Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • W 2015 roku zakończenie budowy kanalizacji sanitarnej w Kuczowie  

  Trwa realizacja jednego z większych przedsięwzięć inwestycyjnych, którego wartość w kwocie netto (bez podatku Vat, który miasto odzyskuje ponieważ prowadzi działalność w zakresie gospodarki wodno-ściekowej) wynosi – 6.217.184,00 zł. Wyżej wymieniona inwestycja jest realizowana przy udziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który przyznał nam dotację bezzwrotną w wysokości 2.400.000,00 zł oraz pożyczył na preferencyjnych warunkach kwotę 2.400.000,00 zł.

  więcej
  W 2015 roku zakończenie budowy kanalizacji sanitarnej w Kuczowie
 • Radna Janina Perz Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Kaletach  

  W trakcie II sesji Rady Miejskiej w Kaletach, (11.12.2014 r.), jednym z punktów porządku obrad był wybór Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. W wyniku głosowania tajnego, na tę prestiżową funkcję w siódmej kadencji wybrana została radna Janina Perz, która w poprzedniej była przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów. Radna posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, przez wiele lat była nauczycielem przedmiotów ekonomicznych w kaletańskim Zespole Szkół Elektroniczno - Ekonomicznych. Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie pozwolą na efektywną pracę na rzecz naszego miasta. Nowo wybranej Wiceprzewodniczącej Rady życzymy wielu sukcesów, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

  Radna Janina Perz Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Kaletach
 • Wysokie miejsce Kalet w rankingu gmin o najwyższych dochodach własnych  

  Serwis samorządowy samorząd.pap.pl opublikował ranking gmin w szeregu od najwyższych do najniższych dochodów własnych. Na 2413 gmin uwzględnionych w rankingu Miasto Kalety zajęło 747 pozycję. Przeciętnie 1370,70 zł dochodów własnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęły gminy w 2013 r. natomiast dla Miasta Kalety kwota ta wyniosła 1455,63 i jest wyższa od średniej krajowej o 84,93 zł.

  więcej
  Wysokie miejsce Kalet w rankingu gmin o najwyższych dochodach własnych
 • Zmiana organizacji ruchu na terenie miasta Kalety  

  W dniach 8 i 9 grudnia br. Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach uzupełnił oznakowanie drogowe na terenie naszego miasta. Przy ulicy 1 Maja i Lublinieckiej (wyjazd na drogę 789 kierunek Drutarnia – Sośnica) oraz na końcu ul. Mickiewicza zostały zabudowane nowe znaki drogowe D-42 i D-43 określające granicę terenu zabudowanego. Również znaki tego typu zostały zabudowane na początku i końcu drogi łączącej Kalety z Kuczowem co spowodowało, że odcinek ten został wyłączony z obszaru zabudowanego.

  więcej
  Zmiana organizacji ruchu na terenie miasta Kalety
 • Stopa bezrobocia stan na dzień 31.10.2014  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.10.2014 roku przedstawia się następująco:
  - Powiat Tarnogórski 10,4%;
  - Województwo Śląskie 9,6%;
  - Kraj 11,3%.
  W gminie Kalety było 390 bezrobotnych, w tym 218 kobiet. 42 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 20 kobiet – (stan na dzień 31.11.2014 r.).

  więcej
  Stopa bezrobocia stan na dzień 31.10.2014
 • II sesja Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, iż w dniu 11 grudnia 2014 r., (czwartek) o godz. 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się II sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  więcej
  II sesja Rady Miejskiej w Kaletach
 • Konkurs "Najpiękniejsze świąteczne iluminacje"  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza konkurs na najładniej udekorowany - oświetlony balkon, obejście przydomowe i witrynę sklepową, pn. "Najpiękniejsze świąteczne iluminacje". Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców naszego miasta do dbałości o piękno i estetykę swojego najbliższego otoczenia oraz inspirowanie do tworzenia niepowtarzalnej atmosfery świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, nagrody czekają!

  więcej
  Konkurs
 • Informacja dotycząca prognozowanego na kolejne dni silnego wiatru  

  Według prognozy IMGW w ciągu następnych trzech dni spodziewać się należy silnego wiatru z kierunku południowo-zachodniego, początkowo na północy kraju, a od nocy z czwartku na piątek do soboty w pozostałej części. Najsilniej wiać będzie w piątek na Wybrzeżu i w górach, gdzie porywy wiatru osiągną do 100-110 km/h, a w głębi kraju 85 km/h. Zjawisko skutkować może uszkodzeniami napowietrznych sieci energetycznych oraz budynków i infrastruktury, a także utrudnieniami w przejezdności szlaków komunikacyjnych.

  więcej
  Informacja dotycząca prognozowanego na kolejne dni silnego wiatru
 • Weź udział w konkursie "Błyskotliwi" – nakręć spot i wygraj cenne nagrody  

  Do 19 grudnia 2014 r. można nadsyłać 40 sekundowe filmy, które zachęcą do noszenia elementów odblaskowych. Organizatorem Konkursu jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Celem akcji „Błyskotliwi” jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, szczególnie młodych osób, w zakresie właściwego zachowania się na drodze po zmroku. Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu na stronie www.msw.gov.pl.

  więcej
  Weź udział w konkursie
 • Wizualizacja Ichtioparku  

  Miasto Kalety, w najbliższym czasie podpisze umowę z Urzędem Marszałkowskim w Katowicach na realizację zadania pn.: Ichtiopark, czyli rybie atrakcje w Leśnym zakątku Śląska – utworzenie parku tematycznego w Kaletach. Poniżej prezentujemy Państwu wstępną wizualizację projektu, który zrealizowany zostanie na terenie przejętym od likwidatora KZCP przy ul. Fabrycznej. Jak już wcześniej informowaliśmy projekt będzie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013. Poziom dofinansowania 85%. Ogłoszenie przetargu planowane jest niezwłocznie po podpisaniu umowy z Instytucją Zarządzającą.

  więcej
  Wizualizacja Ichtioparku
 • Zgłoś swój projekt do Europejskiej Młodzieżowej Nagrody im. Karola Wielkiego  

  "Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego" ma na celu wspieranie rozwoju świadomości na tematy europejskie wśród młodych ludzi, jak również ich zaangażowania w integrację europejską. Nagrodę przyznaje się za projekty realizowane przez młodych ludzi, które zwiększają zrozumienie, promują rozwój wspólnej tożsamości europejskiej i dają praktyczny przykład Europejczyków żyjących razem we wspólnocie. "Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego" przyznawana jest co roku przez Parlament Europejski oraz Fundację Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego z Akwizgranu.

  więcej
  Zgłoś swój projekt do Europejskiej Młodzieżowej Nagrody im. Karola Wielkiego
 • Informacje 7 dni TG STACJI  

  Zapraszamy do obejrzenia najnowszych wydarzeń z naszego regionu, zebranych przez reporterów telewizji internetowej TG STACJA. W tym tygodniu ekipa TG STACJA zachęca do głoswania na aktora Piotra Polka w plebiscycie TELEKAMERY 2015, zorganizowanym przez tygodnik Teletydzień – (od 12:32 - minuty waidomości).

  więcej
  Informacje 7 dni TG STACJI
 • Informacja dotycząca pożyczek na podjęcie działalności gospodarczej oraz na utworzenie stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej  

  Zgodnie z art. 109e ust. 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy została zawarta umowa między Ministrem Pracy i Polityki Społecznej oraz Prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego w zakresie realizacji programu pn. „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie II”. Program polega na udzielaniu pożyczek na preferencyjnych warunkach przeznaczonych na podjęcie działalności gospodarczej oraz pożyczek na utworzenie stanowisk pracy dla bezrobotnych zgodnie z art. 61e ustawy.

  więcej
  Informacja dotycząca pożyczek na podjęcie działalności gospodarczej oraz na utworzenie stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej
 • Podziękowanie  

  Burmistrz Miasta Kalety dziękuje Pani Alicji Samek za sprezentowanie choinki, która ustawiona została przed siedzibą Urzędu Miejskiego w Kaletach. Serdeczne podziękowania składam również mieszkańcom Kalet, Panu Bogdanowi Klyta za nieodpłatny dowóz drzewka na miejsce, a także Panu Adamowi Lipińskiemu za nieodpłatne wypożyczenia zwyżki, która posłużyła do powieszenia na choince ozdób świątecznych.

  Podziękowanie
 • Od nowego roku rusza „Pendolino” na trasie Lubliniec - Warszawa  

  Od 14 grudnia br. Lubliniec zyska nowe połączenia ekspresowe z Warszawą. Podróż potrwa tylko 2,5 h. Od przyszłego roku to połączenie będzie obsługiwane przez superszybki pociąg Pendolino. Teoretycznie mogliby korzystać z niego również mieszkańcy powiatu tarnogórskiego, jednak do tego trzeba zmienić rozkład jazdy Kolei Śląskich. W Związku z powyższym Burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia oraz Wójt Koszęcina Grzegorz Ziaja wystąpili z prośbą do Marszałka Województwa Śląskiego o interwencję w sprawie skoordynowania połączeń Kolei Śląskich na linii Tarnowskie Góry - Lubliniec z pociągami ekspresowymi PKP Intercity.

  Od nowego roku rusza „Pendolino” na trasie Lubliniec - Warszawa

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM