Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Rowerem po kaletańskich duktach leśnych - spędź weekend zdrowo i aktywnie  

  Jako, że prognoza pogody na weekend jest bardzo optymistyczna, serdecznie zachęcamy naszych mieszkańców do skorzystania z uroków złotej, polskiej jesieni i wybranie aktywnej formy spędzenia wolnego czasu. Zapraszamy na wycieczki rowerowe po naszych stanicach, a w szczególności zapraszamy do odwiedzenia Stanicy Myśliwskiej, przy której jeszcze tylko do końca października, będzie można zwiedzać ścieżkę edukacyjną z figurami zwierząt leśnych. Od listopada do końca marca, figury będą zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi, które zimą mogłyby niekorzystnie wpłynąć na stan rzeźb. Miłego zwiedzania!

  więcej
  Rowerem po kaletańskich duktach leśnych - spędź weekend zdrowo i aktywnie
 • Niedziela z Cittaslow pod znakiem rajdowania po kaletańskich lasach  

  26 września, w niedzielę, w przepięknych warunkach pogodowych polskiej złotej jesieni, odbył się VIII już z kolei rajd rowerowy na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". W konkurencji wystartowało sześć dwuosobowych drużyn, które miały za zadanie zebrać w terenie osiem znaczników z perforatorów umieszczonych w różnych punktach miejskich i leśnych. Oddane na mecie karty zawodników z odbiciami kompletu znaków stanowiły warunek ukończenia rajdu.

  więcej
  Niedziela z Cittaslow pod znakiem rajdowania po kaletańskich lasach
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - wrzesień 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy wrześniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - wrzesień 2021
 • Mobilna pracownia mammograficzna ponownie w Kaletach  

  LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej 19 października 2021 w godzinach od 8.30 do 11.30 przy Urzędzie Miejskim w Kaletach. W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Uprzejmie prosimy o rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

  więcej
  Mobilna pracownia mammograficzna ponownie w Kaletach
 • Pozostało już tylko 100 dni na wymianę najstarszych kotłów węglowych  

  Miasto Kalety przypomina, że zgodnie z uchwałą antysmogową dotyczącą województwa śląskiego, pozostało 100 dni na wymianę najstarszych kotłów węglowych. W związku z tym, zachęcamy do skorzystania z dofinansowania przewidzianego w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Program ten został stworzony z myślą o dobru nas wszystkich. Czystego powietrza nie da się wyprodukować czy kupić, musimy wszyscy razem o nie dbać, dlatego też ponownie przypominamy, że Program Czyste Powietrze pozwala na uzyskanie wsparcia finansowego nawet do 60%. Wystarczy tylko kilka kroków.

  więcej
  Pozostało już tylko 100 dni na wymianę najstarszych kotłów węglowych
 • Nowy paczkomat INPOST w naszym mieście  

  W tym tygodniu ustawiony został w naszym mieście nowy paczkomat. Zainstalowano go w Jędrysku, na nowym parkingu przy ul. Krótkiej, po tym jak Miasto Kalety wydzierżawiło odpłatnie część tego terenu firmie INPOST. Lokalizacja urządzenia w Jędrysku nie była przypadkowa. Jest to jedna z najliczniej zamieszkanych dzielnic w Kaletach. Nowy paczkomat z pewnością będzie pomocny i wygodny dla naszych mieszkańców, a także odciąży cieszący się bardzo dużą popularnością, paczkomat w centrum Kalet.

  więcej
   Nowy paczkomat INPOST w naszym mieście
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - sierpień 2021 r.  

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu sierpniu 2021 roku. Próbki do badań pobrane zostały z pięciu punktów poboru.

  więcej
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - sierpień 2021 r.
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej październik - grudzień 2021  

  Poniżej zamieszczamy harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach październik – grudzień 2021 w zabudowie jednorodzinnej oraz wielorodzinnej.

  więcej
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej październik - grudzień 2021
 • Konkurs plastyczny dla dzieci "Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska"  

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska" ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci w ramach projektu pn. "Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska". Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać prace plastyczną nawiązującą do treści ulubionej legendy z obszaru Stowarzyszenia LGD. Prace należy dostarczyć do 8 października 2021 r. Finał konkursu w listopadzie br. Szczegóły na plakacie.
  REGULAMIN KONKURSU
  KARTA ZGŁOSZENIA
  PLAKAT

  Konkurs plastyczny dla dzieci
 • Mieszkanka naszego miasta ponownie w teleturnieju telewizyjnym „Jaka to melodia?”  

  Zachęcamy do oglądania jutrzejszego odcinka popularnego teleturnieju muzycznego „Jaka to melodia?”, w którym wystąpi mieszkanka naszego miasta - Pani Aneta Pasoń. Program zostanie wyemitowany w TVP1 (wtorek 28 września br.) o godzinie 17:15. Pani Anecie serdecznie gratulujemy ponownego udziału w popularnym programie telewizyjnym oraz trzymamy kciuki, życząc powodzenia w teleturnieju!

  Mieszkanka naszego miasta ponownie w teleturnieju telewizyjnym „Jaka to melodia?”
 • Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód”  

  W dniach od 28 września do 29 października 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Kaletach odbędzie się publiczne wyłożenie projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Projekt w siedzibie urzędu zostanie udostępniony do wglądu zainteresowanym osobom w godzinach 8:00-14:00, ponadto projekt planu zostanie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.kalety.pl) oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód”
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 28 września 2021 r. o godzinie 10.00 z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Miasto Kalety po raz dziewiąty ogłosiło przetarg na grupowy zakup energii elektrycznej  

  17 września 2021 r. na stronie Europejskiego Biuletynu Zamówień Publicznych ukazało się ogłoszenie o zamówieniu dotyczącym grupowego zakupu energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia przestrzeni publicznej Gmin oraz na potrzeby obiektów Gmin i ich jednostek organizacyjnych skupionych w Grupie Zakupowej Kalety. Obecnie GZK zrzesza 15 gmin z pięciu powiatów i dwóch województw. Gminy zrzeszone w GZK to: Boronów, Ciasna, Dąbrowa Zielona, Dobrodzień, Herby, Kalety, Kochanowice, Kolonowskie, Konopiska, Krupski Młyn, Pawonków, Przyrów, Tworóg, Woźniki i Zębowice. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 21 października 2021 r., wtedy okaże się, które firmy i po jakich stawkach będą zaopatrywały GZK w energię elektryczną.

  Miasto Kalety po raz dziewiąty ogłosiło przetarg na grupowy zakup energii elektrycznej
 • „Święto Ryby” w kaletańskim Ichtioparku  

  W ubiegłą sobotę, 18 września 2021 r., w kaletańskim Ichtioparku obchodzone było „Święto Ryby” połączone z jubileuszem 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego Koła w Kaletach. Mimo, że pogoda w tym dniu nie rozpieszczała, impreza należała do bardzo udanych. Godziny przedpołudniowe poświęcone były naszym najmłodszym mieszkańcom. Rano odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci do lat 12, a także łowienie ryb na czas. W międzyczasie trwał konkurs łowienia sztucznych rybek na wodzie z łodzi wiosłowych.

  więcej
  „Święto Ryby” w kaletańskim Ichtioparku
 • Niedzielna, słodka edukacja w „Stanicy Myśliwskiej”  

  W kalendarzu już październik, ale nadchodzący weekend zapowiada się ciepło i słonecznie. Szkoda by było nie wykorzystać takiej pogody na wycieczki rowerowe po naszych kaletańskich duktach leśnych. Tym bardziej zapraszamy naszych mieszkańców, aby przy okazji zwiedzania stanic rowerowych, zajrzeli do Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku. Niedawno zamontowane zostały tam naturalnej wielkości modele zwierząt leśnych wraz z bardzo ciekawymi opisami, z których możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu tych mieszkańców lasu. A dla naszych najmłodszych mieszkańców, którzy odwiedzą Stanicę Myśliwską w niedzielę, w godzinach 12.00-18.00, przygotowaliśmy niespodziankę.

  więcej
  Niedzielna, słodka edukacja w „Stanicy Myśliwskiej”

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM