Czwartek, 13 Czerwca 2024  Imieniny: Lucjana, Antoniego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Miejski Dom Kultury w Kaletach realizuje dwa projekty  

  Pierwszy to: „DOM KULTURY +. LOKALNE INICJATYWY SPOŁECZNE 2021” Nazwa projektu: „Jeszcze bardziej kulturalne Kalety” Projekt „Jeszcze bardzie kulturalne Kalety” realizowany jest w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+.

  więcej
  Miejski Dom Kultury w Kaletach realizuje dwa projekty
 • XVIII Ogólnopolski Turniej Rock&Rolla w Kaletach  

  Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, na dzień 20 listopada 2021 r., zaplanowany został po raz 18. Ogólnopolski Turniej Rock&Rolla o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. O godz. 17.00 damy sygnał do rozpoczęcia najbardziej widowiskowego tańca, w którym w ostatnich latach prym wiedli tancerze z Rock Time MDK Kalety. Gospodarzem imprezy jest Miejski Dom Kultury w Kaletach. Liczymy na udział par tanecznych z całej Polski, tak jak to było w latach ubiegłych. Zapisy przyjmuje Pan Tadeusz Tarnowski – trener/instruktor grupy Rock Time. Szczegóły na plakacie.

  więcej
  XVIII Ogólnopolski Turniej Rock&Rolla w Kaletach
 • Nabór innowacyjnych pomysłów  

  Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie grantowym „Włącznik Innowacji Społecznych” realizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Celem udzielania grantu w wysokości około 32.000 zł. jest opracowanie innowacyjnego pomysłu oraz przeprowadzenie procesu testowania innowacyjnego rozwiązania w temacie włączenia społecznego. Poszukiwane są pomysły w obszarze minimalizowania nierówności społecznych, ubóstwa czy dyskryminacji. Nabór trwa do 30 października br.

  więcej
  Nabór innowacyjnych pomysłów
 • Pasowanie na ucznia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kaletach Miotku  

  Dzisiaj, 13 października 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kaletach Miotku, 15 dzieci z klasy pierwszej oficjalnie zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej. Ceremonia rozpoczęła się występami artystycznymi najmłodszych, po których dyrektor placówki p. Bożena Dziuk dokonała uroczystego pasowania na ucznia. Z ramienia władz Miasta Kalety w wydarzeniu udział wzięli Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz wraz z radnymi Alojzym Rupikiem i Zygmuntem Mirowskim. Burmistrz oraz przewodnicząca Rady Miejskiej złożyli najserdeczniejsze życzenia dla młodych adeptów szkoły oraz przekazali na ręce wychowawcy klasy – p. Joanny Janczyk radioodtwarzacz, który posłuży jako pomoc dydaktyczna dla pierwszoklasistó

  więcej
  Pasowanie na ucznia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kaletach Miotku
 • Wielki sukces sekcji Skata przy MDK w Kaletach  

  W dniach 2-3 października 2021 r. w Rogowie odbył się Drużynowy Puchar Polski w Skacie Sportowym pod patronatem Polskiego Związku Skata. Spośród 114 sekcji z całego kraju wyłoniono 38 finalistów, wśród których zagrała drużyna z MDK Kalety w składzie: Dariusz Kompała, Jan Więcek, Krzysztof Bryła i Jerzy Zowada. Po dwóch dniach rozgrywek (4 serie w pierwszym dniu i 3 w drugim) wyłoniono zwycięzców: I miejsce - OSP Lędziny, II miejsce - KS CHSM Chorzów, III miejsce - MDK Kalety. Od 1984 roku, czyli od powstania Polskiego Związku Skata, jest to najwyższa lokata Klubu MDK Kalety. W 1989 r. indywidualnym Mistrzem Polski był Benon NIGLUS, który występował w KZCP Kalety.

  więcej
  Wielki sukces sekcji Skata przy MDK w Kaletach
 • MDK w Kaletach po raz 30 rejestruje SZTAB Wielkiej Orkiestry  

  Miejski Dom Kultury w Kaletach po raz 30 tworzy Sztab WOŚP, którego Finał został zaplanowany na 30 stycznia 2022 r. i zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci Jak tylko otrzymamy powiadomienie o pozytywnej weryfikacji i dostaniemy zielone ŚWIATŁO, zaczniemy działać. Już dzisiaj zachęcam wszystkich chętnych by zostali wolontariuszem ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

  więcej
  MDK w Kaletach po raz 30 rejestruje SZTAB Wielkiej Orkiestry
 • Dzień Edukacji w ZUS  

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Zabrzu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w „Dniu Edukacji w ZUS” organizowanym 14 października 2021 r. w formie on-line. Podczas spotkania odbędzie się: 10.00 – 11.30 szkolenie „Zasady nabywania uprawnień do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego”, 11.30 – 13.00 dyżur telefoniczny pod numerem 32 277 86 21. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chętne do udziału w bezpłatnym wydarzeniu. Zapisy przyjmujemy pod adresem mejlowym zcrp@um.zabrze.pl

  więcej
  Dzień Edukacji w ZUS
 • IV GRAND PRIX w skacie sportowym w Miejskim Domu Kultury w Kaletach  

  W minioną sobotę, 9 października 2021 r., w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbył się IV GRAND PRIX O/Katowice o Puchar Burmistrza Miasta Kalety w Skacie Sportowym. Zawody otworzył włodarz naszego miasta Klaudiusz Kandzia. W zmaganiach udział wzięło 53 zawodników z całego Okręgu. Barwy MDK Kalety reprezentowało 9 zawodników.

  więcej
  IV GRAND PRIX w skacie sportowym w Miejskim Domu Kultury w Kaletach
 • Dyrektor Dorota Mańczak nagrodzona przez Ministra Edukacji i Nauki  

  Miło nam poinformować, że dziś 11 października 2021 r., z rąk pana Wicekuratora Jacka Szczotka i pani Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bytomiu Bożeny Szarama, pani Dorota Mańczak - dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kaletach, otrzymała nagrodę Ministra Edukacji i Nauki. O przyznanie nagrody ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze zawnioskował Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki otrzymują nauczyciele posiadający wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej, podejmujący działania na rzecz oświaty w wymiarze co najmniej regionalnym. Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor i życzymy dalszych sukcesów.

  więcej
  Dyrektor Dorota Mańczak nagrodzona przez Ministra Edukacji i Nauki
 • Wyróżnienie Marka Śląskie dla Kalet odebrane  

  W miniony czwartek, podczas comiesięcznego spotkania Izby Przemysłowo-Handlowej z Gliwic z przedsiębiorcami, Klaudiusz Kandzia, Burmistrz Miasta Kalety odebrał wyróżnienie Marka Śląskie. Nagrodę wręczył naszemu włodarzowi Prezydent Gliwic Adam Neumann oraz Prezes gliwickiej Izby Wiktor Pawlik. Przypomnijmy, że nasze miasto drugi rok z rzędu otrzymało to prestiżowe wyróżnienie. Kapituła nagrody przyznała je za działania na rzecz rozwoju turystyki na terenie Kalet.

  więcej
  Wyróżnienie Marka Śląskie dla Kalet odebrane
 • Rusza nabór do katalogu produktów i usług eksportowych Made inSilesia  

  Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (ŚCOIE), działające w ramach struktury organizacyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, zamierzać wydać katalog pn. Made inSilesia, stanowiący spis produktów eksportowych województwa śląskiego

  więcej
  Rusza nabór do katalogu produktów i usług eksportowych Made inSilesia
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.08.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,0%;

  – Województwo Śląskie 4,6%;

  – Kraj 5,8%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.09.2021 r. było 248 bezrobotnych, w tym 146 kobiet. 15 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 4 kobiety.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Poziom zaszczepienia w Mieście Kalety  

  Poniżej przedstawiony został poziom wyszczepienia mieszkańców Kalet na dzień 06 października 2021 r:

  więcej
  Poziom zaszczepienia w Mieście Kalety
 • Złóż deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw  

  1 lipca wszedł w życie obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.
  Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Obowiązek składania deklaracji wynika z zapisów ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz.U. z 2021 r. poz. 554).
   

  więcej
  Złóż deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw
 • Uwaga znaleziono rower  

  Komisariat Policji w Kaletach informuje, że w dniu 4 października 2021 r. w rejonie wodociągów Bibiela przy drodze wojewódzkiej 908 znaleziono rower górski marki “VISTANA”. Właściciel może odebrać zgubę po uprzednim kontakcie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Kaletach tel. 47 85 34 913 (911-916).

  więcej
  Uwaga znaleziono rower

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM