Środa, 19 Czerwca 2024  Imieniny: Gerwazego, Protazego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Wniosek o utworzenie sztabu WOŚP w Kaletach złożony  

  Wzorem lat ubiegłych Miasto Kalety we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Kaletach, a także ochotnikami podejmującymi się szczytnej działalności w naszym mieście w dniu 21.10.2020 r. złożony został wniosek o zgodę utworzenia sztabu 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miasto Kalety z Wielką Orkiestrą jest o samego początku. Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany, sztab w Kaletach będzie funkcjonował pod stałym numerem 374. Funkcję Szefa sztabu od lat pełni Marian Lisiecki Dyrektor MDK w Kaletach. W pracach komisji sztabu tak jak w roku ubiegłym wezmą udział: Pani Iwona Nowak-Magiera, Pan Piotr Kotarski i Pan Krzysztof Lisiecki. We współpracę przy organizacji zbiórki środków na rzecz WOŚP zaangażowały się również Zespół Szkół Publicznych w Kaletach, Zespół placówek Oświatowych w Kaletach Miotku oraz druhowie z OSP Kalety.

  więcej
  Wniosek o utworzenie sztabu WOŚP w Kaletach złożony
 • Atrakcyjny lokal użytkowy w centrum miasta do wynajęcia  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza IV pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, usytuowanego na parterze budynku przy ul. 1 Maja 21, stanowiącego własność Gminy Kalety. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach do dnia 23 listopada 2020 r. do godziny 9.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00.

  więcej
  Atrakcyjny lokal użytkowy w centrum miasta do wynajęcia
 • Puchar Burmistrza w skacie sportowym dla Rajmunda Mazura  

  W miniony piątek 23.10.2020 r. w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Kaletach odbyły się zawody o Puchar Burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi w skacie sportowym. W związku z obostrzeniami epidemicznymi w zawodach wzięło udział 10 zawodników, wszyscy byli reprezentantami sekcji skata przy MDK w Kaletach. W rezultacie najlepszym zawodnikiem całego turnieju okazał się Pan Rajmund Mazur, który wywalczył Puchar.

   

  więcej
  Puchar Burmistrza w skacie sportowym dla Rajmunda Mazura
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 27 października 2020 r. o godzinie 10.00 z udziałem środków komunikowania się na odległość, (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Miasto Kalety zgłosiło Panią Marię Rogocz do konkursu „Aktywny Senior”  

  Miasto Kalety zgłosiło kandydaturę mieszkanki naszego Miasta, Pani Marii Rogocz, do konkursu zorganizowanego przez Wojewodę Śląskiego na najaktywniejszego Seniora Roku województwa śląskiego. Pani Maria jest osobą, której postawa i działanie niewątpliwie wpływają na poprawę jakości życia Seniorów w naszym mieście.

  więcej
  Miasto Kalety zgłosiło Panią Marię Rogocz do konkursu „Aktywny Senior”
 • Nabór dla osób uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”  

  Informujemy, że od 21 października 2020 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchamia nabór dla Beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”. Osoba fizyczna, która zamierza złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania, powinna uzyskać zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka jej gospodarstwa domowego.

  więcej
  Nabór dla osób uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”
 • Podsumowanie lotów PZHGP Sekcji Kalety w roku 2020  

  W dniu 17 października 2020 r., w Drutarni, odbyło się uroczyste zakończenie lotów gołębi pocztowych kaletańskiej Sekcji PZHGP. Na uroczystość zaproszono hodowców z oddziałów Toszek, Pyskowice i Tworóg. Podczas zakończenia wręczono puchary dla najlepszych hodowców Sekcji.

  więcej
   Podsumowanie lotów PZHGP Sekcji Kalety w roku 2020
 • Miejski obiekt przy ul. Ks. Rogowskiego – (obecna siedziba MOW) – już ogrzewana gazem  

  Dzisiaj 21 października 2020 r. w siedzibie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach przy ul. Ks. Rogowskiego odbył się odbiór prac inwestycji polegającej na przebudowie kotłowni i systemu centralnego ogrzewania celem dostosowania do zasilania gazem LNG. W odbiorze prac wzięli udział między innymi Zastępca Burmistrza Miasta Kalety Dariusz Szewczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz, inspektorzy nadzoru oraz pracownicy urzędu miejskiego. Wcześniej dla celów powodzenia całego przedsięwzięcia Polska Spółka Gazownictwa zabudowała na terenie ośrodka tzw. zasilanie wyspowe, z którego będzie czerpane paliwo. Możliwości zbiornika są o wiele szersze, może on zasilać w gaz budynki znajdujące się w niedalekim sąsiedztwie. Wnioski o przyłączenie z tego źródła, złożyli już mieszkańcy m.in. ul. Sobieskiego i Chrobrego.

  więcej
  Miejski obiekt przy ul. Ks. Rogowskiego – (obecna siedziba MOW) – już ogrzewana gazem
 • Pomoc terapeutyczna w gminie  

  W czwartek, 29 października 2020 r., w siedzibie Urzędu Miasta w Kaletach (parter budynku) będzie możliwość skorzystania z zajęć z dyplomowanym psychoterapeutą p. Izabelą Chróst - Jóźwiak, która udziela pomocy mieszkańcom naszego miasta, dotkniętym problemem uzależnień, a także członkom ich rodzin. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy lub porady psychoterapeuty prosimy o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kaletach pod nr tel. 34/35-27-643.

  Pomoc terapeutyczna w gminie
 • Nowe obostrzenia w całym kraju. Cmentarze zostają zamknięte  

  Podczas konferencji prasowej jaka odbyła się 30 października 2020 r., Premier RP ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. W dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada br. cmentarze w całym kraju będą zamknięte.

  więcej
  Nowe obostrzenia w całym kraju. Cmentarze zostają zamknięte
 • Miasto Kalety „Marką Śląska”  

  17 października 2020 r. odbyła się XXVI Gala Telewizyjna Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, podczas której nastąpiło rozstrzygnięcie XI edycji konkursu „Marka-Śląskie”. Tym samym niezmiernie miło nam poinformować, że nasze miasto otrzymało zaszczytne wyróżnienie w kategorii Turystyka i Rekreacja. Kapituła Konkursu doceniła atrakcyjność rekreacyjną Leśnego Zakątka Śląska oraz działania na rzecz promocji turystyki w regionie.

  więcej
  Miasto Kalety „Marką Śląska”
 • Dziękujemy za oddane głosy na projekt dotyczący wykonania tablic informacyjnych z opisami najciekawszych przyrodniczo miejsc w Kaletach  

  Do wczoraj internauci mogli głosować na projekt złożony przez radnego powiatowego Eugeniusza Ptaka pn. „Ciekawostki przyrodnicze powiatu tarnogórskiego” w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2021 rok. Tym samym, składamy podziękowania wszystkim mieszkańcom, radnym Rady Miejskiej oraz sympatykom naszego miasta za każdy oddany na ten projekt głos.
  Ostateczne wyniki, w tym dwa zwycięskie projekty poznamy 26 października br. Liczymy na to, że wspólnymi siłami udało się nam zakwalifikować do zadań przyjętych do realizacji w ramach tego Budżetu Obywatelskiego.

  Dziękujemy za oddane głosy na projekt dotyczący wykonania tablic informacyjnych z opisami najciekawszych przyrodniczo miejsc w Kaletach
 • Zmiana organizacji ruchu na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 31 października 2020 r. do 03 listopada 2020 roku  

  Burmistrz Miasta Kalety uprzejmie zawiadamia wszystkich dojeżdżających samochodami na dzień Wszystkich Świętych w okolice cmentarza w Kaletach-Jędrysku, w dniach 31 października do 03 listopada 2020 r. o zmianie organizacji ruchu na ulicy Pokoju w Kaletach. Na ten czas wprowadza się zmianę organizacji ruchu na ulicy Pokoju z ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy od ulicy ks. Rogowskiego. W związku z powyższym na wlocie od ul. ks. Rogowskiego, w ul. Pokoju, zostanie ustawiony znak D-3 (droga jednokierunkowa) zaś od ul. Sobieskiego stanie znak B-2 (zakaz wjazdu). Zgodnie z tym ruch samochodów będzie odbywały się od ul. ks. Rogowskiego - ul. Pokoju - z wyjazdem przez ul. Sobieskiego.

  Zmiana organizacji ruchu na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 31 października 2020 r. do 03 listopada 2020 roku
 • Zaprojektowano elewacje kolejnych termomodernizowanych budynków wielorodzinnych w Kaletach  

  Od czerwca 2020 r. realizowany jest w naszym mieście etap wykonawczy projektu polegającego na termomodernizacji trzech budynków wielorodzinnych będących własnością Miasta Kalety. Celem zadania pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety”, jest kompleksowa termomodernizacja budynków wielorodzinnych przy ul. 1 Maja 21, Fabrycznej 25 oraz Sienkiewicza 9. Niedawno informowaliśmy o zaawansowaniu prac budowlanych w budynku przy ul. Fabrycznej 25.

  więcej
  Zaprojektowano elewacje kolejnych termomodernizowanych budynków wielorodzinnych w Kaletach
 • Świadczenie „Dobry start” - termin składania wniosków upływa 30 listopada br.  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach przypomina, że do dnia 30 listopada 2020 r. można jeszcze składać wnioski na świadczenie „Dobry start” – jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli rok szkolny. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia 24 roku życia. Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek drogą elektroniczną poprzez bankowość elektroniczną lub osobiście. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego (parter budynku UM) lub pod nr tel. (34) 3527-656.

  Świadczenie „Dobry start” - termin składania wniosków upływa 30 listopada br.

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM