Piątek, 21 Czerwca 2024  Imieniny: Alicji, Alojzego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Akcja pobierania krwi podczas 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach  

  Już dziś wszystkich Honorowych Krwiodawców i nie tylko zachęcamy do udziału w akcji oddawania krwi podczas 29 finału WOŚP, która zorganizowana zostanie 31 stycznia 2021 r. w Kaletach. Mobilna stacja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic będzie dyżurowała w godzinach od 10.00 do 14.00 na parkingu przy Małym Rynku. Aby oddać krew: trzeba być zdrowym, mieć 18 - 65 lat, ważyć co najmniej 50 kg, mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Serdecznie zapraszamy - podziel się tym bezcennym darem!

  więcej
  Akcja pobierania krwi podczas 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach
 • Przetarg na najem lokalu użytkowego  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza VI pisemny nieograniczony, zlokalizowanego w budynku przy ul. 1 Maja nr 21 w Kaletach. Przedmiotem najmu jest lokal o powierzchni użytkowej 53,06 m2. Wadium w kwocie 1000 zł należy wpłacić w terminie do 12 lutego 2021 r. Podpisane oferty należy składać w terminie do dnia 15 lutego 2021 r. do godz. 9:30, ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 10.00.

  więcej
   Przetarg na najem lokalu użytkowego
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.11.2020 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,0%;

  – Województwo Śląskie 4,8%;

  – Kraj 6,1%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.12.2020 r. było 255 bezrobotnych, w tym 164 kobiety. 24 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 15 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Kaletańscy wolontariusze WOŚP gotowi do kwesty!  

  Przedstawiamy 44 naszych dzielnych wolontariuszy, których podczas 29 finału WOŚP w Kaletach będziemy mogli spotkać w każdej dzielnicy naszego miasta, kwestujących na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia już dziś składa im wszystkim serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu tegorocznej zbiórki pieniężnej na rzecz Fundacji.

  więcej
  Kaletańscy wolontariusze WOŚP gotowi do kwesty!
 • Będziemy transmitować kaletański Finał WOŚP  

  Już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia 2021 r. zapraszamy wszystkich naszych mieszkańców i nie tylko do śledzenia transmisji on-line z wydarzeń w ramach Finału WOŚP. Transmisja będzie dostępna za pośrednictwem strony internetowej www.kalety.pl, oraz profilu facebookowego Miasta Kalety. Bądźcie w tym dniu z nami!

  Będziemy transmitować kaletański Finał WOŚP
 • Uwaga beneficjenci projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu oraz wyrównywanie szans mieszkańców miasta Kalety etap I i II  

  W związku z zakończeniem okresu trwałości projektu pn. “Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu oraz wyrównywanie szans mieszkańców Miasta Kalety etap I i II” informujemy, że przekazany przez Urząd Miejski w Kaletach sprzęt komputerowy pozostanie na własność uczestnika projektu. Usługa dostępu do internetu będzie świadczona do końca stycznia 2021 r. Po tym terminie, w razie chęci, będzie konieczność zawarcia nowej umowy z dostawcą internetu dotychczasowym lub nowym. Więcej informacji pod nr tel. (34) 352 76 57.

  Uwaga beneficjenci projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu oraz wyrównywanie szans mieszkańców miasta Kalety etap I i II
 • Ogłoszenie o konsultacjach społecznych projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kalety w 2021 r.  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza konsultacje społeczne w sprawie projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kalety w 2021 r. Konsultacje prowadzone są w formie pisemnej opinii złożonej w Urzędzie Gminy lub przesłanej drogą korespondencji elektronicznej na adres: ekologia@kalety.pl do dnia zakończenia konsultacji, tj. do 02.02.2021 r.

  więcej
  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kalety w 2021 r.
 • Miasto Kalety pomoże w dowozie osób starszych na szczepienia przeciw COVID-19  

  W związku z uruchomieniem w naszym kraju od 15 stycznia br. Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi COVID-19, Miasto Kalety informuje o możliwości dowozu do punktu szczepień osób starszych (powyżej 70 roku życia z niepełnosprawnościami ruchowymi lub ograniczeniami komunikacyjnymi), które nie są w stanie same tam dotrzeć. Miasto zapewnia również pomoc asystenta, który w razie potrzeby pomoże osobie niepełnosprawnej np. wejść do samochodu lub doprowadzi do punktu szczepienia.

  więcej
  Miasto Kalety pomoże w dowozie osób starszych na szczepienia przeciw COVID-19
 • Od piątku rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla Seniorów  

  Od jutra, 15 stycznia 2021 r., w ramach Narodowego Programu Szczepień rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla Seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia. Szczepienia dla zarejestrowanych Seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Stopniowo szczepionka będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym oraz zawodowym.

  więcej
  Od piątku rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla Seniorów
 • Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta Kalety w 2021 r.  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta Kalety w 2021 roku. Na realizację zadania przeznaczono w tym roku 160.000 zł. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kaletach w terminie do 12 lutego 2021 r.

  więcej
  Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta Kalety w 2021 r.
 • Miasto Kalety z dyplomem za Proekologiczną Inwestycję Roku  

  Jak już informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku, Miasto Kalety zostało laureatem konkursu „Zielone Czeki” w kategorii Proekologiczna Inwestycja Roku zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Otrzymaliśmy wyróżnienie za dydaktyczno-ekologiczny charakter naszej pasieki edukacyjnej, jaka znajduje się w parku tematycznym przy ul. Fabrycznej.

  więcej
  Miasto Kalety z dyplomem za Proekologiczną Inwestycję Roku
 • Od poniedziałku powrót najmłodszych klas szkół podstawowych do nauki stacjonarnej  

  Podczas ostatniej konferencji Ministra Zdrowia, jaka miała miejsce 11 stycznia 2021 r. przedstawiono informacje na temat powrotu dzieci do nauki stacjonarnej. Od poniedziałku, 18 stycznia br., uczniowie klas I – III szkół podstawowych wracają na zajęcia do placówek oświatowych. Lekcje odbywać się będą z zachowaniem reżimu sanitarnego. Pozostałe obostrzenia pozostają bez zmian.

  więcej
  Od poniedziałku powrót najmłodszych klas szkół podstawowych do nauki stacjonarnej
 • Komunikat dotyczący transportu uczniów do szkoły  

  W związku z powrotem do nauki stacjonarnej w szkołach uczniów klas I-III od 18 stycznia informujemy, że uczniowie z Drutarni i Truszczycy będą dowożeni i odwożeni do/ze szkoły przez firmę UNI-METAL.

  więcej
  Komunikat dotyczący transportu uczniów do szkoły
 • Złóż wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, o konieczności złożenia wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) w bieżącym roku, gdyż wszystkie świadczenia z tego tytułu są przyznane tylko do 30 maja 2021 r.

  więcej
  Złóż wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - grudzień 2020  

  Szanowni Państwo, prezentujemy grudniowy, ostatni w ubiegłym roku kalendarzowym numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - grudzień 2020

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM