Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miejski obiekt przy ul. Ks. Rogowskiego – (obecna siedziba MOW) – już ogrzewana gazem  

  Dzisiaj 21 października 2020 r. w siedzibie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach przy ul. Ks. Rogowskiego odbył się odbiór prac inwestycji polegającej na przebudowie kotłowni i systemu centralnego ogrzewania celem dostosowania do zasilania gazem LNG. W odbiorze prac wzięli udział między innymi Zastępca Burmistrza Miasta Kalety Dariusz Szewczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz, inspektorzy nadzoru oraz pracownicy urzędu miejskiego. Wcześniej dla celów powodzenia całego przedsięwzięcia Polska Spółka Gazownictwa zabudowała na terenie ośrodka tzw. zasilanie wyspowe, z którego będzie czerpane paliwo. Możliwości zbiornika są o wiele szersze, może on zasilać w gaz budynki znajdujące się w niedalekim sąsiedztwie. Wnioski o przyłączenie z tego źródła, złożyli już mieszkańcy m.in. ul. Sobieskiego i Chrobrego.

  więcej
  Miejski obiekt przy ul. Ks. Rogowskiego – (obecna siedziba MOW) – już ogrzewana gazem
 • Świadczenie „Dobry start” - termin składania wniosków upływa 30 listopada br.  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach przypomina, że do dnia 30 listopada 2020 r. można jeszcze składać wnioski na świadczenie „Dobry start” – jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli rok szkolny. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia 24 roku życia. Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek drogą elektroniczną poprzez bankowość elektroniczną lub osobiście. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego (parter budynku UM) lub pod nr tel. (34) 3527-656.

  Świadczenie „Dobry start” - termin składania wniosków upływa 30 listopada br.
 • Miasto Kalety „Marką Śląska”  

  17 października 2020 r. odbyła się XXVI Gala Telewizyjna Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, podczas której nastąpiło rozstrzygnięcie XI edycji konkursu „Marka-Śląskie”. Tym samym niezmiernie miło nam poinformować, że nasze miasto otrzymało zaszczytne wyróżnienie w kategorii Turystyka i Rekreacja. Kapituła Konkursu doceniła atrakcyjność rekreacyjną Leśnego Zakątka Śląska oraz działania na rzecz promocji turystyki w regionie.

  więcej
  Miasto Kalety „Marką Śląska”
 • Dziękujemy za oddane głosy na projekt dotyczący wykonania tablic informacyjnych z opisami najciekawszych przyrodniczo miejsc w Kaletach  

  Do wczoraj internauci mogli głosować na projekt złożony przez radnego powiatowego Eugeniusza Ptaka pn. „Ciekawostki przyrodnicze powiatu tarnogórskiego” w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2021 rok. Tym samym, składamy podziękowania wszystkim mieszkańcom, radnym Rady Miejskiej oraz sympatykom naszego miasta za każdy oddany na ten projekt głos.
  Ostateczne wyniki, w tym dwa zwycięskie projekty poznamy 26 października br. Liczymy na to, że wspólnymi siłami udało się nam zakwalifikować do zadań przyjętych do realizacji w ramach tego Budżetu Obywatelskiego.

  Dziękujemy za oddane głosy na projekt dotyczący wykonania tablic informacyjnych z opisami najciekawszych przyrodniczo miejsc w Kaletach
 • Zaprojektowano elewacje kolejnych termomodernizowanych budynków wielorodzinnych w Kaletach  

  Od czerwca 2020 r. realizowany jest w naszym mieście etap wykonawczy projektu polegającego na termomodernizacji trzech budynków wielorodzinnych będących własnością Miasta Kalety. Celem zadania pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety”, jest kompleksowa termomodernizacja budynków wielorodzinnych przy ul. 1 Maja 21, Fabrycznej 25 oraz Sienkiewicza 9. Niedawno informowaliśmy o zaawansowaniu prac budowlanych w budynku przy ul. Fabrycznej 25.

  więcej
  Zaprojektowano elewacje kolejnych termomodernizowanych budynków wielorodzinnych w Kaletach
 • Zestawienie ofert w przetargu na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”  

  Dzisiaj, 19 października 2020 r., w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach mialo miejsce otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”. W wyznaczonym terminie wpłynęło 9 ofert potencjalnych wykonawców. Najtańsza zaoferowana przez spółkę z Sarnowa opiewała na kwotę 218.151,34 zł, najdroższa Spółki z Dąbrowy Górniczej 303.893,86 zł. Poniżej przestawiamy kompletne zestawienie ofert.

  więcej
  Zestawienie ofert w przetargu na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”
 • Branżowa TARCZA 5.0 dla przedsiębiorców  

  Od 15 października 2020 r. przedsiębiorcy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej mogą wystąpić do ZUS z wnioskiem o świadczenie postojowe, dodatkowe świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wnioski można składać tylko elektronicznie - przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

  więcej
  Branżowa TARCZA 5.0 dla przedsiębiorców
 • Od soboty nowe obostrzenia w walce z koronawirusem  

  W związku z ciągłym nasilaniem epidemii koronawirusa w Polsce, Rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

  więcej
  Od soboty nowe obostrzenia w walce z koronawirusem
 • POGOTOWIE ZAKUPOWE  

  W celu zapewnienia pomocy osobom, wymagającym wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 Burmistrz Miasta Kalety informuje, iż z dniem 15 października 2020 r. zostaje ponownie uruchomiona pomoc usługowa dla mieszkańców Kalet. Pomoc ta będzie polegała na zrobieniu zakupów wyłącznie dla osób:

  1/ starszych, samotnych, pozbawionych opieki i pomocy rodziny,

  2/ osób niepełnosprawnych, samotnych pozbawionych opieki i pomocy rodziny.

  więcej
  POGOTOWIE ZAKUPOWE
 • Dyżurny całodobowy telefon dla mieszkańców  

  Od dnia 15 października br. Urząd Miejski w Kaletach ponownie uruchomił całodobowy numer telefonu.
  Na numer 784 998 362 można dzwonić w celu uzyskania pilnej informacji, pomocy, wsparcia, zgłoszenia sytuacji kryzysowej lub w innej sprawie urzędowej.

  Dyżurny całodobowy telefon dla mieszkańców
 • Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach Programu „50 kW na start” wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców  

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków na przedsięwzięcia polegające na zabudowie mikroinstalacji fotowoltaicznych, tj. instalacji o mocy do 50 kW z terenu województwa śląskiego w ramach Programu „50 kW na start” wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców. Nabór wniosków będzie odbywał się w rundach.

  więcej
  Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach Programu „50 kW na start” wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców
 • Kalety 2 w powiecie tarnogórskim, 11 w województwie śląskim i 149 w kraju w rankingu „Liderzy inwestycji”  

  W rankingu „Liderzy inwestycji” wydatków inwestycyjnych samorządów 2017–2019 tygodnika „Wspólnota”. Miasto Kalety zajęło 149 pozycję z średnimi wydatki inwestycyjnymi per capita na poziomie 1103,17 zł. Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasta inne”, w której uwzględnionych zostało 606 samorządów.

  więcej
  Kalety 2 w powiecie tarnogórskim, 11 w województwie śląskim i 149 w kraju w rankingu „Liderzy inwestycji”
 • Informacja na temat sposobu realizacji powszechnego spisu rolnego 2020  

  Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od dnia 10 października 2020 r. istnieje możliwość realizacji Powszechnego Spisu Rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z użytkownikami gospodarstw rolnych. Przeprowadzanie wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych będzie realizowane z zachowaniem wszystkich obowiązujących zaleceń sanitarnych.

  więcej
  Informacja na temat sposobu realizacji powszechnego spisu rolnego 2020
 • Kalyckie Szutry w listopadzie po raz pierwszy w Zielonej  

  11 listopada 2020 r. zapraszamy wszystkich miłośników wyścigów rowerowych, do wzięcia udziału w pierwszej edycji Kalyckich Szutrów. Start odbędzie się nieopodal górnego zbiornika wodnego w Zielonej. Zawodnicy będą mieli do przejechania około 40 kilometrów po starannie przygotowanej trasie. Organizatorami wydarzenia są Kowal Na Kole i Miasto Kalety. Szczegóły imprezy już niebawem.

  więcej
  Kalyckie Szutry w listopadzie po raz pierwszy w Zielonej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.08.2020 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 5,9%;

  – Województwo Śląskie 4,8%;

  – Kraj 6,1%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.09.2020 r. było 268 bezrobotnych, w tym 175 kobiet. 32 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 20 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM