Poniedziałek, 24 Czerwca 2024  Imieniny: Jana, Danuty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Szkoła Muzyczna „KONIK” oficjalnie rozpoczęła swoją działalność  

  Od dzisiaj, 29 września 2020 r. oficjalnie Miasto Kalety ma swoją szkołę muzyczną. Na osiedlu przy ul. 1 Maja, zainaugurowała właśnie swoją działalność pierwsza w naszym mieście Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia „Konik” w Kaletach. Uroczystego otwarcia placówki dokonał Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Burmistrz wyraził zadowolenie, że taka placówka będzie funkcjonowała w Kaletach, bo to niewątpliwie podnosi prestiż Miasta.

  więcej
  Szkoła Muzyczna „KONIK” oficjalnie rozpoczęła swoją działalność
 • Zagospodarowanie ronda w Drutarni wybrane do realizacji!  

  Niezmiernie miło nam poinformować, że zadanie pn. „Zagospodarowanie ronda im. świętego Jana Pawła II w Drutarni – poprzez nasadzenie roślin stałych” w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zostało wybrane do realizacji! Na nasz projekt oddanych zostało 608 głosów. Kwota dofinansowania zadania to 50.000 zł. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, radnym Rady Miejskiej oraz sympatykom naszego miasta za każdy oddany głos na kaletański projekt. Już wkrótce będziemy mogli się cieszyć pięknie zagospodarowanym rondem w Drutarni.

  więcej
  Zagospodarowanie ronda w Drutarni wybrane do realizacji!
 • Udany "Dzień Otwartej Remizy" w Kaletach  

  W sobotę, 26 września, kaletańska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowała Dzień Otwartej Remizy. Mimo, że pogoda w tym dniu nie była zbyt łaskawa, chętnych na zwiedzanie nie brakowało. Oczywiście najwięcej frajdy mieli najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Specjalnie dla nich udostępniony został wóz strażacki, w którym można było nawet siąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy strażak, a także wszelkiego rodzaju sprzęt, który wykorzystywany jest w akcjach ratowniczych.

  więcej
  Udany
 • Już wkrótce kolejna atrakcja przyrodnicza w naszym mieście!  

  Miasto Kalety wystąpiło do Nadleśnictwa Świerklaniec o nieodpłatne udostępnienie terenu wokół pomnika przyrody – cisa pospolitego znajdującego się w leśnictwie Jędrysek, zwanego „Cisem Donnersmarcka”. Planowane jest aby w tym miejscu stworzyć kolejną atrakcję przyrodniczą w naszym mieście, poprzez wyeksponowanie wiekowego drzewa. To ekologiczno-dydaktyczne miejsce będzie nie tylko wspaniałą lekcją przyrody, ale przede wszystkim historii.

  więcej
  Już wkrótce kolejna atrakcja przyrodnicza w naszym mieście!
 • Premierowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Kalety  

  W minioną niedzielę, 27 września br., w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbył się inauguracyjny koncert Zespołu Pieśni i Tańca KALETY. Zespół powstał w ramach realizacji projektu pn. "Kalety na ludowo - tradycje i współczesność". Jego członkami są utalentowani, najmłodsi mieszkańcy naszego Miasta. Podczas wczorajszego koncertu zaprezentowane zostały najbardziej znane dla naszego śląskiego regionu pieśni i tańce, a młodzi artyści wystąpili w tradycyjnych strojach rozbarsko-bytomskich. Wziął w nim udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz.

  więcej
  Premierowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Kalety
 • W Kaletach powstaje kolejna stanica rowerowa  

  Już niedługo na terenie naszego miasta utworzona zostanie kolejna stanica rowerowa. Dzięki przychylności gospodarza terenu – Nadleśnictwa Świerklaniec, zlokalizowana zostanie w leśnictwie Jędrysek na terenie ścieżki edukacyjnej „Pętla z cisem Donnersmarcka”. Duża, drewniana wiata powstanie na wzór naszej pierwszej stanicy z Truszczycy. Dla miłośników dwóch kółek udostępniona zostanie do końca października tego roku. Środki na realizację tego zadania zabezpieczone zostały już przez radnych na ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 24 września 2020 r.

  więcej
  W Kaletach powstaje kolejna stanica rowerowa
 • W Kaletach wzrasta przedsiębiorczość  

  Czas pandemii to trudny okres, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Tym bardziej miło zauważyć, że według raportu gminnego wzrasta ilość przedsiębiorców działających na terenie naszej gminy. Według stanu na koniec roku 2018, w Kaletach zarejestrowanych było 486 osób prowadzących działalność gospodarczą. Rok później było ich 495, a na koniec czerwca tego roku, aż 513.

  więcej
  W Kaletach wzrasta przedsiębiorczość
 • Sprawozdanie z XX sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Sprawozdanie z XX sesji Rady Miejskiej w Kaletach W dniu 24 września 2020 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się XX sesja Rady Miejskiej w Kaletach, której przewodniczyła Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
  Sprawozdanie z XX sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Środki zewnętrzne na realizację działań kulturalnych w naszym mieście  

  Miejski Dom Kultury w Kaletach w bieżącym roku pozyskał dodatkowe środki na realizację działań kulturalnych na ternie naszego Miasta. Dwa projekty, które za zadanie mają aktywizację mieszkańców realizowane są z udziałem środków zewnętrznych. Pierwszy z nich pn. "I Turniej Tańca Rock'n'Rollowego dla Seniorów" to projekt skierowany do naszych seniorów, którzy zawsze chętnie włączają się w aktywności. Drugi pn. "Kalety na ludowo - tradycje i współczesność" pozwolił na aktywizację najmłodszych mieszkańców i tworzy Zespół Pieśni i Tańca KALETY. Projekty realizowane są ze wsparciem Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020 oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - "FIO Śląskie Lokalnie 2020".

  więcej
  Środki zewnętrzne na realizację działań kulturalnych w naszym mieście
 • Kaletański projekt z pozytywną oceną. Już wkrótce rozpocznie się głosowanie w ramach do budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego  

  We wrześniu odbyły się posiedzenia komisji opiniującej zgłoszone projekty do budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2021 r. Wniosek złożony przez radnego powiatowego Eugeniusza Ptaka pn. „Ciekawostki przyrodnicze powiatu tarnogórskiego. Tablice informacyjne na terenie Miasta Kalety-Leśnego Zakątka Śląska” przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną i został zakwalifikowany pod głosowanie społeczne. Rozpocznie się ono 5 października 2020 r. Już dzisiaj zachęcamy do aktywnego udziału w głosowaniu.

  więcej
  Kaletański projekt z pozytywną oceną. Już wkrótce rozpocznie się głosowanie w ramach do budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego
 • Dziękujemy za oddane głosy na zagospodarowanie ronda w Drutarni  

  Do wczoraj internauci mogli głosować na zagospodarowanie ronda w Drutarni w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, radnym Rady Miejskiej oraz sympatykom naszego miasta za każdy oddany głos na kaletański projekt. Ogłoszenie wyników nastąpi 16 października br. Liczymy na to, że wspólnymi siłami udało się nam zakwalifikować do zadań przyjętych do realizacji w ramach tego Budżetu Obywatelskiego.

  Dziękujemy za oddane głosy na zagospodarowanie ronda w Drutarni
 • Budynek MOW w nowym sezonie grzewczym zasilany gazem  

  Od dłuższego czasu prowadzone są prace, które mają na celu przeprowadzenie termomodernizacji budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Po zabudowaniu zasilania wyspowego gazu LNG przyszedł czas na dostosowanie kotłowni oraz instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania do zasilania właśnie tym paliwem. Obecnie prace te są na ukończeniu i od nowego sezonu grzewczego ten wysokoemisyjny budynek użyteczności publicznej, ogrzewany dotychczas miałem, stanie się bardziej przyjazny dla środowiska i mniej uciążliwy dla okolicznych mieszkańców.

  więcej
  Budynek MOW w nowym sezonie grzewczym zasilany gazem
 • Trwają prace termomodernizacyjne pierwszego z trzech budynków wielorodzinnych  

  Trwają prace przy termomodernizacji budynku wielorodzinnego przy ul. Fabrycznej 25 w Kaletach. Po wykonaniu docieplenia piwnic budynku rozpoczął się etap obłożenia styropianem ścian zewnętrznych. W ramach projektu termomodernizacji poddane zostaną jeszcze dwa inne budynki wielorodzinne w Kaletach, przy ul. 1 Maja 21 i Sienkiewicza 9.

  Przypomnijmy, że na realizację tego zadania inwestycyjnego Miasto Kalety pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 480.000,00 zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

  więcej
  Trwają prace termomodernizacyjne pierwszego z trzech budynków wielorodzinnych
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 29 września 2020 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Kino rusza w Polskę po wakacjach – Plan na kino w Twoim mieście  

  Plan na kino to wspólny projekt firmy Outdoor Cinema oraz marek Provident i AXA, przygotowany z myślą o mieszkańcach miejscowości, w których nie ma kin. To największe w Polsce kino objazdowe, które odpowiada na prawdziwą potrzebę społeczną, oferując dostęp do kina oraz premierowego repertuaru filmowego. Trasa kinowa obejmuje 20 miejscowości i ponad 100 seansów filmowych. Zawita również do Kalet!

  więcej
  Kino rusza w Polskę po wakacjach – Plan na kino w Twoim mieście

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM