Niedziela, 21 Kwietnia 2024  Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Wodociągi miejskie

 • Sprawdź wodomierz czy nie został uszkodzony podczas mrozów!  

  W związku z nadchodzącą odwilżą po ostrych mrozach, wodociągi miejskie zwracają się z prośbą o dokonanie kontroli pomieszczeń, w których są zainstalowane wodomierze, studzienek wodomierzowych oraz budynków nie zamieszkałych w celu sprawdzenia czy układ pomiarowy nie został uszkodzony w wyniku mrozu lub innych czynników zewnętrznych. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że w obowiązku Odbiorcy jest wydzielenie i utrzymanie we właściwym stanie technicznym pomieszczenia, w którym jest zainstalowany wodomierz lub studzienki wodomierzowej oraz zabezpieczenia licznika wody przed uszkodzeniem. Koszty za zużytą wodę podczas wystąpienia awarii w wyniku złego zabezpieczenia układu pomiarowego ponosi Odbiorca.

  Sprawdź wodomierz czy nie został uszkodzony podczas mrozów!
 • Zabezpiecz wodomierz przed działaniem warunków atmosferycznych  

  W związku z prognozowanym powrotem mrozów, wodociągi miejskie w Kaletach zwracają się z prośbą o dodatkowe zabezpieczenia wodomierzy oraz instalacji wodociągowych w budynkach przed zamarznięciem. W szczególności należy zwrócić uwagę na budynki nie zamieszkałe.

  Zabezpiecz wodomierz przed działaniem warunków atmosferycznych
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - listopad 2015 roku  

  W załączeniu przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu listopadzie 2015 roku dla czterech punktów poboru.

  wyniki badania wody listopad 2015 – Kalety Centrumpobierz

  wyniki badania wody listopad 2015 – Kalety Jędrysekpobierz

  wyniki badania wody listopad 2015 – Kalety Drutarniapobierz

  wyniki badania wody listopad 2015 – Kalety Miotek – pobierz

  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - listopad 2015 roku
 • Trwają odczyty wodomierzy na terenie Miasta Kalety  

  W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców naszego miasta dotyczącymi odczytów wodomierzy Urząd Miejski w Kaletach pragnie poinformować, że od początku lutego br. trwają odczyty wodomierzy przez pracowników Wodociągów Miejskich. Rachunek wystawiony przez inkasenta obejmuje okres od dnia 1 stycznia (stan licznika podawany przez odbiorcę) do aktualnego odczytu. Mieszkańcy podłączeni jednocześnie do kanalizacji sanitarnej w tym samym rachunku będą obciążeni za odprowadzanie ścieków. Od marca br. będą przeprowadzane regularne odczyty wodomierzy przez pracowników Wodociągów Miejskich (w okresach miesięcznych).

  Zapłatę za zużytą wodę i kanalizację można uiścić bezpośrednio u inkasenta lub w Międzypowiatowym Banku Spółdzielczym w Myszkowie oddział Woźniki, którego siedziba znajduje się w budynku Urzędu Miejskiego jak również przelewem elektronicznym na numer konta podany na rachunku.

  Jednocześnie informujemy, że rachunek za zużytą wodę dotyczący ubiegłego roku do stanu wodomierza podanego przez mieszkańców na dzień 31 grudnia zostanie wystawiony przez dotychczasowego dostawcę firmę PRIM S.A. w upadłości likwidacyjnej.

  Za wynikłe niedogodności związane z przejęciem przez Miasto Kalety sieci wodociągowej serdecznie przepraszamy.

  W kwestiach dotyczących opłat za wodę i kanalizację prosimy kontaktować się pod numerem telefonicznym 34 352 76 40 a wszelkie awarie sieci wodno kanalizacyjnych należy zgłaszać pod numerem 34 357 70 74.

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM