Poniedziałek, 24 Czerwca 2024  Imieniny: Jana, Danuty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Wiosenne porządki w mieście  

  Jak widać, nasze miejskie służby porządkowe mają ręce pełne roboty. Właśnie trwa pozimowe sprzątanie miasta. Zamiatane są ulice i chodniki oraz gruntownie sprzątane tereny miejskie. W ostatnim czasie wyczyszczone zostały również witacze, jakie usytuowane są przy wjazdach do naszego miasta. Już wkrótce pozimowy przegląd czeka także ścieżki ekologiczno-dydaktyczne. Podobnie jak w roku ubiegłym, wszystkie tablice informacyjne zostaną oczyszczone oraz sprawdzona zostanie poprawność ułożenia kierunkowskazów na trasach. Obserwując pogodę za oknem, chciało by się rzec, że wiosna za pasem. I oby tak było. Bo nasze miasto już prawie gotowe do jej powitania.

  więcej
  Wiosenne porządki w mieście
 • W zabudowie jednorodzinnej lepiej segregowane są odpady komunalne - czyli wyniki kontroli przestrzegania regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Kalety  

  Od miesiąca maja 2016 r. (w wybranych miesiącach) Miasto Kalety dokonywało całomiesięcznych kontroli w zakresie przestrzegania Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kalety oraz realizacji obowiązków właścicieli nieruchomości w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych w odniesieniu do złożonych DEKLARACJI.

  więcej
  W zabudowie jednorodzinnej lepiej segregowane są odpady komunalne - czyli wyniki kontroli przestrzegania regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Kalety
 • Miasto Kalety pozyskało 10 milionów na budowę kanalizacji w Miotku  

  Jak informuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Miasto Kalety pozyskało 10 milionów złotych na budowę kanalizacji sanitarnej w Miotku. W ramach inwestycji do sieci podłączonych zostanie ponad 250 budynków.

  więcej
  Miasto Kalety pozyskało 10 milionów na budowę kanalizacji w Miotku
 • Parafianie z Miotka w Radio Silesia  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji, "Boska Silesia" wyemitowanej w poniedziałek 27.03.2017 r. na antenie Radia Silesia, w której udział wzięli Ks. Proboszcz Antoni Swadźba oraz parafianie Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu w Kaletach-Miotku.

   

  Parafianie z Miotka w Radio Silesia
 • Kalety w filmie Adama Guzińskiego „Wspomnienie lata”  

  Poniżej prezentujemy krótki trailer filmu fabularnego pt. „Wspomnienie lata” oraz wywiad z reżyserem Adamem Guzińskim. Jak zapewne nasi mieszkańcy pamiętają, jedna ze scen tej produkcji nagrywana była w sierpniu 2015 r. w naszym mieście. Planem filmowym na chwilę stała się ścieżka rowerowa przy torach kolejowych prowadząca z Jędryska do centrum. Gościliśmy wtedy w Kaletach aktorkę Urszulę Grabowską znaną min. z serialu „Na dobre i na złe”, a także takich filmów jak „Przedwiośnie” czy „Układ zamknięty”.
  Dołożymy wszelkich starań aby „Wspomnienie lata” znalazło się w repertuarze naszego kina letniego, które w sezonie wakacyjnym wznowi swoją działalność.

  więcej
  Kalety w filmie Adama Guzińskiego „Wspomnienie lata”
 • Remont klombu miejskiego w Kaletach – Drutarni  

  Z nadejściem wiosny rozpoczęły się prace remontowe na terenie naszego miasta związane z poprawą wizerunku oraz bezpieczeństwa mieszkańców. Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął w Kaletach prace związane z wymianą krawężników na miejskim klombie usytuowanym przy ul. 3 Maja w Kaletach – Drutani.

  więcej
  Remont klombu miejskiego w Kaletach – Drutarni
 • Biesiada Śląska w Miejskim Domu Kultury w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach zapraszają na Biesiadę Śląską, która odbędzie się 1.04.2017 r. o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Wystąpią: Grzegorz Stasiak, Mona Lisa, Masztalscy. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach - PARTER.

  więcej
  Biesiada Śląska w Miejskim Domu Kultury w Kaletach
 • VI Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny  

  Tradycyjnie już w pierwszy weekend kalendarzowej wiosny, w kaletańskiej Truszczycy, odbyły się zawody biegowe z cyklu „Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny” inaugurujące sezon biegowy w Powiecie Tarnogórskim. Organizatorem imprezy było Miasto Kalety we współdziałaniu ze Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Górach oraz Nadleśnictwem Świerklaniec. 25 marca biegacze i biegaczki, przy pięknej wczesnowiosennej pogodzie, stanęli w szranki podczas niespełna 5 kilometrowego biegu.

  więcej
  VI Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny
 • Odbiór odpadów wielkogabarytowych  

  Urząd Miasta Kalety informuje, że w miesiącu kwietniu br. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio sprzed posesji w zabudowie JEDNORODZINNEJ w tym samym dniu co odbiór odpadów komunalnych zgodnie z harmonogramem wywozów, zaś w zabudowie WIELORODZINNEJ zbiórka nastąpi sprzed boksów śmietnikowych w dniu 13 kwietnia 2017 r.

  więcej
  Odbiór odpadów wielkogabarytowych
 • Zagłosuj na kaletańską jednostkę OSP w plebiscycie Tygodnika Gwarek  

  Zachęcamy do głosowania na jednostkę OSP w Kaletach w plebiscycie Tygodnika Gwarek na najlepszą jednostkę ochotniczej straży pożarnej powiatu tarnogórskiego. Głosowanie sms-owe (1,23 zł. brutto) potrwa do 30 marca br., do godziny 15.00.  Aby oddać głos na naszą jednostkę OSP należy wysłać smsa o treści OSP.6 na numer 71100.

  więcej
  Zagłosuj na kaletańską jednostkę OSP w plebiscycie Tygodnika Gwarek
 • Mieszkańcy Kalet społecznie posprzątali Zieloną  

  Minionej soboty, 25 marca 2017 roku, punktualnie o godz. 8.00 rozpoczął się tradycyjny już czyn społeczny mający na celu wysprzątanie terenów wokół zbiorników wodnych w Zielonej. Inicjatywa ta na dobre zakorzeniła się w kalendarzu wiosennych porządków naszego miasta i z roku na rok zwiększa się liczba mieszkańców, którzy z chęcią i bezinteresownie włączają się w tą akcję sprzątania.

  więcej
  Mieszkańcy Kalet społecznie posprzątali Zieloną
 • Polska Spółka Gazownictwa w sprawie gazyfikacji Kalet  

  Przedstawiamy pismo Polskiej Spółki Gazownictwa z Zabrza, jakie Miasto Kalety otrzymało w sprawie możliwości zasilenia naszego miasta w gaz ziemny.

  więcej
  Polska Spółka Gazownictwa w sprawie gazyfikacji Kalet
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, iż 28 marca 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy ulicy Karłuszowiec 5 w Tarnowskich Górach, odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Początek o godz. 10.00. Zapraszamy.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Sprawozdanie z XXV sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W dniu 23 marca 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbyła się XXV sesja Rady Miejskiej w Kaletach, której przewodniczył Eugeniusz Ptak. W obradach udział wzięło 14 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. Po sprawozdaniach przewodniczącego Rady Miejskiej oraz burmistrza z okresu międzysesyjnego radni przyjęli sprawozdania z realizacji Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii za 2016 rok, z działalności statutowej Świetlic Środowiskowych za 2016 rok oraz z działalności MOPS za 2016.

  więcej
  Sprawozdanie z XXV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Terminarz zawodów sportowych Koła PZW Kalety  

  Poniżej przedstawiamy terminarz zawodów sportowych dla członków Koła PZW Kalety oraz dzieci z terenu Kalet.

  więcej
  Terminarz zawodów sportowych Koła PZW Kalety

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM