Czwartek, 13 Czerwca 2024  Imieniny: Lucjana, Antoniego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Czy złożyłeś już swojego PIT-a za 2015 rok? Twój wypełniony PIT czeka na Ciebie – wyślij go już teraz  

  Czy wypełnienie rocznego zeznania podatkowego może być szybkie i proste? Tak! Ministerstwo Finansów przygotowało dla Ciebie Twoje wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) za rok 2015, które wystarczy tylko pobrać, podpisać i wysłać. A to wszystko przez Internet, w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu i czasie.

  więcej
  Czy złożyłeś już swojego PIT-a za 2015 rok? Twój wypełniony PIT czeka na Ciebie – wyślij go już teraz
 • W PSP 1 powstanie kolejna pracownia ekologiczna dofinansowana przez WFOŚiGW w Katowicach  

  11 kwietnia 2016 roku, grupa uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kaletach wraz z opiekunem Panią Ewą Bilińską, Dyrektor Dorotą Mańczak oraz burmistrzem Miasta Kalety Klaudiuszem Kandzią odbierali z rąk prezesa WFOŚiGW w Katowicach Andrzeja Pilota nagrodę w drugiej edycji konkursu pt. ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT. Przedmiotem konkursu było utworzenie ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych.

  więcej
  W PSP 1 powstanie kolejna pracownia ekologiczna dofinansowana przez WFOŚiGW w Katowicach
 • "Nestle porusza Polskę" - Kalety walczą o siłownię zewnętrzną do Ichtioparku. Głosuj codziennie!  

  Miasto Kalety zgłosiło swój udział w konkursie "Nestle porusza Polskę" organizowanym przez firmę Nestle z okazji 150-lecia istnienia marki.
  W ramach akcji, nasi mieszkańcy będą mogli zawalczyć o jedną z 16 siłowni zewnętrznych, która docelowo stanęłaby w Ichtioparku.
  Głosowanie potrwa do 6 lipca br. i odbywa się drogą internetową, poprzez oficjalną stronę akcji Nestle porusza Polskę. Każdy będzie mógł oddać jeden głos dziennie. W lokalizacjach, które zdobędą największą liczbę głosów, już jesienią będzie można ćwiczyć na nowoczesnych siłowniach terenowych.

  więcej
 • Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęciach z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień  

  W dniu 12 kwietnia 2016 r. (wtorek) w godzinach od 15:30 do 19:30 odbędą się kolejne zajęcia z Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień Panią mgr Aleksandrą Krzyżaniak – Wiencek. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy czy porady specjalisty prosimy o kontakt pod nr tel. 34/35-27-643 lub osobiście w budynku Urzędu Miasta (II piętro, pokój nr 25).

  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęciach z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień
 • Szkolenia dla rolników  

  Na zaproszenie Ślaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Nakle Śląskim oraz Urzędu Miasta w Kaletach odbyło się szkolenie w dniu 4 kwietnia br. w sali Sesyjnej UM Kalety, na które przybyło 7 osób. Tematyką spotkania były dopłaty bezpośrednie w 2016 roku, wybrane działania PROW 2014-2020, dopłaty do materiału siewnego, zmiany w procedurach, a także finansowanie przedsięwzięć w gospodarstwach rolnych.

  więcej
  Szkolenia dla rolników
 • Zakończono rekrutację do przedszkoli miejskich  

  Informujemy, że została zakończona rekrutacja do miejskich przedszkoli. Miasto zapewniło tyle miejsc w przedszkolach, że wszystkie zgłoszone do miejskich przedszkoli dzieci zostaną przyjęte.
  Do Miejskiego Przedszkola nr 1 w Kaletach będzie uczęszczało 125 dzieci, w Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku będzie 22 dzieci sześcioletnich w oddziale "0" w szkole oraz 40 dzieci w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Kaletach Miotku.

  Zakończono rekrutację do przedszkoli miejskich
 • Informacje 7 dni TG STACJI  

  Zachęcamy do obejrzenia Informacji 7 dni TELEWIZJI TG STACJA. W najnowszym wydaniu programu informacyjnego między innymi o spotkaniu posła na Sejm RP Barbary Dziuk z przedstawicielami władz samorządowych gmin powiatu tarnogórskiego i Bytomia na temat oceny sytuacji w pierwszych dniach wdrażania Programu Rodzina 500+. O sprawnej realizacji programu w Kaletach wypowiedział się burmistrz Klaudiusz Kandzia – (od 2:40 minuty wiadomości).

  Informacje 7 dni TG STACJI
 • MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w szkole  

  Ruszył nabór do programu Fundacji Orange MegaMisja. Jest to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, w których działają świetlice. Adresowany jest do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat, które spędzają w nich czas. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 kwietnia br.

  więcej
  MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w szkole
 • Great Line zadebiutowali na antenie TVP 2  

  Wszystkich tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć na żywo wczorajszego występu grupy Great Line w programie „Pytanie na śniadanie” na antenie TVP 2, zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału video.

  Great Line zadebiutowali na antenie TVP 2
 • Na rybkę do Ichtioparku. Gwarek o Kaletach  

  Zapraszamy do lektury artykułu, pt.: “Na rybkę do Ichtioparku“, jaki ukazał się na oficjalnej stronie internetowej Tygodnika Gwarek. Cały materiał ukazał się w GWARKU 14 z 05.04.2016 r.

  więcej
  Na rybkę do Ichtioparku. Gwarek o Kaletach
 • Zapraszamy na treningi i rajd nordic walking  

  Miasto Kalety wraz z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk" zaprasza na treningi z prawidłowej techniki nordic walking, które odbędą się pod okiem licencjonowanych instruktorów 29 kwietnia i 6 maja o godzinie 17.00. Zbiórka pod stadionem miejskim przy Fabrycznej o godzinie 17.00. 14 maja, podczas trwania Święta Zielonej, zorganizowany zostanie rajd nordic walking na ponad 10 kilometrowej trasie biegnącej w okolicach "Zielonej Pętli". Szczegóły na plakatach. Zapraszamy!

  więcej
  Zapraszamy na treningi i rajd nordic walking
 • W najbliższy weekend Ichtiopark ponownie zaprasza miłośników wędkowania  

  Już w najbliższą niedzielę, 10 kwietnia br., w godzinach od 13.00 do 17.00, ponownie zapraszamy naszych mieszkańców do Ichtioparku, gdzie tak jak w ubiegłym tygodniu będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności wędkarskich. Na miejscu dostępne będzie niezbędny sprzęt oraz przynęty do łowienia. Zapraszamy!

  W najbliższy weekend Ichtiopark ponownie zaprasza miłośników wędkowania
 • Rok 2016 rokiem jubileuszowym Klubu Sportowego Unia Kalety  

  W roku 2016 w naszym mieście przypada niezwykły jubileusz, 95 lecia działalności Klubu Sportowego Unia Kalety. W związku z tym wydarzeniem w miesiącu listopadzie zaplanowano uroczystą akademię, podczas której wręczone zostaną odznaczenia dla zasłużonych członków i działaczy Klubu oraz przedstawiona zostanie działalność UNII na przestrzeni tych lat. Klub Sportowy Unia Kalety będzie również w tym roku jednym z organizatorów Dni Kalet, które będą obfitowały w wydarzenia sportowe. Poniżej przypominamy relację video z jubileuszu 90 lecia Klubu Unia Kalety, który obchodzono w 2011 roku.

   

  Rok 2016 rokiem jubileuszowym Klubu Sportowego Unia Kalety
 • W Ichtioparku stanęły przyrodnicze gry terenowe  

  Jak już wcześniej informowaliśmy, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansował kolejny wniosek złożony przez Miasto Kalety w ramach Priorytetu 5.3. Oznakowanie ścieżek dydaktycznych, przyrodniczych i ekologicznych. Dotacja przeznaczona została na zakup przyrodniczych gier terenowych, które tym razem stanęły na terenie Ichtioparku. Są to 4 gry na zasadzie puzzli oraz labiryntów natury. Wszystkie o tematyce rybiej.

  więcej
  W Ichtioparku stanęły przyrodnicze gry terenowe
 • Stowarzyszenie Nasze Kalety po raz kolejny nominowane do konkursu EkoAktywni  

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach po raz kolejny organizuje konkurs EkoAktywni, który skierowany jest do organizacji pozarządowych prowadzących działalność proekologiczną o charakterze lokalnym i regionalnym. Celem konkursu jest nagrodzenie tych organizacji za działalność w zakresie prowadzenia edukacji ekologicznej i promowania ochrony środowiska naturalnego w regionie.

  więcej
  Stowarzyszenie Nasze Kalety po raz kolejny nominowane do konkursu EkoAktywni

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM