Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Zestawienie ofert w przetargu na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”  

  Dzisiaj, 19 października 2020 r., w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach mialo miejsce otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”. W wyznaczonym terminie wpłynęło 9 ofert potencjalnych wykonawców. Najtańsza zaoferowana przez spółkę z Sarnowa opiewała na kwotę 218.151,34 zł, najdroższa Spółki z Dąbrowy Górniczej 303.893,86 zł. Poniżej przestawiamy kompletne zestawienie ofert.

  więcej
  Zestawienie ofert w przetargu na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”
 • Branżowa TARCZA 5.0 dla przedsiębiorców  

  Od 15 października 2020 r. przedsiębiorcy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej mogą wystąpić do ZUS z wnioskiem o świadczenie postojowe, dodatkowe świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wnioski można składać tylko elektronicznie - przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

  więcej
  Branżowa TARCZA 5.0 dla przedsiębiorców
 • Od soboty nowe obostrzenia w walce z koronawirusem  

  W związku z ciągłym nasilaniem epidemii koronawirusa w Polsce, Rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

  więcej
  Od soboty nowe obostrzenia w walce z koronawirusem
 • Kalety 2 w powiecie tarnogórskim, 11 w województwie śląskim i 149 w kraju w rankingu „Liderzy inwestycji”  

  W rankingu „Liderzy inwestycji” wydatków inwestycyjnych samorządów 2017–2019 tygodnika „Wspólnota”. Miasto Kalety zajęło 149 pozycję z średnimi wydatki inwestycyjnymi per capita na poziomie 1103,17 zł. Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasta inne”, w której uwzględnionych zostało 606 samorządów.

  więcej
  Kalety 2 w powiecie tarnogórskim, 11 w województwie śląskim i 149 w kraju w rankingu „Liderzy inwestycji”
 • Kalyckie Szutry w listopadzie po raz pierwszy w Zielonej  

  11 listopada 2020 r. zapraszamy wszystkich miłośników wyścigów rowerowych, do wzięcia udziału w pierwszej edycji Kalyckich Szutrów. Start odbędzie się nieopodal górnego zbiornika wodnego w Zielonej. Zawodnicy będą mieli do przejechania około 40 kilometrów po starannie przygotowanej trasie. Organizatorami wydarzenia są Kowal Na Kole i Miasto Kalety. Szczegóły imprezy już niebawem.

  więcej
  Kalyckie Szutry w listopadzie po raz pierwszy w Zielonej
 • Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach Programu „50 kW na start” wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców  

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków na przedsięwzięcia polegające na zabudowie mikroinstalacji fotowoltaicznych, tj. instalacji o mocy do 50 kW z terenu województwa śląskiego w ramach Programu „50 kW na start” wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców. Nabór wniosków będzie odbywał się w rundach.

  więcej
  Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach Programu „50 kW na start” wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców
 • Mieszkaniec Kalet najmłodszym profesorem w Polsce  

  Miło nam poinformować, że 21 września 2020 roku mieszkaniec Kalet, Pan Krzysztof Sośnica doktor habilitowany inżynier z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, postanowieniem Prezydenta RP otrzymał tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych. Jak się okazuje, obecnie Pan Krzysztof w wieku 35 lat jest najmłodszym profesorem tytularnym w Polsce. Jedenaście lat temu Pan Krzysztof Sośnica ukończył kierunek geodezja i kartografia na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W roku 2014 zdobył stopień naukowy doktora fizyki i astronomii na Wydziale Nauk Ścisłych Szwajcarskiego Uniwersytetu w Bernie.

  więcej
  Mieszkaniec Kalet najmłodszym profesorem w Polsce
 • Informacja na temat sposobu realizacji powszechnego spisu rolnego 2020  

  Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od dnia 10 października 2020 r. istnieje możliwość realizacji Powszechnego Spisu Rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z użytkownikami gospodarstw rolnych. Przeprowadzanie wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych będzie realizowane z zachowaniem wszystkich obowiązujących zaleceń sanitarnych.

  więcej
  Informacja na temat sposobu realizacji powszechnego spisu rolnego 2020
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - październik 2020  

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety wyłącznie w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - październik 2020
 • Paweł Wons z Drutarni został członkiem Młodzieżowej Rady Ekologicznej przy Ministrze Środowiska  

  Miło nam poinformować, że mieszkaniec naszego miasta p. Paweł Wons został członkiem Młodzieżowej Rady Ekologicznej przy Ministrze Środowiska. Wręczenie tych zaszczytnych powołań odbyło się 30 września 2020 r. podczas Zielonego Forum Młodych. Rada składa się z 34 przedstawicieli młodzieży z całej Polski, która będzie miała możliwość włączyć się w kształtowanie polityki ekologicznej zyskując realny wpływ na strategie, projekty i zmiany legislacyjne w zakresie kompetencji Ministra Środowiska.
  Panu Pawłowi serdecznie gratulujemy takiego wyróżnienia i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz ochrony środowiska.

  więcej
  Paweł Wons z Drutarni został członkiem Młodzieżowej Rady Ekologicznej przy Ministrze Środowiska
 • Ponowne wprowadzenie „godzin dla Seniorów”  

  Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w naszym kraju, Rząd zdecydował o ponownym wprowadzeniu godzin dla Seniorów. Zaczną one obowiązywać od 15 października 2020 r.
  W dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Pozwoli to na ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia.

  więcej
  Ponowne wprowadzenie „godzin dla Seniorów”
 • Prawo do zasiłku chorobowego dla osób pozostających na kwarantannie  

  Coraz większa liczba osób, u których wykrywana jest obecność koronawirusa, generuje również większą ilość osób, którzy poddani zostali kwarantannie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za okres kwarantanny, na którą skierował inspektor sanitarny, przysługuje wynagrodzenie chorobowe, zasiłek opiekuńczy lub zasiłek chorobowy. Świadczenia te wypłacane są przez pracodawcę lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Warunkiem jego otrzymania jest podleganie ubezpieczeniu chorobowemu.

  więcej
  Prawo do zasiłku chorobowego dla osób pozostających na kwarantannie
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.08.2020 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 5,9%;

  – Województwo Śląskie 4,8%;

  – Kraj 6,1%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.09.2020 r. było 268 bezrobotnych, w tym 175 kobiet. 32 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 20 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Zaostrzenie zasad epidemicznych  

  Wczoraj, podczas konferencji prasowej Premiera RP i Ministra Zdrowia, ogłoszono zaostrzenie zasad epidemicznych w związku z obowiązującym na terenie całego kraju stanem epidemii.
  Od soboty, 10 października br., cała Polska zostanie objęta tzw. „żółtą strefą” z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej. W każdym województwie powstanie także szpital koordynacyjny, który będzie kierować opieką nad objawowymi pacjentami zakażonymi koronawirusem. Nowe zasady bezpieczeństwa dotyczą m.in. obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, wydarzeń kulturalnych, imprez okolicznościowych, lokali gastronomicznych oraz zabezpieczenia szpitalnego.

  więcej
  Zaostrzenie zasad epidemicznych
 • Od soboty nowe obostrzenia dotyczące noszenia maseczek  

  Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów, od soboty, 10 października w całym kraju wprowadzony zostaje obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Oznacza to, że nie tylko w sklepach czy środkach komunikacji, ale również na świeżym powietrzu będzie nakaz noszenia maseczek.

  więcej
  Od soboty nowe obostrzenia dotyczące noszenia maseczek

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM