Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Podpisano umowy na dofinansowanie przebudowy ulicy Jana w Kaletach, a także funkcjonowanie kaletańskiego Dziennego Domu Senior+  

  Wczoraj, 2 sierpnia 2021 r. burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia brał udział w spotkaniu przedstawicieli samorządów powiatu tarnogórskiego z Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem, które odbyło się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach. Wziął w nim udział także burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech oraz posłowie na Sejm RP Barbara Dziuk oraz Jarosław Gonciarz. Głównym tematem spotkania było podpisanie umów na realizację inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz programu wieloletniego Senior+.

  więcej
  Podpisano umowy na dofinansowanie przebudowy ulicy Jana w Kaletach, a także funkcjonowanie kaletańskiego Dziennego Domu Senior+
 • Trwają wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach  

  Wakacje już na półmetku. Tymczasem w Miejskim Domu Kultury w Kaletach dzieci na nudę nie narzekają! Jest gwarno i wesoło. Codziennie mają okazję brać udział w ciekawych zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich. W poniedziałek była okazja do spotkania ze znanym przyrodnikiem i leśnikiem panem Czesławem Tyrolem, który bardzo ciekawie opowiadał o zwierzętach oraz przyrodzie. Dzieci były zachwycone opowieściami, ale przede wszystkim eksponatami zwierząt leśnych, które mogły zobaczyć oraz poznać. Do końca wakacji pozostał miesiąc. Zaplanowano jeszcze wiele interesujących atrakcji i aktywności na ten czas! Na pewno nikt nie będzie się nudził.

  więcej
  Trwają wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach
 • Kwalifikacja wojskowa w 2021 roku  

  Kwalifikacja wojskowa dla podlegających jej osób zamieszkałych stale lub przebywających czasowo ponad trzy miesiące na terenie miasta Kalety przeprowadzana zostanie w dniu 19 października 2021 r. w Tarnowskich Górach w budynku starostwa powiatowego przy ul. Sienkiewicza 16, od godziny 7.00. Osoby podlegające stawieniu się do kwalifikacji wojskowej są obowiązane zgłosić się w miejscu i terminie określonym w wezwaniu, jednakże nieotrzymanie imiennego wezwania nie zwalnia tych osób z obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej.

  więcej
  Kwalifikacja wojskowa w 2021 roku
 • Tomasz Galios zastępcą burmistrza Miasta Kalety  

  Z dniem 1 sierpnia 2021 r. powołano na zastępcę burmistrza Miasta Kalety dotychczasowego pracownika Urzędu Miejskiego w Kaletach - Tomasza Galios, obecnie pełniącego funkcję kierownika Referatu Gospodarki Mieniem Gminy i Gospodarki Przestrzennej. Tomasz Galios jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej na kierunku Inżynieria Ruchu. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu Zamówień Publicznych i Partnerstwa Publiczno-Prywatnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

  więcej
  Tomasz Galios zastępcą burmistrza Miasta Kalety
 • Zapytanie ofertowe na budowę pomostu drewnianego – kładki, wokół pomnika przyrody – Cisa Donnesmarcka w Kaletach  

  Poniżej prezentujemy zapytanie ofertowe Miasta Kalety na budowę pomostu drewnianego – kładki, wokół pomnika przyrody – Cisa Donnesmarcka w Kaletach na działce nr 543/1. Zakres prac ujęty został w dokumentacji technicznej – projekcie budowlanym oraz przedmiarach robót. Termin złożenia oferty: do dnia 16 sierpnia 2021 r. do godz. 12.00.

  więcej
  Zapytanie ofertowe na budowę pomostu drewnianego – kładki, wokół pomnika przyrody – Cisa Donnesmarcka w Kaletach
 • Gastronomia w Zielonej zaprasza  

  Wszystkich wypoczywających w weekend nad zbiornikami wodnymi w Zielonej zachęcamy do skorzystania z oferty gastronomicznej lokalnych przedsiębiorców działających na tym terenie.
  - Restauracja „Słodko i Słono” przy ul. Ofiar Katynia
  - Zajazd „Zielona Sosna” przy ul. Owocowej
  - Lodziarnia przy ul. Owocowej
  - Ośrodek Wypoczynkowy „Zielona” przy ul. Stawowej

  więcej
  Gastronomia w Zielonej zaprasza
 • Akcja „Szczepień przy parafiach” już w najbliższą niedzielę w naszym mieście  

  Przypominamy, że ramach akcji organizowanej przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach we współpracy z parafiami z województwa śląskiego, już w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia 2021 r., mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję zaszczepić się przeciw COVID-19. Oznakowany punkt szczepień zlokalizowany zostanie w byłej salce parafialnej przy ulicy Kochanowskiego w Jędrysku. Będzie można zaszczepić się w tym dniu po każdej mszy świętej. W punkcie dostępne będą szczepionki firm Pfizer i Johnson&Johnson (jednodawkowa). Osoby chętne do zaszczepienia się proszone będą jedynie o podanie swojego numeru PESEL.
  Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia serdecznie dziękuje parafii p.w. św. Józefa w Kaletach Jędrysku oraz Ośrodkowi Zdrowia „Eskulap” za chęć włączenia się do akcji i wsparcie w procesie szczepień.

  więcej
  Akcja „Szczepień przy parafiach” już w najbliższą niedzielę w naszym mieście
 • Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Kaletach na spektakl artystyczny  

  Zapraszamy mieszkańców Kalet na spektakl artystyczny w ramach trwającego w naszym mieście polsko-ukraińskiego projektu wymiany młodzieży. Premiera wydarzenia będzie miała miejsce na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kaletach w sobotę, 14 sierpnia br. o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

  więcej
  Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Kaletach na spektakl artystyczny
 • Odbiór końcowy przebudowy ulicy Kilińskiego w Kaletach  

  29 lipca 2021 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Kilińskiego w Kaletach. Zakres tej inwestycji objął budowę nawierzchni utwardzonej z betonowej kostki brukowej wraz z kanalizacją deszczową na całej długości ulicy. Wykonawcą robót była firma BRUKPOL BIS z Koziegłów. W odbiorze wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radny Edward Drabik, wykonawca robót, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kaletach. Koszt inwestycji wyniósł 266.975,08 zł.

  więcej
  Odbiór końcowy przebudowy ulicy Kilińskiego w Kaletach
 • Jest pozwolenie na budowę ścieżki edukacyjno-ekologicznej wokół Cisa Donnersmarcka. Już wkrótce nowa atrakcja turystyczna w naszym mieście!  

  Niedawno informowaliśmy o zakończeniu prac dotyczących pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody m.in. sławnego Cisa Donnersmarcka znajdującego się w leśnictwie Jędrysek. Ten wiekowy cis jest jednym z najstarszych drzew województwa śląskiego. Jest też wspaniałym pomnikiem przyrody i nieocenioną lekcją historii naszych rodzimych terenów, którą warto się chwalić i o nią dbać. Już niedługo na jego terenie Miasto Kalety utworzy ścieżkę dydaktyczno-ekologiczną, która z pewnością stanie się bardzo ciekawą atrakcją przyrodniczą dla naszych mieszkańców oraz turystów.

  więcej
  Jest pozwolenie na budowę ścieżki edukacyjno-ekologicznej wokół Cisa Donnersmarcka. Już wkrótce nowa atrakcja turystyczna w naszym mieście!
 • Złóż deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw  

  1 lipca wszedł w życie obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Obowiązek składania deklaracji wynika z zapisów ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 554).

  więcej
  Złóż deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw
 • Podziękowanie za przekazanie zbioru książek do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowanie Panu Henrykowi Ciciora za nieodpłatne skatalogowanie i przekazanie zbioru książek z ponad 750 pozycjami na rzecz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach. Równocześnie składam podziękowanie mieszkańcowi Kalet, Panu Waldemarowi Ogorzelskiemu, za nieodpłatne przetransportowanie tego pokaźnego zbioru z Niemiec. Te wartościowe i niejednokrotnie unikalne egzemplarze książek w znaczącym stopniu podniosą wartość oferty naszej miejskiej książnicy. W naszej bibliotece będą służyć mieszkańcom przez długie lata. Serdecznie dziękujemy!

  Podziękowanie za przekazanie zbioru książek do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach
 • Zakończono przebudowę drogi gminnej ul. Bocznej w Kuczowie  

  27 lipca 2021 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Bocznej w Kuczowie. Wykonawcą prac była firma OLS Sp. z o. o. Sp. komandytowa z Lublińca. W odbiorze wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, wykonawca robót, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kaletach. Koszt inwestycji brutto wyniósł 188.000 zł.

  więcej
  Zakończono przebudowę drogi gminnej ul. Bocznej w Kuczowie
 • Ruszył konkurs startupów dla przedsiębiorców  

  Śląski Fundusz Rozwoju i akcelerator z Doliny Krzemowej – Plug and Play ogłosiły konkurs dla startupów, którego finał odbędzie się podczas Europejskiego Forum Przyszłości w dniach 6-8 października 2021 roku na Stadionie Śląskim. Oprócz szerokiej dyskusji związanej z przyszłością Europy i gospodarką, będzie okazją do rozwinięcia biznesowych skrzydeł dla startupów i firm z sektora MŚP. Na uczestników czekają nagrody o łącznej wartości 150 tys. zł. Udział w konkursie jest bezpłatny, a zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem platformy znajdującej się pod adresem: www.efp-silesia.com.

  więcej
  Ruszył konkurs startupów dla przedsiębiorców
 • Wybierz się do lasu, sfotografuj przyrodę i weź udział w konkursie fotograficznym  

  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. "Odkryj zielone płuca Śląska" organizowanym przez Nadleśnictwo Brynek, którego celem jest przede wszystkim propagowanie i promowanie świadomości ekologicznej oraz prawidłowych zasad zachowania się w lasach. Prace konkursowe powinny przedstawiać walory przyrodnicze Nadleśnictwa Brynek. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2021 r. Więcej informacji o konkursie można uzyskać pod numerem telefony 32 284 74 63.

  więcej
  Wybierz się do lasu, sfotografuj przyrodę i weź udział w konkursie fotograficznym

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM