Poniedziałek, 22 Kwietnia 2024  Imieniny: Kai, Leonii, Sotera WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Plenerowy mini koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Ichtioparku  

  W najbliższą niedzielę 19 lipca 2020 r. serdecznie zapraszamy do Ichtioparku na mini koncert Miejskiej Orkiestry Dętej. Początek występu zaplanowany został na godzinę 16.00. Po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami będzie okazja do plenerowego wysłuchania utworów w wykonaniu naszych "dęciaków". Przypominamy również, że w związku z trwającą epidemią koronawirusa, podczas koncertu, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, prosimy o stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny w szczególności zachowania dystansu społecznego, zakrywania ust i nosa. Serdecznie zapraszamy i pamiętajmy, że nasza orkiestra w Ichtioparku potrafi zorganizować prawdziwe show, czego dowodem są poniższe zdjęcia!

  więcej
  Plenerowy mini koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Ichtioparku
 • Kolejne atrakcje gastronomiczne w Zielonej  

  W naszej turystycznej dzielnicy Zielona przy górnym zbiorniku wodnym przygotowywana jest kolejna niespodzianka. Działający tam od wielu lat przedsiębiorca Pan Józef Rzepka postanowił wyjść z nową inicjatywą dla odwiedzających to miejsce. W najbliższym czasie, o czym z pewnością poinformujemy, nieopodal wiaty potocznie nazywanej grzybkiem, uruchomiony zostanie punkt małej gastronomii.

  więcej
  Kolejne atrakcje gastronomiczne w Zielonej
 • Milionowa inwestycja na modernizację sieci wodociągowych w Kuczowie zakończona  

  W związku z otrzymanym przez miasto Kalety dofinansowaniem na realizację zadania „Modernizacja sieci wodociągowej na obszarze aglomeracji wyznaczonej na terenie Miasta Kalety” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, zostały zakończone prace mające na celu modernizację sieci wodociągowych na terenie dzielnicy Kuczów. Modernizacji zostały poddane sieci wodociągowe w ulicach: Myśliwska, Boczna, Powstańców, Polna, Słoneczna, Zapolskiej i Paderewskiego (ulica boczna).

  więcej
  Milionowa inwestycja na modernizację sieci wodociągowych w Kuczowie zakończona
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.05.2020 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 5,4%;

  – Województwo Śląskie 4,5%;

  – Kraj 6,0%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.06.2020 r. było 251 bezrobotnych, w tym 159 kobiet. 32 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 18 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - lipiec 2020  

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety wyłącznie w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - lipiec 2020
 • Zostań stypendystą programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego  

  Do 20 lipca 2020 r. można składać wnioski w ramach konkursu stypendialnego ogłoszonego przez Zarząd Województwa Śląskiego w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego. Celem konkursu jest zwiększenie szans edukacyjnych młodzieży, pomoc uczniom w rozwijaniu ich uzdolnień i zainteresowań, a także stosowanie w praktyce zdobytej wiedzy. To także promocja młodzieży szczególnie uzdolnionej. O wsparcie mogą ubiegać się uczniowie będący po pierwszej klasie szkoły ponadpodstawowej.

  więcej
  Zostań stypendystą programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego
 • Postanowienie o zwołaniu XIX sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Dzisiaj, 30 lipca 2020 r., (czwartek) o godz. 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Będzie to sesja absolutoryjna.

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XIX sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Zielony samochód - dofinansowanie zakupu elektrycznego samochodu osobowego (M1)  

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Zielony samochód - dofinansowanie zakupu elektrycznego samochodu osobowego (M1). Celem programu jest uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie przedsięwzięć służących obniżeniu zużycia energii i paliw w transporcie – poprzez wsparcie zakupu pojazdów o napędzie wyłącznie elektrycznym wykorzystywanych do celów prywatnych. Wnioski o dofinansowanie w formie dotacji należy składać w okresie od 26.06.2020 r. – 31.07.2020 r. jednak nie dłużej niż do wyczerpania środków alokacji.

  źródło: https://nfosigw.gov.pl/

  więcej
  Zielony samochód - dofinansowanie zakupu elektrycznego samochodu osobowego (M1)
 • Przebudowa sieci wodociągowej dla dzielnicy Truszczyca zakończona  

  W związku z pożarem mostu na rzece Mała Panew w ciągu ul. Dębowej do którego była podwieszana sieć wodociągowa i wynikającym z tego zagrożeniem możliwości przerwania dostaw wody dla dzielnicy Truszczyca, Miasto Kalety w trybie pilnym dokonało przebudowy istniejącej sieci wodociągowej poprzez wykonanie nowego przekroczenia rzeki w technologii bezwykopowej. Zrealizowana inwestycja zapewni ciągłość dostaw wody dla Truszczycy. Jednocześnie informujemy, że most w ciągu ul. Dębowej jest wyłączony z użytkowania i korzystanie z niego jest surowo wzbronione.

  Przebudowa sieci wodociągowej dla dzielnicy Truszczyca zakończona
 • Pasieka edukacyjna z mini ogrodem roślin miododajnych  

  Zakończyła się realizacja projektu współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Projekt polegał na zagospodarowaniu terenu przy pasiece edukacyjnej na kaletańskim Ichtioparku poprzez nasadzenie roślin miododajnych. Miasto na ten cel pozyskało dotację w kwocie ponad 12.000,00 zł. Nasadzenia wykonane zostały w formie wysepek, aby umożliwić dzieciom swobodną obserwację przyrodniczą.

  więcej
  Pasieka edukacyjna z mini ogrodem roślin miododajnych
 • Na jagody tylko do kaletańskich lasów  

  Zapraszamy do kaletańskich lasów, w których na dobre rozpoczął się sezon na jagody. Znajdziecie tutaj rozległe tereny porośnięte krzaczkami, które w tym roku gęsto pokryły się dorodnymi owocami. Jak wiadomo jagody bogate są w witaminy oraz makro i mikroelementy (potas, fosfor, wapń, żelazo, cynk i mangan), które maja pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Wyśmienicie nadają się do różnego rodzaju potraw, szczególnie deserów oraz na przetwory, które posłużą zimą. Zapraszamy do korzystania z dobrodziejstw, które oferują nam nasze lasy.

  więcej
  Na jagody tylko do kaletańskich lasów
 • Dodatkowy zasiłek opiekuńczy ponownie wydłużony  

  Zgodnie z przyjętym rozporządzeniem Rady Ministrów dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony został do 26 lipca 2020 r. Wsparcie to przysługuje między innymi, gdy żłobek lub przedszkole, do którego uczęszcza dziecko, jest zamknięty z powodu koronawirusa. Dodatkowy zasiłek przysługuje również ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 roku życia, które mają orzeczenie o niepełnosprawności oraz do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Z zasiłku mogą również skorzystać rodzice dzieci, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

  więcej
  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy ponownie wydłużony
 • ZUS oddział w Zabrzu zaprasza na indywidualny instruktaż  

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Zabrzu zaprasza wszystkich zainteresowanych na indywidualny instruktaż zakładania konta na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS. W ramach instruktażu między innymi będzie można się dowiedzieć, w jaki sposób złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy, czy tarczy antykryzysowej za pośrednictwem portalu. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 32/ 277 88 07. Osoby niesłyszące mogą zapisać się za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem monika.jarysz@zus.pl.

  ZUS oddział w Zabrzu zaprasza na indywidualny instruktaż
 • Ogłoszenie o przetargu pisemnym nieograniczonym na najem lokalu użytkowego w centrum miasta  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza II pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, usytuowanego na parterze budynku przy ul. 1 Maja 21, stanowiącego własność Gminy Kalety. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach do dnia 12 sierpnia 2020 r. do godziny 9.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00.

  więcej
  Ogłoszenie o przetargu pisemnym nieograniczonym na najem lokalu użytkowego w centrum miasta
 • Wyniki II tury wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Kaletach  

  W niedzielę 12 lipca 2020 r., w naszym kraju odbyła się druga tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Również w naszym mieście od godz. 7.00 do 21.00 w pięciu obwodowych komisjach wyborczych, mieszkańcy Kalet mogli w głosowaniu tajnym podjąć decyzję o tym kto przez kolejne pięć lat będzie piastował urząd Prezydenta.

  więcej
  Wyniki II tury wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM