Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Przypomnienie dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż detaliczną (sklepy) napojów alkoholowych o terminie zapłaty III raty opłaty za korzystanie w 2021 r. z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych  

  Urząd Miejski w Kaletach przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż detaliczną napojów alkoholowych na podstawie zezwoleń wydanych przez Burmistrza Miasta Kalety, że dnia 30 września 2021 r. mija termin dokonania wpłaty II raty opłaty rocznej za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w roku bieżącym.

  więcej
  Przypomnienie dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż detaliczną (sklepy) napojów alkoholowych o terminie zapłaty III raty opłaty za korzystanie w 2021 r. z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych
 • Pasieka edukacyjna popularną atrakcją turystyczną w naszym mieście  

  Swoją wakacyjną działalność zakończyła niedawno pasieka edukacyjna w Ichtioparku, gdzie pod okiem doświadczonego pszczelarza udostępniona była dla gości. Umożliwienie podglądania tych pożytecznych owadów okazało się wielką atrakcją dla mieszkańców oraz odwiedzających nas turystów. Można było dowiedzieć się wielu ciekawostek, a także zakosztować kaletańskiego miodu oraz produktów pszczelich. To już drugi sezon funkcjonowania pasieki edukacyjnej w naszym mieście i trzeba przyznać cieszy się ona bardzo dużą popularnością. Weekendami obiekt gościł bardzo wielu mieszkańców aglomeracji śląskiej, którzy chwalili pomysł utworzenia takiego miejsca. Również nasi mieszkańcy chętnie odwiedzali pasiekę, a przeszklony ul robił wrażenie nie tylko na najmłodszych.

  więcej
  Pasieka edukacyjna popularną atrakcją turystyczną w naszym mieście
 • Radio Piekary o "Święcie Ryby" w Ichtioparku  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat “Święta Ryby”, jakie odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 września 2021 r., na terenie kaletańskiego Ichtioparku.
   

  Radio Piekary o
 • Umowa na wykonanie projektu modernizacji kolejowej magistrali węglowej na jej kaletańskim odcinku podpisana  

  W 2017 i 2018 r. informowaliśmy o planowanych inwestycjach na terenie miasta Kalety związanych z remontem linii kolejowej nr 131 (Chorzów Batory – Tczew) zwaną popularnie magistralą węglową. Remont najdłuższej linii kolejowej zarządzanej przez PKP PLK (prawie 500 km długości) i jednej z najważniejszych linii kolejowych w Polsce należącej do europejskiego korytarza transportowego CE- 65, jest bardzo potrzebny, by przyspieszyć ruch pasażerski, transport towarów oraz poprawić bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

  więcej
  Umowa na wykonanie projektu modernizacji kolejowej magistrali węglowej na jej kaletańskim odcinku podpisana
 • Podsumowanie sezonu turystycznego w Ichtioparku  

  Kończący się niedługo sezon wędkarski w Ichtioparku kolejny raz pokazał jak dużym zainteresowaniem cieszył się nasz kaletański park tematyczny, a szczególnie wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego. I to nie tylko wśród mieszkańców miasta ale także turystów z całej okolicy. Szczególnie w weekendy, kiedy pogoda dopisywała, nad zbiornikiem wodnym można było spotkać całe rodziny. Jedni wędkowali, drudzy spacerowali, a jeszcze inni piknikowali pod drewnianymi wiatami.

  więcej
  Podsumowanie sezonu turystycznego w Ichtioparku
 • Spotkanie w sprawie programu Czyste Powietrze  

  W najbliższą sobotę, 18 września 2021 r., zapraszamy mieszkańców Kalet na spotkanie w sprawie programu Czyste Powietrze. Punkt konsultacyjno-informacyjny działał będzie w godzinach 12.00-20.00 w zielonym namiocie na terenie ICHTIOPARKU. W trakcie spotkania zostaną przedstawione m.in. informacje o programie dotyczące warunków i możliwości ubiegania się o wsparcie finansowe na wymianę nieefektywnego źródła ciepła oraz termomodernizacje budynków jednorodzinnych. Serdecznie zapraszamy.

  Spotkanie w sprawie programu Czyste Powietrze
 • Zgłoś swój pomysł na innowację społeczną z obszaru przeciwdziałania wykluczeniu i zdobądź grant do 100.000 zł.  

  Trwa nabór na wnioski dotyczące innowacji społecznych z obszaru włączenia społecznego! Nabór jest organizowany w ramach projektu Inkubator Włączenia Społecznego realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Uniwersytet Jagielloński. Projekt ma charakter ogólnopolski i zakłada udzielenie grantów na 60 innowacji społecznych oraz upowszechnienie 6 z nich. Maksymalna kwota grantu na innowację wynosi 100.000 zł. Nabór trwa do 30 września 2021 r.

  więcej
  Zgłoś swój pomysł na innowację społeczną z obszaru przeciwdziałania wykluczeniu i zdobądź grant do 100.000 zł.
 • Miasto Kalety kolejny raz „Marką Śląska”  

  4 września 2021 r. odbyła się XXVII Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, podczas której nastąpiło rozstrzygnięcie XII edycji konkursu „Marka-Śląskie”. Tym samym niezmiernie miło nam poinformować, że nasze miasto kolejny rok z rzędu otrzymało zaszczytne wyróżnienie w kategorii Turystyka i Rekreacja.

  więcej
  Miasto Kalety kolejny raz „Marką Śląska”
 • Już jutro w Ichtioparku "Święto Ryby". Zapraszamy!  

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz Zarząd Koła PZW Kalety serdecznie zapraszają na Święto Ryby” z okazji 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego Koła Kalety. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 września 2021 r., na terenie parku tematycznego ICHTIOPARK. W programie m.in. zawody wędkarskie dla dzieci, bezpłatna wypożyczalnia łodzi wiosłowych, stoiska gastronomiczne z menu rybnym oraz bezpłatna degustacja zupy rybnej! Ponadto koncerty Miejskiej Orkiestry Dętej, Domansky’ego oraz „Kalczyńska śpiewa Annę Jantar”. Wstęp wolny, szczegóły na plakacie.

  więcej
  Już jutro w Ichtioparku
 • Nabór do programu "Śląskie NoweFIO"  

  Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości z Bielska-Białej oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika informują, że rozpoczyna się nabór wniosków do programu grantowego „Śląskie NOWEFIO na lata 2021-2023”. Ogłoszone zostały dwa konkursy:„Mikrodotacje na realizację lokalnych inicjatyw” oraz „Mikrodotacje na rozwój instytucjonalny młodych organizacji”. Nabór trwa do 20 września br.

  więcej
  Nabór do programu
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.07.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,0%;

  – Województwo Śląskie 4,7%;

  – Kraj 5,8%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.08.2021 r. było 251 bezrobotnych, w tym 147 kobiet. 21 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 7 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Postanowienie o zwołaniu XXVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, że 16 września 2021 r., (czwartek) o godz. 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XXVIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach.
  Projekty uchwał – POBIERZ

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XXVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - sierpień 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy sierpniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - sierpień 2021
 • Są jeszcze wolne bilety na monodram "Mianujom mie Hanka"  

  Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach serdecznie zapraszają 20 października 2021 r. (środa) o godz. 18.00 na monodram pt. "Mianujom mie Hanka" autorstwa Alojzego Lysko w wykonaniu Grażyny Bułka. Spektakl przedstawia trudną historię dwudziestowiecznego Śląska. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach przy ul. Lubliniecka 2.

  więcej
  Są jeszcze wolne bilety na monodram
 • W Kaletach odbyły się powiatowe zawody rolkowe na zakończenie lata  

  W Kaletach odbyły się powiatowe zawody rolkowe na zakończenie lata W niedzielę, 5 września 2021 r., na torze rolkowym w Kaletach odbyły się „Powiatowe zawody rolkowe na zakończenie lata”. Frekwencja dopisała, a piknik przebiegał się w miłej i sportowej atmosferze. Dużą atrakcją dla uczestników były warsztaty nauki jazdy na rolkach, a poźniej profesjonalny pokaz jazdy w wykonaniu instruktorów szkółki „I LOVE ROLKI”. Po warsztatach odbyły się zawody. Przeprowadzone zostały w duchu walki fair-play w trzech kategoriach wiekowych, podczas których wyłoniono rolkarzy z najlepszym czasem okrążenia 300-metrowego toru.

  więcej
  W Kaletach odbyły się powiatowe zawody rolkowe na zakończenie lata

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM