Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Słodka edukacja  

  Naszą pasiekę edukacyjną w Ichtioparku odwiedzać można w każdą sobotę oraz niedzielę w godzinach 13.00 – 20.00. Na miejscu każdy na żywo może podejrzeć pracę pszczelej rodziny dzięki specjalnemu szklanemu ulowi. Co więcej, można skosztować różnych gatunków miodu, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o tych pożytecznych owadach. Mając na uwadze bezpieczeństwo sanitarne, przypominamy o konieczności dezynfekcji rąk przed wejściem do pasieki. Zapraszamy!

  więcej
  Słodka edukacja
 • Na świeżym powietrzu bezpiecznie. Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego oraz Letni Bar zapraszają!  

  Zachęcamy naszych mieszkańców do odwiedzenia w weekend Ichtioparku. Tradycyjnie czekać będzie wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego, która w sezonie wakacyjnym funkcjonuje codziennie od godz. 13.00 do 20.00. Przypominamy, że łowienie ryb w może odbywać się wyłącznie z wykorzystaniem sprzętu, który oferuje wypożyczalnia. Informujemy także, że sprzęt wędkarski jest każdorazowo dezynfekowany przed wydaniem go do użytku. Będąc w naszym parku tematycznym zapraszamy także do skorzystania z oferty pysznych dań serwowanych przez Letni Bar Restauracji Gościnna. Mała gastronomia czynna jest w piątki w godzinach 16.00 – 20.00 oraz w soboty i niedziele od godziny 13.00 do 20.00. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
  Na świeżym powietrzu bezpiecznie. Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego oraz Letni Bar zapraszają!
 • W Miotku stanęła nowa wiata przystankowa  

  W tym tygodniu zamontowana zastała nowa wiata przystankowa na ul. Tarnogórskiej w Miotku. Poprzednia wiata, tydzień wcześniej padła ofiarą wandalizmu, a jej naprawa przekraczała koszty zakupu nowej, które wyniosły blisko 6.500 zł. O zdarzeniu poinformowany został ubezpieczyciel mienia oraz Policja. W najbliższym czasie wiata zostanie także oznakowana fotografiami kaletańskiej przyrody.

  więcej
  W Miotku stanęła nowa wiata przystankowa
 • Odnowiono parkiet w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Miotku  

  Okres wakacyjny jest idealnym momentem na wykonywanie prac remontowych w placówkach oświatowych. Miasto korzystając z tej okazji wykonało remont parkietu sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Miotku. Po wycyklinowaniu drewna, nałożeniu nowych warstw lakieru oraz odnowieniu linii boisk, pomieszczenie prezentuje się wyjątkowo pięknie. Mamy nadzieję, że uczniowie po okresie wakacyjnym z radością będą korzystać z wyremontowanej sali gimnastycznej.

  więcej
  Odnowiono parkiet w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Miotku
 • W centrum naszego miasta stanął kosz na plastikowe nakrętki  

  Przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach stanął specjalny kosz w kształcie serca, gdzie można wrzucać plastikowe nakrętki, które przekazywane będą na rzecz potrzebujących dzieci – czytamy na portalu internetowym Stowarzyszenia “Nasze Kalety”. Zachęcamy do lektury artykułu, jak również do przyłączenia się do szczytnej akcji zbierania nakrętek.

  więcej
  W centrum naszego miasta stanął kosz na plastikowe nakrętki
 • Radio Piekary o zakończeniu inwestycji modernizacji sieci wodociągowej w Kuczowie  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat zakończenia prac, mających na celu modernizację sieci wodociągowych na terenie Kuczowa. Projekt realizowany był dzięki dofinansowaniu jakie Miasto Kalety pozyskało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
   

  Radio Piekary o zakończeniu inwestycji modernizacji sieci wodociągowej w Kuczowie
 • Nowa korzystniejsza dla Miasta umowa na dzierżawę nieruchomości Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach  

  1 lipca 2020 roku Burmistrz Miasta Kalety zawarł z firmą EDU RES, prowadzącą Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kaletach, umowę dzierżawy na wydzierżawienie nieruchomości gminnej, zabudowanej, położonej przy ul. ks. Rogowskiego 43 o powierzchni 0,8415 ha. Umowa została zawarta na czas nieoznaczony za zgodą Rady Miejskiej w Kaletach, która podjęła stosowną uchwałę. W ww. umowie dzierżawy strony ustaliły wysokość miesięcznego czynszu dzierżawnego w wysokości 17.000 zł.

  więcej
  Nowa korzystniejsza dla Miasta umowa na dzierżawę nieruchomości Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach
 • Test syren alarmowych  

  Zgodnie z § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 07.01.2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96) informuję, że w dniu 1 sierpnia 2020 roku o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach treningu, zostaną uruchomione syreny alarmowe na terenie miasta Kalety, gdzie emitowany będzie - dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

  Test syren alarmowych
 • Konkurs Gwarka na najładniejszy ogród i balkon  

  Tygodnik Gwarek zaprasza wszystkich czytelników i internautów do wzięcia udziału w plebiscycie na najładniej urządzony ogród, ogródek działkowy lub balkon. Na zwycięzców czekają nagrody w postaci bonów zakupowych o wartości 300 zł, 200 zł i 100 zł do bytomskiego Bricomarche, sponsora plebiscytu.

  więcej
  Konkurs Gwarka na najładniejszy ogród i balkon
 • Pielgrzymka parafialna do Bruśka  

  Jak co roku, niezależnie od pogody i dnia tygodnia, 16 lipca w godzinach porannych wyruszyła spod kościoła p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Drutarni tradycyjna procesja do dawnego kościoła parafialnego w Bruśku, której przewodniczył ksiądz proboszcz Krzysztof Goc. Z opowiadań przekazywanych z pokolenia na pokolenie mówiono, że pod koniec XIX w. w Drutarni, jak i w miejscowościach ościennych, wybuchła epidemia. Mieszkańcy Drutarni zaczęli się modlić i postanowiono wtedy, że pójdą z pieszą pielgrzymką do Bruśka prosić Boga za wstawiennictwem Matki Boskiej i św. Jana Chrzciciela, któremu jest poświęcony kościół, o zaprzestanie epidemii.

  więcej
  Pielgrzymka parafialna do Bruśka
 • Kaletańska pasieka edukacyjna proekologiczną inwestycją roku?  

  W trakcie weekendowej wizyty Pani Marszałek Izabeli Domogały w naszym mieście, był również czas na chwilę oddechu w scenerii kaletańskiego parku tematycznego Ichtiopark. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z Panią Marszałek oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Kaletach Alojzym Rupikiem odwiedzili niedawno uruchomioną pasiekę edukacyjną, gdzie mieli okazję na żywo zobaczyć pracę tych pożytecznych owadów oraz skosztować różnych gatunków miodu.

  więcej
  Kaletańska pasieka edukacyjna proekologiczną inwestycją roku?
 • Złóż wniosek o przyznanie stypendium szkolnego  

  Przypominamy o możliwości ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów i studentów, mieszkańców naszego miasta, w roku szkolnym 2020/2021. Wnioski można pobrać oraz składać w Urzędzie Miejskim biurze obsługi petenta na parterze. Stypendium szkolne mogą otrzymywać uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

  więcej
  Złóż wniosek o przyznanie stypendium szkolnego
 • Marszałek Województwa Śląskiego spotkała się w Zielonej z Druhami OSP Kalety  

  W miniony weekend nad zbiornikami wodnymi w Kaletach Zielonej doszło do spotkania Pani Marszałek Województwa Śląskiego Izabeli Domogała z Druhami OSP Kalety. W spotkaniu wziął również udział Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Alojzy Rupik oraz Prezes OSP Kalety Henryk Złotosz. W trakcie spotkania swoje umiejętności zaprezentowała drużyna młodzieżowa działająca w strukturach naszej kaletańskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

  więcej
  Marszałek Województwa Śląskiego spotkała się w Zielonej z Druhami OSP Kalety
 • Etap projektowy zadania polegającego na termomodernizacji budynków wielorodzinnych w Kaletach  

  Trwa realizacja projektu polegająca na termomodernizacji trzech budynków wielorodzinnych będących własnością Miasta Kalety. Mowa tu o projekcie pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety”, w wyniku realizacji którego, kompleksowej termomodernizacji poddane zostaną budynki wielorodzinne przy ul. 1 Maja 21, Fabrycznej 25, Sienkiewicza 9. W rozstrzygniętym niedawno postępowaniu przetargowym, na powyższy zakres inwestycyjny, wyłoniono dwóch wykonawców.

  więcej
  Etap projektowy zadania polegającego na termomodernizacji budynków wielorodzinnych w Kaletach
 • Na rolkowo!  

  Polecamy spędzenie weekendu na kaletańskim torze rolkowym. Stadion miejski otwarty jest codziennie, aż do zmierzchu. Pamiętajmy także, o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i higieny zwłaszcza o zachowanie dystansu społecznego, a także konieczność dezynfekcji rąk.

  więcej
  Na rolkowo!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM