Środa, 24 Kwietnia 2024  Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem  

  Zamieszczamy najnowsze obostrzenia, które przedstawione zostały przez Ministra Zdrowia podczas konferencji prasowej w dniu 17 marca 2021 r. Nowe zasady bezpieczeństwa obowiązywać będą od 20 marca do 9 kwietnia br.

  więcej
  Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem
 • Trwa modernizacja sieci wodociągowej w ul. Jana  

  Od początku marca br. trwają prace związane z przebudową sieci wodociągowej w ul. Jana w Kaletach. Zadanie obejmuje przebudowę sieci wodociągowej z rur PE fi 110 o długości 469 [mb] wraz z przebudową przyłączy do granic posesji.
  Inwestycja realizowana jest za kwotę 134.964,94 zł (brutto) przez P.P.H.U. „INSTAL-BUDOTECH” z Kamienicy, które zostało wybrane w przetargu nieograniczonym.
  Przedmiotowa inwestycja w znacznym stopniu poprawi funkcjonowanie systemu sieci wodociągowych na terenie naszego miasta, parametry wody dostarczane mieszkańcom oraz umożliwi w najbliższym czasie wykonie nowej nawierzchni ul. Jana.

  Trwa modernizacja sieci wodociągowej w ul. Jana
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.01.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,4%;

  – Województwo Śląskie 5,1%;

  – Kraj 6,5%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 28.02.2021 r. było 270 bezrobotnych, w tym 168 kobiet. 27 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 15 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Program Czyste Powietrze popularny wśród naszych mieszkańców  

  Mieszkańcy Kalet chętnie korzystają z możliwości składania wniosków w ramach programu “Czyste Powietrze” poprzez punkt konsultacyjny znajdujący się w kaletańskim Urzędzie Miejskim. Od początku roku zostało zarejestrowanych 25 wniosków na łączną kwotę ponad 350 tysięcy złotych. Najczęściej wybieranym źródłem ciepła były kotły na ekogroszek spełniające wymogi programu (11 wniosków) oraz kotły na pellet drzewny (8 wniosków), w dalszej kolejności uplasowały się pompy ciepła oraz piece gazowe.

  więcej
  Program Czyste Powietrze popularny wśród naszych mieszkańców
 • Przywitaj wiosnę i weź udział w projekcie edukacyjnym  

  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach zaprasza do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym pn. „Pierwszy Dzień Wiosny”. Projekt powstał w ramach nauki obywatelskiej, aby zmobilizować jak najwięcej osób do aktywnego spędzania czasu w otoczeniu przyrody i wspólnego zbierania danych na temat środowiska naturalnego. Zapraszamy wszystkich miłośników natury, aby wyruszyć na łono przyrody tego szczególnego dnia, jakim jest pierwszy dzień wiosny. W projekcie może wziąć udział każdy, wystarczy odrobina zapału, aparat a także aplikacja iNaturalist.
  INFORMACJE O PROJEKCIE
  REGULAMIN PROJEKTU

  Przywitaj wiosnę i weź udział w projekcie edukacyjnym
 • O co będziemy pytani w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań?  

  Zapraszamy do zapoznania się z treścią pytań z formularza spisowego, który obowiązywał będzie podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Możliwość ta pozwoli każdemu w prosty sposób spisać się samodzielnie przez Internet i spełnić swój obowiązek.

  więcej
  O co będziemy pytani w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań?
 • Marcowy numer "Biuletynu Informacyjnego" dziś w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (15 marca), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, marcowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuł o planowanym utworzeniu Centrum Edukacji Ekologicznej na terenie Ichtioparku, materiały relacjonujące przebieg okresu przygotowawczego w kaletańskich klubach sportowych , informacje na temat nadchodzącego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, ogłoszenie o rozstrzygnięciu konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta Kalety w roku 2021, terminarz zawodów wędkarskich Koła PZW Kalety, wszystko o konkursie na wykonanie "Deszczowego ogrodu" w lasku osiedlowym przy ul. 1 maja (łącznie z kartą zgłoszeniową), a także sprawozdanie z XXIV sesji Rady Miejskiej. Zachęcamy do zakupów i lektury!

  Marcowy numer
 • Dodatkowe dopłaty do czynszu z powodu koronawirusa w 2021 roku  

  W związku z kłopotami finansowymi spowodowanymi pandemią koronawirusa, wiele osób zostało pozbawionych źródła dochodu. W związku z tym, aby osoby takie nie utraciły mieszkań przez brak wpłaty czynszu, rząd przygotował pakiet pomocowy, który ma temu zjawisku zapobiegać tzw. dopłaty do dodatku mieszkaniowego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Do 31 marca 2021 r. najemcy i podnajemcy lokali mieszkalnych, którzy utracili dochody z powodu pandemii COVID-19, mogą składać w swojej gminie wnioski o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu.

  więcej
  Dodatkowe dopłaty do czynszu z powodu koronawirusa w 2021 roku
 • Ruszyła budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków  

  Rozpoczęły się prace budowlane w ramach inwestycji polegającej na montażu 200 kW instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach. Umowa prowadzona jest w formule zaprojektuj i wybuduj. W pierwszym etapie zadaniem wykonawcy było zaprojektowanie elektrowni oraz uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień celem otrzymania prawomocnego pozwolenia na budowę. Obecnie uporządkowywany jest teren, na którym posadowione zostaną panele fotowoltaiczne. Projekt realizowany jest z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, na którego realizację Miasto Kalety pozyskało dotację w wysokości 917 568,53 PLN. Produkowany z instalacji prąd będzie wykorzystywany na potrzeby energetyczne Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.

  więcej
  Ruszyła budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków
 • Postęp prac projektowych gazyfikacji Kalet  

  Dzisiaj, 11 marca 2021 r., w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach odbyło się spotkanie w sprawie uzgodnień przebiegu sieci gazowej średniego ciśnienia na terenie dróg powiatowych w naszym mieście. Konsultacje odbyły się na wniosek firmy I-PROJEKT z Gliwic wykonującej dla Kalet dokumentację projektową budowy wspomnianej sieci gazowej.

  więcej
  Postęp prac projektowych gazyfikacji Kalet
 • Remonty cząstkowe dróg na terenie miasta Kalety rozpoczęte  

  Miasto Kalety rozpoczyna realizacje robót w zakresie remontów cząstkowych dróg gminnych. Rozpoczęliśmy od najpilniejszych remontów na drogach o nawierzchniach asfaltowych poprzez naprawy ubytków tych nawierzchni.

  W ramach remontów cząstkowych rozpoczynamy również naprawy na bocznych drogach gminnych o nawierzchniach tłuczniowo-gruntowych, wg najpilniejszych potrzeb. Aktualnie wyłoniony w przetargu wykonawca rozpoczyna prace na tych drogach w Kuczowie. Dalej realizacja przebiegała będzie dla dróg wg najgorszego ich stanu technicznego dla poszczególnych dzielnic.

  Remonty cząstkowe dróg na terenie miasta Kalety rozpoczęte
 • Aktywność na plus. Rusza nabór ofert do programu „Aktywni+”  

  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłasza nabór ofert w konkursie do tegorocznej edycji programu „Aktywni+”.  Głównym celem tego programu jest zwiększenie uczestnictwa osób starszych we wszystkich dziedzinach życia społecznego. W jego ramach organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty działające na rzecz osób starszych będą mogły ubiegać się o dofinansowanie swoich projektów kwotą od 25 do 250 tysięcy zł. Oferty można składać do 26 marca 2021 r. do godz. 16.00.

  więcej
  Aktywność na plus. Rusza nabór ofert do programu „Aktywni+”
 • Zgłoś się do projektu rehabilitacji kompleksowej umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy  

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wznowił rekrutację do projektu „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. Kompleksowa rehabilitacja to nowe rozwiązanie, mające na celu ułatwienie podjęcia lub powrotu do pracy osobom, które wskutek doznanego urazu lub choroby w różnych okresach życia utraciły zdolność do pracy. Projekt skierowany jest do tych wszystkich, którzy z powodu choroby lub wypadku utracili możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chcieliby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia.

  więcej
  Zgłoś się do projektu rehabilitacji kompleksowej umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy
 • W Kaletach odbędzie się konferencja ekologiczna na temat ochrony pszczół. Miasto pozyskało już dofinansowanie na ten cel  

  Miasto Kalety uzyskało kolejne dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Tym razem dotacja przeznaczona zostanie na zorganizowanie w naszym mieście konferencji ekologicznej na temat ochrony owadów pszczołowatych. Odbędzie się ona wiosną na terenie kaletańskiej pasieki edukacyjnej i dedykowana będzie dla grupy naszych Seniorów. Konferencja zorganizowana zostanie w plenerze z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych. W organizację wydarzenia zaangażowani zostaną również mieszkańcy Kalet – członkowie Polskiego Związku Pszczelarstwa.

  więcej
  W Kaletach odbędzie się konferencja ekologiczna na temat ochrony pszczół. Miasto pozyskało już dofinansowanie na ten cel
 • 20 marca zapraszamy na tradycyjne sprzątanie Zielonej!  

  To już 10 lat jak wspólnymi siłami w czynach społecznych sprzątamy tereny wokół zbiorników wodnych w Zielonej. Pierwszy taki czyn zainicjowany został w 2011 roku przez burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzię. Przez te wszystkie lata wspierali nas w tej akcji członkowie koła wędkarskiego PZW Kalety z prezesem Robertem Kudrem na czele, radni Rady Miejskiej w Kaletach, społecznicy oraz mieszkańcy Zielonej.
  Dlatego wszystkich mieszkańców chcących bezinteresownie włączyć się w to działanie i którym leży na sercu piękno naszej dzielnicy turystycznej – Zielonej, zapraszamy do pomocy w sobotę 20 marca 2021 r. Zbiórka o godzinie 8.00 przy wiacie (grzybku) pomiędzy górnym, a dolnym zbiornikiem wodnym. Prosimy o zabranie narzędzi mogących być przydatnymi przy pracach (grabki, łopaty, miotły, taczki, worki na śmieci, itp.). Obowiązkowo należy mieć ze sobą maseczkę zasłaniającą usta i nos.

  więcej
  20 marca zapraszamy na tradycyjne sprzątanie Zielonej!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM