Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód”  

  Informujemy że od dnia 28 września do 29 października 2021 roku w Urzędzie Miejskim istnieje możliwość zapoznania się z projektem zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety-Zachód” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Projekt w siedzibie jest udostępniony do wglądu zainteresowanym osobom w godzinach 8:00-14:00, ponadto z projektem można zapoznać się na stronie biuletynu informacji publicznej Miasta Kalety (poniżej znajduje się interaktywny odnośnik do ww. materiałów).

  więcej
  Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód”
 • Wkrótce rusza termomodernizacja budynku miejskiego przy ul. ks. Rogowskiego 43 w Kaletach  

  Miasto Kalety przygotowuje się do przeprowadzenia postępowania przetargowego na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach przy ul. ks. Rogowskiego 43”. Budynek zostanie poddany gruntownej termomodernizacji wraz z wymianą stolarki otworowej oraz zabudową instalacji fotowoltaicznej o mocy 6,5 kWp. Na realizację inwestycji Miasto Kalety pozyskało ponad 1,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  więcej
  Wkrótce rusza termomodernizacja budynku miejskiego przy ul. ks. Rogowskiego 43 w Kaletach
 • VI edycja projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty”  

  Zarząd Województwa Śląskiego wyznaczył termin II naboru Wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty – VI edycja” w roku szkolnym 2021/2022. Stypendia w wysokości 5.000 zł udzielane będą na czas trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022. Termin naboru został ustalony na okres: od 20 września 2021 r. do 22 października 2021 r.

  więcej
  VI edycja projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty”
 • Konkurs "Aktywny Senior"  

  Ruszyła czwarta odsłona konkursu organizowanego przez Wojewodę Śląskiego na najaktywniejszego seniora w województwie śląskim. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wyróżnionych ze względu na płeć, w wyniku których laureaci otrzymają tytuły „Aktywnej seniorki” oraz „Aktywnego seniora”. Kandydaci powinni mieć ukończone 60 lat i wyróżniać się swoim działaniem na rzecz środowiska osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej. Kandydatów zgłaszać mogą osoby fizyczne, gminy, organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego na terenie województwa śląskiego. Zgłoszeń konkursowych dokonywać należy do 22 października 2021 roku

  więcej
  Konkurs
 • Mobilna pracownia mammograficzna ponownie w Kaletach  

  LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej 19 października 2021 w godzinach od 8.30 do 11.30 przy Urzędzie Miejskim w Kaletach. W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Uprzejmie prosimy o rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

  więcej
  Mobilna pracownia mammograficzna ponownie w Kaletach
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - wrzesień 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy wrześniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - wrzesień 2021
 • Niedziela z Cittaslow pod znakiem rajdowania po kaletańskich lasach  

  26 września, w niedzielę, w przepięknych warunkach pogodowych polskiej złotej jesieni, odbył się VIII już z kolei rajd rowerowy na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". W konkurencji wystartowało sześć dwuosobowych drużyn, które miały za zadanie zebrać w terenie osiem znaczników z perforatorów umieszczonych w różnych punktach miejskich i leśnych. Oddane na mecie karty zawodników z odbiciami kompletu znaków stanowiły warunek ukończenia rajdu.

  więcej
  Niedziela z Cittaslow pod znakiem rajdowania po kaletańskich lasach
 • Mieszkanka naszego miasta ponownie w teleturnieju telewizyjnym „Jaka to melodia?”  

  Zachęcamy do oglądania jutrzejszego odcinka popularnego teleturnieju muzycznego „Jaka to melodia?”, w którym wystąpi mieszkanka naszego miasta - Pani Aneta Pasoń. Program zostanie wyemitowany w TVP1 (wtorek 28 września br.) o godzinie 17:15. Pani Anecie serdecznie gratulujemy ponownego udziału w popularnym programie telewizyjnym oraz trzymamy kciuki, życząc powodzenia w teleturnieju!

  Mieszkanka naszego miasta ponownie w teleturnieju telewizyjnym „Jaka to melodia?”
 • Pozostało już tylko 100 dni na wymianę najstarszych kotłów węglowych  

  Miasto Kalety przypomina, że zgodnie z uchwałą antysmogową dotyczącą województwa śląskiego, pozostało 100 dni na wymianę najstarszych kotłów węglowych. W związku z tym, zachęcamy do skorzystania z dofinansowania przewidzianego w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Program ten został stworzony z myślą o dobru nas wszystkich. Czystego powietrza nie da się wyprodukować czy kupić, musimy wszyscy razem o nie dbać, dlatego też ponownie przypominamy, że Program Czyste Powietrze pozwala na uzyskanie wsparcia finansowego nawet do 60%. Wystarczy tylko kilka kroków.

  więcej
  Pozostało już tylko 100 dni na wymianę najstarszych kotłów węglowych
 • Już w niedzielę rajd na orientację  

  Zapraszamy do zapisów na rajd rowerowy na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". Zgłoszeń można dokonywać mailowo pod adresem: jacek.lubos@kalety.pl jeszcze tylko dziś (piątek) do godziny 17.00. Na zwycięzców czekają pamiątkowe puchary, a dla wszystkich uczestników przewidywany jest poczęstunek. Więcej szczegółów w regulaminie.

  więcej
  Już w niedzielę rajd na orientację
 • Zachęcamy do spędzenia ostatniego weekendu września w Ichtioparku!  

  W sobotę i niedzielę zapraszamy naszych mieszkańców do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku, która czynna będzie w tym sezonie już po raz ostatni. W godzinach 13.00 – 17.00 będzie możliwość wypożyczenia sprzętu oraz niezbędnych akcesoriów wędkarskich, a także otrzymania przynęty do łowienia. Zapraszamy

  Zachęcamy do spędzenia ostatniego weekendu września w Ichtioparku!
 • Nowy paczkomat INPOST w naszym mieście  

  W tym tygodniu ustawiony został w naszym mieście nowy paczkomat. Zainstalowano go w Jędrysku, na nowym parkingu przy ul. Krótkiej, po tym jak Miasto Kalety wydzierżawiło odpłatnie część tego terenu firmie INPOST. Lokalizacja urządzenia w Jędrysku nie była przypadkowa. Jest to jedna z najliczniej zamieszkanych dzielnic w Kaletach. Nowy paczkomat z pewnością będzie pomocny i wygodny dla naszych mieszkańców, a także odciąży cieszący się bardzo dużą popularnością, paczkomat w centrum Kalet.

  więcej
   Nowy paczkomat INPOST w naszym mieście
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej październik - grudzień 2021  

  Poniżej zamieszczamy harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach październik – grudzień 2021 w zabudowie jednorodzinnej oraz wielorodzinnej.

  więcej
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej październik - grudzień 2021
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - sierpień 2021 r.  

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu sierpniu 2021 roku. Próbki do badań pobrane zostały z pięciu punktów poboru.

  więcej
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - sierpień 2021 r.
 • Konkurs plastyczny dla dzieci "Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska"  

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska" ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci w ramach projektu pn. "Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska". Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać prace plastyczną nawiązującą do treści ulubionej legendy z obszaru Stowarzyszenia LGD. Prace należy dostarczyć do 8 października 2021 r. Finał konkursu w listopadzie br. Szczegóły na plakacie.
  REGULAMIN KONKURSU
  KARTA ZGŁOSZENIA
  PLAKAT

  Konkurs plastyczny dla dzieci

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM