Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 25 sierpnia 2020 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Ogłoszenie o III przetargu pisemnym nieograniczonym na najem lokalu użytkowego w centrum miasta  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza III pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, usytuowanego na parterze budynku przy ul. 1 Maja 21, stanowiącego własność Gminy Kalety. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach do dnia 23 września 2020 r. do godziny 9.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00.

  więcej
  Ogłoszenie o III przetargu pisemnym nieograniczonym na najem lokalu użytkowego w centrum miasta
 • Informacja z otwarcia ofert w przetargu na "Przebudowę drogi gminnej ul. Twardowskiego w Kaletach”  

  Poniżej przedstawiamy informację z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym  na "Przebudowę drogi gminnej ul. Twardowskiego w Kaletach”. W wyznaczonym terminie wpłynęło 10 ofert potencjalnych wykonawców. Termin zakończenia inwestycji określony został w projekcie umowy na dzień 15 grudnia 2020 r.

  więcej
  Informacja z otwarcia ofert w przetargu na
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.06.2020 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 5,6%;

  – Województwo Śląskie 4,6%;

  – Kraj 6,1%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.07.2020 r. było 261 bezrobotnych, w tym 167 kobiet. 36 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 21 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - sierpień 2020  

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety wyłącznie w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Znajdą w nim Państwo m.in. sprawozdanie z sesji absolutoryjnej oraz relacje z wizyty w naszym mieście Pani marszałek Izabeli Domogały. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - sierpień 2020
 • Zakończenie drugiego etapu budowy „Miotkowskiego rynku”  

  17 sierpnia 2020 r. odbył się odbiór końcowy prac związanych z wykonaniem II etapu budowy parkingu w Miotku. Druga część rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni publicznej objęła utwardzenie terenu z kostki brukowej w obrębie cmentarza wraz z wyznaczeniem miejsc postojowych, wykonanie odwodnienia oraz oświetlenia w technologii LED. Wykonawcą robót było przedsiębiorstwo P.U.H. BUD-MET BIS z Panek.

  więcej
  Zakończenie drugiego etapu budowy „Miotkowskiego rynku”
 • Pomoc żywnościowa dla mieszkańców Kalet  

  Gmina Kalety realizuje Podprogram Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, którego celem jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

  więcej
  Pomoc żywnościowa dla mieszkańców Kalet
 • Spotkanie burmistrza z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych  

  Wczoraj, 12 sierpnia 2020 r., w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia spotkał się z dyrektorem tej placówki p. Józefem Kubicą, który pełni również funkcję radnego sejmiku województwa śląskiego oraz m.in. członka kapituły WFOŚiGW w Katowicach. Pan Józef Kubica zawsze chętnie wspiera wszelkie inicjatywy w naszym mieście. Jest również częstym gościem ważnych uroczystości odbywających się w Kaletach. Z uwagi na fakt, że przeszło 80% powierzchni naszej gminy stanowią lasy, burmistrz Klaudiusz Kandzia pozmawiał z dyrektorem Kubicą na temat aktualnych spraw gospodarki leśnej na terenie Kalet.

  więcej
  Spotkanie burmistrza z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
 • Zakończono nasadzenia roślinności stałej na terenie nowego parkingu w Miotku  

  Na koniec sierpnia br. planowany jest odbiór jednej z większych inwestycji w Miotku jaką była budowa parkingu przy kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu. Z dużego placu postojowego, mogącego pomieścić prawie 70 samochodów, będą korzystać parafianie oraz wszyscy mieszkańcy naszego miasta, którzy w tym miejscu przesiadają się na komunikację publiczną. Oprócz miejsc parkingowych, koncepcja architektoniczna zakłada również stworzenie w tym miejscu w przyszłości infrastruktury rekreacyjnej wraz z elementami małej architektury. Pierwszymi z nich są donice, które w ostatnim czasie zostały już nasadzone roślinnością stałą.

  więcej
  Zakończono nasadzenia roślinności stałej na terenie nowego parkingu w Miotku
 • Warsztaty kulinarne promujące zdrowy tryb życia  

  Dzisiaj, 13 sierpnia br., w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Kaletach odbędą się bezpłatne warsztaty kulinarne dla osób korzystających z pomocy kaletańskiego MOPS-u. Mają one na celu promocję zdrowego trybu życia, zdrowego odżywiania, przeciwdziałania marnotrawstwu żywności, a także naukę racjonalnego zarządzania budżetem domowym. Warsztaty organizowane są w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2019. Skorzysta z nich 15 osób. Projekt realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach.

  Warsztaty kulinarne promujące zdrowy tryb życia
 • „Dobry start” – jednorazowe wsparcie dla uczniów  

  Przypominamy, że do dnia 30 listopada 2020 r. można składać wnioski na świadczenie „Dobry start” – jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. dla wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli rok szkolny. Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia. Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek drogą elektroniczną poprzez bankowość elektroniczną. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego MOPS Kalety pod nr tel. (34) 3527-656.

  więcej
  „Dobry start” – jednorazowe wsparcie dla uczniów
 • Dołącz do Młodzieżowej Rady Ekologicznej  

  Minister Środowiska, przy współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka RP i Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych, powołuje do życia Młodzieżową Radę Ekologiczną działającą przy Ministerstwie Środowiska. W skład Rady wejdą 32 osoby w wieku pomiędzy 13 a 21 rokiem życia, pochodzące z całej Polski. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla dzieci i młodzieży chcących zaangażować się w działania na rzecz ochrony środowiska. Inauguracja projektu odbędzie się podczas pierwszego posiedzenia organu we wrześniu bieżącego roku. Rekrutacja trwa do 9 września 2020 r.

  więcej
  Dołącz do Młodzieżowej Rady Ekologicznej
 • Wniosek Miasta Kalety na zagospodarowanie ronda w Drutarni został zakwalifikowany do głosowania  

  Miło nam poinformować, że wniosek Miasta Kalety złożony w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego dotyczący zagospodarowania ronda w Drutarni roślinami stałymi, przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną. W trakcie weryfikacji prawno-technicznej analizowano przede wszystkim zgodność projektów z kompetencjami i zadaniami Województwa, możliwość ich wykonania oraz realność zaplanowanych wydatków. Sprawdzano również zgodność zgłoszonych zadań z obowiązującymi przepisami prawa. Ostatecznie na listę zadań dopuszczonych do głosowania trafiło 90 zgłoszonych przez mieszkańców naszego województwa projektów.

  więcej
  Wniosek Miasta Kalety na zagospodarowanie ronda w Drutarni został zakwalifikowany do głosowania
 • Kaletański projekt na liście wniosków do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego  

  W ubiegłym tygodniu zakończono przyjmowanie wniosków do V edycji budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego. Dziękujemy radnemu powiatowemu p. Eugeniuszowi Ptakowi oraz grupie inicjatywnej naszych mieszkańców za zgłoszenie projektu zadania na terenie Miasta Kalety. Wniosek pn. „Ciekawostki przyrodnicze powiatu tarnogórskiego. Tablice informacyjne na terenie Miasta Kalety-Leśnego Zakątka Śląska” znalazł się na liście 24 złożonych projektów (pozycja nr 9). Zgodnie z harmonogramem budżetu partycypacyjnego rozpoczęła się weryfikacja ww. projektów pod względem formalnym i merytorycznym.

  więcej
  Kaletański projekt na liście wniosków do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM