Wtorek, 23 Kwietnia 2024  Imieniny: Jerzego, Wojciecha WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Trwają prace nad zagospodarowaniem ronda w Drutarni  

  W tym tygodniu rozpoczęły się prace mające na celu zagospodarowanie ronda im. świętego Jana Pawła II w Drutarni.  Miejsce te obsadzone zostanie m.in. jałowcami, świerkami i berberysami. Podłoże ronda obsypane zostanie natomiast dekoracyjną korą kamienną.  Zadanie realizowane jest w dużej mierze dzięki naszym mieszkańcom, którzy w ubiegłym roku głosowali na ten projekt w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Już wkrótce będziemy mogli się cieszyć pięknie zagospodarowanym rondem w Drutarni.

  więcej
  Trwają prace nad zagospodarowaniem ronda w Drutarni
 • Przebudowa drogi gminnej ul. Jaworowa w Kaletach - I etap zakończona  

  W dniu 05 maja 2021 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Jaworowej w Kaletach - I etap. Wykonawcą robót była firma RAFALIN Sp. z o.o. Sp. komandytowa z Blachowni. W odbiorze poza przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Kaletach na czele z Panem burmistrzem uczestniczyli: wykonawca robót, inspektor nadzoru inwestorskiego, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach – Pani Janina Perz i Radny Rady Miejskiej – Kazimierz Złotosz. Koszt robót brutto wyniósł 247.376,22 zł.

  więcej
  Przebudowa drogi gminnej ul. Jaworowa w Kaletach - I etap zakończona
 • Kalety na 1 miejscu w powiecie w „Rankingu nadwyżki operacyjnej netto” tygodnika „Wspólnota”  

  W rankingu nadwyżki operacyjnej netto 2017-2019 tygodnika „Wspólnota” Miasto Kalety zajęło 74 pozycję z średnią nadwyżka operacyjna netto per capita 2017–2019 na poziomie 553,39 zł. Nadwyżka operacyjna w budżecie samorządowym to nic innego, jak dodatnia różnica pomiędzy bieżącymi dochodami a bieżącymi wydatkami, a jej wysokość świadczy o kondycji finansowej samorządu. W wyżej wymienionej klasyfikacji miasto Kalety zajęło 1 miejsce w powiecie tarnogórskim oraz 7 w województwie śląskim. W ww. kategorii w naszym powiecie klasyfikowane było jeszcze Miasteczko Śląskie oraz Radzionków, które uplasowały się odpowiednio na pozycjach 212 oraz 238 z 606 uwzględnionych gmin w kategorii „Miasteczka”.

  więcej
  Kalety na 1 miejscu w powiecie w „Rankingu nadwyżki operacyjnej netto” tygodnika „Wspólnota”
 • "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie"  

  „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie” to program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Program oferuje nisko oprocentowane pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej oraz pożyczki na utworzenie stanowiska pracy. Wsparcie skierowane jest do absolwentów szkół i uczelni wyższych oraz do studentów ostatniego roku studiów, osób bezrobotnych, a także opiekunów osób niepełnosprawnych.

  więcej
 • Relacja z miejskich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja  

  W poniedziałek, odbyły się w naszym mieście obchody okrągłej 230. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. O godzinie 11.00 odprawiono Mszę św. w kościele p.w. św. Józefa w Kaletach Jędrysku, sprawowaną przez Ks. Proboszcza Wojciecha Ciosmaka w intencji Ojczyzny oraz strażaków, kominiarzy i hutników z okazji wspomnienia św. Floriana. Ze względu na obostrzenia panujące w całym kraju, w tym roku również zrezygnowano z uroczystego przemarszu delegacji oraz miejskiej orkiestry dętej pod pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację.

  więcej
  Relacja z miejskich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja
 • 101 rocznica urodzin Pana Grzegorza Mazura najstarszego mieszkańca Kalet  

  2 maja 2021 r., swoją 101 rocznicę urodzin obchodzi Pan Grzegorz Mazur z Jędryska. Z tej okazji burmistrz Klaudiusz Kandzia w imieniu władz samorządowych Miasta Kalety złożył Dostojnemu Jubilatowi wyrazy najwyższego szacunku, szczere gratulacje i życzenia zdrowia, pomyślności oraz długich lat życia wśród najbliższych. Pan Grzegorz urodził się w 1920 roku i jest obecnie najstarszym mieszkańcem naszego miasta.

  więcej
  101 rocznica urodzin Pana Grzegorza Mazura najstarszego mieszkańca Kalet
 • Spędź weekend majowy aktywnie i na świeżym powietrzu  

  Miłośników dwóch kółek zapraszamy na majowe, rowerowe przejażdżki po naszym Leśnym Zakątka Śląska. Nasze stanice rowerowe w Jędrysku oraz Truszczycy, a także drewniane wiaty spoczynkowe w Zielonej pozwolą zrelaksować się i odetchnąć po długiej wycieczce. Wspaniałe warunki dla wycieczek rowerowych jakie dają lokalne, niezliczone dukty leśne pozwolą aktywnie i zdrowo spędzić długi weekend. Natomiast amatorów rolkowego szaleństwa zapraszamy na kaletański tor rolkowy. Stadion miejski otwarty jest codziennie, aż do zmierzchu.

  Spędź weekend majowy aktywnie i na świeżym powietrzu
 • Projekt nowego oblicza siedziby KS Unii Kalety  

  W tym roku, nasz kaletański klub sportowy Unia Kalety świętuje jubileusz 100-lecia swojej działalności. Klub ten, co warto podkreślić, jest jednym z najstarszych w województwie śląskim oraz najstarszym klubem piłkarskim Podokręgu Lubliniec. W trakcie swojej stuletniej działalności krzewił kulturę fizyczną i sport w naszym mieście, a także wykształcił wiele pokoleń wspaniałych sportowców. Jako, że Klub ten jest niezaprzeczalnie dumą naszego miasta, a i okazja jest niepowtarzalna, Miasto Kalety przygotowało dla Sędziwego Jubilata wspaniały prezent. Specjalnie na tę okoliczność Miasto zleciło wykonanie projektu budowlanego wraz z wizualizacją nowego budynku siedziby KS Unii Kalety. Dokumenty te zostaną wykorzystane w przyszłości przy aplikowaniu o środki unijne i resortowe na budowę tego obiektu. Poniżej przedstawiamy wizualizację nowej siedziby kaletańskiego klubu sportowego.

  więcej
  Projekt nowego oblicza siedziby KS Unii Kalety
 • Od maja łagodzenie obostrzeń w walce z koronawirusem  

  Dzisiaj, 28 kwietnia 2021 r., podczas konferencji prasowej Premiera RP i Ministra Zdrowia przedstawiony został etap łagodzenia wcześniej nałożonych obostrzeń w walce z pandemią. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Rządu, m.in. od 4 maja wznowiona zostaje nauka hybrydowa w klasach 1-3 szkół podstawowych, a od 15 maja, jeśli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

  więcej
  Od maja łagodzenie obostrzeń w walce z koronawirusem
 • Dni Kalet odwołane. Impreza przełożona została na przyszły rok  

  Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, w związku z dalej obowiązującym stanem pandemii koronowirusa, tegoroczne Dni Kalet, które zaplanowane były na 21-23 maja br., zostały odwołane i przełożone na 2022 rok. Tym samym władze Miasta zadecydowały zwrócić się do artystów (Patrycja Markowska oraz zespół Blue Cafe), którzy mieli gościć w tym roku na dniach miasta, z propozycją podpisania aneksów do umów i przeniesienia występów na przyszły rok. Jeśli artyści nie przystaną na podpisanie aneksów, wystosowany zostanie wniosek o rozwiązanie umów i zwrot zaliczek.

  więcej
  Dni Kalet odwołane. Impreza przełożona została na przyszły rok
 • 4 maja 2021 r. Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny  

  Informujemy, że we wtorek, 4 maja 2021 r., Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny. Zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy, jeżeli święto przypada w sobotę (a tak będzie 1 maja 2021 r.), pracodawca ma obowiązek wyznaczyć inny dzień wolny od pracy. Za utrudnienia przepraszamy.

  4 maja 2021 r. Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny
 • Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 9 maja br.  

  Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie o wydłużeniu, o kolejne dwa tygodnie, czyli do 9 maja br. prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Dodatkowy zasiłek, tak jak do tej pory, przysługuje w przypadku zamknięcia bądź ograniczonego funkcjonowania placówek otwartych, które zapewniają opiekę nad dziećmi do lat 8, a także w przypadku niemożności zapewnienia opieki przez żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, placówki pobytu dziennego, itp., z powodu zamknięcia lub czasowego ograniczenia funkcjonowania tych placówek w związku z COVID-19.

  więcej
  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 9 maja br.
 • Zakończyła się termomodernizacja budynku przy ul. Sieniewicza w Kaletach Jędrysku  

  Zakończyły się prace budowlane przy termomodernizacji budynku wielorodzinnego przy ul. Sienkiewicza 9 w Kaletach-Jędrysku. W nieruchomości tej, która jest własnością gminy Kalety, wymieniono między inymi stolarkę okienną i drzwiową, pokrycie dachu, docieplono poddasze oraz ocieplono styropianem ściany zewnętrzne. Prace te realizowane były w ramach projektu pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety,” na jaki miasto Kalety pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 480.000,00 zł tzw. środków unijnych. W ramach tego zadania, termomodernizacji poddany został także budynek przy ul. Fabrycznej 25 oraz ul. 1 Maja 21.

  więcej
  Zakończyła się termomodernizacja budynku przy ul. Sieniewicza w Kaletach Jędrysku
 • Budżet partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego 2022  

  Do 11 czerwca 2021 r. mieszkańcy naszego powiatu mogą zgłaszać propozycje zadań do przyszłorocznego Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego. Kwota jaka przeznaczona zostanie na przedsięwzięcia wynosi 600.000 zł. Zgłaszane projekty muszą dotyczyć zadań realizowanych w obrębie powiatu tarnogórskiego. Kwota przeznaczona na tegoroczny budżet obywatelski podzielona została na dwie części. 270.000 zł na realizację projektów w gminach z liczbą mieszkańców poniżej 10 tys. tj.: Miasteczko Śląskie, Kalety, Ożarowice, Tworóg, Krupski Młyn oraz 330.000 zł w gminach z liczbą powyżej 10 tys.mieszkańców tj.: Tarnowskie Góry, Radzionków, Świerklaniec, Zbrosławice.

  więcej
  Budżet partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego 2022
 • Majówka w Ichtioparku  

  Przypominamy, że od maja rozpoczynamy sezon wędkarski w naszym parku tematycznym przy ulicy Fabrycznej. Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku, która działać będzie w reżimie sanitarnym, czynna będzie w weekendy – soboty i niedziele - w godzinach od 13.30 do 18.00 (podczas długiego weekendu majowego również w poniedziałek 3 maja). Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. Zachęcamy naszych mieszkańców do odwiedzenia Ichtioparku!

  więcej
  Majówka w Ichtioparku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM