Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Młodzi ukraińscy artyści ponownie goszczą w Kaletach  

  Na zaproszenie burmistrza Miasta Kalety, w piątek, 6 sierpnia 2021 r., kaletański magistrat odwiedziła młodzież z ukraińskiego Zaporoża, którą w naszym mieście gościmy już po raz piąty. Możliwe jest to dzięki współpracy Miejskiego Domu Kultury w Kaletach z Fundacją „Gloria Cultura”. Burmistrz Klaudiusz Kandzia przyjął gości w sali sesyjnej, gdzie opowiedział m.in. o walorach przyrodniczych i turystycznych naszego miasta. Młodzież miała okazję także zobaczyć filmy promocyjne o Kaletach. Zgodnie przyznali, że bardzo im się w naszym mieście podoba. Na koniec wizyty burmistrz poprosił gości do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia przed budynkiem Urzędu Miejskiego.

  więcej
  Młodzi ukraińscy artyści ponownie goszczą w Kaletach
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.06.2021 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 6,1%;
  – Województwo Śląskie 4,8%;
  – Kraj 5,9%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.07.2021 r. było 249 bezrobotnych, w tym 142 kobiety. 23 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 7 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Gdzie szukać pomocy?  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje o numerach telefonów, pod którymi osoby dotknięte problemem przemocy ze strony najbliższych mogą uzyskać pomoc i wsparcie:

  więcej
  Gdzie szukać pomocy?
 • Przebudowa ulicy Czarneckiego w Kaletach zakończona  

  6 sierpnia 2021 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Czarneckiego w Kaletach. Zakres tej inwestycji objął budowę nawierzchni na długości 106 mb i szerokości 5 m z betonowej kostki brukowej, budowę zjazdów indywidualnych do posesji oraz kanału deszczowego Wykonawcą prac była firma BRUKPOL BIS z Mysłowa, Koziegłowy. W odbiorze wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radny Kazimierz Złotosz , wykonawca robót, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kaletach. Koszt robót brutto wyniósł 127.280,94 zł.

  więcej
  Przebudowa ulicy Czarneckiego w Kaletach zakończona
 • Program „50 kW na start” wspierający przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców  

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków na przedsięwzięcia polegające na zabudowie mikroinstalacji fotowoltaicznych, tj. instalacji o mocy do 50 kW z terenu województwa śląskiego w ramach Programu „50 kW na start” wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców.
  Nabór wniosków odbędzie się w terminie: 01.09.2021 r. – 30.09.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków.

  więcej
  Program „50 kW na start” wspierający przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców
 • Szachowy turniej miast  

  Po dłuższej przerwie wznowiono zajęcia szachowe w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Najbliższe wydarzenie „SZACHOWY TURNIEJ MIAST” przewidziano jako konfrontację drużynową sekcji szachowych działających w Kaletach, Koszęcinie, Woźnikach i w Psarach. Drużyny wystąpią w składach 4-osobowych. Termin zawodów ustalono na dzień 23 sierpnia 2021 r.

  więcej
  Szachowy turniej miast
 • Siatkarze LKS „Małapanew” Kuczów po pierwszym przetarciu  

  Drużyna wystąpiła w dniu 11 listopada w corocznym Turnieju Siatkówki w Lublińcu organizowanym z okazji Święta Niepodległości. Przeciwnikami w fazie grupowej były dobrze znane drużyny z Dobrodzienia oraz Lublińca. Pierwszy mecz po emocjonujących końcówkach każdego z setów zakończył się zwycięstwem z DREAM TEAMEM Dobrodzień w stosunku 2:1, drugi mecz przyniósł niemniej wrażeń. Nasza „ekipa” spotkała się z gospodarzami turnieju miejscowym Studentem.

  więcej
  Siatkarze LKS „Małapanew” Kuczów po pierwszym przetarciu
 • Zapraszamy do Miasteczka Zdrowia  

  Województwo Śląskie organizuje w sobotę, 21 sierpnia 2021 r., w Parku w Świerklańcu "MIASTECZKO ZDROWIA". Na miejscu będzie możliwość m.in. bezpłatnych konsultacji i badań wykonywanych przez specjalistów szpitali wojewódzkich. Miasteczko działać będzie w godzinach od 12.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców do udziału w wydarzeniu. Szczegółowe informacje na plakacje.

  więcej
  Zapraszamy do Miasteczka Zdrowia
 • Zagłosuj na kaletańskich strażaków w plebiscycie „Strażak Roku”  

  Trwa wielki plebiscyt strażacki „Strażak Roku”. Konkurs prowadzony jest przez "Dziennik Zachodni" oraz dzienniki regionalne w całej Polsce we współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Z terenu naszego miasta w konkursie bierze udział 4 strażaków będących członkami kaletańskiej jednostki OSP: pan Kazimierz Złotosz, Sebastian Breguła, Dawid Kośniak i Adam Foks.
  Głosowanie w powiatach, w pierwszym etapie plebiscytu, potrwa do czwartku 19 sierpnia 2021 r. Zwycięzcy z powiatów awansują do finału wojewódzkiego. Zachęcamy naszych mieszkańców do oddania swojego głosu na strażaków z Kalet!

  więcej
  Zagłosuj na kaletańskich strażaków w plebiscycie „Strażak Roku”
 • Weź udział w projekcie i otrzymaj stetoskop do badań w warunkach domowych  

  Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. w Tarnowskich Górach realizuje pilotażowy projekt Ministra Zdrowia w ramach programu domowej opieki medycznej pn. „E-stetoskop”. Osoby, które przeszły COVID-19 i mają choroby współistniejące tj. astmę czy POChP, mogą otrzymać stetoskop, którym można zbadać płuca w warunkach domowych w ramach teleporad udzielanych przez lekarzy. Więcej informacji i zgłoszenia do projektu pod numerem telefonu 32/381 62 90.

  więcej
  Weź udział w projekcie i otrzymaj stetoskop do badań w warunkach domowych
 • Kaletański projekt zgłoszony do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego przeszedł pozytywną ocenę. Już wkrótce rozpocznie się głosowanie.  

  Zakończyła się procedura weryfikacyjna projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego na 2022 rok. W komisji opiniującej pracował m.in. nasz radny powiatowy Eugeniusz Ptak. Jednocześnie miło nam poinformować, że wniosek z naszego miasta złożony przez dra Piotra Kwiatkowskiego, właściciela „Przychodni kaletańskiej” znalazł się w gronie projektów, które przeszły pozytywnie weryfikację i został zakwalifikowany do głosowania społecznego. Pan doktor, w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego, złożył wniosek pn. „Rehabilitacja i usprawnienie mieszkańców powiatu tarnogórskiego w wieku powyżej 60 lat lub po przebytej infekcji COVID 19”.

  więcej
  Kaletański projekt zgłoszony do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego przeszedł pozytywną ocenę. Już wkrótce rozpocznie się głosowanie.
 • Od sierpnia weszły w życie nowe dowody osobiste  

  Od 2 sierpnia 2021 r. wydawane są w naszym kraju nowe dowody osobiste. Do warstwy graficznej dowodu osobistego powrócił podpis posiadacza, natomiast w warstwie elektronicznej zamieszczane są odciski palców. Nowy dowód jest bezpieczniejszy i daje więcej możliwości. Od sierpnia 2021 r. nie jest już możliwe złożenie wniosku on-line. Konieczna jest w tym celu wizyta w urzędzie.

  więcej
  Od sierpnia weszły w życie nowe dowody osobiste
 • Sprawozdanie z XXVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  We wtorek, 3 sierpnia br. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się, zwołana w trybie nadzwyczajnym, XXVII sesja Rady Miejskiej w Kaletach, przewodniczyła jej Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 12 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
  Sprawozdanie z XXVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Ruszył konkurs dla młodych organizacji pozarządowych "Śląskie Lokalnie"  

  Rozpoczęła się nowa edycja konkursu grantowego, którego celem konkursu „Śląskie Lokalnie 2021-2023” jest wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa śląskiego w realizacji oddolnych inicjatyw. Do rozdysponowania jest kwota 1,4 miliona złotych w trzech edycjach. Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych, mających siedzibę w województwie śląskim, które zostały zarejestrowane nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Wnioski można składać do 31 sierpnia 2021 roku do godziny 23:59.

  więcej
  Ruszył konkurs dla młodych organizacji pozarządowych
 • Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd  

  Trwa kolejna edycja priorytetowego Programu Mój Prąd. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dofinansowane mogą zostać przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych – o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służące na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych. Nie podlegają dofinansowaniu projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej. Nabór wniosków trwa do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Wnioski należy składać bezpośrednio do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

  więcej
  Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM