Poniedziałek, 24 Czerwca 2024  Imieniny: Jana, Danuty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Miasto Kalety w podsumowaniu sezonu programu "Na dwóch kołach"  

  W podsumowaniu mijającego sezonu poświęconego atrakcjom turystycznym naszego kraju, nie zabrakło również Kalet! Zachęcamy do obejrzenia odcinka specjalnego programu “Na dwóch kołach”, przygotowanego przez ekipę regionalnej telewizji TVS, na temat miejsc godnych odwiedzenia w Polsce.
   

  Miasto Kalety w podsumowaniu sezonu programu
 • Kaletańskie Centrum Edukacji Ekologicznej z pozwoleniem na budowę  

  Jak już ostatnio informowaliśmy, Miasto Kalety planuje rozbudowę parku tematycznego Ichtiopark poprzez utworzenie w nim Centrum Edukacji Ekologicznej. Decyzja ta została podjęta w związku z bardzo dużym zainteresowaniem jakim cieszy się pasieka edukacyjna, a także wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego, które w sezonie generują spory ruch turystyczny na tym terenie.

  więcej
   Kaletańskie Centrum Edukacji Ekologicznej z pozwoleniem na budowę
 • Są jeszcze wolne bilety na monodram "Mianujom mie Hanka"  

  Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach serdecznie zapraszają 20 października 2021 r. (środa) o godz. 18.00 na monodram pt. "Mianujom mie Hanka" autorstwa Alojzego Lysko w wykonaniu Grażyny Bułka. Spektakl przedstawia trudną historię dwudziestowiecznego Śląska. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach przy ul. Lubliniecka 2.

  więcej
  Są jeszcze wolne bilety na monodram
 • Kaletańska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej wsparta przez PSP Tarnowskie Góry  

  W czwartek, 30 września 2021 r., w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach doszło do oficjalnego przekazania sprzętu na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Nasza jednostka tym samym wzbogaciła swoje wyposażenie o niezbędne narzędzia do ratownictwa drogowego. OSP otrzymało m.in. pompę, zwijadło, nożyce, rozpieracz ramieniowy i kolumnowy. Sprzęt jest pełnosprawny i posiada wszelkie niezbędne legalizacje.

  więcej
  Kaletańska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej wsparta przez PSP Tarnowskie Góry
 • Walne zebranie sprawozdawczo wyborcze Koła PZW Kalety  

  W niedzielę, 3 października 2021 r. w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW Kalety. W gronie uczestników spotkania znaleźli się członkowie Koła, jego Zarządu, komisji, strażnicy Społecznej Straży Rybackiej, a także zaproszeni goście: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Alojzy Rupik oraz Prezes Okręgu PZW Częstochowa Eugeniusz Bugaj. Zebranie zainaugurowano tradycyjną chwilą ciszy poświęconą pamięci wędkarzy zmarłych w ubiegłym roku. Następnie odczytane zostały i zatwierdzone stosownymi uchwałami sprawozdania z pracy zarządu Koła, skarbnika Koła, Społecznej Straży Rybackiej, Sądu Koleżeńskiego oraz Komisji Rewizyjnej.

  więcej
  Walne zebranie sprawozdawczo wyborcze Koła PZW Kalety
 • Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód”  

  Informujemy że od dnia 28 września do 29 października 2021 roku w Urzędzie Miejskim istnieje możliwość zapoznania się z projektem zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety-Zachód” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Projekt w siedzibie jest udostępniony do wglądu zainteresowanym osobom w godzinach 8:00-14:00, ponadto z projektem można zapoznać się na stronie biuletynu informacji publicznej Miasta Kalety (poniżej znajduje się interaktywny odnośnik do ww. materiałów).

  więcej
  Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód”
 • Farma fotowoltaiczna w Kaletach okiem kamery  

  Zapraszamy do obejrzenia materiału video przygotowanego przez redakcjęTygodnika Gwarek, obrazującego proces powstawania największej w powiecie farmy fotowoltaicznej przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach.

   

  Farma fotowoltaiczna w Kaletach okiem kamery
 • Kalety w czołówce najaktywniejszych gmin w Polsce w walce o Czyste Powietrze  

  Zanieczyszczenia powietrza stanowią istotny problem w dzisiejszych czasach, który na przestrzeni ostatnich lat dotknął również wiele mniejszych miast, w tym m.in. Kalet. Częstym tego zjawiskiem jest smog, który wiąże się zwiększoną podatnością na wszelakiego rodzaju zachorowania. W związku z tym konieczne jest podjęcie przez nas wszystkich odpowiednich działań, aby temu zapobiec.

  więcej
   Kalety w czołówce najaktywniejszych gmin w Polsce w walce o Czyste Powietrze
 • Odbiór odpadów wielkogabarytowych  

  Urząd Miasta Kalety informuje, że w dniach od 1 do 15 października br. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio sprzed posesji w zabudowie jednorodzinnej, zaś w zabudowie wielorodzinnej zbiórka nastąpi sprzed boksów śmietnikowych. Zbiórka ww. odpadów następuje nieodpłatnie w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Poniżej przedstawiamy harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych.

  więcej
  Odbiór odpadów wielkogabarytowych
 • Złote i Diamentowe Gody w naszym mieście  

  29 września 2021 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach miała miejsce uroczystość uhonorowania par, które przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 50 i 60 lat. Złote i Diamentowe Gody wraz z zaproszonymi świętowali: burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz wraz z radnymi Jerzym Kloze i Antonim Jeż oraz proboszcz parafii w Miotku – ks. Antoni Swadźba. Szanownym Jubilatom wręczono medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, legitymacje oraz dyplomy, a także złożono serdeczne życzenia zdrowia i dalszej pomyślności.

  więcej
  Złote i Diamentowe Gody w naszym mieście
 • Konkurs literacko-plastyczny  

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literacko-plastycznym inspirowanym twórczością Cypriana Kamila Norwida z okazji 200 rocznicy urodzin artysty, zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. H.Jordana w Tarnowskich Górach. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział: młodzież z klas VII-VIII, młodzież ze szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe. Prace można nadsyłać do 30 listopada 2021 r.

  więcej
  Konkurs literacko-plastyczny
 • Przeszło 38.000 złotych bezzwrotnej dotacji na założenie działalności gospodarczej  

  Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. z Katowic wraz z Partnerem Zachodniopomorską Grupą Doradczą Sp. z o.o. ze Szczecina realizują projekt pt. „KOPALNIA BIZNESU! - bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych niezarejestrowanych w PUP w wieku 18-29 lat zamieszkujących subregion centralny województwa Śląskiego, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r." realizowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. W ramach projektu można uzyskać wsparcie finansowe nawet do 38 650,00 zł.

  więcej
  Przeszło 38.000 złotych bezzwrotnej dotacji na założenie działalności gospodarczej
 • Wkrótce rusza termomodernizacja budynku miejskiego przy ul. ks. Rogowskiego 43 w Kaletach  

  Miasto Kalety przygotowuje się do przeprowadzenia postępowania przetargowego na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach przy ul. ks. Rogowskiego 43”. Budynek zostanie poddany gruntownej termomodernizacji wraz z wymianą stolarki otworowej oraz zabudową instalacji fotowoltaicznej o mocy 6,5 kWp. Na realizację inwestycji Miasto Kalety pozyskało ponad 1,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  więcej
  Wkrótce rusza termomodernizacja budynku miejskiego przy ul. ks. Rogowskiego 43 w Kaletach
 • VI edycja projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty”  

  Zarząd Województwa Śląskiego wyznaczył termin II naboru Wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty – VI edycja” w roku szkolnym 2021/2022. Stypendia w wysokości 5.000 zł udzielane będą na czas trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022. Termin naboru został ustalony na okres: od 20 września 2021 r. do 22 października 2021 r.

  więcej
  VI edycja projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty”
 • Konkurs "Aktywny Senior"  

  Ruszyła czwarta odsłona konkursu organizowanego przez Wojewodę Śląskiego na najaktywniejszego seniora w województwie śląskim. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wyróżnionych ze względu na płeć, w wyniku których laureaci otrzymają tytuły „Aktywnej seniorki” oraz „Aktywnego seniora”. Kandydaci powinni mieć ukończone 60 lat i wyróżniać się swoim działaniem na rzecz środowiska osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej. Kandydatów zgłaszać mogą osoby fizyczne, gminy, organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego na terenie województwa śląskiego. Zgłoszeń konkursowych dokonywać należy do 22 października 2021 roku

  więcej
  Konkurs

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM