Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Trwa budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków  

  Intensywnie postępują prace przy budowie instalacji fotowoltaicznej przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach. W ubiegłym tygodniu zamontowane w gruncie zostały konstrukcje, na których już zainstalowano ogniwa. Równocześnie prowadzone były prace związane z ogrodzeniem całego terenu, na którym prowadzona jest inwestycja. Projekt realizowany jest z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Przypomnijmy, że zakres tego projektu obejmował również budowę trzech instalacji fotowoltaicznych o mocy 5 kW każda dla potrzeb energetycznych placówek oświatowych.

  więcej
  Trwa budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków
 • Apel Komisariatu Policji w Kaletach  

  W związku z zaistniałym zdarzeniem dotyczącym kradzieży uli, Komisariat Policji w Kaletach zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców miasta Kalety, którzy zakupili, otrzymali propozycję zakupu lub też posiadają wiedzę dotyczącą osób oferujących do sprzedaży rodziny pszczele wraz z ulami, aby w powyższej sprawie skontaktowali się niezwłocznie z funkcjonariuszami Policji w Kaletach. Zgłoszenia można kierować pod bezpłatny numer alarmowy 112 lub 997.

  więcej
  Apel Komisariatu Policji w Kaletach
 • Ruszyła kolejna edycja Śląskiego Programu KLUB  

  Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył środki na dofinansowanie działalności klubów sportowych w województwie śląskim. To kolejna edycja Śląskiego Programu KLUB. Podmiotami uprawnionymi do złożenia oferty są kluby sportowe, których podstawowym celem jest upowszechnianie kultury fizycznej na obszarze województwa śląskiego. Oferty należy składać do 7 maja 2021 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 czerwca 2021 roku. Celem konkursu jest wsparcie klubów sportowych z terenu województwa śląskiego. Dofinansowanie będzie można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów oraz organizację obozów sportowych.

  więcej
  Ruszyła kolejna edycja Śląskiego Programu KLUB
 • ZDW w Katowicach wyłonił wykonawcę zadania polegającego na zagospodarowaniu ronda im. Jana Pawła II w Drutarni  

  Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach rozstrzygnął w tym tygodniu przetarg na zadanie polegające na zagospodarowaniu ronda w Drutarni poprzez nasadzenie na nim roślin stałych. Projekt zrealizowany zostanie w dużej mierze dzięki naszym mieszkańcom, którzy oddali na to zadanie swój głos w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego w ubiegłym roku. Wykonawcą zadania będzie Firma Handlowo Usługowa „Ogród Partner” z Mogilan. Na rondzie w Drutarni nasadzone zostaną m.in. jałowce, świerki i berberysy. Podłoże natomiast obsypane zostanie dekoracyjną korą kamienną. Termin wykonania inwestycji określony został do dnia 16 czerwca 2021 r.

  ZDW w Katowicach wyłonił wykonawcę zadania polegającego na zagospodarowaniu ronda im. Jana Pawła II w Drutarni
 • Uwaga na fałszywe SMSy. Można stracić pieniądze z kont bankowych!  

  Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach przestrzega przed oszustami rozsyłającymi sms-y o rzekomym zatrzymaniu naszej paczki przez służby celne. W treści wiadomości podany jest link. Jego kliknięcie powoduje zainstalowanie na naszym telefonie złośliwego oprogramowania, którego celem jest przejęcie danych do logowania w bankowości internetowej i w efekcie kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Apelujemy o rozsądek i ostrożność!

  więcej
  Uwaga na fałszywe SMSy. Można stracić pieniądze z kont bankowych!
 • Umów wizytę w urzędzie skarbowym bez wychodzenia z domu  

  Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym" to nowy model obsługi podatników wprowadzony w urzędach skarbowych w ubiegłym roku. Dzięki nim zapewniono klientom nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale przede wszystkim podniesiono bezpieczeństwo podatników i urzędników. Umówienie wizyty pozwala szybko, komfortowo i bez kolejek załatwić sprawy w urzędzie skarbowym.

  więcej
  Umów wizytę w urzędzie skarbowym bez wychodzenia z domu
 • Spotkanie z mieszkańcami Miasta Kalety w sprawie uzgodnień przebiegu trasy gazociągu  

  W związku z trwającymi uzgodnienia przebiegu gazociągu poprzez obszar naszego miasta, Urząd Miejski w Kaletach organizuje spotkanie z mieszkańcami, którzy są właścicielami terenów, przez które planowany jest przebieg gazociągu. Z ww. osobami, z którymi firma projektująca gazociąg nie dopełniła jeszcze wszystkich formalności skontaktuje się w najbliższym czasie telefonicznie pracownik Urzędu Miejskiego w Kaletach w celu zaproszenia na spotkanie i ustalenia godziny spotkania, które jest zaplanowane na czwartek 22 kwietnia. Poprzez organizację tego spotkania Miasto Kalety postanowiło wspomóc firmę I-PROJEKT Gliwic projektującą gazociąg w załatwianiu kwestii formalnych, ponieważ szybkie wykonanie projektu przyspieszy również budowę gazociągu, co jest w interesie wszystkich mieszkańców naszego miasta. Mieszkańcy będą umawiani indywidualnie z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego.

  Spotkanie z mieszkańcami Miasta Kalety w sprawie uzgodnień przebiegu trasy gazociągu
 • Zestawienie ofert w przetargu na Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Truszczycy  

  Dzisiaj, 15 kwietnia 2021 r., w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach mialo miejsce otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na “Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Kaletach-Truszczycy”. W wyznaczonym terminie wpłynęły 3 oferty potencjalnych wykonawców. Poniżej przestawiamy zestawienie ofert.

  więcej
  Zestawienie ofert w przetargu na Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Truszczycy
 • Budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków  

  Trwają prace budowlane w ramach inwestycji, której efektem będzie 200 kW instalacja fotowoltaiczna dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach. Zadanie realizowane jest w formule zaprojektuj i wybuduj co oznacza, że wykonawca wyłoniony w przetargu nieograniczonym odpowiedzialny jest za realizację inwestycji od projektu, aż po prace budowalne. Obecnie, po przeprowadzonych pracach porządkowych na tym terenie, rozpoczęła się zabudowa konstrukcji, do której docelowo zamontowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne do produkcji zielonej energii.

  więcej
  Budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków
 • Obowiązujące obostrzenia w walce z koronawirusem - z wyjątkami - przedłużone do 25 kwietnia  

  Podczas dzisiejszej (14 kwietnia br.) konferencji prasowej Ministra Zdrowia, poinformowano o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa – z wyjątkami – do 25 kwietnia 2021 r. Od poniedziału, 19 kwietnia br. otwarte zostaną żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszczona będzie możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

  więcej
  Obowiązujące obostrzenia w walce z koronawirusem - z wyjątkami - przedłużone do 25 kwietnia
 • Wiosenne zarybianie Ichtioparku  

  Wypełniając założenia i ideę funkcjonowania naszego Ichtioparku, Miasto Kalety kolejny raz zarybiło staw na jego terenie. Wczoraj, 13 kwietnia br., do zbiornika zostało wpuszczone 400 kg karpi. Ryby już wkrótce będą atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie. Kolejne zarybianie zbiornika w parku tematycznym planowane jest jesienią.

  więcej
  Wiosenne zarybianie Ichtioparku
 • Mała gastronomia od nowego sezonu ponownie w Ichtioparku  

  Miasto Kalety uruchomiło procedurę, która umożliwi funkcjonowanie w sezonie letnim gastronomii na wolnym powietrzu w kaletańskim parku tematycznym. Wykaz informuje o terenie do dzierżawy, na którym będzie mogła być prowadzona mała gastronomia. Tym samym, zachęcamy lokalnych przedsiębiorców do rozważenia możliwości świadczenia takich usług dla gości naszego Ichtioparku.

  więcej
  Mała gastronomia od nowego sezonu ponownie w Ichtioparku
 • Rusza konkurs dla firm związanych z turystyką i gastronomią  

  Śląskie Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Chorzowie, jako Instytucja Pośrednicząca Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 ogłasza konkurs w ramach Osi Priorytetowej III. Konkurencyjność MŚP, Działania 3.2 „Innowacje w MŚP”, typ projektu 2 „Inwestycje w MŚP”. Konkurs ma na celu wsparcie przedsiębiorstw szczególnie dotkniętych skutkami pandemii, których działalność była mocno ograniczona w wyniku wprowadzonych obostrzeń. Wnioski można składać do 18 maja 2021 r.

  więcej
  Rusza konkurs dla firm związanych z turystyką i gastronomią
 • Zmarł ostatni Naczelnik Miasta Kalety śp. Zygmunt Lachowski  

  Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 11 kwietnia 2021 r. zmarł śp. Zygmunt Lachowski, ostatni Naczelnik Miasta Kalety w latach 1988-1990. Powołany na to stanowisko został z dniem 28.12.1987 r. przez ówczesnego Wojewodę Częstochowskiego.
  Śp. Zygmunt Lachowski był mieszkańcem Gminy Koszęcin. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 kwietnia br. o godz. 14.00 w kościele Świętej Trójcy w Koszęcinie. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Janiną Perz składają najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje Rodzinie Zmarłego.

  Zmarł ostatni Naczelnik Miasta Kalety śp. Zygmunt Lachowski
 • Zachęcamy do zgłaszania Miasta Kalety do konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom  

  Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze ogłosiło X Ogólnopolski Konkurs Gmina Przyjazna Rowerzystom. Ma on na celu spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach m.in. uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach oraz tworzą rowerową infrastrukturę. W tym roku to również turyści-kolarze dokonują zgłoszeń Gmin do konkursu, wypełniając krótką kartę zgłoszenia, którą należy przesłać w formie elektronicznej na adres poczta@narowerze.pttk.pl w terminie do 30 kwietnia 2021 r. Zachęcamy mieszkańców oraz turystów odwiedzających nasze miasto do ponownego zgłaszania Kalet jako Gminy Przyjaznej Rowerzystom i jednocześnie dziękujemy za wybór naszego miasta jako atrakcyjnego pod względem turystyki kolarskiej.

  więcej
  Zachęcamy do zgłaszania Miasta Kalety do konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM