Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Odwiedź Kalety z aplikacją EKOMUZEA  

  Lokalna Grupa Działania Leśna Kraina Górnego Śląska przy współpracy w ramach projektu pn.: „Marka Turystyczna – sieć Ekomuzea" udostępniła darmową aplikację mobilną skierowaną do mieszkańców turystów, biegaczy i rowerzystów odwiedzających teren obszaru między innymi 16 gmin wchodzących w skład stowarzyszenia. Na terenie Kalet oznaczono szereg miejsc wartych odwiedzenia takich jak Ichtiopark, stanice rowerowe czy wiatrak nad zbiornikami wodnymi w Zielonej. Aplikację można pobrać ze sklepów: Google Play i App Store.

  więcej
  Odwiedź Kalety z aplikacją EKOMUZEA
 • Ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Kaletach-Truszczycy  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Kaletach-Truszczycy. Termin składania ofert upływa 15 kwietnia 2021 r., godzina: 11:00. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 11.30 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach. Termin opracowania dokumentacji ustalony został do dnia 10 listopada 2021 roku.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Kaletach-Truszczycy
 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Reja w Kaletach  

  Miasto Kalety rozpoczęło w ubiegłym tygodniu przebudowę ulicy Reja. Wykonawcą robót jest firma P.H.U. ARGO z Lisowa. Przebudowane zostanie 106 metrów drogi o szerokości 5 metrów. Nawierzchnia ulicy wykonana zostanie z mieszanek mineralno-bitumicznych, natomiast zjazdy na posesje z betonowej kostki brukowej. Koszt tej inwestycji wyniesie 194.251,90 zł. Termin zakończenia prac budowlanych określony został na dzień 31 lipca 2021 r.

  więcej
  Rozpoczęła się przebudowa ul. Reja w Kaletach
 • Nowe boisko w Drutarni już wkrótce zostanie oddane do użytkowania naszym mieszkańcom  

  Trwają prace przy budowie nowego boiska wielofunkcyjnego w Drutarni. Wykonana została już nawierzchnia poliuretanowa boiska, a także zamontowane słupy pod montaż piłkochwytów. Boisko o wymiarach 26 x 19 m będzie umożliwiało grę w mini piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Prace wykonuje firma GRUMIX Sp. z o.o. z Sarnowa. Nowy obiekt sportowy ma być gotowy do końca czerwca 2021 roku. Miasto Kalety dąży do tego, aby w każdej dzielnicy naszego miasta funkcjonowały podobne miejsca sportu i rekreacji.

  więcej
  Nowe boisko w Drutarni już wkrótce zostanie oddane do użytkowania naszym mieszkańcom
 • Wersja demonstracyjna aplikacji spisowej  

  Informujemy, że Wojewódzkie Biuro Spisowe zamieściło na stronie internetowej poświęconej NSP 2021, wersję demonstracyjna aplikacji spisowej. Tryb demo umożliwia osobom zainteresowanym zapoznanie się z pytaniami, które już 1 kwietnia 2021 r. pojawią się w formularzu spisowym. Aplikacja pozwala na zapoznanie się ze specyfiką i sposobem obsługi formularza. Wcześniejsze zapoznanie się z formularzem spisowym daje respondentom możliwość na przygotowanie się do odpowiedzi na pytania stawiane w spisie, natomiast rachmistrzom spisowym umożliwia nabycie umiejętności praktycznych w pracy z aplikacją spisową. Zachęcamy do zapoznania się z aplikacją.

  więcej
  Wersja demonstracyjna aplikacji spisowej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - marzec 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - marzec 2021
 • Rozpoczął się pierwszy etap budowy ul. Jaworowej w Jędrysku  

  W ubiegłym tygodniu rozpoczął się sezon inwestycyjny w infrastrukturę drogową naszego miasta. W pierwszej kolejności wystartowała budowa drogi gminnej ul. Jaworowej w Kaletach. Inwestycja podzielona została na etapy, w pierwszej odsłonie nawierzchnią asfaltową utwardzone zostanie około 355 mb. Wykonawcą prac jest Spółka RAFALIN z Blachowni. Termin zakończenia pierwszy etapu określony został w umowie na 31 lipca 2021 r. Wartość prac, które w 100% sfinansowane zostaną z budżetu Miasta, wyniesie 247.376,22 zł.

  więcej
  Rozpoczął się pierwszy etap budowy ul. Jaworowej w Jędrysku
 • Od lipca rusza trzeci nabór w ramach programu Mój prąd  

  Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie od lipca 2021 roku ma wystartować III nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Mój prąd. Program przewiduje zwrot poniesionych kosztów w formie dotacji na budowę mikro instalacji fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej ze słońca na własny użytek. Poziom dofinansowania nie jest jeszcze znany, z informacji wynika, że będą one uzależniony od zakresu rzeczowego inwestycji.

  więcej
  Od lipca rusza trzeci nabór w ramach programu Mój prąd
 • Nowe wskazania dla wiernych uczestniczących w Mszach świętych i nabożeństwach  

  W związku z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami w walce z koronawirusem informujemy, że od soboty 27 marca 2021 r. w kościołach podczas Mszy św. oraz innych nabożeństw, na jednego uczestnika musi przypadać 20 m2 powierzchni użytkowej świątyni. W kaletańskich parafiach zgodnie z metrażem poszczególnych kościołów może jednocześnie przebywać:
  - parafia w Jędrysku 24 wiernych,
  - parafia w Miotku 19 wiernych,
  - parafia w Drutarni i Bruśku odpowiednio 12 i 6 wiernych.

  Nowe wskazania dla wiernych uczestniczących w Mszach świętych i nabożeństwach
 • Kolejna edycja projektu Chcieć to znaczy móc - aktywni w kulturze z dotacją Ministra Kultury  

  Miło nam poinformować, że Miejski Dom Kultury w Kaletach pozyskał kolejną dotację w kwocie 38.000 zł na realizację projektu z zakresu Edukacji Kulturalnej. Złożony wniosek to kontynuacja projektu “Chcieć to znaczy móc – aktywni w kulturze”. W ramach zadania prowadzonych będzie szereg inicjatyw kulturalnych skierowanych do naszych mieszkańców biorących udział w działalności Domu Kultury. Głównym celem jest wspieranie zadań z zakresu edukacji kulturalnej, ważnych dla rozwoju kapitału społecznego. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programów Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w obszarze kultury i dziedzictwa narodowego na 2021 rok.

  więcej
  Kolejna edycja projektu Chcieć to znaczy móc - aktywni w kulturze z dotacją Ministra Kultury
 • Dodatkowy zasiłek opiekuńczy  

  W związku z ogłoszonymi przez Rząd nowymi zasadami walki z koronawirusem, które obowiązywać będą od 27.03.2021 r. zamknięte zostały żłobki oraz przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). Jak poinformowano podczas ostatniej konferencji prasowej, rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Więcej informacji w tym temacie udziela Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy
 • Od 27 marca wchodzą w życie nowe obostrzenia w walce z koronawirusem  

  Zamieszczamy najnowsze obostrzenia, które przedstawione zostały przez Ministra Zdrowia podczas konferencji prasowej w dniu 25 marca 2021 r.
  Od soboty, 27 marca br. wprowadzone zostaną nowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą okres Świąt Wielkanocnych.

  więcej
  Od 27 marca wchodzą w życie nowe obostrzenia w walce z koronawirusem
 • Wszystkie kaletańskie ośrodki zdrowia na mapie punktów szczepień  

  Informujemy, że obecnie już wszystkie trzy kaletańskie placówki medyczne zostały umieszczone na mapie szczepień przeciwko COVID-19. W ubiegłym tygodniu do dwóch, już wcześniej zarejestrowanych przychodni, dołączył Ośrodek Zdrowia “Eskulap” przy ul. Gwoździa 2. Dziękujemy kaletańskiemu personelowi medycznemu za walkę z pandemią i wsparcie w procesie szczepień.

  więcej
  Wszystkie kaletańskie ośrodki zdrowia na mapie punktów szczepień
 • Konkurs na Miejsca warte odwiedzenia na terenie Stowarzyszenia LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”  

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Leśna Kraina Górnego Śląska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na Miejsca warte odwiedzenia na terenie Stowarzyszenia LGD, w ramach realizowanego międzynarodowego projektu współpracy "Marka Turystyczna – sieć Ekomuzea". Prace konkursowe wraz z wypełnionymi drukami należy przesłać elektronicznie na adres mailowy: biuro@lesnakrainalgd.pl lub m.morcinek@lesnakrainalgd.pl w terminie do 09.04.2021 r. (decyduje data wpływu). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 23.04.2021 r.

  więcej
  Konkurs na Miejsca warte odwiedzenia na terenie Stowarzyszenia LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”
 • Zrealizuj z nami projekt „DESZCZOWEGO OGRODU” w Kaletach  

  Przypominamy, że do 30 marca 2021 r. można przesyłać swoje zgłoszenia do konkursu miejskiego na wykonanie projektu DESZCZOWEGO OGRODU na terenie “lasku osiedlowego” przy ul. 1 Maja w Kaletach. Dla zwycięzcy konkursu przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 1.000 złotych!
  Zarys koncepcyjno-urbanistyczny tego miejsca został już opracowany przy okazji sporządzania w 2018 r. Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalety. Należałoby jedynie uaktualnić gotowy projekt architektoniczny uwzględniając „niebieską infrastrukturę” oraz zagospodarowanie wód opadowych z budynków wielorodzinnych na pobliskim osiedlu. Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej.

  więcej
  Zrealizuj z nami projekt „DESZCZOWEGO OGRODU” w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM