Czwartek, 13 Czerwca 2024  Imieniny: Lucjana, Antoniego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Zostań wolontariuszem WOŚP!  

  Szef sztabu WOŚP przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki serdecznie zaprasza do współpracy wolontariuszy podczas kwesty, która zorganizowana zostanie w naszym mieście podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Osoby chętne do włącznie się w akcję zbiórki funduszy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, proszone są o kontakt pod nr tel. 693 061 019.

  Zostań wolontariuszem WOŚP!
 • Ogłoszenie o przetargu na najem lokalu użytkowego w centrum miasta  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, usytuowanego na parterze budynku przy ul. 1 Maja 19 w Kaletach. Lokal składa się z 4 pomieszczeń o łącznej powierzchni przeszło 70m2. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach do dnia 16 listopada 2020 r. do godziny 9.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00.

  więcej
  Ogłoszenie o przetargu na najem lokalu użytkowego w centrum miasta
 • Antykryzysowa Tarcza Branżowa – wsparcie dla firm  

  Podczas konferencji prasowej jaka odbyła się 27 października br., premier Mateusz Morawiecki ogłosił program pomocy dla firm. Branże gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej otrzymają dalsze wsparcie w walce z kryzysem wywołanym pandemią. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad, a także dotacje w wysokości 5 tys. zł.

  więcej
  Antykryzysowa Tarcza Branżowa – wsparcie dla firm
 • Atrakcyjny lokal użytkowy w centrum miasta do wynajęcia  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza IV pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, usytuowanego na parterze budynku przy ul. 1 Maja 21, stanowiącego własność Gminy Kalety. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach do dnia 23 listopada 2020 r. do godziny 9.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00.

  więcej
  Atrakcyjny lokal użytkowy w centrum miasta do wynajęcia
 • Zmiana organizacji ruchu na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 31 października 2020 r. do 03 listopada 2020 roku  

  Burmistrz Miasta Kalety uprzejmie zawiadamia wszystkich dojeżdżających samochodami na dzień Wszystkich Świętych w okolice cmentarza w Kaletach-Jędrysku, w dniach 31 października do 03 listopada 2020 r. o zmianie organizacji ruchu na ulicy Pokoju w Kaletach. Na ten czas wprowadza się zmianę organizacji ruchu na ulicy Pokoju z ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy od ulicy ks. Rogowskiego. W związku z powyższym na wlocie od ul. ks. Rogowskiego, w ul. Pokoju, zostanie ustawiony znak D-3 (droga jednokierunkowa) zaś od ul. Sobieskiego stanie znak B-2 (zakaz wjazdu). Zgodnie z tym ruch samochodów będzie odbywały się od ul. ks. Rogowskiego - ul. Pokoju - z wyjazdem przez ul. Sobieskiego.

  Zmiana organizacji ruchu na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 31 października 2020 r. do 03 listopada 2020 roku
 • Kalety wysoko w „Rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019”  

  W rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019 tygodnika „Wspólnota” Miasto Kalety zajęło 248 pozycję z wydatkami ze środków UE w latach 2014 -2019 w zł per capita na poziomie 1061,50. W wyżej wymienionej klasyfikacji miasto Kalety zajęło 2 miejsce w powiecie tarnogórskim oraz 12 w województwie śląskim. Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasteczka”, w której uwzględnionych zostało 607 samorządów. Metoda rankingu opisana została następująco: „Nasze zestawienie obejmuje wartość wszystkich dotacji unijnych pozyskanych przez samorządy w latach 2014–2019, bez rozróżnienia na dotacje inwestycyjne i związane z wydatkami bieżącymi. Wynik podawany jest w przeliczeniu na jednego mieszkańca”

  więcej
  Kalety wysoko w „Rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019”
 • Puchar Burmistrza w skacie sportowym dla Rajmunda Mazura  

  W miniony piątek 23.10.2020 r. w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Kaletach odbyły się zawody o Puchar Burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi w skacie sportowym. W związku z obostrzeniami epidemicznymi w zawodach wzięło udział 10 zawodników, wszyscy byli reprezentantami sekcji skata przy MDK w Kaletach. W rezultacie najlepszym zawodnikiem całego turnieju okazał się Pan Rajmund Mazur, który wywalczył Puchar.

   

  więcej
  Puchar Burmistrza w skacie sportowym dla Rajmunda Mazura
 • Wniosek o utworzenie sztabu WOŚP w Kaletach złożony  

  Wzorem lat ubiegłych Miasto Kalety we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Kaletach, a także ochotnikami podejmującymi się szczytnej działalności w naszym mieście w dniu 21.10.2020 r. złożony został wniosek o zgodę utworzenia sztabu 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miasto Kalety z Wielką Orkiestrą jest o samego początku. Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany, sztab w Kaletach będzie funkcjonował pod stałym numerem 374. Funkcję Szefa sztabu od lat pełni Marian Lisiecki Dyrektor MDK w Kaletach. W pracach komisji sztabu tak jak w roku ubiegłym wezmą udział: Pani Iwona Nowak-Magiera, Pan Piotr Kotarski i Pan Krzysztof Lisiecki. We współpracę przy organizacji zbiórki środków na rzecz WOŚP zaangażowały się również Zespół Szkół Publicznych w Kaletach, Zespół placówek Oświatowych w Kaletach Miotku oraz druhowie z OSP Kalety.

  więcej
  Wniosek o utworzenie sztabu WOŚP w Kaletach złożony
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 27 października 2020 r. o godzinie 10.00 z udziałem środków komunikowania się na odległość, (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Kalety w strefie czerwonej  

  23.10.2020 r. w Warszawie odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Adama Niedzielskiego, minister Marleny Maląg oraz profesora Andrzeja Horbana. Od 24.10.2020 r. cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie, co oznacza wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa przedstawionych poniżej. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: dystans społeczny, dezynfekcja, noszenie maseczki, aplikacja, wietrzenie pomieszczeń (DDMA+W).

  więcej
  Kalety w strefie czerwonej
 • Miasto Kalety zgłosiło Panią Marię Rogocz do konkursu „Aktywny Senior”  

  Miasto Kalety zgłosiło kandydaturę mieszkanki naszego Miasta, Pani Marii Rogocz, do konkursu zorganizowanego przez Wojewodę Śląskiego na najaktywniejszego Seniora Roku województwa śląskiego. Pani Maria jest osobą, której postawa i działanie niewątpliwie wpływają na poprawę jakości życia Seniorów w naszym mieście.

  więcej
  Miasto Kalety zgłosiło Panią Marię Rogocz do konkursu „Aktywny Senior”
 • Podsumowanie lotów PZHGP Sekcji Kalety w roku 2020  

  W dniu 17 października 2020 r., w Drutarni, odbyło się uroczyste zakończenie lotów gołębi pocztowych kaletańskiej Sekcji PZHGP. Na uroczystość zaproszono hodowców z oddziałów Toszek, Pyskowice i Tworóg. Podczas zakończenia wręczono puchary dla najlepszych hodowców Sekcji.

  więcej
   Podsumowanie lotów PZHGP Sekcji Kalety w roku 2020
 • Nabór dla osób uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”  

  Informujemy, że od 21 października 2020 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchamia nabór dla Beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”. Osoba fizyczna, która zamierza złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania, powinna uzyskać zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka jej gospodarstwa domowego.

  więcej
  Nabór dla osób uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”
 • Pomoc terapeutyczna w gminie  

  W czwartek, 29 października 2020 r., w siedzibie Urzędu Miasta w Kaletach (parter budynku) będzie możliwość skorzystania z zajęć z dyplomowanym psychoterapeutą p. Izabelą Chróst - Jóźwiak, która udziela pomocy mieszkańcom naszego miasta, dotkniętym problemem uzależnień, a także członkom ich rodzin. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy lub porady psychoterapeuty prosimy o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kaletach pod nr tel. 34/35-27-643.

  Pomoc terapeutyczna w gminie

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM