Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój szansą dla ponad 12,5 tys. młodych bezrobotnych  

  Ponad 12,5 tys. młodych osób do 29 roku życia otrzyma w tym roku wsparcie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Najbardziej przedsiębiorczy będą mogli też liczyć na udzielenie pomocy bezzwrotnej - dotacji w wys. ok. 21 tys. zł - na utworzenie własnej firmy, a także na doradztwo i szkolenia umożliwiające podjęcie i prowadzenie działalności gospodarczej.

  więcej
  Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój szansą dla ponad 12,5 tys. młodych bezrobotnych
 • VIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, iż w dniu 25 czerwca 2015 r., (czwartek) o godz. 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się VIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach – sesja absolutoryjna. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  zobacz projekty uchwał

  więcej
  VIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2015  

  Szanowni Państwo, prezentujemy majowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można go pobrać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2015
 • Czerwcowy numer "Biuletynu Informacyjnego" od wtorkowego popołudnia dostępny w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż dziś popołudniu w punktach sprzedaży na terenie miasta pojawi się najnowszy, czerwcowy numer "Biuletynu Informacyjnego". Jednocześnie zawiadamiamy mieszkańców Kuczowa, iż ponownie można nabywać nasz miejski miesięcznik w punkcie przy ul. Paderewskiego 39 (sklep p. Janusza Biena).

  Czerwcowy numer
 • Sprawdź pogodę w Kaletach – zainstalowano stację meteo na budynku OSP w Kaletach  

  Miasto Kalety w ubiegłym miesiącu zakupiło i zainstalowało stację meteorologiczną. Urządzenie znajduje się na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Dzięki nowoczesnej technologii każdy za pośrednictwem naszej strony internetowej będzie mógł sprawdzić prognozę pogody typowo dla naszego miasta. Stacja nie przypadkowo zlokalizowana została w budynku OSP, będzie ona pełniła funkcję bezpieczeństwa dla naszego miasta. Uzyskiwane dane pozwolą przewidzieć zagrożenie jakie może przynieść nieoczekiwana zmiana pogody. Podgląd danych ze stacji meteorologicznej jest możliwy za pośrednictwem strony internetowej www.kalety.pl – odnośnik zlokalizowany został w menu z prawej strony.

  więcej
  Sprawdź pogodę w Kaletach – zainstalowano stację meteo na budynku OSP w Kaletach
 • Dofinansowane internetowe szkolenia informatyczne  

  Do 30 czerwca 2015 r. można jeszcze zgłosić chęć uczestnictwa w szkoleniach e-learning ogranizowanych przez Akademię EITCA, dofinansowanych w 80% dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej, której ukończenie zostaje poświadczone międzynarodowym certyfikatem informatycznym wydawanym w Brukseli. Dofinansowaniem objęte są kierunki: Grafika Komputerowa, Kluczowe Kompetencje Informatyczne, Informatyka biznesowa, Bezpieczeństwo Informatyczne. Program kursów obejmuje zarówno na poziomie podstawowym jak i zaawansowanym.

  więcej
  Dofinansowane internetowe szkolenia informatyczne
 • Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęciach z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień  

  W dniu 24 czerwca 2015 r. (środa) w godzinach od 15.30 do 19.30 odbędą się kolejne zajęcia z Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień Panią mgr Aleksandrą Krzyżaniak – Wiencek. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy czy porady specjalisty prosimy o kontakt pod nr tel. 34/35-27-643 lub osobiście w budynku Urzędu Miasta (III piętro).

  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęciach z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień
 • Kaletańska Orkiestra Dęta w obiektywie TVP Katowice  

  20 czerwca 2015 roku w partnerskim Ustroniu uroczyście rozpoczęto sezon uzdrowiskowy. W tradycję tego wydarzenia na stałe wpisał się udział Miejskiej Orkiestry Dętej z Kalet, która jak i w latach poprzednich wraz z mażoretkami Inez uświetniała kolorowy korowód ulicami Ustronia. Na zakończenie przemarszu dęciaki z Kalet dały półgodzinny koncert na ustrońskim rynku. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia, które swoimi kamerami zarejestrowała TVP Katowice.

  Kaletańska Orkiestra Dęta w obiektywie TVP Katowice
 • W Zielonej stanęły nowe gry terenowe  

  Jak już wcześniej informowaliśmy, Miasto Kalety pozyskało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowiach 14.200 zł dofinansowania na zakup ekologicznych gier terenowych.
  Obserwując jak dużym zainteresowaniem cieszy się ścieżka ekologiczna przy dolnym zbiorniku wodnym, przy której postawione zostały gry terenowe, postanowiliśmy doposażyć Zieloną o kolejne gry ekologiczne.

  więcej
  W Zielonej stanęły nowe gry terenowe
 • Rok akademicki Uniwersytetu III WIEKU zamknięty  

  Podczas ostatniego spotkania 18 czerwca br. 47 studentów Uniwersytetu III wieku przy MDK w Kaletach odebrało dyplomy. W uroczystości wziął udział burmistrz naszego Miasta Pan Klaudiusz Kandzia, a z ramienia Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Katowicach, Kanclerz tej Uczelni Pan Mariusz Machura. Jesteśmy dumni, że w Kaletach istnieje Uniwersytet III wieku, ponieważ widoczne jest wielkie zaangażowanie naszych mieszkańców do wchłonięcia wiedzy niezależnie od wieku.

  więcej
  Rok akademicki Uniwersytetu III WIEKU zamknięty
 • Grzegorz BIEN – kaletański MISTRZ PATELNI - laureatem II edycji programu TVS „8 SMAKÓW EUROPY”  

  Z wielką satysfakcją i przyjemnością informujemy, że we wczorajszym finałowym odcinku kulinarnego reality show telewizji TVS zwyciężył mieszkaniec Kuczowa Grzegorz Bien. Niespełna osiemnastoletni kucharz z Kalet w ostatnim odcinku swoimi poczynaniami oraz daniami kuchni angielskiej oczarował jurorów programu i wyeliminował swojego konkurenta. Zwycięstwo w programie otwiera nową drogę kariery kulinarnej dla Grzegorza.

  więcej
  Grzegorz BIEN – kaletański MISTRZ PATELNI - laureatem II edycji programu TVS „8 SMAKÓW EUROPY”
 • Uczniowie PSP nr 1 w Kaletach laureatami konkursu ekologicznego  

  Bartosz Wojtal i Tymoteusz Jegier zostali laureatami III Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla szkół podstawowych. Głównym celem konkursu było rozwinięcie zainteresowania dzieci ekologią, własnym środowiskiem, różnorodnością pozyskiwania energii i jej gospodarowaniem oraz kształtowanie współodpowiedzialności za swoje środowisko. Chłopcy przygotowali czterominutową prezentację (film) dotyczącą zasad funkcjonowania składowiska odpadów.

  więcej
  Uczniowie PSP nr 1 w Kaletach laureatami konkursu ekologicznego
 • Druga edycja konkursu grantowego "Tu mieszkam, tu zmieniam"  

  Chcesz coś zmienić, poprawić, zorganizować? Teraz możesz działać. Najważniejszy jest pomysł, my pomożemy go zrealizować. Organizatorem konkursu grantowego „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM” jest Fundacja Banku Zachodniego WBK we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK S.A. Celem Konkursu jest wyzwolenie potencjału społecznego członków lokalnych organizacji pozarządowych oraz jednostek publicznych prowadzących działalność kulturalną, edukacyjną, wychowawczą, charytatywną i społeczną, zainspirowanie ich do działania na rzecz dobra wspólnego w przestrzeni publicznej, w lokalnym środowisku. Wnioski przyjmowane są w terminie od 22 maja do 26 lipca 2015 roku.

  więcej
  Druga edycja konkursu grantowego
 • Podsumowanie akcji poboru krwi  

  W ubiegły piątek, 12 czerwca 2015 r. na parkingu przy ul. 1 Maja, (obok Restauracji Gościnna), stanęła mobilna stacja krwiodawstwa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.
  Pomimo opóźnienia, z jakim dotarła do nas w tym dniu mobilna stacja krwiodawstwa (spowodowanego poważną awarią ambulansu), aż 13 dawców oddało ponad 6 litrów krwi.

  więcej
  Podsumowanie akcji poboru krwi
 • Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Kalet  

  W tle wielu imprez związanych z obchodami XVII DNI KALET w dniu 07.06.2015r. na stadionie KS Unia Kalety przeprowadzony został „Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Kalet”. W tegorocznej imprezie wzięło udział 24 zawodników. Gościnnie wystąpili gracze z Rudy Śląskiej, Tarnowskich Gór, Rusinowic, Bytomia, Piekar Śląskich, Boronowa, Opola, Woźnik i Koszęcina. W turnieju zagrało aż sześciu zawodników legitymujących się pierwszą kategorią szachową co bardzo podniosło rangę imprezy.

  więcej
  Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Kalet

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM