Wtorek, 21 Maja 2024  Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Postanowienie o zwołaniu XXVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, że 29 czerwca 2021 r., (wtorek) o godz. 12.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XXVI sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Będzie to sesja absolutoryjna. 
  Projekty uchwał – POBIERZ

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XXVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • W Kaletach odbyła się konferencja ekologiczna na temat ochrony pszczół  

  17 czerwca 2021 r. przy pasiece edukacyjnej w kaletańskim Ichtioparku odbyła się konferencja ekologiczna na temat ochrony owadów pszczołowatych. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na które Miasto Kalety pozyskało dotację. W konferencji, którą otworzył burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, wzięła udział grupa senioralna z terenu naszego miasta, min. członkowie Dziennego Domu Senior Plus, Klubu Seniora z Kalet i Miotka, Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego, a także Związku Emerytów i Rencistów Koło Kalety.

  więcej
  W Kaletach odbyła się konferencja ekologiczna na temat ochrony pszczół
 • Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert z zakresu ochrony i promocji zdrowia  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia:
  - Realizacja monitoringu zdrowotnego dzieci w zakresie narażenia środowiskowego na ołów w gminie Kalety w 2021 roku.
  - Organizacja wyjazdów profilaktyczna- zdrowotnych dzieci w gminie Kalety w 2021 roku.
  Na realizację obydwu zadań w budżecie Miasta Kalety przeznaczono w tym roku kwotę 10.000,00 zł. Oferty należy składać w terminie do 16 lipca 2021 r.

  więcej
  Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert z zakresu ochrony i promocji zdrowia
 • Nowa karetka pogotowia za 500.000 zł już w Kaletach  

  Wczoraj 17 czerwca 2021 r. w siedzibie Stacji Pogotowia Ratunkowego w Kaletach miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. W szeregi zespołu kaletańskiego pogotowia wstąpiła nowa karetka. Żółty pojazd z kompletnym wyposażaniem przeznaczonym do ratownictwa medycznego, za około 500.000,00 zł został zakupiony i przekazany do Kalet przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach w ramach projektu: „Zakup ambulansów, środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

  więcej
  Nowa karetka pogotowia za 500.000 zł już w Kaletach
 • Sukces w konkursie recytatorskim  

  Uczennica klasy VI c, Natalia Budny, zajęła I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji św. Jana Pawła II. 11 czerwca miało miejsce wręczenie nagród oraz prezentacja zwycięzców podczas uroczystej gali w Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 140 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych: w kategorii I (kl.4-6) – 56, w kategorii II (kl. 7-8) – 56, w kategorii III (szkoły średnie) – 29.

  więcej
  Sukces w konkursie recytatorskim
 • Relacja Gwarka o przekazaniu boiska w Drutarni  

  Zapraszamy do obejrzenia relacji video, jaka przygotowana została przez Redakcję Tygodnika Gwarek o niedawnym uroczystym przekazaniu w ręce mieszkańców Drutarni nowego boiska wielofunkcyjnego.

   

  Relacja Gwarka o przekazaniu boiska w Drutarni
 • Karta Dużej Rodziny dostępna w aplikacji mobilnej mObywatel  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, że w związku z nowelizacją ustawy o Karcie Dużej Rodziny od dnia 09 czerwca 2021 r. wszystkie aktywne Karty tradycyjne (plastikowe) uzyskały automatycznie formę elektroniczną. Każdy posiadacz aktywnej Karty - niezależnie, czy posiadał Kartę w formie tradycyjnej, elektronicznej, czy obu form - będzie mógł wyświetlić ją w aplikacji mObywatel.

  więcej
  Karta Dużej Rodziny dostępna w aplikacji mobilnej mObywatel
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 24 czerwca 2021 r. o godzinie 10.00 z udziałem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Udane rajzowanie po kalyckich stanicach  

  W ubiegłą niedzielę, 13 czerwca 2021 r., odbyło się w naszym mieście wielkie rodzinne rajzowanie po kalyckich stanicach. Każda z nich, Myśliwska, Donnersmarcka oraz w Truszczycy oferowała wiele atrakcji i niespodzianek. Nasi mieszkańcy i turyści mogli zwiedzać je od godziny 12.00 do 19.00. W tym czasie stanice odwiedziło przeszło 500 gości. Tyle wydano pamiątkowych kart turystycznych, na których można było zbierać kolorowe pieczątki w każdej stanicy, a później w nagrodę odebrać gadżet rowerowy.

  więcej
  Udane rajzowanie po kalyckich stanicach
 • W weekend odwiedź Ichtiopark  

  Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku działać będzie w reżimie sanitarnym, w soboty i niedziele - w godzinach od 13.30 do 18.00. Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. Zachęcamy do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

  więcej
  W weekend odwiedź Ichtiopark
 • Czerwcowy numer "Biuletynu Informacyjnego" od jutra w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od jutra (16 czerwca), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, kwietniowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuły dotyczące miejskich imprez- Dnia Dziecka czy zawodów wędkarskich w Ichtioparku, plakat z opisem atrakcji, jakie czekają na dzieci podczas wakacji zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury, informacje na temat trwającego Spisu Powszechnego, materiał dotyczący poważnych zmian, jakie zaszły w programie "Czyste Powietrze", informację dotyczącą nowych wysokości opłat za wodę i odprowadzanie ścieków, opis rozpoczętych i trwających inwestycji miejskich, tabelę z prawidłową segregacją odpadów. Zachęcamy do zakupu i lektury!

  Czerwcowy numer
 • Miasto Kalety laureatem międzynarodowej nagrody. Komitet Cittaslow uhonorował nas za projekt "Gmina Przyjazna Rowerzystom"  

  Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Dobrego Życia "Cittaslow", do którego nasze miasto wstąpiło w 2014 roku, od kilku już lat organizuje dla swoich członków tradycyjny konkurs pod nazwą "Dobre praktyki Cittaslow". W roku bieżącym w konkursie tym wziął udział sporządzony przez Miasto Kalety projekt pod nazwą "Miasto Kalety- gmina przyjazna rowerzystom". W dokumencie opisano wszystkie działania, jakie kaletański magistrat podejmował i podejmuje celem przekształcenia wizerunku miasta, którego funkcjonowanie niegdyś oparte było o wielki przemysł, w miejscowość turystyczną, będącą przysłowiową Mekką dla gości spragnionych kontaktu z naturą, w tym zwłaszcza dla rowerzystów.

  więcej
  Miasto Kalety laureatem międzynarodowej nagrody. Komitet Cittaslow uhonorował nas za projekt
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.04.2021 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 6,3%;
  – Województwo Śląskie 5,0%;
  – Kraj 6,4%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.05.2021 r. było 257 bezrobotnych, w tym 154 kobiety. 30 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 11 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • RIO pozytywnie w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta Kalety  

  Uchwałą z dnia 2 czerwca 2021 roku Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach wydała pozytywną opinię o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Kaletach w sprawie udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta Kalety za wykonanie budżetu za rok ubiegły. Regionalna Izba Obrachunkowa to ograna kontrolny jednostek samorządu terytorialnego w zakresie gospodarki finansowej.

  więcej
  RIO pozytywnie w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta Kalety
 • Tytuł „Marka Lokalna” w rękach kaletańskich przedsiębiorców  

  Miło nam poinformować, że przedsiębiorcy z terenu naszego miasta prowadzący firmę „Świeczkowy Zawrót Głowy”, zostali laureatami Konkursu "Marka Lokalna", który został zrealizowany w ramach projektu współpracy "Marka Lokalna na Bis" realizowanego przez Stowarzyszenie LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska", LGD "Brynica to nie granica" i LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.

  więcej
  Tytuł „Marka Lokalna” w rękach kaletańskich przedsiębiorców

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM