Poniedziałek, 22 Kwietnia 2024  Imieniny: Kai, Leonii, Sotera WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Środki zewnętrzne na realizację działań kulturalnych w naszym mieście  

  Miejski Dom Kultury w Kaletach w bieżącym roku pozyskał dodatkowe środki na realizację działań kulturalnych na ternie naszego Miasta. Dwa projekty, które za zadanie mają aktywizację mieszkańców realizowane są z udziałem środków zewnętrznych. Pierwszy z nich pn. "I Turniej Tańca Rock'n'Rollowego dla Seniorów" to projekt skierowany do naszych seniorów, którzy zawsze chętnie włączają się w aktywności. Drugi pn. "Kalety na ludowo - tradycje i współczesność" pozwolił na aktywizację najmłodszych mieszkańców i tworzy Zespół Pieśni i Tańca KALETY. Projekty realizowane są ze wsparciem Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020 oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - "FIO Śląskie Lokalnie 2020".

  więcej
  Środki zewnętrzne na realizację działań kulturalnych w naszym mieście
 • Dziękujemy za oddane głosy na zagospodarowanie ronda w Drutarni  

  Do wczoraj internauci mogli głosować na zagospodarowanie ronda w Drutarni w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, radnym Rady Miejskiej oraz sympatykom naszego miasta za każdy oddany głos na kaletański projekt. Ogłoszenie wyników nastąpi 16 października br. Liczymy na to, że wspólnymi siłami udało się nam zakwalifikować do zadań przyjętych do realizacji w ramach tego Budżetu Obywatelskiego.

  Dziękujemy za oddane głosy na zagospodarowanie ronda w Drutarni
 • Kaletański projekt z pozytywną oceną. Już wkrótce rozpocznie się głosowanie w ramach do budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego  

  We wrześniu odbyły się posiedzenia komisji opiniującej zgłoszone projekty do budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2021 r. Wniosek złożony przez radnego powiatowego Eugeniusza Ptaka pn. „Ciekawostki przyrodnicze powiatu tarnogórskiego. Tablice informacyjne na terenie Miasta Kalety-Leśnego Zakątka Śląska” przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną i został zakwalifikowany pod głosowanie społeczne. Rozpocznie się ono 5 października 2020 r. Już dzisiaj zachęcamy do aktywnego udziału w głosowaniu.

  więcej
  Kaletański projekt z pozytywną oceną. Już wkrótce rozpocznie się głosowanie w ramach do budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego
 • Budynek MOW w nowym sezonie grzewczym zasilany gazem  

  Od dłuższego czasu prowadzone są prace, które mają na celu przeprowadzenie termomodernizacji budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Po zabudowaniu zasilania wyspowego gazu LNG przyszedł czas na dostosowanie kotłowni oraz instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania do zasilania właśnie tym paliwem. Obecnie prace te są na ukończeniu i od nowego sezonu grzewczego ten wysokoemisyjny budynek użyteczności publicznej, ogrzewany dotychczas miałem, stanie się bardziej przyjazny dla środowiska i mniej uciążliwy dla okolicznych mieszkańców.

  więcej
  Budynek MOW w nowym sezonie grzewczym zasilany gazem
 • Trwają prace termomodernizacyjne pierwszego z trzech budynków wielorodzinnych  

  Trwają prace przy termomodernizacji budynku wielorodzinnego przy ul. Fabrycznej 25 w Kaletach. Po wykonaniu docieplenia piwnic budynku rozpoczął się etap obłożenia styropianem ścian zewnętrznych. W ramach projektu termomodernizacji poddane zostaną jeszcze dwa inne budynki wielorodzinne w Kaletach, przy ul. 1 Maja 21 i Sienkiewicza 9.

  Przypomnijmy, że na realizację tego zadania inwestycyjnego Miasto Kalety pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 480.000,00 zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

  więcej
  Trwają prace termomodernizacyjne pierwszego z trzech budynków wielorodzinnych
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 29 września 2020 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Gwarek zaprasza na wydarzenia w Miejskim Domu Kultury w Kaletach  

  Miejski Dom Kultury w Kaletach realizacuje dwa projekty ze środków zewnętrznych pn. "Kalety na ludowo - tradycje i współczesność" oraz "I Turniej Tańca Rock'n'Rollowego dla Seniorów". Pierwszy z nich finansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020. Na realizację drugiego z projektów pozyskano dofinansowanie w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - "FIO Śląskie Lokalnie 2020". Zapraszamy do lektury tygodnika Gwarek, który informuje o szczegółach wydarzeń odbywających się w ramach realizacji obydwu projektów.

  więcej
  Gwarek zaprasza na wydarzenia w Miejskim Domu Kultury w Kaletach
 • Zielona wieczorową porą  

  Na Facebookowym profilu „Kalety? Ale jazda” zamieszczono krótki filmik promujący naszą rekreacyjną dzielnicę wieczorową porą. Trzeba przyznać, Zielona prezentuje się pięknie i zachwyca nie tylko w ciągu dnia. Również po zmroku zachęca do długich spacerów i odpoczynku na łonie natury. Zobaczcie sami!

  Zielona wieczorową porą
 • Przebudowa drogi gminnej ul. Witosa w Kaletach zakończona  

  21 września 2020 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Witosa w Kaletach. Wykonawcą prac była firma OLS Sp. z o. o. Sp. Komandytowa z Lublińca. W odbiorze poza przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Kaletach na czele z burmistrzem Miasta Kalety Klaudiuszem Kandzią uczestniczyli: wykonawca robót, inspektor nadzoru inwestorskiego, przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz oraz radna Rady Miejskiej Barbara Przybyła. Koszt robót brutto wyniósł 290.000 zł.

  więcej
  Przebudowa drogi gminnej ul. Witosa w Kaletach zakończona
 • Kaletańscy ekobohaterzy w Ekoagencie  

  Zachęcamy do obejrzenia najnowszego odcinka Ekoagenta - programu Telewizji Katowice, który prawie w całości zrealizowany został w Kaletach. Piątkowy odcinek (z 18 września 2020 r.) poświęcony był ochronie środowiska naturalnego. Gospodarz programu, Marcin Jałowy, odwiedził kaletański Ichtiopark, tereny zbiorników wodnych w Zielonej, a także szkołę podstawową w Miotku gdzie uczniowie zaprezentowali m.in. pracownię ekologiczną. Serdecznie zapraszamy do oglądania!
   

  Kaletańscy ekobohaterzy w Ekoagencie
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - sierpień 2020 r.  

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu sierpniu 2020 roku. Próbki pobrane zostały z czerech punktów kontrolnych.

  więcej
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - sierpień 2020 r.
 • Postanowienie o zwołaniu XIX sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, że 24 września 2020 r., (czwartek) o godz. 13.30, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XX sesja Rady Miejskiej w Kaletach.
  PROJEKTY UCHWAŁ

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XIX sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Figura Matki Boskiej na nowej przestrzeni publicznej w Miotku  

  Na terenie nowej przestrzeni publicznej w Miotku, tuż przed wjazdem na plac kościelny, w ubiegłym tygodniu ustawiona została figura Matki Boskiej. Ten nowy element architektury sakralnej, uwzględniony został już na etapie projektu rewitalizowanego miejsca. Po skończonych pracach budowlanych rzeźba zwieńczyła tę inwestycję i połączyła plac kościelny i nową przestrzeń publiczną w jedną, spójną całość. Zakup figury sfinansowany został przez parafię pw. św. Franciszka z Asyżu w Miotku.

  więcej
  Figura Matki Boskiej na nowej przestrzeni publicznej w Miotku
 • We wrześniu kolejna odsłona Kina w MDK w Kaletach  

  24 września 2020 r. zapraszamy naszych mieszkańców do objazdowego kina “Plan na kino” w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. W tym dniu wyświetlone zostaną dwa filmy w czterech seansach. O godzinie 14.00 i 16.15 zapraszamy na film "Scooby-Doo", natomiast o godz. 18.30 i 20.55 wyświetlony zostanie film "Pętla". Serdecznie zapraszamy!

  więcej
  We wrześniu kolejna odsłona Kina w MDK w Kaletach
 • Kino rusza w Polskę po wakacjach – Plan na kino w Twoim mieście  

  Plan na kino to wspólny projekt firmy Outdoor Cinema oraz marek Provident i AXA, przygotowany z myślą o mieszkańcach miejscowości, w których nie ma kin. To największe w Polsce kino objazdowe, które odpowiada na prawdziwą potrzebę społeczną, oferując dostęp do kina oraz premierowego repertuaru filmowego. Trasa kinowa obejmuje 20 miejscowości i ponad 100 seansów filmowych. Zawita również do Kalet!

  więcej
  Kino rusza w Polskę po wakacjach – Plan na kino w Twoim mieście

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM