku.

  więcej
  Konkurs
 • Już 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!  

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie przeprowadzany od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku z możliwością jego wydłużenia do 30 września 2021 r. – po drugiej nowelizacji ustawy o NSP 2021. Obowiązkową i dominującą formą spisu jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub za pośrednictwem rachmistrza spisowego. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy.

  więcej
  Już 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!
 • Ruszył nabór do projektu " Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością"  

  Fundacja Znajdź Pomoc prowadzi rekrutację do projektu "Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością" w ramach programu „Absolwent” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt skierowany jest do Studentów ostatniego roku studiów lub absolwentów, a także osoby realizujące naukę w szkole wyższej na ostatnim roku lub posiadające tytuł zawodowy wydany nie wcześniej niż 60 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Rekrutacja trwa w trybie ciągłym do wyczerpania miejsc.

  więcej
  Ruszył nabór do projektu
 • Sprawozdanie z XXIV sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Sprawozdanie z XXIV sesji Rady Miejskiej w Kaletach We wtorek 2 marca 2021 r. odbyła się XXIV sesja Rady Miejskiej w Kaletach, sesja została zwołana na wniosek burmistrza w trybie nadzwyczajnym (zdalnym). Przewodniczyła jej Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

   

  więcej
  Sprawozdanie z XXIV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Ruszyły prace termomodernizacyjne ostatniego z trzech budynków wielorodzinnych w Kaletach  

  Rozpoczęły się prace termomodernizacyjne ostatniego z trzech budynków wielorodzinnych, na którego realizację Miasto Kalety pozyskało dotację w kwocie 480.000 zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Chodzi o budynek znajdujący się w centrum miasta przy ulicy 1 Maja. W pierwszej fazie prac modernizacyjnych przystąpiono do wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Następny etap robót związany będzie z dociepleniem ścian budynku oraz wykonaniem elewacji. W ramach niniejszego projektu termomodernizacji poddane zostały jeszcze dwa inne budynki wielorodzinne w Kaletach, przy ul. Fabrycznej oraz Sienkiewicza.

  więcej
  Ruszyły prace termomodernizacyjne ostatniego z trzech budynków wielorodzinnych w Kaletach
 • „Uchwała antysmogowa” - praktyczne wskazówki  

  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, zwana „uchwałą antysmogową”. Zgodnie z jej zapisami instalacje niespełniające wymagań powinny zostać wymienione zgodnie ze wskazanymi w uchwale antysmogowej terminami. Wiele osób zastanawia, kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek.
  Poniżęj znajdziecie Państwo przydatną infografikę z niezbędnymi informacjami i praktycznymi wskazówkami w sprawie zastosowania się się do zapisów w/w uchwały.

  więcej
  „Uchwała antysmogowa” - praktyczne wskazówki
 • POPOJUTRZE 2.0 – zgłoś sie do projektu!  

  26 lutego 2021 rozpoczął się II nabór do projektu POPOJUTRZE 2.0. - Centrum Inkubowania Innowacji Społecznych w obszarze edukacji. Program ma na celu rozwój nowatorskich rozwiązań dla edukacji formalnej oraz pozaformalnej na każdym etapie życia człowieka. Do zdobycia są 72 granty, każdy o wartości 60 000 PLN. W projekcie może wziąć udział każdy – zarówno osoby fizyczne jak i instytucje – wymogiem jest stworzenie minimum 2 osobowego zespołu. Grant można przeznaczyć na projektowanie i testowanie MIKROINNOWACJI. Projekt POPOJUTRZE 2.0 jest szansą dla wszystkich osób i instytucji, którzy widzą potrzebę zmian w obszarze kształcenia.

  więcej
  POPOJUTRZE 2.0 – zgłoś sie do projektu!
 • Józef Robotnik w cieniu - czyli Gość Niedzielny o Parafii w Jędrysku  

  Zapraszamy do lektury artykułu Pani redaktor Klaudii Cwołek, pt.: “Józef Robotnik w cieniu” na temat kościoła parafialnego w Kaletach-Jędruku, jaki opublikowany został na łamach Gliwickiego Gościa Niedzielnego – (Nr 8 z dnia 28.02.2021 r.).

  więcej
  Józef Robotnik w cieniu - czyli Gość Niedzielny o Parafii w Jędrysku
 • Sukces Rock Time na I turnieju RocknRolLOVE oraz Boogie Mania Online  

  13 lutego grupa Rock Time po ponad roku przerwy wzięła udział w I edycji turnieju RocknRolLOVE-organizowanej przez Klub Sportowy 3 Arte Gliwice Nasi tancerze przetańczyli 50 min w rytmie rocknrolla. W finale znalazły się 3 pary Rock Time, a jedna z nich stanęła na podium zajmując 3 miejsce.

  więcej
  Sukces Rock Time na I turnieju RocknRolLOVE oraz Boogie Mania Online
 • Ślązoku! określ swoją przynależność narodową i etniczną podczas spisu powszechnego  

  W związku rozpoczynającym się od 1 kwietnia 2021 r. Narodowym Spisem Powszechnym Ludności 2021, przekazujemy do zapoznania się pismo Jerzego Gorzelika Przewodniczącego Stowarzyszenia Ruchu Autonomii Śląskiej w sprawie określenia swojej przynależności narodowej i etnicznej w formularzu spisowym. Zachęcamy do zapoznania się z apelem.

  więcej
  Ślązoku! określ swoją przynależność narodową i etniczną podczas spisu powszechnego
 • Postanowienie o zwołaniu XXIV sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  2 marca 2021 r., (wtorek) o godz. 14.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się w trybie zdalnym XXIV sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Będzie to sesja nadzwyczajna.

   

  Projekty uchwałPOBIERZ

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XXIV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Edukacja wokół Cisa Donnersmarcka  

  24 lutego 2021 r. burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z nadleśniczym Nadleśnictwa Świerklaniec Włodzimierzem Błaszczykiem podpisali porozumienie w sprawie nieodpłatnego udostępnienia Miastu Kalety terenu wokół pomnika przyrody – cisa Donnersmarcka. Na mocy dokumentu, nasze miasto będzie miało możliwość wykonania prac związanych z zagospodarowaniem tego miejsca m.in. na cele edukacyjno turystyczne. Miasto ma w planach wytyczenie tematycznej trasy dydaktycznej w tym miejscu. Nie będzie to jednak standardowa ścieżka edukacyjna. Do cisa prowadzić będzie drewniana kładka „nad ziemią” w formie pętli.

  więcej
  Edukacja wokół Cisa Donnersmarcka
 • Aplikacja STOP COVID. Pobierz i zadbaj o siebie oraz innych  

  STOP COVID to aplikacja, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. „Zapamiętuje” każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli któryś z użytkowników zachoruje – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych. Aplikacja działa w oparciu o technologię Bluetooth i co ważne - nie korzysta z żadnych danych użytkowników.

  więcej
  Aplikacja STOP COVID. Pobierz i zadbaj o siebie oraz innych
 • Od soboty zakaz używania przyłbic i chust. Dozwolone tylko maseczki  

  Podczas ostatniej konferencji Premiera oraz Ministra Zdrowia, jaka miała miejsce 24 lutego  2021 r. poinformowano o przedłużeniu aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa do 14 marca br. Aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, od najbliższej soboty wprowadzony zostanie także zakaz używania m.in. przyłbic i chust do zakrywania ust i nosa. Od 27 lutego dozwolone będą jedynie maseczki.

  więcej
  Od soboty zakaz używania przyłbic i chust. Dozwolone tylko maseczki
 • Kaletański punkt programu Czyste Powietrze procentuje!  

  Mieszkańcy Kalet, którzy rozliczyli się w ubiegłym roku z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska otrzymali łącznie ponad 420.000 złotych dotacji na realizację zadań związanych z programem „Czyste Powietrze”. Wszystkim osobom, którym udało się uzyskać dofinansowanie gratulujemy. Zapraszamy do korzystania z naszego punkt konsultacyjnego, gdzie można uzyskać więcej informacji na temat Programu Czyste Powietrze.

  więcej
  Kaletański punkt programu Czyste Powietrze procentuje!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM