Poniedziałek, 24 Czerwca 2024  Imieniny: Jana, Danuty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • ZMIANA TERMINU ODBIORU ODPADÓW SEGREGOWANYCH (PAPIER, SZKŁO, TWORZYWA SZTUCZNE) ZABUDOWA WIELORODZINNA  

  Informujemy, iż w zabudowie wielorodzinnej, w miesiącach lutym i marcu 2021 r., uległy zmianie terminy wywozu odpadów komunalnych segregowanych tj. papier, tworzywa sztuczne i szkło. Terminy odbioru w/w frakcji:

  - luty 2021 r. – 08.02.2021 r., 22.02.2021 r.

  - marzec 2021 r. – 08.03.2021 r., 22.03.2021 r.

  więcej
   ZMIANA TERMINU ODBIORU ODPADÓW SEGREGOWANYCH (PAPIER, SZKŁO, TWORZYWA SZTUCZNE) ZABUDOWA WIELORODZINNA
 • Miasto Kalety pozyskało ponad 55.000 złotych na pielęgnację zabytkowej Alei Dębów oraz cisa Donnersmarcka  

  Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na zadanie w ramach którego wykonane zostaną zabiegi pielęgnacyjne kaletańskich pomników przyrody – Alei Dębów w Truszczycy oraz cisa Donnersmarcka w Jędrysku.Zadanie będzie polegało m.in. na wykonaniu cięć pielęgnacyjno sanitarnych, korekty koron drzew, redukcji wysokości oraz wiązań elastycznych. Prace te zaplanowane zostały na podstawie przeprowadzonej wcześniej opinii dendrologicznej, gdzie uwzględniony został stan fitosanitarny drzew. Na tej podstawie sformułowane zostały zalecenia do wykonania niezbędnych zabiegów zabezpieczających na wiekowych pomnikach przyrody.Realizację zadania zaplanowano na ten rok. Całość projektu opiewa na kwotę 69.709,95 złotych z czego aż 55.691,95 zł. dofinansowana zostanie przez WFOŚiGW w Katowicach.

  więcej
  Miasto Kalety pozyskało ponad 55.000 złotych na pielęgnację zabytkowej Alei Dębów oraz cisa Donnersmarcka
 • Informacja na temat planowanego uruchomienia naboru do Programu Moja Woda w 2021 roku  

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach informuje, że z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców województwa śląskiego Programem „Moja woda”, prawdopodobne uruchomienie Programu w 2021 roku planowane jest po uzgodnieniach z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w I kwartale 2021 roku.

  więcej
  Informacja na temat planowanego uruchomienia naboru do Programu Moja Woda w 2021 roku
 • Nabór na rachmistrzów spisowych do przeprowadzenia spisu ludności 2021  

  Burmistrz Miasta Kalety, jako Gminny Komisarz Spisowy, ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych, związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021. Formularze zgłoszeniowe można składać do 9 lutego 2021 r.

  więcej
  Nabór na rachmistrzów spisowych do przeprowadzenia spisu ludności 2021
 • Ogłoszenie o I przetargu ustnym nieograniczonym na zbycie nieruchomości gminnej przy ul. Brzozowej w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza pierwszy publiczny przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości gminnej położonej w Kaletach przy ul. Brzozowej. Cena wywoławcza tej nieruchomości wynosi 51.000 zł. plus podatek VAT. Przetarg odbędzie się w dniu 11 marca 2021 br. o godzinie 11.00 w Urzędzie Miejskim w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o I przetargu ustnym nieograniczonym na zbycie nieruchomości gminnej przy ul. Brzozowej w Kaletach
 • Bezpłatne badanie mammograficzne  

  Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych, do których uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie były leczone z powodu raka piersi. Nie miały także wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji 9 lutego 2021 w godzinach od 8.00 do 11.00 przy Urzędzie Miasta, ul. Żwirki i Wigury 2.  Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

  więcej
  Bezpłatne badanie mammograficzne
 • Dzięki ogromnej hojności naszych mieszkańców Kaletański finał WOŚP znów z rekordową kwotą!  

  Z wielką przyjemnością informujemy, że podczas wczorajszego 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 31 stycznia 2021 r. udało się zebrać w naszym mieście aż 33.220,00 zł. (dla porównania, w zeszłym roku było to 32.422,06 zł.). Serdecznie dziękujemy! Podana kwota jest nieoficjalna , gdyż uzbierane środki będą jeszcze przeliczane przez Fundację. To znów rekord, który cieszy tym bardziej, że tegoroczny Finał WOŚP, ze względu na pandemię, odbył się bez udziału naszych mieszkańców. Całe wydarzenie transmitowane było w Internecie, gdzie na żywo można było wysłuchać wszystkich koncertów, ale również wziąć udział w aukcji gadżetów w formule on-line.

  więcej
  Dzięki ogromnej hojności naszych mieszkańców Kaletański finał WOŚP znów z rekordową kwotą!
 • Zwolnienie z koncesji na alkohol dla lokali gastronomicznych  

  Wychodząc naprzeciw potrzebom branży gastronomicznej, która w ogromnej mierze ponosi skutki kryzysu spowodowanego pandemią - Burmistrz Miasta Kalety przedstawił Radzie Miejskiej w Kaletach projekt uchwały w sprawie zwolnienia restauratorów z opłaty I raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Uchwała zostanie podjęta na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kaletach w dniu 4 lutego br. Ustawowy termin płacenia raty pierwszej upłynął z końcem stycznia – czyli przed podjęciem i wejściem w życie uchwały o zwolnieniach. To oznacza, że przedsiębiorcom którzy ją zapłacili w terminie zostanie ona zwrócona.

  Zwolnienie z koncesji na alkohol dla lokali gastronomicznych
 • Przetarg na najem lokalu użytkowego  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza IV pisemny nieograniczony, zlokalizowanego w budynku przy ul. 1 Maja nr 19 w Kaletach. Przedmiotem najmu jest lokal o powierzchni użytkowej 70,40 m2. Wadium w kwocie 1000 zł należy wpłacić w terminie do 16 lutego 2021 r. Podpisane oferty należy składać w terminie do dnia 17 lutego 2021 r. do godz. 9:30, ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 10.00.

  więcej
  Przetarg na najem lokalu użytkowego
 • eSkarbonka Sztabu WOŚP w Kaletach  

  Nie czekaj do 31 stycznia! Już dziś możesz wesprzeć 29 finał WOŚP wpłacając środki on-line na e-Skarbonkę Sztabu przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach!

   

  eSkarbonka Sztabu WOŚP w Kaletach
 • Inwentaryzacja kotłów grzewczych  

  Miasto Kalety będzie prowadzić inwentaryzację kotłów grzewczych na paliwo stałe (węgiel, ekogroszek, pelet, biomasa). Jej celem będzie przekazanie informacji ilu mieszkańców potrzebuje jeszcze wymienić stare kotły węglowe na nowe instalacje oraz jakie są potrzeby termomodernizacyjne, a więc także, jak dużego wsparcia samorządu potrzebują. Mieszkańcy będą proszeni o wypełnienie ankiety na ten temat.

  więcej
  Inwentaryzacja kotłów grzewczych
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - styczeń 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy pierwszy w tym roku styczniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - styczeń 2021
 • UWAGA Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych  

  Urząd Miejski w Kaletach przypomina o wynikającym z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi obowiązku złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku poprzednim oraz uiszczenia I raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Termin złożenia oświadczenia i płatności upływa z dniem 31 stycznia br. Płatności należy dokonywać przelewem na konto bankowe: PKO Bank Polski Spółka 22 1020 2313 0000 3502 0518 3027.

  więcej
  UWAGA Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych
 • Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla Seniorów, którzy skończyli 70 rok życia  

  Przypominamy, że od piątku, 22 stycznia br., ruszyły rejestracje na szczepienia przeciw COVID-19 dla Seniorów, którzy skończyli 70 rok życia. Stopniowo szczepionka będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym oraz zawodowym.
  W Kaletach zakwalifikowane do Narodowego Programu Szczepień zostały przychodnie:
  - N.Z.O.Z. SAWMED przy ul. Gwoździa 25, tel. 34 3577 335
  - Przychodnia Kaletańska przy ul. 1 Maja 22, tel. 880 156 758

  Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla Seniorów, którzy skończyli 70 rok życia
 • Dwa oczyszczacze powietrza trafiły do Miejskiego Przedszkola nr 1 w Kaletach  

  Miasto Kalety w ramach realizacji kampanii edukacyjno – informacyjnej pn. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” – II edycja otrzymało od Województwa Śląskiego pomoc rzeczową w postaci dwóch oczyszczaczy powietrza. Pomoc rzeczowa została przyznana Gminie w związku z zakwalifikowaniem się Miejskiego Przedszkola nr 1 „Leśne Skrzaty” w Kaletach do udziału w kampanii.

  więcej
  Dwa oczyszczacze powietrza trafiły do Miejskiego Przedszkola nr 1 w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM