Środa, 19 Czerwca 2024  Imieniny: Gerwazego, Protazego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Kalety zaistniały w Gazecie Wrocławskiej  

  Kalety to miejscowość o walorach, o których coraz częściej można dowiedzieć się z wielu prestiżowych mediów. Ostatnio na łamach Gazety Wrocławskiej w dodatku “Uroki polskigo południa”, czytelnicy mogli dowiedzieć się jakie atrakcje czekają na nich odwiedzając naszą miejscowość. Dodatek ten zamieszczony został w gazetach lokalnych o zasięgu ogólnopolskim, m.in Dziennik Łódzki, Gazeta Wielkopolska, Gazeta Krakowska czy Dziennik Bałtycki. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem, który zamieszczamy poniżej.

  więcej
  Kalety zaistniały w Gazecie Wrocławskiej
 • Koncert inauguracyjny “Zespołu Pieśni i Tańca Kalety”  

  Serdecznie zachęcamy do obejrzenia materiału wideo z pierwszego premierowego koncertu inaugurującego działalność “Zespołu Pieśni i Tańca Kalety” przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Koncert odbył się w minioną niedzielę, 27 września, w siedzibie kaletańskiego MDK-u. Zespół krzewiący śląskie tradycje poprzez taniec i śpiew powstał w ramach realizacji projektu pn. "Kalety na ludowo - tradycje i współczesność". Zadanie realizowane jest ze wsparciem Narodowego Centrum Kultury z programu EtnoPolska 2020.

   

  Koncert inauguracyjny “Zespołu Pieśni i Tańca Kalety”
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz dla firm. Październik – Grudzień 2020  

  Poniżej zamieszczamy harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach październik 2020 – grudzień 2020.
  - harmonogram - zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna POBIERZ
  - harmonogram - firmy POBIERZ

  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz dla firm. Październik – Grudzień 2020
 • LGD Leśna Kraina Górnego Śląska ogłasza nabór wniosków  

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Termin składania wniosków od 16 do 29 października 2020 r. Zakres tematyczny: Rozwój gospodarczy obszaru w oparciu o przedsiębiorczość mieszkańców - Podejmowanie działalności gospodarczej.

  więcej
  LGD Leśna Kraina Górnego Śląska ogłasza nabór wniosków
 • Facebookowy konkurs dla naszych mieszkańców  

  Zachęcamy naszych mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie miejskim, który ogłoszony został na profilu faceebokowym Miasta Kalety. Wystarczy oddać swój głos na kaletański projekt pn. „Ciekawostki przyrodnicze powiatu tarnogórskiego. Tablice informacyjne na terenie Miasta Kalety-Leśnego Zakątka Śląska” w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2021 rok. Do wygrania jest duży słoik kaletańskiego miodu oraz folder-przewodnik o Mieście Kalety! Szczegóły konkursu poniżej.

  więcej
  Facebookowy konkurs dla naszych mieszkańców
 • Zagospodarowanie ronda w Drutarni wybrane do realizacji!  

  Niezmiernie miło nam poinformować, że zadanie pn. „Zagospodarowanie ronda im. świętego Jana Pawła II w Drutarni – poprzez nasadzenie roślin stałych” w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zostało wybrane do realizacji! Na nasz projekt oddanych zostało 608 głosów. Kwota dofinansowania zadania to 50.000 zł. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, radnym Rady Miejskiej oraz sympatykom naszego miasta za każdy oddany głos na kaletański projekt. Już wkrótce będziemy mogli się cieszyć pięknie zagospodarowanym rondem w Drutarni.

  więcej
  Zagospodarowanie ronda w Drutarni wybrane do realizacji!
 • Zaproszenie do udziału w szkoleniu i warsztatach „Tworzenie pakietów turystycznych – szansą na lokalny rozwój aktywności społecznej i gospodarczej”  

  Zapraszamy mieszkańców z obszaru Stowarzyszenia LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” do wzięcia udziału w szkoleniu i warsztatach pt. „Tworzenie pakietów turystycznych – szansą na lokalny rozwój aktywności społecznej i gospodarczej” organizowanych w ramach międzynarodowego projektu współpracy pn. „Marka turystyczna – sieć Ekomuzea”. Zainteresowanych prosimy o przesłanie wypełnionej karty uczestnictwa w warsztatach najpóźniej do dnia 8 października 2020 r. Liczba miejsc ograniczona!

  więcej
  Zaproszenie do udziału w szkoleniu i warsztatach „Tworzenie pakietów turystycznych – szansą na lokalny rozwój aktywności społecznej i gospodarczej”
 • Szkoła Muzyczna „KONIK” oficjalnie rozpoczęła swoją działalność  

  Od dzisiaj, 29 września 2020 r. oficjalnie Miasto Kalety ma swoją szkołę muzyczną. Na osiedlu przy ul. 1 Maja, zainaugurowała właśnie swoją działalność pierwsza w naszym mieście Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia „Konik” w Kaletach. Uroczystego otwarcia placówki dokonał Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Burmistrz wyraził zadowolenie, że taka placówka będzie funkcjonowała w Kaletach, bo to niewątpliwie podnosi prestiż Miasta.

  więcej
  Szkoła Muzyczna „KONIK” oficjalnie rozpoczęła swoją działalność
 • Trening systemu alarmowania  

  W związku z planowanym krajowym ćwiczeniem RENEGADE/SAREX-20, organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz w oparciu o rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96), informujemy, że w dniach od 6 do 9 października 2020 r. na terenie miasta Kalety może odbyć się trening systemu alarmowania i ostrzegania.

  więcej
  Trening systemu alarmowania
 • Udany "Dzień Otwartej Remizy" w Kaletach  

  W sobotę, 26 września, kaletańska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowała Dzień Otwartej Remizy. Mimo, że pogoda w tym dniu nie była zbyt łaskawa, chętnych na zwiedzanie nie brakowało. Oczywiście najwięcej frajdy mieli najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Specjalnie dla nich udostępniony został wóz strażacki, w którym można było nawet siąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy strażak, a także wszelkiego rodzaju sprzęt, który wykorzystywany jest w akcjach ratowniczych.

  więcej
  Udany
 • W Kaletach powstaje kolejna stanica rowerowa  

  Już niedługo na terenie naszego miasta utworzona zostanie kolejna stanica rowerowa. Dzięki przychylności gospodarza terenu – Nadleśnictwa Świerklaniec, zlokalizowana zostanie w leśnictwie Jędrysek na terenie ścieżki edukacyjnej „Pętla z cisem Donnersmarcka”. Duża, drewniana wiata powstanie na wzór naszej pierwszej stanicy z Truszczycy. Dla miłośników dwóch kółek udostępniona zostanie do końca października tego roku. Środki na realizację tego zadania zabezpieczone zostały już przez radnych na ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 24 września 2020 r.

  więcej
  W Kaletach powstaje kolejna stanica rowerowa
 • Premierowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Kalety  

  W minioną niedzielę, 27 września br., w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbył się inauguracyjny koncert Zespołu Pieśni i Tańca KALETY. Zespół powstał w ramach realizacji projektu pn. "Kalety na ludowo - tradycje i współczesność". Jego członkami są utalentowani, najmłodsi mieszkańcy naszego Miasta. Podczas wczorajszego koncertu zaprezentowane zostały najbardziej znane dla naszego śląskiego regionu pieśni i tańce, a młodzi artyści wystąpili w tradycyjnych strojach rozbarsko-bytomskich. Wziął w nim udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz.

  więcej
  Premierowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Kalety
 • Już wkrótce kolejna atrakcja przyrodnicza w naszym mieście!  

  Miasto Kalety wystąpiło do Nadleśnictwa Świerklaniec o nieodpłatne udostępnienie terenu wokół pomnika przyrody – cisa pospolitego znajdującego się w leśnictwie Jędrysek, zwanego „Cisem Donnersmarcka”. Planowane jest aby w tym miejscu stworzyć kolejną atrakcję przyrodniczą w naszym mieście, poprzez wyeksponowanie wiekowego drzewa. To ekologiczno-dydaktyczne miejsce będzie nie tylko wspaniałą lekcją przyrody, ale przede wszystkim historii.

  więcej
  Już wkrótce kolejna atrakcja przyrodnicza w naszym mieście!
 • Sprawozdanie z XX sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Sprawozdanie z XX sesji Rady Miejskiej w Kaletach W dniu 24 września 2020 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się XX sesja Rady Miejskiej w Kaletach, której przewodniczyła Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
  Sprawozdanie z XX sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • W Kaletach wzrasta przedsiębiorczość  

  Czas pandemii to trudny okres, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Tym bardziej miło zauważyć, że według raportu gminnego wzrasta ilość przedsiębiorców działających na terenie naszej gminy. Według stanu na koniec roku 2018, w Kaletach zarejestrowanych było 486 osób prowadzących działalność gospodarczą. Rok później było ich 495, a na koniec czerwca tego roku, aż 513.

  więcej
  W Kaletach wzrasta przedsiębiorczość

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM