Poniedziałek, 22 Kwietnia 2024  Imieniny: Kai, Leonii, Sotera WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Gratulacje dla matematycznych umysłów  

  W tym roku pięcioro uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach , którzy wzięli udział w stacjonarnej wersji konkursu, uzyskało bardzo wysokie wyniki. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR gromadzi w wielu krajach świata dzieci i młodzież w różnym wieku proponując im rozwiązywanie testów matematycznych w jednej z sześciu grup wiekowych.

  więcej
  Gratulacje dla matematycznych umysłów
 • Radio Piekary o 1,5 milionowej dotacji na termomodernizację budynku MOW  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt.: “Dzieje się”, w której Klaudiusz Kandzia burmistrz Miasta Kalety omawia projekt związany z termomodernizacją budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach, na jaki Miasto Kalety pozyskało dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

   

  Radio Piekary o 1,5 milionowej dotacji na termomodernizację budynku MOW
 • Rekrutacja do projektu "Tak dla pracy! Praca jest ok"  

  Rozpoczęła się rekrutacja do nowego projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez firmę Recon Consulting Sp. z o.o. Projekt "Tak dla pracy! Praca jest ok" skierowany jest do osób powyżej 30. roku życia, bezrobotnych, biernych zawodowo oraz pracujących, które mieszkają na terenie województwa śląskiego. W ramach projektu przewidziane jest wsparcie dla 192 osób. Uczestnicy objęci zostaną kompleksowym wsparciem m.in. doradztwo zawodowe, szkolenia, ustalenie indywidualnego planu działania.

  więcej
  Rekrutacja do projektu
 • Rodzeństwo z Kalet laureatami przesłuchania I Międzywojewódzkiego Amatorskiego Przeglądu Pianistycznego  

  W czerwcu tego roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Miedźnie, odbyły się przesłuchania I Międzywojewódzkiego Amatorskiego Przeglądu Pianistycznego „Miedźnopiano ’21. Przedsięwzięcie miało na celu popularyzowanie muzyki fortepianowej w tzw. amatorskim ruchu muzycznym.
  W pierwszej edycji tego prestiżowego konkursu, bezkonkurencyjne okazało się rodzeństwo z naszego miasta Zofia i Wiktor Czornik. Zosia brała udział w kategorii II (uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych), natomiast Wiktor w kategorii III (szkoły ponadpodstawowe).
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

  więcej
  Rodzeństwo z Kalet laureatami przesłuchania I Międzywojewódzkiego Amatorskiego Przeglądu Pianistycznego
 • Mistrzostwo Polski dla TPD Kalety  

  W czerwcu na torze speedrowerowym Orła Gniezno odbyły się Mistrzostwa Polski Par wszyskich kategorii. Drużyna Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wystartowała w dwóch kategoriach wiekowych (żacy - do lat 12 i młodzicy - do lat 14). W Pierwszym dniu rywalizowali żacy. W składzie TPD Kalety znaleźli się Ivo Kubala i Jakub Mazur.

  więcej
  Mistrzostwo Polski dla TPD Kalety
 • Trwają wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach  

  Wakacje w mieście trwają. Pierwszy tydzień ferii letnich z Miejskim Domem Kultury w Kaletach już za nami. Uczestnicy zajęć bardzo aktywnie i ciekawo spędzili ten czas i na pewno nie było mowy o nudzie. Początek wakacji poświęcony był tematyce bezpiecznego wypoczynku. Było spotkanie z przedstawicielami policji, strażakami, a nawet konkurs wiedzy o ruchu drogowym, który przeprowadził burmistrz naszego miasta Klaudiusz Kandzia. W najbliższym czasie zaplanowano także ciekawe wycieczki, zajęcia manualne i ruchowe oraz kolejne spotkania z ludźmi reprezentującymi różne zawody.

  więcej
  Trwają wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach
 • Miejska Orkiestra Dęta Miasta Kalety kolejny raz otworzy sezon uzdrowiskowy w Ustroniu  

  W najbliższą sobotę, 10 lipca 2021 r., Miejska Orkiestra Dęta z Kalet pod batutą Mariana Lisieckiego po raz kolejny otworzy sezon turystyczny w partnerskim mieście Ustroń. O godz. 14.00 koncertem pod Sanatorium na Zawodziu nasi orkiestranci rozpoczynają swój występ, po czym poprowadzą ulicami miasta kolorowy korowód. Główny koncert naszej orkiestry zaplanowany został na godzinę 16.00 w Amfiteatrze przy ul. Parkowej. Zapraszamy naszych mieszkańców do udziału w imprezie.

  więcej
  Miejska Orkiestra Dęta Miasta Kalety kolejny raz otworzy sezon uzdrowiskowy w Ustroniu
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - czerwiec 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy czerwcowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - czerwiec 2021
 • Bank rozbity! termomodernizacja MOW z ponad 1,5 milionową dotacją Unii Europejskiej  

  Kończąca się perspektywa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 była dla Kalet wyjątkowo obfitująca w dodatkowe środki na realizację wielu inwestycji. Tym razem rzutem na taśmę, w ostatnim naborze dotyczącym termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, wniosek Miasta Kalety na termomodernizację Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach znalazł się w gronie projektów dofinansowanych.

  więcej
  Bank rozbity! termomodernizacja MOW z ponad 1,5 milionową dotacją Unii Europejskiej
 • Weekendowa mała gastronomia w Ichtioparku  

  W najbliższy weekend, jeśli warunki pogodowe będą sprzyjały, w kaletańskim Ichtioparku znów czynna będzie plenerowa gastronomia. Zapraszamy od godz. 14.00 do 21.00. Serdecznie zachęcamy wszystkich miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu do Ichtioparku, a także skorzystania z oferty plenerowego punktu gastronomicznego.

  więcej
  Weekendowa mała gastronomia w Ichtioparku
 • Rowerowe patrole policji w naszym mieście  

  Wzorem lat ubiegłych, w okresie wakacyjnym, kaletański komisariat policji prowadzi akcje rowerowych patroli naszego Miasta. Policyjne jednoślady można spotkać przede wszystkim na obszarach rekreacyjnych, gdzie funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów, m.in. nad zbiornikami wodnymi w Zielonej oraz parku tematycznym Ichtiopark. Prowadzona już od kilku lat w naszym mieście wakacyjna akcja rowerowych patroli przyniosła pozytywne efekty dla poprawy bezpieczeństwa, głównie ze względu na możliwość monitorowania miejsc trudno dostępnych dla radiowozów.

  więcej
  Rowerowe patrole policji w naszym mieście
 • Podziękowanie dla właścicieli Restauracji „Słono i Słodko”  

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, składa serdeczne podziękowania właścicielom Restauracji „Słono i Słodko” Państwu Katarzynie i Czesławowi Myrcik, za ufundowanie posiłków dla służb mundurowych patrolujących w wakacyjne weekendy tereny wokół zbiorników wodnych w Zielonej oraz służb kaletańskiego pogotowia ratunkowego czuwających nad zdrowiem i życiem wypoczywających. Państwo Myrcik już drugi rok z rzędu wspomagają w ten sposób kaletańskie służby ratunkowe i patrolowe. Dziękujemy!

  Podziękowanie dla właścicieli Restauracji „Słono i Słodko”
 • Wypełnij ankietę w związku z pracami nad nową Strategią Rozwoju Miasta Kalety  

  Szanowni mieszkańcy, w związku z przyjęciem przez Radę Miejską w Kaletach uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania Strategii Rozwoju Miasta Kalety do roku 2030, zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety, która stanowić będzie jeden z elementów diagnostycznych przy opracowania tego ważnego dla naszego miasta dokumentu. Weź udział w procesie, który będzie wskazywał kierunki rozwoju Kalet w najbliższych latach.

  więcej
  Wypełnij ankietę w związku z pracami nad nową Strategią Rozwoju Miasta Kalety
 • Sprawozdanie z XXVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  We wtorek 29 czerwca br. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się XXVI sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej w Kaletach, której przewodniczyła Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 13 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. Po przekazaniu do protokołu sprawozdań przewodniczącej Rady Miejskiej oraz burmistrza z okresu międzysesyjnego przystąpiono do procedury związanej z rozpatrzeniem Raportu o stanie gminy za 2020 rok, udzielenia wotum zaufania burmistrzowi a w następnej kolejności, przyjęcia sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok i udzielenia absolutorium.

  więcej
  Sprawozdanie z XXVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Rock Time po raz kolejny bezkonkurencyjny!  

  26 czerwca 2021 r., grupa Rock Time wzięła udział w I edycji maratonu swingowego Rock'In Summer organizowanego w ramach Summer Arena w Gliwicach. W konkursie brały udział pary z całej Polski. Uczestnicy mieli do przetańczenia godzinę jednak do ścisłego finału wybrano tylko 5 najlepszych par, w tym, aż 3 z Rock Time! Zwycięzcami konkursu zostali Katarzyna Bodora i Adrian Kalus. Drugie miejsce zajęli Karina Bronder i Krystian Chmielorz, 5 miejsce zajęli Lenka Dudek i Jakub Kowalski. O włos od finału znaleźli się Natalia Jencek i Dominik Gros, a publiczność zachwycił debiut naszych najmłodszych uczestników Sonii Kulawik i Maksymiliana Soleckiego. Gratulujemy wszystkim tancerzom i cieszymy się ogromnie, że mogliśmy w końcu uczestniczyć w takim wydarzeniu na żywo!

  więcej
  Rock Time po raz kolejny bezkonkurencyjny!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM