Wtorek, 21 Maja 2024  Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Lutowy numer "Biuletynu Informacyjnego" już w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (11 lutego), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, lutowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuł opisujący 29 finał WOŚP, podsumowanie roku 2020 w klubie KS "Unia", obszerny materiał dotyczący 100-lecia historii tego klubu, informacje dotyczące rekrutacji do szkół i przedszkola w nadchodzącym roku szkolnym, próbę rozwiązania ciekawego zagadnienia pobytu Husytów w naszych okolicach, a także sprawozdanie z XXIII sesji Rady Miejskiej. Zachęcamy do zakupów i lektury!

   Lutowy numer
 • Kalety w publikacji na temat rozwoju miasteczek Cittaslow  

  Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie opublikowało w 2020 roku opracowanie pt. „Cittaslow – model rozwoju i współpracy małych miast”. Część merytoryczna książki składa się z czterech rozdziałów, które kolejno charakteryzują miasta należące do sieci Cittaslow pod względem potencjału przyrodniczo – kulturowego, a także analizują uwarunkowania rozwoju współpracy tych miast.

  więcej
  Kalety w publikacji na temat rozwoju miasteczek Cittaslow
 • Oferta edukacyjna Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku  

  Szanowni Rodzice, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku. Z wielką radością przyjmiemy uczniów wszystkich klas – od pierwszej do ósmej.

  więcej
  Oferta edukacyjna Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku
 • Podjęto działania mające na celu utworzenie Kaletańskiego Centrum Edukacji Ekologicznej  

  Jak już wcześniej informowaliśmy, Miasto Kalety planuje rozbudowę parku tematycznego Ichtiopark poprzez utworzenie w nim Centrum Edukacji Ekologicznej. Decyzja ta została podjęta w związku z bardzo dużym zainteresowaniem jakim cieszy się pasieka edukacyjna, która w sezonie generuje spory ruch turystyczny na tym terenie. W ramach rozbudowy tego miejsca powstaną kolejne drewniane pawilony, każdy o innej tematyce edukacyjnej.

  więcej
  Podjęto działania mające na celu utworzenie Kaletańskiego Centrum Edukacji Ekologicznej
 • Rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum w Kaletach  

  Dyrektor Zespołu Szkół w Kaletach ogłasza na rok szkolny 2021/2022 nabór do następujących placówek oświatowych:

  - klasa I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach, ul. 1 Maja 6;

  - klasa I Liceum Ogólnokształcącego w Kaletach, ul. 1 Maja 4;

  - klasa I Technikum w Kaletach, ul. 1 Maja 4.

   

  Informacje o naborze – POBIERZ

  Formularz zgłoszenia z obwodu szkoły – POBIERZ

  Formularz zgłoszenia spoza obwodu szkoły – POBIERZ

  Klauzula informacyjna RODO – POBIERZ

  Rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum w Kaletach
 • Rekrutacja do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kaletach Miotku  

  Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022 do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kaletach Miotku, ul. Orzeszkowej 10. Zasady rekrutacji poniżej.
  Klauzula Informacyjna RODO ZPO – POBIERZ
  Formularze dostępne TUTAJ

  więcej
  Rekrutacja do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kaletach Miotku
 • Uwaga zmiana terminu naboru na rachmistrza spisowego  

  Informujemy, że decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do Narodowego Spisu Powszechnego 2021 na terenie całego kraju został przedłużony do 16 lutego 2021 r. W naszym mieście do realizacji prac spisowych przewidzianych jest 4 rachmistrzów.

  więcej
  Uwaga zmiana terminu naboru na rachmistrza spisowego
 • Weź udział w projekcie "Tradycyjny Sad"  

  Fundacja BOŚ Banku zaprasza do udziału w czwartej edycji projektu "Tradycyjny Sad". Żeby wziąć w nim udział wystarczy uzupełnić krótki formularz rejestracyjny. Termin zgłoszeń upływa 5 marca 2021 roku. Projekt adresowany jest dwutorowo: do młodych ludzi, ponieważ wiedza na temat umiejętnej uprawy i walorów zdrowotnych owoców z drzew tradycyjnych odmian jest potrzebna wśród młodego pokolenia, aby umiało zapewnić sobie wartościowe pożywienie w przyszłości, jak również do szerokiego społeczeństwa, ponieważ obecnie pracujące osoby mogą podjąć decyzję o założeniu sadu przydomowego złożonego ze starych odmian.

  źródło: https://tradycyjnysad.pl

  więcej
  Weź udział w projekcie
 • UWAGA! ZNALEZIONO KLUCZE!  

  W miesiącu styczniu 2021 roku, w okolicach skrzyżowania ulic Leśnej i 1 maja, znaleziono komplet 6 kluczy. Właściciel może odebrać zgubę w Komisariacie Policji w Kaletach.

  UWAGA! ZNALEZIONO KLUCZE!
 • Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022  

  Informujemy, że rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkoli. Dzieci korzystające w bieżącym roku z usług przedszkola mają zagwarantowane w nim miejsce i nie biorą udziału w naborze! W takich przypadkach rodzice są zobowiązani złożyć w placówce Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklaracje przyjmowane będą w okresie od 15 lutego 2021 r. do 26 lutego 2021 r.

  więcej
  Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022
 • Sprawozdanie z XXIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W dniu 4 lutego 2021 r. - w trybie zdalnym - odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Przewodniczyła jej Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. Po przekazaniu (do protokołu) sprawozdań przewodniczącej Rady Miejskiej oraz burmistrza za 2020 rok, radni wysłuchali sprawozdania przewodniczącego Komisji Rewizyjnej z działalności tej Komisji za 2020 rok.

  więcej
  Sprawozdanie z XXIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Począwszy od dnia 8 lutego 2021 r., pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach, będą doręczać mieszkańcom Kalet decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości  

  Decyzje roznoszone będą bezpośrednio do miejsca zamieszkania podatników, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:30 do 15:00, w piątki od godziny 7.30 do 14:00. Zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej, w przypadku nieobecności adresata w mieszkaniu, pisma doręcza się za pokwitowaniem pełnoletniemu domownikowi, sąsiadowi lub dozorcy domu, gdy osoby te podjęły się oddania pisma adresatowi. W chwili, gdy nie będzie możliwości przekazania decyzji podatkowej osobie pod wskazanym adresem, doręczyciel zostawi AVIZO z informacją o konieczności odbioru tej decyzji w biurze obsługi petenta Urzędu Miejskiego w Kaletach (parter budynku).

  więcej
  Począwszy od dnia 8 lutego 2021 r., pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach, będą doręczać mieszkańcom Kalet decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości
 • Rozpoczęła się budowa boiska wielofunkcyjnego w Drutarni  

  W bieżącym tygodniu rozpoczęły się prace przy budowie nowego wielofunkcyjnego boiska w miejscowości Drutarnia. Nowy obiekt w centralnej części dzielnicy zastąpi utworzony w czynie społecznym plac rekreacji. Boisko o wymiarach 26 x 19 m będzie umożliwiało grę w mini piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Nawierzchnia wykonana będzie z poliuretanu, która wraz z 6 metrowymi piłkochwytami zapewni bezpieczeństwo korzystającym oraz najbliższemu otoczeniu nowej infrastruktury sportowej. Prace wykonuje firma GRUMIX Sp. z o.o. z Sarnowa. Nowy obiekt sportowy, ma być gotowy do 30 czerwca 2021 r.

  więcej
  Rozpoczęła się budowa boiska wielofunkcyjnego w Drutarni
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium na temat gospodarki odpadami  

  W związku z uczestnictwem Miasta Kalety w projekcie partnerskim pn. "Co z odpadem", którego liderem jest miasto Vitkov, zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium na temat gospodarki odpadami, które odbędzie się 18 lutego 2021 r. od godzinie 9.00. Webinarium skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców, ale także innych osób zainteresowanych tą tematyką. Zainteresowanych prosimy o wysłanie zgłoszeń do 11 lutego br. na odres: olbertova@vitkov.info.

  więcej
  Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium na temat gospodarki odpadami
 • Duże zainteresowanie w naszym mieście Programem Czyste Powietrze  

  Przyjęta przez Sejmik Województwa Śląskiego tzw. uchwała antysmogowa, która wprowadza konieczność wymiany kotłów starszych niż 10 lat w bieżącym roku, spowodowała znaczny wzrost zainteresowania dotacjami na wymianę źródeł ciepła oferowanymi przez Program Czyste Powietrze. W związku z dużym zainteresowaniem oraz licznymi pytaniami kierowanymi do punktu konsultacyjnego programu Czyste Powietrze w Kaletach, postanowiliśmy przedstawić najważniejsze warunki oraz zapisy Programu.

  więcej
  Duże zainteresowanie w naszym mieście Programem Czyste Powietrze

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM