Środa, 24 Kwietnia 2024  Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Dyrektor MDK w Kaletach Marian Lisiecki zaprasza na Koncert Stanisława Soyki i Kwintet Plus  

  W Kaletach od kilku lat organizowane są koncerty z okazji Dnia Kobiet. Tym razem wystąpi Stanisław Soyka z Kwintetem Plus. Koncert, z powodu remontu Miejskiego Domu Kultury odbędzie się w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaletach przy ul. 1 Maja 6. Organizatorzy zapraszają 10 marca na godz. 17. Bilety w cenie 45 zł są do nabycia w Urzędzie Miejskim w Kaletach.

  źródło: www.gwarek.com.pl

   

  Dyrektor MDK w Kaletach Marian Lisiecki zaprasza na Koncert Stanisława Soyki i Kwintet Plus
 • Ogłoszenie o wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych  

  Przedstawiamy ogłoszenie o wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu: upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie Miasta Kalety w 2019 r.

  więcej
  Ogłoszenie o wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych
 • Relacja video z akcji na rzecz Mikołaja Smola  

  Zapraszamy do obejrzenia relacji video, z akcji charytatywnych na rzecz Mikołaja Smol pn.: “KALETY DLA MIKOŁAJA” – koncert, jaki odbył się 3 lutego 2019 r. oraz “BIEGANIE PRZEZ POMAGANIE”, niedzielny bieg w Zielonej zorganizowany przez grupę SPARTAN TEAM. Relacja przygotowana została bezinteresownie przez radnego Rady Miejskiej w Kaletach Pana Jerzego Kloze.

   

  Relacja video z akcji na rzecz Mikołaja Smola
 • Postanowienie o zwołaniu nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, że w dniu 28 lutego 2019 r., (czwartek) o godz. 10.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się V sesja (nadzwyczajna) Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  Projekty uchwał – pobierz

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Sprawozdanie z IV sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

   W dniu 21 lutego 2019 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się IV sesja VIII kadencji Rady Miejskiej w Kaletach, obradom przewodniczyła Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. Po sprawozdaniach przewodniczącej Rady Miejskiej i burmistrza z okresu międzysesyjnego oraz z zakresu gospodarki komunalnej dotyczącej dostarczania wody, odprowadzania ścieków oraz odpadów, radni podjęli następujące uchwały.

  więcej
  Sprawozdanie z IV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 26 lutego 2019 r. o godzinie 12.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro), rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Zapraszamy.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • WFOŚiGW w Katowicach czeka na zgłoszenia do kolejnej edycji „Zielonych czeków 2019  

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił kolejną edycję prestiżowych nagród przyznawanych od 1994 roku z okazji Dnia Ziemi - "Zielonych Czeków". Jest to nagroda dla osób wyróżniających się w działalności proekologicznej na terenie naszego województwa. W tegorocznej edycji Miasto Kalety zdecydowało zgłosić do konkursu Pana Józefa Rzepkę, wieloletniego inicjatora i organizatora turystyki w Zielonej. Pan Józef był pomysłodawcą wytyczenia w Zielonej pierwszej Ścieżki Przyrodniczo Dydaktycznej pn.: „do Bobrów”.

  więcej
  WFOŚiGW w Katowicach czeka na zgłoszenia do kolejnej edycji „Zielonych czeków 2019
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę odcinka drogi gminnej, ul. Rzecznej w Kaletach - II etap  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę odcinka drogi gminnej, ul. Rzecznej w Kaletach - II etap. Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 8 marca 2019 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert odbędzie się 8 marca 2019 r. o godz. 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę odcinka drogi gminnej, ul. Rzecznej w Kaletach - II etap
 • Napisz list dla Ziemi  

  Fundacja Ekologiczna Arka z siedzibą w Bielsku-Białej zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie “Najpiękniejszy List dla Ziemi 2019”. Celem konkursu jest wyłonienie najpiękniejszego listu napisanego podczas ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi. Placówka oświatowa przesyła jeden list wybrany w wewnętrznych eliminacjach. Praca w formie skanu pierwszej strony listu musi być uzupełniona o następujące informacje:

  - imię i nazwisko ucznia,

  - nazwa szkoły i dokładny adres placówki,

  - skan listu (jpg,pdf) nie może być większy niż 1MB.

  Na zgłoszenia placówek oświatowych organizatorzy czekają do 11 maja 2019 r. pod adresem: listydlaziemi@fundacjaarka.pl.

  źródło: http://listydlaziemi.pl

  więcej
  Napisz list dla Ziemi
 • Polska Premiera filmu pt. „Wspomnienie lata”, do którego sceny kręcono również w Kaletach  

  26 lutego 2019 roku w Warszawskim Kinie Muranów będzie miała miejsce polska premiera filmu w reżyserii Adama Guzińskiego pt.: „Wspomnienie lata”. Ujęcia do tego filmu w roku 2015 między innymi kręcone były w Mieście Kalety. Przypomnijmy, że w sierpniu i wrześniu 2015 roku nasze miasto stało się na chwilę planem filmowym.

  więcej
  Polska Premiera filmu pt. „Wspomnienie lata”, do którego sceny kręcono również w Kaletach
 • Sprawozdanie z działalności Świetlicy Środowiskowej „Port” za rok 2018  

  W roku 2018 do świetlicy uczęszczało regularnie ok. 25 osób. W ramach świetlicy środowiskowej prowadzone były zajęcia oraz zadania profilaktyczne. Wychowankowie mieli możliwość odrabiania zadań domowych z różnych przedmiotów szkolnych, w szczególności mieli zapewnioną pomoc w matematyce. Podczas czasu spędzonego w świetlicy często korzystali z komputerów z dostępem do internetu.

  więcej
  Sprawozdanie z działalności Świetlicy Środowiskowej „Port” za rok 2018
 • Zostaw swój podatek w mieście Kalety  

  Jednym ze źródeł dochodów gminy jest udział w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Zgodnie z prawem, w przypadku podatku PIT właściwym miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania nie zaś zameldowania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Jeżeli mieszkasz w Mieście Kalety, a nie jesteś tutaj zameldowany i chcesz, aby część twojego podatku była przeznaczona na realizację zadań na terenie Gminy Kalety to powinieneś zgłosić w Urzędzie Skarbowym adres zamieszkania.

  więcej
  Zostaw swój podatek w mieście Kalety
 • Spotkanie informacyjne w sprawie programu „Czyste Powietrze”  

  Poseł na Sejm RP Barbara Dziuk serdecznie zaprasza mieszkańców naszego miasta na spotkanie z p. Tomaszem Bednarkiem – prezesem WFOŚiGW w Katowicach oraz ekspertami ds. wypełniania wniosków „EkoDopłaty na wymianę pieca i termomodernizację. Dotacja na termomodernizację budynku, wymianę pieca, okien i drzwi”.
  Spotkanie odbędzie się 27 lutego 2019 r. o godzinie 17.30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5.

  więcej
  Spotkanie informacyjne w sprawie programu „Czyste Powietrze”
 • Już dziś otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych  

  Dzisiaj, 26 lutego 2019 r. o godzinie 12.00, w siedzibie Urzędu Gminy Ciasna, odbędzie się otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na „Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie 6 Gmin w Województwie Śląskim”. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gmin Ciasna, Kochanowice, Konopiska, Kalety, Pawonków i Woźniki.

  więcej
  Już dziś otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych
 • Dzieje się - czyli Radio Piekary o Kaletach  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”. W materiale tym Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki zapowiada wydarzenia kulturalne, jakie w najbliższym czasie odbędą się w naszym mieście.

   

  Dzieje się - czyli Radio Piekary o Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM