Poniedziałek, 24 Czerwca 2024  Imieniny: Jana, Danuty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Rejestr Danych Kontaktowych  

  Ministerstwo Cyfryzacji w ramach rozwoju systemów rejestrów państwowych uruchomiło w grudniu 2019 r. Rejestr Danych Kontaktowych, którego głównym celem jest ułatwienie kontaktu urzędów z obywatelami. Dzięki RDK instytucje państwowe mogą z wyprzedzeniem informować np. o kończącym się terminie ważności paszportu lub dowodu osobistego, a także rozpatrzeniu złożonych wniosków. Do tej pory, do RDK dołączyło już 3,5 miliona Polaków. Przekazanie danych do RDK jest dobrowolne i bezpłatne.

  więcej
  Rejestr Danych Kontaktowych
 • Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów  

  Od 1 września można składać wnioski o przyznanie Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów. O stypendium ubiegać mogą się uczniowie klas V, VI,VII i VIII szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci do 26 roku życia, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny lub program studiów i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, potwierdzonymi udziałem w konkursach (olimpiadach) szczebla ogólnopolskiego lub międzynarodowego. Wnioski o przyznanie Stypendium Burmistrza Miasta Kalety składać można od 1.09.2020 r. do 30.09.2020 r. w przypadku studentów od 1.10.2020 r. do 31.10.2020 r. Formularze wniosków po pobrania poniżej.

  więcej
  Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów
 • Przedsiębiorcy z Kalet to ludzie z pasją i pomysłem  

  Młodzi ludzie z terenu naszego miasta to pomysłowe i bardzo przedsiębiorcze osoby. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia miał okazję przekonać się o tym niedawno, będąc zaproszony na otwarcie outletu „Świeczkowy Zawrót Głowy” mieszczącego się w Kaletach przy ul. ks. Drozdka. Otwarcie sklepu zbiegło się z wizytą w naszym mieście Pani marszałek Izabeli Domogały, która również postanowiła osobiście pogratulować i życzyć sukcesów właścicielom firmy.

  więcej
  Przedsiębiorcy z Kalet to ludzie z pasją i pomysłem
 • Powszechny Spis Rolny 2020  

  Najbliższy Powszechny Spis Rolny będzie prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r. Zostanie on prowadzony w gospodarstwach rolnych: osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych); osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej. W spisie rolnym będą zbierane dane dotyczące m.in. osoby kierującej gospodarstwem rolnym, rodzaju użytkowanych gruntów itp. produkcji ekologicznej itp. Wszystkie podmioty zobowiązane są do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi w formie samopisu internetowego, wywiadu telefonicznego lub bezpośrednio w trakcie rozmowy z rachmistrzem spisowym.

  więcej
  Powszechny Spis Rolny 2020
 • Drugie życie Pałacu w Zielonej?  

  Wiele wskazuje na to, że pałac Donnersmarcków w Zielonej doczeka się wreszcie lepszych czasów. Niszczejącym budynkiem, zainteresował się przedsiębiorca, właściciel firmy Natur Day, który zakupił budynek wraz z całym terenem przynależącym. Nowy właściciel obiektu spotkał się niedawno z burmistrzem Klaudiuszem Kandzią, Panią Marszałek Izabelą Domogała oraz wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Alojzym Rupikiem, aby przedstawić plany inwestycyjne rozwoju tego miejsca. Wykonane zostały już wizualizacje terenu, z których wynika, że nowy nabywca ma poważne zamiary względem obiektu.

  więcej
  Drugie życie Pałacu w Zielonej?
 • Strażacy z kaletańskiej OSP patrolowali zbiorniki wodne w Zielonej  

  Pogoda w weekend dopisała, a słońce i wysoka temperatura zachęciły naszych mieszkańców do spędzenia wolnego czasu nad zbiornikami wodnymi w Zielonej. Jednak jak już wcześniej informowaliśmy, ze względu na sytuację epidemiczną i mając na względzie bezpieczeństwo wypoczywających, Miasto Kalety nie uruchomiło w tym roku miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli w Zielonej. Wielu wypoczywających szuka jednak ochłody w kąpielach, co jest zakazane ze względu na możliwość rozprzestrzeniania się wirusa, jak i braku ratowników wodnych w tym miejscu.

  więcej
  Strażacy z kaletańskiej OSP patrolowali zbiorniki wodne w Zielonej
 • Konkurs „Praca dawniej” – wyślij stare fotografie z pracy i zawalcz o cenne nagrody  

  Bez względu na profesję, kiedyś codzienność w pracy z pewnością wyglądała nieco inaczej niż dziś. Konkurs „Praca dawniej” ma na celu pokazanie tych różnic na zdjęciach przesłanych przez uczestników. W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy dwóch województw: śląskiego i małopolskiego w wieku 60+. Zgłoszeń można dokonać za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie: https://www.aplikuj.pl/konkurs-senior-zgloszenie. Formularz online jest aktywny przez całe wakacje – do 11 września 2020 r. Do wygrania atrakcyjne nagrody w postaci kursów komputerowych, telefonów komórkowych i książek. Organizatorem konkursu jest witryna – Aplikuj.pl., a partnerem m.in. Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zachęcamy do zabawy!

  więcej
  Konkurs „Praca dawniej” – wyślij stare fotografie z pracy i zawalcz o cenne nagrody
 • Odnowiono parkiet w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Miotku  

  Okres wakacyjny jest idealnym momentem na wykonywanie prac remontowych w placówkach oświatowych. Miasto korzystając z tej okazji wykonało remont parkietu sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Miotku. Po wycyklinowaniu drewna, nałożeniu nowych warstw lakieru oraz odnowieniu linii boisk, pomieszczenie prezentuje się wyjątkowo pięknie. Mamy nadzieję, że uczniowie po okresie wakacyjnym z radością będą korzystać z wyremontowanej sali gimnastycznej.

  więcej
  Odnowiono parkiet w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Miotku
 • W Miotku stanęła nowa wiata przystankowa  

  W tym tygodniu zamontowana zastała nowa wiata przystankowa na ul. Tarnogórskiej w Miotku. Poprzednia wiata, tydzień wcześniej padła ofiarą wandalizmu, a jej naprawa przekraczała koszty zakupu nowej, które wyniosły blisko 6.500 zł. O zdarzeniu poinformowany został ubezpieczyciel mienia oraz Policja. W najbliższym czasie wiata zostanie także oznakowana fotografiami kaletańskiej przyrody.

  więcej
  W Miotku stanęła nowa wiata przystankowa
 • Nowa korzystniejsza dla Miasta umowa na dzierżawę nieruchomości Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach  

  1 lipca 2020 roku Burmistrz Miasta Kalety zawarł z firmą EDU RES, prowadzącą Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kaletach, umowę dzierżawy na wydzierżawienie nieruchomości gminnej, zabudowanej, położonej przy ul. ks. Rogowskiego 43 o powierzchni 0,8415 ha. Umowa została zawarta na czas nieoznaczony za zgodą Rady Miejskiej w Kaletach, która podjęła stosowną uchwałę. W ww. umowie dzierżawy strony ustaliły wysokość miesięcznego czynszu dzierżawnego w wysokości 17.000 zł.

  więcej
  Nowa korzystniejsza dla Miasta umowa na dzierżawę nieruchomości Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach
 • Radio Piekary o zakończeniu inwestycji modernizacji sieci wodociągowej w Kuczowie  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat zakończenia prac, mających na celu modernizację sieci wodociągowych na terenie Kuczowa. Projekt realizowany był dzięki dofinansowaniu jakie Miasto Kalety pozyskało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
   

  Radio Piekary o zakończeniu inwestycji modernizacji sieci wodociągowej w Kuczowie
 • W centrum naszego miasta stanął kosz na plastikowe nakrętki  

  Przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach stanął specjalny kosz w kształcie serca, gdzie można wrzucać plastikowe nakrętki, które przekazywane będą na rzecz potrzebujących dzieci – czytamy na portalu internetowym Stowarzyszenia “Nasze Kalety”. Zachęcamy do lektury artykułu, jak również do przyłączenia się do szczytnej akcji zbierania nakrętek.

  więcej
  W centrum naszego miasta stanął kosz na plastikowe nakrętki
 • Zaproszenie na mecz KS Unia Kalety - Sparta Lubliniec  

  Klub Sportowy Unia Kalety serdecznie zaprasza w sobotę, 1 sierpnia br., na mecz 2 kolejki ligi okręgowej. Tym razem nasi zawodnicy zmierzą się z drużyną Sparty Lubliniec. Początek, godz. 17.00, stadion KS Unii Kalety przy ul. Fabrycznej.

  więcej
  Zaproszenie na mecz KS Unia Kalety - Sparta Lubliniec
 • Test syren alarmowych  

  Zgodnie z § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 07.01.2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96) informuję, że w dniu 1 sierpnia 2020 roku o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach treningu, zostaną uruchomione syreny alarmowe na terenie miasta Kalety, gdzie emitowany będzie - dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

  Test syren alarmowych
 • Postanowienie o zwołaniu XIX sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Dzisiaj, 30 lipca 2020 r., (czwartek) o godz. 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Będzie to sesja absolutoryjna.

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XIX sesji Rady Miejskiej w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM