Czwartek, 13 Czerwca 2024  Imieniny: Lucjana, Antoniego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Poziom zaszczepienia w Mieście Kalety  

  Poniżej przedstawiony został poziom wyszczepienia mieszkańców Kalet na dzień 06 października 2021 r:

  więcej
  Poziom zaszczepienia w Mieście Kalety
 • Złóż deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw  

  1 lipca wszedł w życie obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.
  Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Obowiązek składania deklaracji wynika z zapisów ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz.U. z 2021 r. poz. 554).
   

  więcej
  Złóż deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw
 • Kaletańskie Centrum Edukacji Ekologicznej z pozwoleniem na budowę  

  Jak już ostatnio informowaliśmy, Miasto Kalety planuje rozbudowę parku tematycznego Ichtiopark poprzez utworzenie w nim Centrum Edukacji Ekologicznej. Decyzja ta została podjęta w związku z bardzo dużym zainteresowaniem jakim cieszy się pasieka edukacyjna, a także wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego, które w sezonie generują spory ruch turystyczny na tym terenie.

  więcej
   Kaletańskie Centrum Edukacji Ekologicznej z pozwoleniem na budowę
 • Miasto Kalety w podsumowaniu sezonu programu "Na dwóch kołach"  

  W podsumowaniu mijającego sezonu poświęconego atrakcjom turystycznym naszego kraju, nie zabrakło również Kalet! Zachęcamy do obejrzenia odcinka specjalnego programu “Na dwóch kołach”, przygotowanego przez ekipę regionalnej telewizji TVS, na temat miejsc godnych odwiedzenia w Polsce.
   

  Miasto Kalety w podsumowaniu sezonu programu
 • Kaletańska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej wsparta przez PSP Tarnowskie Góry  

  W czwartek, 30 września 2021 r., w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach doszło do oficjalnego przekazania sprzętu na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Nasza jednostka tym samym wzbogaciła swoje wyposażenie o niezbędne narzędzia do ratownictwa drogowego. OSP otrzymało m.in. pompę, zwijadło, nożyce, rozpieracz ramieniowy i kolumnowy. Sprzęt jest pełnosprawny i posiada wszelkie niezbędne legalizacje.

  więcej
  Kaletańska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej wsparta przez PSP Tarnowskie Góry
 • Walne zebranie sprawozdawczo wyborcze Koła PZW Kalety  

  W niedzielę, 3 października 2021 r. w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW Kalety. W gronie uczestników spotkania znaleźli się członkowie Koła, jego Zarządu, komisji, strażnicy Społecznej Straży Rybackiej, a także zaproszeni goście: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Alojzy Rupik oraz Prezes Okręgu PZW Częstochowa Eugeniusz Bugaj. Zebranie zainaugurowano tradycyjną chwilą ciszy poświęconą pamięci wędkarzy zmarłych w ubiegłym roku. Następnie odczytane zostały i zatwierdzone stosownymi uchwałami sprawozdania z pracy zarządu Koła, skarbnika Koła, Społecznej Straży Rybackiej, Sądu Koleżeńskiego oraz Komisji Rewizyjnej.

  więcej
  Walne zebranie sprawozdawczo wyborcze Koła PZW Kalety
 • Przeszło 38.000 złotych bezzwrotnej dotacji na założenie działalności gospodarczej  

  Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. z Katowic wraz z Partnerem Zachodniopomorską Grupą Doradczą Sp. z o.o. ze Szczecina realizują projekt pt. „KOPALNIA BIZNESU! - bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych niezarejestrowanych w PUP w wieku 18-29 lat zamieszkujących subregion centralny województwa Śląskiego, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r." realizowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. W ramach projektu można uzyskać wsparcie finansowe nawet do 38 650,00 zł.

  więcej
  Przeszło 38.000 złotych bezzwrotnej dotacji na założenie działalności gospodarczej
 • Konkurs literacko-plastyczny  

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literacko-plastycznym inspirowanym twórczością Cypriana Kamila Norwida z okazji 200 rocznicy urodzin artysty, zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. H.Jordana w Tarnowskich Górach. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział: młodzież z klas VII-VIII, młodzież ze szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe. Prace można nadsyłać do 30 listopada 2021 r.

  więcej
  Konkurs literacko-plastyczny
 • Kalety w czołówce najaktywniejszych gmin w Polsce w walce o Czyste Powietrze  

  Zanieczyszczenia powietrza stanowią istotny problem w dzisiejszych czasach, który na przestrzeni ostatnich lat dotknął również wiele mniejszych miast, w tym m.in. Kalet. Częstym tego zjawiskiem jest smog, który wiąże się zwiększoną podatnością na wszelakiego rodzaju zachorowania. W związku z tym konieczne jest podjęcie przez nas wszystkich odpowiednich działań, aby temu zapobiec.

  więcej
   Kalety w czołówce najaktywniejszych gmin w Polsce w walce o Czyste Powietrze
 • Farma fotowoltaiczna w Kaletach okiem kamery  

  Zapraszamy do obejrzenia materiału video przygotowanego przez redakcjęTygodnika Gwarek, obrazującego proces powstawania największej w powiecie farmy fotowoltaicznej przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach.

   

  Farma fotowoltaiczna w Kaletach okiem kamery
 • Niedzielna, słodka edukacja w „Stanicy Myśliwskiej”  

  W kalendarzu już październik, ale nadchodzący weekend zapowiada się ciepło i słonecznie. Szkoda by było nie wykorzystać takiej pogody na wycieczki rowerowe po naszych kaletańskich duktach leśnych. Tym bardziej zapraszamy naszych mieszkańców, aby przy okazji zwiedzania stanic rowerowych, zajrzeli do Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku. Niedawno zamontowane zostały tam naturalnej wielkości modele zwierząt leśnych wraz z bardzo ciekawymi opisami, z których możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu tych mieszkańców lasu. A dla naszych najmłodszych mieszkańców, którzy odwiedzą Stanicę Myśliwską w niedzielę, w godzinach 12.00-18.00, przygotowaliśmy niespodziankę.

  więcej
  Niedzielna, słodka edukacja w „Stanicy Myśliwskiej”
 • Złote i Diamentowe Gody w naszym mieście  

  29 września 2021 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach miała miejsce uroczystość uhonorowania par, które przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 50 i 60 lat. Złote i Diamentowe Gody wraz z zaproszonymi świętowali: burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz wraz z radnymi Jerzym Kloze i Antonim Jeż oraz proboszcz parafii w Miotku – ks. Antoni Swadźba. Szanownym Jubilatom wręczono medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, legitymacje oraz dyplomy, a także złożono serdeczne życzenia zdrowia i dalszej pomyślności.

  więcej
  Złote i Diamentowe Gody w naszym mieście
 • Odbiór odpadów wielkogabarytowych  

  Urząd Miasta Kalety informuje, że w dniach od 1 do 15 października br. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio sprzed posesji w zabudowie jednorodzinnej, zaś w zabudowie wielorodzinnej zbiórka nastąpi sprzed boksów śmietnikowych. Zbiórka ww. odpadów następuje nieodpłatnie w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Poniżej przedstawiamy harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych.

  więcej
  Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM