Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Ogłoszenie o trzecim przetargu na wynajem lokalu użytkowego  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza trzeci, pisemny, nieograniczony przetarg na wynajem lokalu użytkowego zlokalizowanego w Kaletach przy ul. 1 Maja 19. Otwarcie ofert nastąpi 9 kwietnia 2019 r. o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o trzecim przetargu na wynajem lokalu użytkowego
 • Zebranie Sprawozdawcze OSP Kalety  

  W dniu 23 marca 2019 r. w sali konferencyjnej restauracji „GOŚCINNA” w Kaletach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Gośćmi tego spotkania byli: Pan Klaudiusz Kandzia – Burmistrz Miasta Kalety, Pani Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach, Pan Eugeniusz Ptak – Rady Powiatowy, Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Powiatowej Komendy PSP – st.kpt.inż. Daniel Kozioł.

  więcej
  Zebranie Sprawozdawcze OSP Kalety
 • Kaletański PSZOK czynny od 3 kwietnia 2019 r.  

  Informujemy, iż po przerwie technicznej, z dniem 3 kwietnia br. otwarty zostanie PSZOK w Kaletach. Będzie on czynny w środy od godz. 12.00 do godziny 19.00, w soboty od godz. 8.00 do godz. 14.00. PSZOK przyjmuje odpady komunalne tj. odpady powstałe w gospodarstwach domowych. Odpady dostarczone na PSZOK są przyjmowane w ramach stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zgodnie ze złożoną w Urzędzie Miejskim w Kaletach DEKLARACJĄ. Warunkiem przyjęcia odpadów na PSZOK jest spełnienie następujących warunków:

  więcej
  Kaletański PSZOK czynny od 3 kwietnia 2019 r.
 • Zaproszenie na szkolenie dla rolników  

  Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Powiatowy Zespół w Tarnowskich Górach z siedzibą w Nakle Śląskim oraz Miasto Kalety zapraszają rolników na szkolenie, które odbędzie się w najbliższą środę 27 marca 2019 r. o godz. 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kaletach, przy ulicy Żwirki i Wigury 2.

  Zaproszenie na szkolenie dla rolników
 • Wiosenne zarybianie Ichtioparku  

  Wypełniając założenia i ideę funkcjonowania Ichtioparku, Miasto Kalety kolejny raz zarybiło staw na jego terenie. Wczoraj, w godzinach wieczornych, do zbiornika wpuszczonych zostało 700 kg karpi, które już niedługo będą atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie.

  więcej
  Wiosenne zarybianie Ichtioparku
 • Budowa toru rolkowego na stadionie miejskim w Kaletach rozpoczęta  

  W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace budowlane na stadionie miejskim w Kaletach związane z realizacją projektu pn. Zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru gminy przy ulicy Fabrycznej - Budowa toru rolkowego. Wykonawcą robót jest Firma ”LIBUD” Liberda Spółka Jawna z Sosnowca.  W zakres prac wchodzi budowa toru rolkowego o długości około 300 m. Termin zakończenia prac określony został na 30 czerwca 2019 r. Przypomnijmy, że inwestycja budowy toru rolkowego współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

  więcej
  Budowa toru rolkowego na stadionie miejskim w Kaletach rozpoczęta
 • W niedzielę zapraszamy do Ichtioparku  

  W najbliższą niedzielę, 31 marca 2019 r., w godzinach od 13.00 do 17.00 zapraszamy naszych mieszkańców do Ichtioparku. Na miejscu czekać będzie niezbędny sprzęt oraz przynęta do łowienia. Serdecznie zachęcamy do spędzenia czasu wolnego w kaletańskim parku tematycznym.

  W niedzielę zapraszamy do Ichtioparku
 • Dzieje się - czyli Radio Piekary o Kaletach  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”. W materiale tym burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat planowanej rewitalizacji centrum Kalet.
   

   

  Dzieje się - czyli Radio Piekary o Kaletach
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  W dniu 27 marca 2019 r. (środa) o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro) rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Zapraszamy.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Relacja TG Stacji z konferencji w Zielonej  

  Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez lokalną telewizję TG Stacja, na temat konferencji w sprawie rozwoju Zielonej, jaka odbyła się 15 marca 2019 r. w sali konferencyjnej ośrodka wypoczynkowego “Zielona Sosna”.

  Relacja TG Stacji z konferencji w Zielonej
 • UWAGA zmiana terminu rozstrzygnięcia naboru dla wymiany źródła ciepła -piece pellet gaz w budynkach jednorodzinnych na terenie miasta Kalety  

  Uczestników projektu, pn. „Ograniczenie niskiej emisji poprzez wymianę źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych w mieście Kalety – Leśnym Zakątku Śląska”, informujemy, że Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 po raz kolejny przesunęła termin rozstrzygnięcia naboru konkursowego, w ramach którego Miasto Kalety ubiega się o dotację na wymianę źródła ciepła – piece pellet i gaz w budynkach jednorodzinnych. Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu został przesunięty z miesiąca marca 2019 r. na maj 2019 r.

  więcej
  UWAGA zmiana terminu rozstrzygnięcia naboru dla wymiany źródła ciepła -piece pellet gaz w budynkach jednorodzinnych na terenie miasta Kalety
 • Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż samochodu pożarniczego  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg ofertowy nieograniczony na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego marki FORD FABY TRANSIT 350M. Otwarcie ofert nastąpi 5 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach (sala posiedzeń).

  więcej
  Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż samochodu pożarniczego
 • Relacja z IX konferencji w sprawie rozwoju Zielonej  

  W piątek 15 marca 2019 r. w sali konferencyjnej ośrodka wypoczynkowego „Zielona Sosna” Pana Józefa Rzepki, odbyła się IX konferencja w sprawie rozwoju naszej rekreacyjnej dzielnicy miasta. Gospodarzem spotkania był burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Jak co roku, Miasto Kalety przygotowało na tę okazję prezentację multimedialną, za pomocą której radna Mirosława Potempa przedstawiła zaproszonym gościom osiągnięcia jakie udało się zrealizować w Zielonej w roku ubiegłym, a także plany inwestycyjne na dalszy rozwój dzielnicy.

  więcej
  Relacja z IX konferencji w sprawie rozwoju Zielonej
 • Dzieje się - czyli Radio Piekary o Kaletach  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”. Jest to materiał na temat VIII Powiatowego Biegowego Powitania Wiosny, jakie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 23 marca, w Truszczycy.

   

  Dzieje się - czyli Radio Piekary o Kaletach
 • Gazeta Lubliniecka o wygranej Unii Kalety  

  “Znakomicie wiosenną rundę rewanżową w częstochowskiej klasie okręgowej rozpoczęła Unia Kalety, która po bramkach Kamila Pilarskiego, Mateusza Nojmana i Damiana Zubera 3:1 (2:0) pokonała na wyjeździe czwartą w tabeli Liswartę Krzepice” – czytamy na portalu internetowym Gazety Lublinieckiej. Zachęcamy do zapoznania sie z artykułem pt. Cenna wyjazdowa wygrana Unii Kalety na termat sobotniego meczu Unii Kalety i MLKS Woźniki, jaki odbył się na stadionie miejskim w Kaletach.

  więcej
  Gazeta Lubliniecka o wygranej Unii Kalety

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM