Poniedziałek, 15 Lipca 2024  Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Nasza Orkiestra dała popis! Mobilne kolędowanie w Kaletach  

  W minioną sobotę, 19 grudnia 2020 r., w naszym mieście miało miejsce pierwsze, mobilne kolędowanie w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Mariana Lisieckiego. Samochód ze świątecznym repertuarem zawitał do każdej dzielnicy Kalet, a nasi mieszkańcy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, choć na chwilę mogli poczuć magię bożonarodzeniowego koncertowania.

  więcej
  Nasza Orkiestra dała popis! Mobilne kolędowanie w Kaletach
 • Zakończono przebudowę ulicy Twardowskiego w Kaletach  

  21 grudnia 2020 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Twardowskiego w Kaletach. Nawierzchnia ulicy oraz zjazdy do posesji wykonane zostały z betonowej kostki brukowej. Wykonano również nowy kanał deszczowy. Całkowita długość przebudowywanej drogi to 131,3 mb. o szerokości jezdni 5,5 m. Wykonawcą robót była firma POL-BRUK Sp. z o. o. z Poczesnej.

  więcej
   Zakończono przebudowę ulicy Twardowskiego w Kaletach
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz dla firm. Styczeń - marzec 2021  

  Poniżej zamieszczamy harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach styczeń 2021 – marzec 2021.
  - harmonogram - zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna POBIERZ
  - harmonogram - firmy POBIERZ

  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz dla firm. Styczeń - marzec 2021
 • Dodatkowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem  

  Minister Zdrowia, podczas konferencji prasowej w dniu 17 grudnia br., ogłosił nowe obostrzenia, które obowiązywać będą po Świętach Bożego Narodzenia w okresie od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. Dodatkowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w tym czasie to:

  więcej
  Dodatkowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem
 • Uwaga przejazd kolejowy będzie zamknięty dla ruchu drogowego!  

  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach informuje, iż w związku z koniecznością przeprowadzenia prac awaryjnych związanych z naprawą przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. 1 Maja w Kaletach (linii nr 131 Chorzów Batory - Tczew), w dniu 18 grudnia 2020 r. od godz. 9.00 do godz. 14.00 przejazd zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu drogowego.

  Uwaga przejazd kolejowy będzie zamknięty dla ruchu drogowego!
 • Postęp przy modernizacji infrastruktury kolejowej na jej kaletańskim odcinku  

  Miasto Kalety, na początku grudnia br., wystąpiło z prośbą do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A o kolejne informacje dotyczące zaawansowania czynności związanych z remontem linii kolejowej nr 131. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że ogłoszone 11 sierpnia 2020 r. postępowanie przetargowe znajduje się na etapie aukcji elektronicznej, czyli dodatkowym postępowaniu mającym na celu wyłonienie najkorzystniejszej oferty. Samo podpisanie umowy na sporządzenie dokumentacji projektowej zaplanowane jest na II kwartał 2021 r. Wykonawca prac projektowych zobowiązany jest do opracowania koncepcji programowo-przestrzennej w ciągu 120 dni, a całości prac projektowych do 27 miesięcy od daty podpisania umowy.

  Postęp przy modernizacji infrastruktury kolejowej na jej kaletańskim odcinku
 • Stanica Myśliwska oczekuje na doposażenie  

  Właśnie zakończono montaż drugiej w tym roku stanicy rowerowej. Jest to kolejna inwestycja w rozwój infrastruktury rowerowej, za które Miasto Kalety od wielu lat wyróżniane jest w konkursie Gmina przyjazna Rowerzystom. Stanica Myśliwska, bo taką otrzymała nazwę, również mieści się w leśnictwie Jędrysek. Można do niej dotrzeć jadąc ulicą ks. Rogowskiego w kierunku ul. Powstańców Śląskich skręcając przed torami w prawo.

  więcej
  Stanica Myśliwska oczekuje na doposażenie
 • Kalety witają nowych członków sieci Cittaslow  

  Międzynarodowa sieć Cittaslow, do której należą Kalety, powiększyła się w grudniu o kolejne dwa miasta. W zaszczytnym gronie miasteczek dobrego życia znalazło się Miasto Szczytno oraz Gmina Morąg z województwa warmińsko-mazurskiego. Serdecznie gratulujemy nowym członkom Stowarzyszenia! Jednocześnie przypominamy, że Miasto Kalety nadal jest jedynym miastem z województwa śląskiego należącym do tej sieci.

  Kalety witają nowych członków sieci Cittaslow
 • Nowe stacje napraw już niebawem staną w kaletańskich stanicach  

  Miasto Kalety, jako gmina przyjazna rowerzystom, zakupiło niedawno dwie kolejne stacje naprawy rowerów, które już wkrótce zamontowane zostaną na terenie nowopowstałych stanic rowerowych w Jędrysku, Donnersmarcka oraz Myśliwskiej. Na terenie Kalet od dłuższego czasu funkcjonują już podobne urządzenia, które zlokalizowane zostały w miejscach najczęściej odwiedzanych przez rowerzystów - przy pałacu Donnersmarcka w Zielonej, obok stanicy w Truszczycy oraz w parku w Jędrysku.

  więcej
  Nowe stacje napraw już niebawem staną w kaletańskich stanicach
 • Złote i Diamentowe Gody w naszym mieście  

  W związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kraju, Jubileusze 50 i 60 lecia pożycia małżeńskiego będą miały w tym roku inną formę niż zazwyczaj. We wtorek, 22 grudnia br., Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, z zachowaniem dystansu społecznego oraz wszelkich zasad bezpieczeństwa, osobiście dostarczy wszystkim Jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta RP.
  Dostojnym Jubilatom, życzymy przede wszystkim zdrowia, pomyślności oraz kolejnym pięknych lat spędzonych razem.

  więcej
  Złote i Diamentowe Gody w naszym mieście
 • Pan Gerard Mazur z Kalet zwycięzcą na najpiękniejszą rzeźbę w konkursie Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie  

  14 grudnia 2020 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, odbyło się uroczyste wręczenie statuetek i nagród dla zwycięzców, którzy brali udział w VI edycji ogólnopolskiego Konkursu plastycznego pt. "Pędzlem, nitką i dłutem malowane - pokaż co potrafisz". Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie.

  więcej
  Pan Gerard Mazur z Kalet zwycięzcą na najpiękniejszą rzeźbę w konkursie Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie
 • Kaletańska Pasieka Edukacyjna proekologiczną inwestycją roku!  

  Z radością informujemy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał wyróżnienie Miastu Kalety w konkursie Zielone Czeki w kategorii Proekologiczna Inwestycja Roku, która przypadła kaletańskiej pasiece edukacyjnej. Nagrody te przyznawane są corocznie przez WFOŚiGW w Katowicach, za działalność na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Kapituła Zielonych Czeków doceniła naszą pasiekę za dydaktyczno-ekologiczny charakter tego miejsca, gdzie nie tylko na żywo można podejrzeć pracę pszczelej rodziny ale także dowiedzieć się wielu cennych ciekawostek o życiu tych pożytecznych owadach.

  więcej
  Kaletańska Pasieka Edukacyjna proekologiczną inwestycją roku!
 • Mieszkanka naszego miasta z Pucharem Zimowym w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym  

  Miło nam poinformować, że mieszkanka naszego miasta p. Zofia Krupa wywalczyła pierwsze miejsce w Pucharze Zimowym Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego w kategorii Junior Starszy. Zawody odbywały się na przełomie stycznia i marca 2020 r., jednak ze względów epidemiologicznych, rozstrzygnięcie pucharu zimowego nastąpiło dopiero w grudniu. Puchar zimowy składał się z pięciu eliminacji, z których nasza mieszkanka wyszła zwycięsko , ostatecznie zdobywając pierwsze miejsce w zawodach. Pani Zofia na co dzień trenuje w Klubie Strzeleckim Hunter Team w Zabrzu. Gratulujemy jej wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

  więcej
  Mieszkanka naszego miasta z Pucharem Zimowym w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym
 • Wzorowa postawa mieszkanki naszego miasta!  

  Wczoraj w godzinach popołudniowych, mieszkanka naszego miasta znalazła na jednej z ulic w Kaletach sporą sumę pieniędzy. Uczciwa znalazczyni, nie zastanawiając się ani chwili, natychmiast udała się na Komisariat Policji w Kaletach, gdzie przekazała znalezioną gotówkę. Okazało się, że było to 10.000 złotych zgubione przez listonosza. Pieniądze wróciły już do właściciela.
  Serdecznie dziękujemy mieszkance naszego miasta, która wykazała się wzorową i godną do naśladowania postawą.

  więcej
  Wzorowa postawa mieszkanki naszego miasta!
 • Przedświąteczne mobilne kolędowanie Miejskiej Orkiestry Dętej  

  Już w najbliższą sobotę 19 grudnia 2020 r. od g.10.00 Miejska Orkiestra Dęta Miasta Kalety, najwspanialsza - (bo nasza) - orkiestra dęta na Śląsku i w Polsce, pod dyrekcją Mariana Lisieckiego rozpocznie mobilne koncertowanie po ulicach naszego miasta. Samochód, na którym orkiestra będzie grała, kolędy i nie tylko, zawita do wszystkich dzielnic naszego miasta. Wydarzenie rozpocznie się przy choince obok urzędu miejskiego, następnie muzykanci przemieszczać się będą po wszystkich dzielnicach, kończąc w Truszczycy. Gorąco wierzymy, że dzięki naszej orkiestrze, pomimo pandemii, będziemy mogli poczuć przedświąteczną magię Świąt Bożego Narodzenia. Koncertowanie zakończy się ok g.13.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy mieszkańców do wysłuchania świątecznego repertuaru w wykonaniu naszych dęciaków.

  więcej
  Przedświąteczne mobilne kolędowanie Miejskiej Orkiestry Dętej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM