Środa, 19 Czerwca 2024  Imieniny: Gerwazego, Protazego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Kwieciste Kalety  

  W naszym mieście znów kolorowo! Wszystko za sprawą kwiatów, które jak co roku o tej porze ozdabiają miejskie tereny zieleni w tym klomby miejskie. Na ulicach naszego miasta stoją estetyczne donice z różnokolorowymi kwiatami. Na aranżacje te złożyły się takie gatunki jak werbena, pelargonia, petunia mini, plektrantus, kaleus czy nakopa. Mamy nadzieję, że kolorowe, kwietniki będą cieszyć oczy mieszkańców i turystów aż do późnej jesieni.

  więcej
  Kwieciste Kalety
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - lipiec 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy lipcowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - lipiec 2021
 • Dyżur eksperta ZUS w Urzędzie Miejskim w Kaletach  

  Informujemy, że we wrotek 27 lipca 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach, w godzinach od 9.00-12.00, dyżurować będą pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy pomogą w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Profil ten ułatwi załatwianiu wielu spraw m.in. złożenie wniosku w ramach programu Dobry Start 300 dla ucznia. Szczegóły na plakacie.

  więcej
  Dyżur eksperta ZUS w Urzędzie Miejskim w Kaletach
 • Stanica Donnersmarcka w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021  

  Kolejny rok z rzędu Miasto Kalety przystąpiło do konkursu na najlepszą przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Tym razem zgłoszona została niedawno wybudowana stanica rowerowa Donnersmarcka. Wielkimi krokami zbliża się głosowanie internetowe, które rozpocznie się od 1.08.2021 i potrwa do 31.08.2021. Nie ukrywamy, że w głosowaniu tym liczymy na wsparcie wszystkich przyjaciół Miasta Kalety. Serdecznie zachęcamy do głosowania i mamy nadzieję, że dzięki Waszej aktywności najlepsza przestrzeń publiczna na Śląsku będzie zlokalizowana właśnie w Kaletach. O szczegółach głosowania będziemy informować.

  więcej
  Stanica Donnersmarcka w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021
 • Oferta pracy  

  Zakład Remontowo Budowlany z ul. Miarki w Kaletach Pana Czesława Krus zatrudni osobę do prac remontowo-budowlanych. Więcej informacji pod nr tel. 507 056 949.

  Oferta pracy
 • Komendant kaletańskiego Komisariatu Policji Tomasz Olczyk przedwcześnie nadkomisarzem!  

  Z wielką przyjemnością informujemy naszych mieszkańców, że w lipcu br. Komendant Komisariatu Policji w Kaletach Tomasz Olczyk został awansowany na stopień nadkomisarza Policji. Jak informują przełożeni, jest to awans przedwczesny za szczególne zasługi Pana Komendanta i zaangażowanie, jakie wkłada podczas pełnienia swojej służby. Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kaletach Burmistrz Miasta Kalety wraz z Przewodniczącą i Radnymi złożą gratulacje Panu Komendantowi. Bardzo serdecznie gratulujemy Panu Tomaszowi i jesteśmy dumni, że tak wybitny stróż prawa dba o nasze bezpieczeństwo.

  więcej
  Komendant kaletańskiego Komisariatu Policji Tomasz Olczyk przedwcześnie nadkomisarzem!
 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Brzozowej w Jędrysku  

  Sezon inwestycyjny w infrastrukturę drogową w pełni. W ubiegłym tygodniu na zlecenie Miasto Kalety rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej ul. Brzozowej w Jędrysku. Wykonawcą robót jest Firma Góra Spółka z o.o. z Węglowic. W ramach prac wykonane zostanie ponad 107 metrów drogi. Przy budowie zostanie wykonana nowa konstrukcja drogi, nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego o szerokości 5,0m. Koszt przebudowy tej drogi wyniesie 164.167,61 zł. Planowany termin zakończenia prac budowlanych określony został na 15 września 2021 r.

  więcej
  Rozpoczęła się przebudowa ul. Brzozowej w Jędrysku
 • Postanowienie o zwołaniu XXVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  3 sierpnia 2021 r., (wtorek) o godz. 12.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XXVII sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Będzie to sesja nadzwyczajna.
  Projekty uchwał – POBIERZ

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XXVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Powiatowy system monitorowania jakości powietrza  

  Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach na terenach gmin powiatu tarnogórskiego zainstalowało system do obserwowania stanu powietrza. Każdy z mieszkańców na bieżąco może śledzić on-line zapisy czujników. Odczyty można monitorować na stronie internetowej, a także na urządzeniach mobilnych po zainstalowaniu specjalnej aplikacji.

  więcej
  Powiatowy system monitorowania jakości powietrza
 • Boisko w Kuczowie znowu jak nowe  

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace polegające na kompleksowej wymianie piłkochwytów na boiskach wchodzących w skład zaplecza sportowego LKS Małapanew Kuczów. W ramach tego przedsięwzięcia wymieniono siatki na wszystkich piłkochwytach boiska głównego oraz boiska wielofunkcyjnego. Ostatecznie zakupiono około 70 m siatki za kwotę 7.599,57 zł. Obecnie boisko znów jest jak nowe i gotowe do zmagań sportowych. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach obiekt ten został wyremontowany z udziałem dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  więcej
  Boisko w Kuczowie znowu jak nowe
 • Test syren alarmowych  

  W niedzielę, 1 sierpnia 2021 r. o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu.

  Test syren alarmowych
 • Pomoc w złożeniu wniosku Dobry Start 300+  

  W związku ze zmianą organu prowadzącego sprawy z zakresu świadczeń Dobry Start 300+ uprzejmie informujemy, iż w dniu 27 lipca 2021 r. w godz. 9:00 do 12:00 w siedzibie Urzędu Miasta w Kaletach (parter budynku) funkcjonował będzie Punkt Konsultacyjny, w którym pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych udzielą niezbędnej pomocy w kwestiach związanych ze złożeniem wniosku. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby uzyskać wsparcia w elektronicznym złożeniu wniosku. Jednocześnie przypominamy, że w bieżącym roku szkolnym o świadczenie Dobry Start (300+) wnioskować można wyłącznie elektronicznie.

  MOPS Kalety

  Pomoc w złożeniu wniosku Dobry Start 300+
 • Projekt na remont zaplecza LKS Małapanew Kuczów  

  W lipcu br. Burmistrz Miasta Kalety ogłosił postępowanie na opracowanie projektu kompleksowego remontu budynku komunalnego przy ulicy Paderewskiego nr 93. Obiekt na co dzień jest siedzibą Klubu Sportowego Małapanew Kuczów. Projekt zawierać będzie pełną inwentaryzację oraz wykonanie kompleksowego remontu wnętrz wraz z ich wyposażeniem. Do końca roku Miasto na podstawie tego dokumentu planuje uzyskać wszystkich niezbędnych zgód do rozpoczęcia tej inwestycji.

  więcej
  Projekt na remont zaplecza LKS Małapanew Kuczów
 • Odbiór prac w ramach projektu pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody  

  Dzisiaj na terenie lasów Nadleśnictwa Świerklaniec odbył się odbiór prac, jakie wykonane zostały w ramach projektu dotyczącego pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody. Przedmiotem zadania były zabiegi pielęgnacyjno-zabezpieczających 41 szt. Dębów wchodzących w skład Zabytkowej Alei Dębów w Truszczycy oraz Cisa Donnersmarcka w Jędrysku. Całość zadania to koszt 69.709,95 zł, z czego ponda 55.600 zł Miasto Kalety pozyskało w formie bezzwrotnej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

  więcej
  Odbiór prac w ramach projektu pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody
 • Pozyskano nowe środki na dożywianie dzieci i młodzieży w naszej gminie z budżetu państwa  

  W ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” gminie Kalety przyznano dotację z budżetu państwa w wysokości 69.000 zł na zapewnienie pomocy w zakresie dożywiania. Warunkiem uczestnictwa w programie jest udział w 40% naszej gminy w wydatkach na dożywiania. Z pomocy żywieniowej obecnie korzysta 45 dzieci i młodzieży oraz 1 osoba dorosła.

  więcej
  Pozyskano nowe środki na dożywianie dzieci i młodzieży w naszej gminie z budżetu państwa

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM