Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Prawo do zasiłku chorobowego dla osób pozostających na kwarantannie  

  Coraz większa liczba osób, u których wykrywana jest obecność koronawirusa, generuje również większą ilość osób, którzy poddani zostali kwarantannie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za okres kwarantanny, na którą skierował inspektor sanitarny, przysługuje wynagrodzenie chorobowe, zasiłek opiekuńczy lub zasiłek chorobowy. Świadczenia te wypłacane są przez pracodawcę lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Warunkiem jego otrzymania jest podleganie ubezpieczeniu chorobowemu.

  więcej
  Prawo do zasiłku chorobowego dla osób pozostających na kwarantannie
 • Mieszkaniec Kalet najmłodszym profesorem w Polsce  

  Miło nam poinformować, że 21 września 2020 roku mieszkaniec Kalet, Pan Krzysztof Sośnica doktor habilitowany inżynier z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, postanowieniem Prezydenta RP otrzymał tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych. Jak się okazuje, obecnie Pan Krzysztof w wieku 35 lat jest najmłodszym profesorem tytularnym w Polsce. Jedenaście lat temu Pan Krzysztof Sośnica ukończył kierunek geodezja i kartografia na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W roku 2014 zdobył stopień naukowy doktora fizyki i astronomii na Wydziale Nauk Ścisłych Szwajcarskiego Uniwersytetu w Bernie.

  więcej
  Mieszkaniec Kalet najmłodszym profesorem w Polsce
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - październik 2020  

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety wyłącznie w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - październik 2020
 • Ponowne wprowadzenie „godzin dla Seniorów”  

  Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w naszym kraju, Rząd zdecydował o ponownym wprowadzeniu godzin dla Seniorów. Zaczną one obowiązywać od 15 października 2020 r.
  W dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Pozwoli to na ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia.

  więcej
  Ponowne wprowadzenie „godzin dla Seniorów”
 • Paweł Wons z Drutarni został członkiem Młodzieżowej Rady Ekologicznej przy Ministrze Środowiska  

  Miło nam poinformować, że mieszkaniec naszego miasta p. Paweł Wons został członkiem Młodzieżowej Rady Ekologicznej przy Ministrze Środowiska. Wręczenie tych zaszczytnych powołań odbyło się 30 września 2020 r. podczas Zielonego Forum Młodych. Rada składa się z 34 przedstawicieli młodzieży z całej Polski, która będzie miała możliwość włączyć się w kształtowanie polityki ekologicznej zyskując realny wpływ na strategie, projekty i zmiany legislacyjne w zakresie kompetencji Ministra Środowiska.
  Panu Pawłowi serdecznie gratulujemy takiego wyróżnienia i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz ochrony środowiska.

  więcej
  Paweł Wons z Drutarni został członkiem Młodzieżowej Rady Ekologicznej przy Ministrze Środowiska
 • W Zielonej po raz kolejny odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie  

  W ubiegły weekend, w Zielonej odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym o Puchar Hunterów. Były to dwudniowe zmagania, w których wzięło udział około 60 zawodników z Polski oraz Czech. Zawody polegały na strzelaniu do metalowych figurek rozmieszczonych w lesie. Organizatorem zawodów był Śląski Klub Strzelecki Hunter Team z siedzibą w Zabrzu. Współorganizatorem wydarzenia było Miasto Kalety, a patronat nad zmaganiami objął Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.

  więcej
  W Zielonej po raz kolejny odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie
 • Postęp prac projektowych dotyczących gazyfikacji Kalet  

  Przypomnijmy, że 17 lipca 2019 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach, podpisano dokument, na który nasze miasto czekało od dawna. Ziemowit Podolski - dyrektor Oddział Zakładu Gazowniczego w Zabrzu oraz przedstawiciel firmy I-PROJEKT z Gliwic podpisali umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy sieci gazowej średniego ciśnienia w Kaletach. Firma z Gliwic na wykonanie projektu gazyfikacji naszego miasta ma 32 miesiące.

  więcej
  Postęp prac projektowych dotyczących gazyfikacji Kalet
 • Zostań EkoBohaterem  

  Główny Instytut Górnictwa zaprasza wszystkich uczniów i szkoły do wzięcia udziału w pierwszej edycji OGÓLNOPOLSKIEGO konkursu na najbardziej proekologicznych uczniów w Polsce. Zadaniem EKOBOHATERÓW jest promowanie proekologicznych działań i zasad zrównoważonego rozwoju. Każdy uczestnik musi wykazać się wiedzą, umiejętnością poszukiwana informacji w internecie oraz pomysłowością w promowaniu działań proekologicznych. Konkurs Ekobohaterzy realizowany jest w ramach projektu ”Ekobohaterzy – jako przykład podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej i aktywizacji społeczeństwa dla działań na rzecz zrównoważonego rozwoju”, dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  więcej
  Zostań EkoBohaterem
 • Od soboty nowe obostrzenia dotyczące noszenia maseczek  

  Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów, od soboty, 10 października w całym kraju wprowadzony zostaje obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Oznacza to, że nie tylko w sklepach czy środkach komunikacji, ale również na świeżym powietrzu będzie nakaz noszenia maseczek.

  więcej
  Od soboty nowe obostrzenia dotyczące noszenia maseczek
 • Zaostrzenie zasad epidemicznych  

  Wczoraj, podczas konferencji prasowej Premiera RP i Ministra Zdrowia, ogłoszono zaostrzenie zasad epidemicznych w związku z obowiązującym na terenie całego kraju stanem epidemii.
  Od soboty, 10 października br., cała Polska zostanie objęta tzw. „żółtą strefą” z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej. W każdym województwie powstanie także szpital koordynacyjny, który będzie kierować opieką nad objawowymi pacjentami zakażonymi koronawirusem. Nowe zasady bezpieczeństwa dotyczą m.in. obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, wydarzeń kulturalnych, imprez okolicznościowych, lokali gastronomicznych oraz zabezpieczenia szpitalnego.

  więcej
  Zaostrzenie zasad epidemicznych
 • Powstała mapa turystyczna ziemi tarnogórsko-lublinieckiej  

  Mapa turystyczna „Ziemia tarnogórsko-lubliniecka” to pierwsze zbiorcze opracowanie wszystkich szlaków turystycznych naszej okolicy, gdzie Kalety znajdują się w jej samym centrum. To właśnie nasze miasto wyszło z inicjatywą opracowania mapy, która obejmuje nie tylko szlaki piesze i rowerowe (m.in. Leśno Rajza) lecz również kajakowe, konne, a także szlak zabytków UNESCO, Szlak Zabytków Techniki, Szlak Architektury Drewnianej oraz najciekawsze atrakcje turystyczne.

  więcej
   Powstała mapa turystyczna ziemi tarnogórsko-lublinieckiej
 • Kaletański Punkt konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”  

  Przypominamy, że w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach działa punkt konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy Kalet zainteresowani uczestnictwem w programie i ubieganiem się o dotację m.in. na wymianę źródła ciepła czy termomodernizację swoich budynków jednorodzinnych, mogą skorzystać z doradztwa przeszkolonego przez WFOŚiGW pracownika, który w razie konieczności pomoże również w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie.

  więcej
  Kaletański Punkt konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”
 • Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Beneficjentów  

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Leśna Kraina Górnego Śląska” zaprasza na spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Beneficjentów z zakresu tematycznego: P.1.1.2 Podejmowanie działalności gospodarczej. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Bliższe informacje zostały zamieszczone na poniższych plakatach.

  więcej
  Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Beneficjentów
 • Facebookowy konkurs dla naszych mieszkańców  

  Zachęcamy naszych mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie miejskim, który ogłoszony został na profilu faceebokowym Miasta Kalety. Wystarczy oddać swój głos na kaletański projekt pn. „Ciekawostki przyrodnicze powiatu tarnogórskiego. Tablice informacyjne na terenie Miasta Kalety-Leśnego Zakątka Śląska” w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2021 rok. Do wygrania jest duży słoik kaletańskiego miodu oraz folder-przewodnik o Mieście Kalety! Szczegóły konkursu poniżej.

  więcej
  Facebookowy konkurs dla naszych mieszkańców

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM