Poniedziałek, 22 Kwietnia 2024  Imieniny: Kai, Leonii, Sotera WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Stanica Myśliwska oczekuje na doposażenie  

  Właśnie zakończono montaż drugiej w tym roku stanicy rowerowej. Jest to kolejna inwestycja w rozwój infrastruktury rowerowej, za które Miasto Kalety od wielu lat wyróżniane jest w konkursie Gmina przyjazna Rowerzystom. Stanica Myśliwska, bo taką otrzymała nazwę, również mieści się w leśnictwie Jędrysek. Można do niej dotrzeć jadąc ulicą ks. Rogowskiego w kierunku ul. Powstańców Śląskich skręcając przed torami w prawo.

  więcej
  Stanica Myśliwska oczekuje na doposażenie
 • Postęp przy modernizacji infrastruktury kolejowej na jej kaletańskim odcinku  

  Miasto Kalety, na początku grudnia br., wystąpiło z prośbą do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A o kolejne informacje dotyczące zaawansowania czynności związanych z remontem linii kolejowej nr 131. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że ogłoszone 11 sierpnia 2020 r. postępowanie przetargowe znajduje się na etapie aukcji elektronicznej, czyli dodatkowym postępowaniu mającym na celu wyłonienie najkorzystniejszej oferty. Samo podpisanie umowy na sporządzenie dokumentacji projektowej zaplanowane jest na II kwartał 2021 r. Wykonawca prac projektowych zobowiązany jest do opracowania koncepcji programowo-przestrzennej w ciągu 120 dni, a całości prac projektowych do 27 miesięcy od daty podpisania umowy.

  Postęp przy modernizacji infrastruktury kolejowej na jej kaletańskim odcinku
 • Uwaga przejazd kolejowy będzie zamknięty dla ruchu drogowego!  

  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach informuje, iż w związku z koniecznością przeprowadzenia prac awaryjnych związanych z naprawą przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. 1 Maja w Kaletach (linii nr 131 Chorzów Batory - Tczew), w dniu 18 grudnia 2020 r. od godz. 9.00 do godz. 14.00 przejazd zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu drogowego.

  Uwaga przejazd kolejowy będzie zamknięty dla ruchu drogowego!
 • Kaletańska Pasieka Edukacyjna proekologiczną inwestycją roku!  

  Z radością informujemy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał wyróżnienie Miastu Kalety w konkursie Zielone Czeki w kategorii Proekologiczna Inwestycja Roku, która przypadła kaletańskiej pasiece edukacyjnej. Nagrody te przyznawane są corocznie przez WFOŚiGW w Katowicach, za działalność na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Kapituła Zielonych Czeków doceniła naszą pasiekę za dydaktyczno-ekologiczny charakter tego miejsca, gdzie nie tylko na żywo można podejrzeć pracę pszczelej rodziny ale także dowiedzieć się wielu cennych ciekawostek o życiu tych pożytecznych owadach.

  więcej
  Kaletańska Pasieka Edukacyjna proekologiczną inwestycją roku!
 • PROJEKT BUDŻETU NA ROK 2021 GOTOWY  

  Zgodnie z ustawowym terminem Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia przedłożył Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Katowicach oraz radnym projekt budżetu na rok 2021. Dochody budżetu na 2021 rok skalkulowane zostały w wysokości 39 812 583,60 zł.
  Planowane wydatki budżetu Miasta Kalety wynoszą 39 896 933,64 zł.
  W budżecie Miasta Kalety na 2021 rok występuje deficyt w kwocie 84 350,04 zł, który zostanie pokryty z wolnych środków.
  W projekcie znalazło się aż czternaście następujących zadań inwestycyjnych:

  więcej
  PROJEKT BUDŻETU NA ROK 2021 GOTOWY
 • Mieszkanka naszego miasta z Pucharem Zimowym w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym  

  Miło nam poinformować, że mieszkanka naszego miasta p. Zofia Krupa wywalczyła pierwsze miejsce w Pucharze Zimowym Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego w kategorii Junior Starszy. Zawody odbywały się na przełomie stycznia i marca 2020 r., jednak ze względów epidemiologicznych, rozstrzygnięcie pucharu zimowego nastąpiło dopiero w grudniu. Puchar zimowy składał się z pięciu eliminacji, z których nasza mieszkanka wyszła zwycięsko , ostatecznie zdobywając pierwsze miejsce w zawodach. Pani Zofia na co dzień trenuje w Klubie Strzeleckim Hunter Team w Zabrzu. Gratulujemy jej wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

  więcej
  Mieszkanka naszego miasta z Pucharem Zimowym w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym
 • Pan Gerard Mazur z Kalet zwycięzcą na najpiękniejszą rzeźbę w konkursie Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie  

  14 grudnia 2020 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, odbyło się uroczyste wręczenie statuetek i nagród dla zwycięzców, którzy brali udział w VI edycji ogólnopolskiego Konkursu plastycznego pt. "Pędzlem, nitką i dłutem malowane - pokaż co potrafisz". Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie.

  więcej
  Pan Gerard Mazur z Kalet zwycięzcą na najpiękniejszą rzeźbę w konkursie Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie
 • Nowe stacje napraw już niebawem staną w kaletańskich stanicach  

  Miasto Kalety, jako gmina przyjazna rowerzystom, zakupiło niedawno dwie kolejne stacje naprawy rowerów, które już wkrótce zamontowane zostaną na terenie nowopowstałych stanic rowerowych w Jędrysku, Donnersmarcka oraz Myśliwskiej. Na terenie Kalet od dłuższego czasu funkcjonują już podobne urządzenia, które zlokalizowane zostały w miejscach najczęściej odwiedzanych przez rowerzystów - przy pałacu Donnersmarcka w Zielonej, obok stanicy w Truszczycy oraz w parku w Jędrysku.

  więcej
  Nowe stacje napraw już niebawem staną w kaletańskich stanicach
 • Kalety witają nowych członków sieci Cittaslow  

  Międzynarodowa sieć Cittaslow, do której należą Kalety, powiększyła się w grudniu o kolejne dwa miasta. W zaszczytnym gronie miasteczek dobrego życia znalazło się Miasto Szczytno oraz Gmina Morąg z województwa warmińsko-mazurskiego. Serdecznie gratulujemy nowym członkom Stowarzyszenia! Jednocześnie przypominamy, że Miasto Kalety nadal jest jedynym miastem z województwa śląskiego należącym do tej sieci.

  Kalety witają nowych członków sieci Cittaslow
 • Wzorowa postawa mieszkanki naszego miasta!  

  Wczoraj w godzinach popołudniowych, mieszkanka naszego miasta znalazła na jednej z ulic w Kaletach sporą sumę pieniędzy. Uczciwa znalazczyni, nie zastanawiając się ani chwili, natychmiast udała się na Komisariat Policji w Kaletach, gdzie przekazała znalezioną gotówkę. Okazało się, że było to 10.000 złotych zgubione przez listonosza. Pieniądze wróciły już do właściciela.
  Serdecznie dziękujemy mieszkance naszego miasta, która wykazała się wzorową i godną do naśladowania postawą.

  więcej
  Wzorowa postawa mieszkanki naszego miasta!
 • Podziękowanie dla kaletańskich przedsiębiorców  

  W normalnych okolicznościach w mieście trwałyby właśnie przygotowania do X jubileuszowej Gali Przedsiębiorczości. Stan epidemii obowiązujący na terenie całego kraju nie daje szans w tej chwili na zorganizowanie tego tradycyjnego spotkania. Z tego miejsca, w imieniu władz samorządowych, składam serdeczne podziękowania wszystkim przedsiębiorcom, za wkład w rozwój naszego miasta w tych szczególnych i niesprzyjających warunkach. Tymczasem zapraszam do obejrzenia relacji video z ubiegłorocznej IX Gali Przedsiębiorczości. Przeżyjmy to jeszcze raz!

   

  Klaudiusz Kandzia

   

  Podziękowanie dla kaletańskich przedsiębiorców
 • Postanowienie o zwołaniu XXII sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, że w dniu 23 grudnia 2020 r., (środa) o godz. 11.00, odbędzie się w trybie zdalnym XXII sesja Rady Miejskiej w Kaletach.

  ZOBACZ PROJEKTY UCHWAŁ
  Projekt uchwały w sprawie budżetu Miasta Kalety na 2021 rok
  Projekt uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2021-2029

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XXII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Mieszkańcy Kalet chętnie korzystają z Programu Czyste Powietrze  

  Nasi mieszkańcy, którzy wzięli udział w tym roku w programie Czyste Powietrze, złożyli w tutejszym urzędzie 57 wniosków o dofinansowanie, na łączną kwotę ponad 400.000 zł. Najbardziej co może nas cieszyć, to fakt, że większość gospodarstw postawiła na nowe, ekologiczne źródło ciepła nie będące zasilane węglem (kocioł na pellet drzewny lub pompę ciepła to około 60 procent wszystkich złożonych wniosków). Z informacji uzyskanych przez WFOŚiGW za pierwsze półrocze bieżącego roku zostało rozliczonych 17 wniosków z terenu Kalet i w sumie wypłacono ok 200.000 zł.

  więcej
  Mieszkańcy Kalet chętnie korzystają z Programu Czyste Powietrze
 • Uwaga w WIGILIĘ Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny  

  Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem nr 0050.75.2020 z dnia 22 lipca 2020 r. Burmistrza Miasta Kalety, w dniu 24 grudnia br. (czwartek - Wigilia Bożego Narodzenia), Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

  Uwaga w WIGILIĘ Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny
 • Stajenka Bożonarodzeniowa już zdobi Mały Rynek  

  Święta tuż, tuż więc na Małym Rynku w Kaletach stanęła już szopka bożonarodzeniowa z figurami Świętej Rodziny. Co roku Miasto Kalety rozbudowuje ją i wzbogaca o nowe rzeźby. W ubiegłych sezonach stajenkę uzupełniły figury Trzech Króli, a także zwierząt które tematycznie wpisały się w całość aranżacji. W tym roku wejścia do stajenki strzegą dwa nowe Anioły z lampionami.
  Zachęcamy do odwiedzania naszej miejskiej szopki bożonarodzeniowej, która z roku na rok staje się coraz piękniejsza!

  więcej
   Stajenka Bożonarodzeniowa już zdobi Mały Rynek

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM