Wtorek, 21 Maja 2024  Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Pani Alicja Łazaj zwycięzcą konkursu na zagospodarowanie deszczowego ogrodu w Kaletach  

  Miasto Kalety ogłosiło w ubiegłym miesiącu konkurs na wykonanie koncepcji „deszczowego ogrodu” na terenie lasku miejskiego na osiedlu przy ul. 1 Maja. W ramach projektu należało uwzględnić zagospodarowanie różnych form roślinności w ogrodzie, które zasilane byłyby wodami opadowymi z pobliskich budynków wielorodzinnych. Informujemy, że zwycięzcą konkursu została Pani Alicja Łazaj z Kalet. Nasza mieszkanka wykazała się bardzo dużą kreatywnością i pomysłowością przy tworzeniu koncepcji tego miejsca. Zaproponowane rozwiązania na pewno wykorzystane zostaną przy aplikowaniu o środki unijne na zagospodarowanie terenu wspomnianego lasku miejskiego. Pani Alicji serdecznie gratulujemy zwycięstwa w konkursie!

  Pani Alicja Łazaj zwycięzcą konkursu na zagospodarowanie deszczowego ogrodu w Kaletach
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - kwiecień 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - kwiecień 2021
 • Zaproszenie na konferencję regionalną pt. „Marszałkowski Budżet Obywatelski na tle innych województw oraz miast województwa śląskiego”  

  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza do udziału w konferencji regionalnej pt. „Marszałkowski Budżet Obywatelski na tle innych województw oraz miast województwa śląskiego”. Spotkanie odbędzie się 29 kwietnia 2021 r. o godz. 10:00 w formie on-line. W czasie konferencji omówione zostaną m.in. doświadczenia we wdrażaniu budżetu obywatelskiego w województwie śląskim, budżety obywatelskie w samorządach wojewódzkich i ich porównanie oraz sukcesy i porażki budżetu obywatelskiego w Polsce.

  więcej
  Zaproszenie na konferencję regionalną pt. „Marszałkowski Budżet Obywatelski na tle innych województw oraz miast województwa śląskiego”
 • Łąka trzęślicowa w Kaletach na Szlaku Przyrody Województwa Śląskiego  

  Szlak Przyrody Województwa Śląskiego to zbiór miejsc o wyjątkowych walorach przyrodniczych stanowiących dziedzictwo przyrody ożywionej i nieożywionej naszego regionu. Liczy on ponad 50 obiektów, zlokalizowanych zarówno na obszarach naturalnych, jak i przekształconych przez człowieka. Obiekty zostały wytypowane w oparciu o przewodni walor – przyrodniczy. Celem utworzenia Szlaku Przyrody było zainteresowanie zwiedzaniem i poznawaniem przyrody województwa śląskiego zarówno jego mieszkańców, jak i turystów spoza regionu. Tym bardziej cieszy nas fakt, że kaletańska łąka trzęślicowa znalazła się na tej prestiżowej liście unikalnych przyrodniczo miejsc. Zachęcamy do lektury i do zwiedzania!

  więcej
  Łąka trzęślicowa w Kaletach na Szlaku Przyrody Województwa Śląskiego
 • Ponad 600.000 zł bezzwrotnej dotacji dla Kalet na remont drogi gminnej  

  Miasto Kalety po raz kolejny pozyskało dodatkowe środki na remont gminnej infrastruktury drogowej. Tym razem, w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg, kwota 629.070,75 zł wpłynie do budżetu Miasta z przeznaczeniem na remont ul. Jana w Miotku. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kaletach projekt ten zostanie wprowadzony jako nowe zadanie inwestycyjne. Po akceptacji przez radnych rozpocznie się procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy tego zadania. Zgodnie z założeniami projektowymi remont ma zostać wykonany do końca listopada tego roku. Przypomnijmy, że to już piąta droga gminna w naszym mieście, która przebudowana została z udziałem środków zewnętrznych.

  Ponad 600.000 zł bezzwrotnej dotacji dla Kalet na remont drogi gminnej
 • Modernizacja sieci wodociągowej w ulicy Jana zakończona  

  W ostatnich dniach zostały zakończone prace związane z realizacją inwestycji „Przebudowa sieci wodociągowej – ul. Jana w Kaletach Miotku”. Łączna długość zmodernizowanej sieci wyniosła ok. 500 [mb] wraz z przebudową przyłączy do granic posesji, co w znacznym stopniu poprawi funkcjonowanie systemu sieci wodociągowych na terenie naszego miasta oraz parametry wody dostarczane mieszkańcom. Inwestycja została wykonana przez P.P.H.U. „INSTAL – BUDOTECH”, ul. Częstochowska 38c, 42-287 Kamienica za kwotę 134.964,94 zł (brutto). Zrealizowanie przedmiotowej inwestycji pozwoli w kolejnym etapie na wykonanie nowej nawierzchni w ul. Jana.

  Modernizacja sieci wodociągowej w ulicy Jana zakończona
 • Postanowienie o zwołaniu XXV sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, że 6 maja 2021 r., (czwartek) o godz. 12.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się w trybie zdalnym XXV sesja Rady Miejskiej w Kaletach. 
  Projekty uchwał – POBIERZ

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XXV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Maseczki ochronne dla naszych mieszkańców  

  W związku z trwającą sytuacją epidemiczną w naszym kraju, Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała Miastu Kalety maseczki ochronne celem rozdysponowania ich wśród naszych mieszkańców. Maseczki chirurgiczne (po 2 sztuki) można odbierać w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Kaletach (na parterze budynku) w godzinach pracy magistratu.

  Maseczki ochronne dla naszych mieszkańców
 • Trwają spotkania z mieszkańcami Miasta Kalety w sprawie uzgodnień przebiegu trasy gazociągu  

  Od dzisiaj (22.04.2021), w Urzędzie Miejskim w Kaletach, rozpoczęły się spotkania przedstawicieli firmy I-PROJEKT projektującej gazociąg w naszym mieście, z mieszkańcami Kalet będącymi właścicielami terenów, przez które planowany jest przebieg sieci. Poprzez organizację tych spotkań, Miasto Kalety postanowiło wspomóc firmę projektową z Gliwic w załatwianiu kwestii formalnych niezbędnych do wykonania projektu. Przyspieszy to budowę gazociągu, co niewątpliwie jest w interesie wszystkich mieszkańców naszego miasta.

  Trwają spotkania z mieszkańcami Miasta Kalety w sprawie uzgodnień przebiegu trasy gazociągu
 • W majówkę skorzystasz z Orlika  

  Po dłuższej niż zwykle przerwie, spowodowanej niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19, od najbliższej soboty, 1 maja 2021 r., wznawiamy funkcjonowanie boiska wielofunkcyjnego Olik przy szkole podstawowej w Kaletach. W celu skorzystania z tego obiektu sportowego, w dalszym ciągu będzie obowiązywała rezerwacja on-line za pośrednictwem strony internetowej www.kalety.pl.

  W majówkę skorzystasz z Orlika
 • Już wkrótce zapraszamy do Ichtioparku na otwarcie sezonu wędkarskiego  

  Mamy dobrą wiadomość dla amatorów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Od maja rozpoczynamy sezon wędkarski w naszym kaletańskim parku tematycznym przy ulicy Fabrycznej. Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku, która działać będzie w reżimie sanitarnym, czynna będzie w weekendy – soboty i niedziele - w godzinach od 13.30 do 18.00 (podczas długiego weekendu majowego również w poniedziałek 3 maja).
  Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. W ubiegłym tygodniu zbiornik wodny został już kolejny raz zarybiony. Karpie będą atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie. Zachęcamy do odwiedzenia Ichtioparku!

  więcej
  Już wkrótce zapraszamy do Ichtioparku na otwarcie sezonu wędkarskiego
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 27 kwietnia 2021 r. o godzinie 10.00 z udziałem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Kwietniowy numer "Biuletynu Informacyjnego" dziś w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (20 kwietnia), w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, kwietniowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuł o budowie instalacji fotowoltaicznej przy oczyszczalni ścieków, zapowiedź nadchodzącego sezonu turystycznego w kaletańskim Ichtioparku, materiały na temat budowy, przebudowy i modernizacji miejskich dróg i obiektów sportowych, najnowsze informacje Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, harmonogram wywozu odpadów na miesiące: kwiecień, maj i czerwiec, a także artykuł o ciekawej historii neolitycznych siekierek znalezionych niegdyś w truszczyckich lasach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

  Kwietniowy numer
 • Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy ogłasza nabór do projektu "Kopalnia Biznesu"  

  “Kopalnia Biznesu” to bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych niezarejestrowanych w PUP w wieku 18-29 lat zamieszkujących subregion centralny województwa Śląskiego, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.” Projekt realizowany jest przez Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. w partnerstwie z Zachodniopomorską Grupę Doradczą Sp. z o.o. współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

  więcej
  Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy ogłasza nabór do projektu
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 28.02.2021 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 6,4%;
  – Województwo Śląskie 5,2%;
  – Kraj 6,5%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.03.2021 r. było 265 bezrobotnych, w tym 157 kobiet. 29 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 14 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM