Wtorek, 21 Maja 2024  Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Zmarł najstarszy mieszkaniec Kalet Pan Grzegorz Mazur  

  Dotarła do nas smutna wiadomość, w poniedziałek 12 lipca zmarł Pan Grzegorz Mazur, najstarszy mieszkaniec naszego miasta. Pan Grzegorz urodził się 2 maja 1920 r. w Kaletach, dożył 101 lat. Jego bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia. Pogrzeb świętej pamięci Pana Grzegorza odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 11.00 w Kościele parafialnym w Jędrysku. Obecnie najstarszym mieszkańcem Kalet jest Pani Grund Anna z Jędryska, która skończyła 97 lat.

   

  Zmarł najstarszy mieszkaniec Kalet Pan Grzegorz Mazur
 • Konkurs miejski na najładniejszy balkon i przydomowy ogród  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza konkurs na najładniejszy balkon i przydomowy ogród. Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców miasta Kalety do dbałości o piękno i estetykę swojego najbliższego otoczenia oraz zaszczepienie w ludziach pasji ogrodniczej. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, nagrody czekają! Formularze zgłoszeń przyjmowane są do 27 sierpnia 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach (parter budynku) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres sekretariat@kalety.pl.

  więcej
  Konkurs miejski na najładniejszy balkon i przydomowy ogród
 • Kalety wysoko w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020” – pierwsze miejsce w Powiecie Tarnogórskim  

  Miasto Kalety zajęło 1 miejsce w Powiecie Tarnogórskim oraz 7 miejsce na Śląsku wśród gmin miejskich w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020” opublikowanym w związku z VI Europejskim Kongresie Samorządów. Kalety znalazły się na 42 miejscu. Wyniki gmin powiatu tarnogórskiego (klasyfikowanych w tej samej kategorii) były następujące: Radzionków 74 miejsce, Tarnowskie Góry 51 miejsce oraz Miasteczko Śląskie zajęło 60 miejsce. W kategorii gminy miejskie uwzględnionych zostało 236 samorządów.

  więcej
  Kalety wysoko w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020” – pierwsze miejsce w Powiecie Tarnogórskim
 • W tym roku nie rozpoczniemy projektowania chodnika przy ul. 3 Maja w Drutarni  

  Miasto Kalety złożyło wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach programu zadań na drogach wojewódzkich współfinansowanych przez jednostki samorządu terytorialnego – Program WID 2021+. Miasto zaoferowało wykonanie na własny koszt projektu budowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 789 w ul 3 Maja w Kaletach Drutarni oraz partycypację w kosztach budowy. Otrzymaliśmy decyzję odmowną z uzasadnieniem że budowa chodnika nie jest możliwa z powodu, że pas drogowy jest zbyt wąski i brak jest miejsca na normatywny chodnik o szerokości 2,3 m.

  więcej
   W tym roku nie rozpoczniemy projektowania chodnika przy ul. 3 Maja w Drutarni
 • Złóż wniosek na otwarcie działalności gospodarczej  

  Jeszcze tylko do 21 lipca br. można składać wnioski o bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych niezarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w wieku 18-29 lat zamieszkujących subregion centralny województwa Śląskiego, tj. m.in. na terenie powiatu tarnogórskiego, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.

  więcej
  Złóż wniosek na otwarcie działalności gospodarczej
 • Lipcowy numer "Biuletynu Informacyjnego" po południu w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (16 lipca), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, lipcowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuł dotyczące miejskiej imprezy- Rajzowania po kalyckich stanicach, plakat z ramowym planem atrakcji dla dzieci podczas organizowanych właśnie przez MDK "Wakacji w mieście", informacje na temat trwającego Spisu Powszechnego, materiały dotyczące pożegnania absolwentów kaletańskich szkół podstawowych i konferencji ekologicznej na temat ochrony pszczół, artykuły sportowe, a także sprawozdanie z XXVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

  Lipcowy numer
 • Trwa budowa ul. Czarneckiego w Kaletach Jędrysku  

  Trwają prace remontowe przy przebudowie drogi gminnej ul. Czarneckiego w Kaletach Jędrysku. Inwestycja zakłada budowę nawierzchni tej drogi na długości 106 mb i szerokości 5 m z betonowej kostki brukowej, budowę zjazdów indywidualnych do posesji oraz kanału deszczowego. Termin zakończenia prac przy przebudowie ul. Czarneckiego przewidziany został w umowie z wykonawcą - Spółką BRUK POL BIS z Koziegłów - na 31 lipca 2021 r.

  więcej
  Trwa budowa ul. Czarneckiego w Kaletach Jędrysku
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.05.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,2%;

  – Województwo Śląskie 4,9%;

  – Kraj 6,1%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.06.2021 r. było 255 bezrobotnych, w tym 149 kobiet. 32 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 10 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd 3.0  

  Od lipca 2021 rozpoczęła się kolejna edycja priorytetowego Programu Mój Prąd 3.0. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dofinansowane mogą zostać Przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych – o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służących na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych. Nie podlegają dofinansowaniu projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej. wniosków od 1.07.2021 r. do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Wnioski należy składać bezpośrednio do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

  więcej
  Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd 3.0
 • Oferta pracy  

  Zakład Kamieniarsko Betoniarski Grzegorz Krupa zatrudni pracownika na pełny etat. Zakres prac: obróbka i montaż nagrobków, kostki brukowej, ogrodzeń betonowych itp. Atrakcyjne warunki pracy. Więcej informacji pod nr tel. 505 040 091.

  Oferta pracy
 • Sukcesy uczniów PSP 1 w Kaletach w konkursie ekologicznym  

  Już po raz kolejny uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko-Planeta”. Szkołę reprezentowała młodzież klas starszych. Uczniowie pod opieką pani Beaty Skibickiej zostali zakwalifikowani do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym i uzyskali bardzo dobre wyniki.

  więcej
  Sukcesy uczniów PSP 1 w Kaletach w konkursie ekologicznym
 • Miejski Dom Kultury w Kaletach beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury  

  Miejski Dom Kultury w Kaletach już po raz drugi został beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury +. Lokalne inicjatywy społeczne 2021”. Celem strategicznym programu jest zwiększenie zaangażowania domów kultury, ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców gmin miejskich, miejsko-wiejskich i wiejskich.

  więcej
  Miejski Dom Kultury w Kaletach beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - maj 2021 r.  

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu maju 2021 roku. Próbki do badań pobrane zostały z czterech punktów poboru.

  więcej
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - maj 2021 r.
 • Radio Piekary o konferencji ekologicznej w Kaletach  

  Zachęcamy do wysłuchania audycji lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się”, podczas której podsumowana została zorganizowana na ternie kaletańskiego Ichtioparku konferencja edukacyjna o ochronie owadów pszczołowatych.

   

  Radio Piekary o konferencji ekologicznej w Kaletach
 • Tygodnik Gwarek o konferencji ekologicznej w Kaletach  

  Zapraszamy do obejrzenia materiału video, przygotowanego przez redakcję Tygodnika Gwarek relacjonującego konferencję ekologiczną na temat ochrony owadów pszczołowatych, jaka odbyła się 17 czerwca 2021 r. na terenie pasieki edukacyjnej w Ichtioparku.

   

  Tygodnik Gwarek o konferencji ekologicznej w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM