Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Ogłoszenie o wznowieniu programu priorytetowego „Czyste powietrze”  

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił, że z dniem 21 stycznia 2019 roku wznowiony został nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego Czyste powietrze. Wnioski o dofinansowanie można złożyć drogą elektroniczną lub, w przypadku gdy wnioskodawca nie ma takiej możliwości, może go w formie papierowej. Ponadto WFOŚiGW w Katowicach informuje, że nastąpiła zmiana niektórych zapisów niniejszego Programu.

  więcej
  Ogłoszenie o wznowieniu programu priorytetowego „Czyste powietrze”
 • Miasto Kalety zawnioskowało o kolejne środki na odnawialne źródła energii  

  Miasto Kalety złożyło wniosek o dotację w kwocie 917.568,53 PLN w ramach osi priorytetowej Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej poprzez budowę instalacji fotowoltaicznych dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków oraz placówek oświatowych w Kaletach”.

  więcej
  Miasto Kalety zawnioskowało o kolejne środki na odnawialne źródła energii
 • Dzieje się czyli Radio Piekary o infrastrukturze drogowej w Kaletach  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary “Dzieje się”, na temat nowych inwestycji drogowych jakie planowane są do zrealizowania w najbliższym czasie na terenie naszego miasta.
   

  Dzieje się czyli Radio Piekary o infrastrukturze drogowej w Kaletach
 • Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach za 2018 r.  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach w 2018r. realizował zadania własne i zlecone. W ramach świadczeń pomocy społecznej w 2018 r. zadaniem własnym gminy była pomoc w formie zasiłku celowego, celowego specjalnego, pomocy żywieniowej, pokrycie kosztów wyżywienia i pobytu w Dziennym Domu Pomocy Środowiskowej dla osób Niepełnosprawnych, pokrycie kosztów pobytu w Domu Pomocy Społecznej dla osób psychicznie chorych, realizacja usług opiekuńczych oraz zasiłki dotowane z budżetu państwa ( zasiłki stałe , okresowe i pomoc obiadową).

  więcej
  Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach za 2018 r.
 • Pierwszy tegoroczny numer "Biuletynu Informacyjnego" po południu w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż dziś (21 stycznia br.), po południu, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać można będzie najnowszy, styczniowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". Znajdą w nim Państwo m.in. informacje dotyczące budżetu miasta na rok 2019, materiał na temat bezpłatnych szkoleń komputerowych dla mieszkańców wraz ze stosownym formularzem zgłoszeniowym, plan ferii zimowych w Klubie w Drutarni oraz świetlicach środowiskowych "Port i Przystań", tradycyjną rubrykę "Co słychać w MDK?", z której dowiedzieć się można o działalności Miejskiego Domu Kultury, szczegółowy wykaz dyżurów radnych nowej kadencji, także sprawozdanie z II sesji Rady Miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupów i lektury!

 • Radio Piekary o tegorocznej Gali Przedsiębiorczości w Kaletach  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary “Dzieje się”, na temat Gali Przedsiębiorczości, jaka odbędzie się w naszym mieście już w najbliższy piątek, 25 stycznia 2019 r.

   

  Radio Piekary o tegorocznej Gali Przedsiębiorczości w Kaletach
 • Poziom przedsiębiorczości w Mieście Kalety znacznie wzrasta  

  Według raportu CEIDG, w grudniu 2018 r. w naszym mieście zarejestrowanych było 486 firm. Ich liczba, w porównaniu z rokiem 2017 wzrosła aż o 44 przedsiębiorców i są to firmy z branż: wykonywanie robót budowlanych i wykończeniowych, transport drogowy towarów, korepetycje z języków obcych, administracyjna obsługa biura, zagospodarowanie terenów zieleni, fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, działalność w zakresie architektury, działalność artystyczna, sportowa, reklama, informatyczna, handlowa oraz usługowa w zakresie naprawy maszyn.

  Poziom przedsiębiorczości w Mieście Kalety znacznie wzrasta
 • Zaproszenie na VIII Galę Przedsiębiorczości w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia ma zaszczyt zaprosić wszystkich przedsiębiorców z terenu Miasta Kalety na doroczną Galę Przedsiębiorczości. Tradycyjnie, jak co roku w styczniu, tym razem w piątek, 25-go, o godzinie 18.00, rozpocznie się wydarzenie, na którym w celu wymiany doświadczeń oraz przedstawienia swoich osiągnięć, będą mogły się spotkać wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą. Podczas trwania Gali odbędzie się wręczenie wyróżnień, nagród im. Johanna Ferdinanda Koulhaasa, dla przedsiębiorców w kategoriach: „NESTOR BIZNESU”, „MŁODZI PRZEDSIĘBIORCY” oraz „ZŁOTE KOWADŁO BIZNESU”.

  więcej
  Zaproszenie na VIII Galę Przedsiębiorczości w Kaletach
 • Postanowienie o zwołaniu III sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, iż w dniu 24 stycznia 2019 r., (czwartek) o godz. 13.30, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się III sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  Projekty uchwał – pobierz

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu III sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • "W Kaletach otwarto odlewnię" czyli Gwarek o naszym mieście  

  Zapraszamy do lektury artykułu zamieszczonego na stronie internetowej Tygodnika Gwarek, pt. "W Kaletach otwarto odlewnię” na temat nowo otwartego zakładu w naszym mkieście, produkującego wysokociśnieniowe odlewy mosiężne i aluminiowe. Materiał ukazał się w GWARKU 03/2019 z 15.01.2019 r.

  więcej
 • Radio Piekary o podsumowaniu 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Dzieje się w Kaletach – przygotowanej przez redakcję rozgłośni Radio Piekary. W materiale tym Szef Sztabu 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dyrektor Marian Lisiecki podsumowuje akcję, która 13 stycznia 2019 r. miała miejsce w Kaletach.

   

  Radio Piekary o podsumowaniu 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach
 • ZMIANA TERMINU KONCERTU PATRYCJI MARKOWSKIEJ  

  W związku z ogłoszoną żałobą narodową, po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska informujemy, że koncert "Rockowa ATMOSFERA Patrycja Markowska + goście" zaplanowany na dzień 18 stycznia 2019 r. w Hali SPODEK, został przełożony na termin 20 stycznia 2019 r. (niedziela) godz. 19:00. Planowana godzina wyjazdu: Urząd Miasta godz. 17:15.

  ZMIANA TERMINU KONCERTU PATRYCJI MARKOWSKIEJ
 • Ruszyła XXII edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”  

  Wystartowała dwudziesta druga edycja Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku”. Od 9 stycznia można nominować firmy i fundacje korporacyjne, dla których priorytetem jest rzetelność, dbanie o klientów, otoczenie i przede wszystkim zaangażowanie w zmienianie świata – począwszy od lokalnego, aż po globalny. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do składania wniosków do 6 lutego 2019 r. Laureatów poznamy w czerwcu podczas uroczystej Gali Finałowej.

  więcej
  Ruszyła XXII edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”
 • Weź udział w szkoleniach komputerowych w ramach Programu Obywatel IT  

  W związku z pozyskaniem przez Miasto Kalety dotacji w ramach programu Obywatel IT, we współpracy z Instytutem Roździeńskiego z Katowic, zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych dla mieszkańców Kalet. Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach oraz Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku.

  więcej
  Weź udział w szkoleniach komputerowych w ramach Programu Obywatel IT
 • Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie Miasta Kalety w 2019 roku  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta Kalety w 2019 roku. Na realizację zadania przeznaczono w tym roku 142.000 zł. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kaletach w terminie do 22 lutego 2019 r.

  więcej
  Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie Miasta Kalety w 2019 roku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM