Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Rusza nabór w programie dotacyjnym „Niepodległa” 2019  

  Biuro Programu „Niepodległa” otwiera nabór wniosków na dofinansowanie wydarzeń w 2019 roku, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. W programie dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych można wnioskować o dofinansowanie od 10 tys. do 100 tys. złotych. Wnioski można składać do 26 marca 2019 r.

  więcej
  Rusza nabór w programie dotacyjnym „Niepodległa” 2019
 • Miasto Kalety na polskiej premierze filmu pt. „Wspomnienie lata”  

  W ubiegłym tygodniu, 26 lutego, burmistrz Miasta Kalety wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Janiną Perz oraz radnym Ryszardem Sendel i Alojzym Rupikiem wzięli udział w polskiej premierze filmu pt. „Wspomnienie lata”, która miała miejsce w warszawskim kinie „Muranów”. Jest to dzieło Adama Gruzińskiego, do którego sceny kręcone były w 2015 r. również w Kaletach. Gościliśmy wtedy w naszym mieście znaną i lubianą aktorkę Urszulę Grabowską, a także odtwórcę roli filmowego Piotrka, czyli Maxa Jastrzębskiego. „Wspomnienie lata” zostało laureatem nagrody Kryształowe Jabłko na Festiwalu Orlen Cinergia oraz Rising Star za najlepszy debiut aktorski Maxa Jastrzębskiego.

  więcej
  Miasto Kalety na polskiej premierze filmu pt. „Wspomnienie lata”
 • Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku laureatem konkursu "Zielona Pracownia_Projekt"  

  Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku został laureatem konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Konkurs „Zielona Pracownia” skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Jego przedmiotem było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych lub chemiczno-fizycznych. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, z przeznaczeniem na wdrożenie nagrodzonego projektu ekopracowni w tym roku. Kaletańska szkoła złożyła projekt pn. „Nasza H2O”. Nagroda w wysokości 7.227,60 złotych przeznaczona zostanie na utworzenie takiej ekopracowni.

  więcej
  Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku laureatem konkursu
 • Ogłoszenie o zamówieniu na "Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla przebudowy ulic Jaworowej i Witosa w Kaletach"  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy ulic Jaworowej i Witosa w Kaletach. Termin składania ofert w postępowaniu upływa 12 marca 2019 r., godzina: 10.00. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godz. 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na
 • Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych  

  Poniżej prezentujemy informację z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na „Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie 6 Gmin w Województwie Śląskim”, jakie miało miejsce w dniu 26 lutego 2019 r. w siedzibie Urzędu Gminy Ciasna.

  więcej
  Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych
 • Sprawozdanie z V sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W czwartek 28 lutego 2019 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się, zwołana w trybie nadzwyczajnym, V sesja Rady Miejskiej w Kaletach, przewodniczyła jej Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 14 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
  Sprawozdanie z V sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Gwarek o stanicy rowerowej w Truszczycy  

  "Mamy dobre wiadomości dla rowerzystów. Stanica rowerowa w Truszczycy jest już gotowa. Dzięki niej Kalety mają szansę na grand prix w konkursie Gmina przyjazna rowerzystom” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Artykuł ukaże się również w tradycyjnym wydaniu Gwarka w dniu 5 marca 2019 r.

  więcej
  Gwarek o stanicy rowerowej w Truszczycy
 • OD DNIA 1 KWIETNIA 2019 R. KOLEJNA PODWYŻKA STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI  

  Urząd Miasta Kalety informuje, że mimo wzrostu od dnia 1 stycznia 2019 r. stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dochody osiągane z tych opłat nie wystarczają na pokrycie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Gmina chcąc prawidłowo wykonywać zadania wynikające z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach powinna zabezpieczyć w swoim budżecie środki finansowe w wysokości umożliwiającej samofinansowanie się całego systemu.

  więcej
  OD DNIA 1 KWIETNIA 2019 R. KOLEJNA PODWYŻKA STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI
 • Są jeszcze wolne bilety na niedzielny koncert z okazji Dnia Kobiet  

  Serdecznie zapraszamy mieszkańców na niedzielny koncert z okazji Dnia Kobiet. W tym roku w naszym mieście zagości Stanisław Soyka z Kwintet Plus. Występ artystów odbędzie się 10 marca 2019 r. o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaletach (ul. 1 Maja 6). Dla wszystkich uczestników koncertu organizatorzy przewidzieli słodki poczęstunek. Bilety w cenie 45 zł będą do nabycia również przed koncertem. Szczegóły na plakacie. ZAPRASZAMY!

   

   

  więcej
  Są jeszcze wolne bilety na niedzielny koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Retransmisja z nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej (28.02.2019 r.) nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach, która odbyła się w sali sesyjnej kaletańskiego magistratu o godzinie 10.00.

   

  Retransmisja z nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • UWAGA zmiana terminu rozstrzygnięcia naboru dla montażu pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych na terenie miasta Kalety  

  Uczestników projektu, pn. „Ograniczenie niskiej emisji poprzez montaż pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych w mieście Kalety – Leśnym Zakątku Śląska”, informujemy, że Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2014 -2020 po raz kolejny przesunęła termin rozstrzygnięcia naboru konkursowego, w ramach którego Miasto Kalety ubiega się o dotację na montaż pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych. Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu został przesunięty z miesiąca lutego 2019 r. na marzec 2019 r.

  więcej
  UWAGA zmiana terminu rozstrzygnięcia naboru dla montażu pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych na terenie miasta Kalety
 • Zgubiono telefon komórkowy  

  Komisariat Policji w Kaletach informuje, że w dniu 23 lutego br. około godziny 9:00 przy drodze wojewódzkiej 789 w Kaletach zgubiono telefon marki Apple Iphone 10 koloru białego w czarnym opakowaniu. W przypadku odnalezienia rzeczy prosimy o kontakt z Komisariatem Policji pod numerem tel. 3279609(11-16) lub z Dyżurnym KPP w Tarnowskich Górach tel. 323935255.

  Zgubiono telefon komórkowy
 • E-dowody osobiste już od marca  

  Informujemy, że ostatnie wnioski w sprawie wydania obecnie obowiązującego dowodu osobistego będzie można składać metodą tradycyjną do piątku 1 marca 2019 r. do godz. 11.30. Kolejne wnioski o wydanie dowodu osobistego będą przyjmowane od 04.03.2019 r. i będą to dowody z warstwą elektroniczną czyli tzw. e-dowody.

  więcej
  E-dowody osobiste już od marca
 • Trwa „meblowanie” stanicy rowerowej w Truszczycy  

  W ubiegłym tygodniu Miasto Kalety doposażyło nową stanicę rowerową w Truszczycy. Duża drewniana wiata, która służy naszym mieszkańcom oraz gościom, jako miejsce do wypoczynku podczas wycieczek rowerowych, wzbogaciła się o nowe miejsce spoczynkowe. Jest nim ławeczka ze stojakiem na rowery i dużą tablicą informującą przyjezdnych o tym, że nasze Miasto jest Gminą Przyjazną Rowerzystom. Już niedługo obiekt zostanie wzbogacony także o kolejne elementy infrastruktury m.in. stację naprawy rowerów. Wiosna za pasem, dlatego tym bardziej zachęcamy do wycieczek rowerowych po naszych pięknych lasach, a także odwiedzenia stanicy w Truszczycy!

  więcej
  Trwa „meblowanie” stanicy rowerowej w Truszczycy
 • Nowoczesne i atrakcyjne centrum miasta  

  Miasto Kalety zleciło wykonanie projektu przebudowy ul. 1 Maja w obrębie centrum miasta. Miejsca odpoczynku, estetyczne elementy małej architektury, nowa zieleń i większy komfort dla pieszych – to tylko niektóre założenia wizji związanej z planowaną przebudową. Chodzi o to, żeby centrum miasta było nie tylko miejscem, przez które przechodzą ludzie albo przejeżdżają samochody. Ten obszar ma też dać możliwości odpoczynku, wspólnych spotkań i integracji, a także zabawy.

  więcej
  Nowoczesne i atrakcyjne centrum miasta

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM