Niedziela, 21 Kwietnia 2024  Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Terminarz zawodów wędkarskich Koła PZW Kalety  

  Poniżej prezentujemy terminarz zawodów wędkarskich Polskiego Związku Wędkarskiego Koła w Kaletach w roku 2021.

  więcej
  Terminarz zawodów wędkarskich Koła PZW Kalety
 • Ogłoszenie o VII przetargu pisemnym nieograniczonym na najem lokalu użytkowego w centrum miasta  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza VII pisemny, nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego zlokalizowanego w budynku przy ulicy 1 Maja 21 w Kaletach. Przedmiotem najmu jest lokal o powierzchni użytkowej 53,06 m2. Podpisane oferty należy składać w terminie do dnia 22 marca 2021 r. do godz. 9:30, ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 10.00.

  więcej
  Ogłoszenie o VII przetargu pisemnym nieograniczonym na najem lokalu użytkowego w centrum miasta
 • APEL Komisariatu Policji w Kaletach  

  Komisariat Policji w Kaletach zwraca się z prośbą do mieszkańców o informowanie o wszelkich przypadkach zakłócania ładu i porządku publicznego w naszym mieście, w szczególności przez grupy młodzieży w rejonie “Ichtioparku” przy ul. Fabrycznej w Kaletach. Zgłoszenia można kierować pod bezpłatny numer alarmowy 112 lub 997. Powyższe informacje przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na terenie Miasta Kalety, jak i pozwolą skuteczniej ścigać sprawców zakłóceń ładu i porządku publicznego.

  APEL Komisariatu Policji w Kaletach
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 23 lutego 2021 r. o godzinie 10.00 z udziałem środków komunikowania się na odległość, (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos  

  W czasie pandemii ważna jest współpraca różnych środowisk, które na co dzień pracują i funkcjonują na jednym terenie. Razem łatwiej jest zadbać o edukację online, monitoring stanu drzew w gminie czy dobry projekt do budżetu obywatelskiego. Wszystkich gotowych do takiego zaangażowania wspiera program Fundacji Batorego – akcja Masz Głos, który właśnie rusza z nową edycją.

  więcej
  Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos
 • Zostaw swój podatek w mieście Kalety  

  Jednym ze źródeł dochodów gminy jest udział w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w przypadku podatku PIT właściwym miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania, nie zaś zameldowania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Jeżeli mieszkasz w Mieście Kalety, a nie jesteś tutaj zameldowany i chcesz, aby część twojego podatku była przeznaczona na realizację zadań na terenie Gminy Kalety to powinieneś zgłosić w Urzędzie Skarbowym adres zamieszkania.

  więcej
  Zostaw swój podatek w mieście Kalety
 • Program odpracowania zadłużenia wobec miasta Kalety z tytułu należności cywilnoprawnych (czynsz, opłaty za wodę i kanalizację)  

  Od 1 marca 2021 r. uruchomiony zostanie ponownie program dla mieszkańców mający na celu pomoc osobom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Ułatwi on spłatę zadłużenia z tytułu użytkowania lokali komunalnych oraz zobowiązań z tytułu kanalizacji i wody. Założeniem tego programu jest przede wszystkim pomoc w wyjściu z pogłębiającego się zadłużenia i w konsekwencji uniknięcia eksmisji do lokalu socjalnego, bądź w przypadku pozostałych zaległości cywilnoprawnych wobec miasta skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego i do komornika.

  więcej
   Program odpracowania zadłużenia wobec miasta Kalety z tytułu należności cywilnoprawnych (czynsz, opłaty za wodę i kanalizację)
 • Prezentacja w ramach projektu "Co z odpadem?"  

  Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną, która powstała w ramach realizacji projektu partnerskiego pn. “Co z odpadem”. Projekt, którego liderem jest Miasto Vitkov,  realizowany jest z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach programu Przekraczamy Granice,

  więcej
  Prezentacja w ramach projektu
 • Wilki w województwie śląskim  

  W naszych lasach coraz częściej pojawiają się wilki. To dobra informacja, świadcząca o tym, że ochrona tych bardzo cennych dla ekosystemu drapieżników przynosi efekty. W związku z tym, że powrót wilków może powodować pewien niepokój lokalnych społeczności, chcielibyśmy przedstawić Państwu informacje dotyczące wilków.

  więcej
  Wilki w województwie śląskim
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.12.2020 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,1%;

  – Województwo Śląskie 4,9%;

  – Kraj 6,2%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.01.2021 r. było 266 bezrobotnych, w tym 168 kobiet. 27 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 17 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu  

  Poniżej przekazujemy do publicznej wiadomości ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu Miasta Kalety w roku 2021.

  więcej
  Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu
 • Dlaczego warto być uczniem naszej szkoły?  

  Szanowni Rodzice, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół Publicznych w Kaletach. Z wielką radością przyjmiemy uczniów wszystkich klas – od pierwszej do ósmej.

  więcej
  Dlaczego warto być uczniem naszej szkoły?
 • Termin wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego przedłużony do 28 lutego br.  

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że do dnia 28 lutego 2021 r., przedłużony został termin wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Rodzicom dzieci do lat 8 przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy, jeżeli rodzic sprawuje osobistą opiekę nad dzieckiem w przypadku:
  - zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko,
  - otwarcia tych placówek, gdy brak jest możliwości zapewnienia przez te placówki opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania w czasie trwania COVID-19 albo braku możliwości sprawowania opieki przez dziennego opiekuna z powodu COVID-19.

  więcej
  Termin wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego przedłużony do 28 lutego br.
 • Sto lat minęło… Historia Klubu Sportowego „Unia” Kalety w pigułce  

  W roku 2021 największy klub sportowy naszego miasta obchodzi szacowny jubileusz. Kaletańska „Unia” kończy właśnie sto lat działalności, w związku z czym warto wspomnieć na najbardziej istotne wydarzenia w historii jubilatki. Początki zorganizowanej aktywności sportowej w mieście Kalety są ściśle związane z powstaniem i działalnością ruchu sokolskiego. 14 lutego 1921 roku w późniejszej dzielnicy Kalet – Jędrysku powstało gniazdo „Sokoła”, dzięki czemu powstał klub sportowy- organizacja żyją- ca wówczas przede wszystkim przygotowaniem do zrywu zbrojnego w walce o przyłączenie Górnego Śląska do Polski.

  więcej
  Sto lat minęło… Historia Klubu Sportowego „Unia” Kalety w pigułce
 • 14 lutego 2021 roku Klub Sportowy KS Unia Kalety skończy setny rok swojej działalności  

  Dokładnie 14 lutego 1921 roku w naszym mieście powstał pierwszy piłkarski Klub Sportowy. Od tego czasu upłynął już wiek krzewienia kultury fizycznej i sportu w Kaletach. KS Unia Kalety, co należy szczególnie podkreślić, jest jednym z najstarszych w województwie śląskim oraz najstarszym klubem piłkarskim Podokręgu Lubliniec. Sędziwy Jubilat, który w trakcie swej stuletniej działalności wykształcił wiele pokoleń kaletańskich sportowców jest niezaprzeczalnie dumą naszego miasta i zasługuje na szczególne uznanie. Poniżej przypominamy relację video z jubileuszu 95-lecia naszego futbolowego klubu, który obchodzono w 2016 roku oraz fotogalerię z 90 rocznicy.

  więcej
  14 lutego 2021 roku Klub Sportowy KS Unia Kalety skończy setny rok swojej działalności

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM