Środa, 24 Kwietnia 2024  Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Kolejny awans w kaletańskiej kadrze pedagogicznej  

  11 sierpnia br. burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia złożył gratulacje Pani Esterze Sornat-Frei, nauczycielce języka angielskiego Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku, z okazji uzyskania stopnia nauczyciela dyplomowanego. Pani Estera zdała egzamin przed Komisją Kwalifikacyjną w Kuratorium Oświaty w dniu 10 sierpnia 2020 r. Uzyskanie najwyższego stopnia awansu zawodowego świadczy o poszerzeniu i pogłębieniu przez nauczyciela wiedzy i umiejętności zawodowych oraz potwierdza posiadanie wysokiego poziomu kompetencji zawodowych.

  więcej
  Kolejny awans w kaletańskiej kadrze pedagogicznej
 • Przerwa w dostawie wody w dzielnicy Drutarnia  

  Wodociągi Miejskie w Kaletach informują, że w związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi, w dniu 12 sierpnia 2020 roku od godziny 9:00 do godziny 12:00 z przyczyn technicznych wystąpi przerwa w dostawie wody dla dzielnicy Drutarnia. Za utrudnienia przepraszamy.

  Przerwa w dostawie wody w dzielnicy Drutarnia
 • Dwie wiaty przystankowe w Miotku zyskały nowy wygląd  

  W wymienionej niedawno wiacie przystankowej, która padła ofiarą wandalizmu oraz na wiacie od strony parkingu przy kościele w Miotku, naklejono nowe, wielkoformatowe naklejki. Fotografie pobliskiej Zielonej, wypoczynkowej dzielnicy naszego miasta, będą zachęcać podróżnych do odwiedzenia naszych stron, zaś mieszkańcom Kalet przypominać o bogactwach przyrodniczych jakie miasto posiada. Mamy nadzieję, że naklejki w wiatach autobusowych nie zostaną zniszczone lub oklejone mało estetycznymi ogłoszeniami, ale na długo będą cieszyć oczy podróżnych.

  więcej
  Dwie wiaty przystankowe w Miotku zyskały nowy wygląd
 • Wakacyjna akcja pobierania krwi  

  Miasto Kalety w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach organizuje w dniu 18 sierpnia 2020 roku, kolejną akcję pobierania krwi. Ambulans z mobilną stacją krwiodawstwa ustawiony zostanie na parkingu przy Restauracji “Gościnna” w godzinach 10.00 – 14.00. Dla każdej osoby, która odda w tym dniu swoją krew, przewidziano upominek.

  więcej
  Wakacyjna akcja pobierania krwi
 • Zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalety  

  W niedzielę, 2 sierpnia, nad zbiornikiem sekcyjnym- łowiskiem specjalnym Ichtiopark, rozegrane zostały tradycyjne zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. Zawody zorganizowało Koło PZW Kalety. Startowało 26 zawodników reprezentujących koło PZW Kalety.Wędkarze rywalizowali w dwóch sektorach.

  więcej
  Zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalety
 • Polski Bon Turystyczny  

  Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wyniesie jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności . Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Bon będzie można otrzymać po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+.

  więcej
  Polski Bon Turystyczny
 • Podziękowanie dla właścicieli Restauracji „Słono i Słodko”  

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, składa serdeczne podziękowania właścicielom Restauracji „Słono i Słodko” Państwu Katarzynie i Czesławowi Myrcik, za ufundowanie darmowych posiłków dla służb mundurowych patrolujących w czasie wakacji tereny wokół zbiorników wodnych w Zielonej.

  więcej
   Podziękowanie dla właścicieli Restauracji „Słono i Słodko”
 • Sztandar NSZZ Solidarność Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych dziedzictwem mieszkańców Kalet  

  W dniu 9 sierpnia 2020 r. nastąpi przekazanie historycznego sztandaru NSZZ Solidarność Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych w Kaletach z 1981 roku. Ponieważ KZCP w Kaletach nie istnieją, naturalną rzeczą jest, że pamiątki z tego przedsiębiorstwa, które mają wartość historyczną, naukową i społeczną powinny być własnością mieszkańców Kalet.

  więcej
  Sztandar NSZZ Solidarność Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych dziedzictwem mieszkańców Kalet
 • Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla organizacji pozarządowych  

  Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, istnieje możliwość uzyskania przez podmioty, które spełniają przesłanki określone w art.3 ust. 2 ustawy o działalności pożytku publicznego tj. m.in. stowarzyszenia, kluby sportowe, koła łowieckie – jednorazowej pożyczki na pokrycie bieżących kosztów. Maksymalna wysokość pożyczki to 5.000 zł., jednak nie więcej niż 10% przychodów uzyskanych w 2019 r. W celu uzyskania pożyczki należy złożyć wniosek wraz z załącznikami do Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach. 

  więcej
  Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla organizacji pozarządowych
 • Nabór do XVIII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP  

  Kancelaria Prezydenta RP rozpoczęła nabór do XVIII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który potrwa do 8 września 2020 roku. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczy wyróżnienia w siedmiu kategoriach tj. Lider MŚP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes, Firma Rodzinna, Startup_PL oraz Badania+Rozwój. Prezydent RP może przyznać również Nagrodę Indywidualną.
  Związek Powiatów Polskich, będąc jedną z wyróżnionych instytucji, które mogą zgłaszać kandydatów do Nagrody, zachęca do przedstawiania kandydatur podmiotów gospodarczych.

  więcej
  Nabór do XVIII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
 • Tablice informacyjne z opisami najciekawszych przyrodniczo miejsc w Kaletach  

  W ramach V edycji Budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego, mieszkaniec naszego miasta, a zarazem radny powiatowy p. Eugeniusz Ptak, zgłosił projekt – poparty przez naszych mieszkańców - polegający na usytuowaniu na terenie naszego miasta sześciu tablic informacyjnych z opisami najciekawszych miejsc przyrodniczych, które warto zobaczyć w Kaletach.

  więcej
  Tablice informacyjne z opisami najciekawszych przyrodniczo miejsc w Kaletach
 • Kalety w rankingu „Bogactwo Samorządów 2020”  

  Portal internetowy pisma samorządu terytorialnego „Wspólnota” opublikował ranking dochodów jednostek samorządowych per capita w 2019 r. Kalety uzyskały w rankingu bardzo dobrą 280 pozycję ze wskaźnikiem zamożności na jednego mieszkańca w 2019 r. równym 3.282,54 zł. W zestawieniu ujętych zostało 1537 gmin. Metoda obliczania wskaźnika użytego w rankingu jest identyczna jak w ubiegłych latach. Pełny ranking zamożności samorządów do pobrania poniżej.

  więcej
   Kalety w rankingu „Bogactwo Samorządów 2020”
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę drogi gminnej ul. Twardowskiego w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ul. Twardowskiego w Kaletach. Termin składania ofert upływa 17 sierpnia 2020 r., o godzinie 9:50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godzinie 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę drogi gminnej ul. Twardowskiego w Kaletach
 • Uwaga PSZOK nieczynny  

  Informujemy, że w dniach od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2020 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, mieszczący się przy ul. Ks. Drozdka 30 w Kaletach, będzie nieczynny z przyczyn technicznych.

  Uwaga PSZOK nieczynny
 • W Ichtioparku pojawiły się raki  

  Po zadomowieniu się w Ichtioparku ryb oraz pszczół przyszedł czas na...raki. Te małe, słodkowodne skorupiaki, często określane są mianem bioindykatorów jakości wód, ponieważ wybierają do życia tylko czyste i wyjątkowo dobrze natlenione zbiorniki wodne. Pierwsze raki zauważone zostały w naszym parku tematycznym w ubiegłym tygodniu. Mamy nadzieję, że szybko zaklimatyzują się w ekosystemie Ichtioparku i zostaną w nim na dobre.

  więcej
  W Ichtioparku pojawiły się raki

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM