Wtorek, 16 Kwietnia 2024  Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Wyniki II tury wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Kaletach  

  W niedzielę 12 lipca 2020 r., w naszym kraju odbyła się druga tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Również w naszym mieście od godz. 7.00 do 21.00 w pięciu obwodowych komisjach wyborczych, mieszkańcy Kalet mogli w głosowaniu tajnym podjąć decyzję o tym kto przez kolejne pięć lat będzie piastował urząd Prezydenta.

  więcej
  Wyniki II tury wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Kaletach
 • Ogłoszenie o przetargu pisemnym nieograniczonym na najem lokalu użytkowego w centrum miasta  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza II pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, usytuowanego na parterze budynku przy ul. 1 Maja 21, stanowiącego własność Gminy Kalety. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach do dnia 12 sierpnia 2020 r. do godziny 9.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00.

  więcej
  Ogłoszenie o przetargu pisemnym nieograniczonym na najem lokalu użytkowego w centrum miasta
 • ZUS oddział w Zabrzu zaprasza na indywidualny instruktaż  

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Zabrzu zaprasza wszystkich zainteresowanych na indywidualny instruktaż zakładania konta na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS. W ramach instruktażu między innymi będzie można się dowiedzieć, w jaki sposób złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy, czy tarczy antykryzysowej za pośrednictwem portalu. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 32/ 277 88 07. Osoby niesłyszące mogą zapisać się za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem monika.jarysz@zus.pl.

  ZUS oddział w Zabrzu zaprasza na indywidualny instruktaż
 • Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie pierwszeństwa obsługi w lokalach wyborczych  

  Minister Zdrowia wydał rozprządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym. Zapisy tego dokumentu, zapewniają w pierwszej kolejności obsługę osób powyżej 60. roku życia, kobiet w ciąży, osób z dzieckiem do lat 3 oraz osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

  więcej
  Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie pierwszeństwa obsługi w lokalach wyborczych
 • Programy rehabilitacyjne GCR Repty  

  Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty" dla mieszkańców województw śląskiego przygotowało dwa programy rehabilitacyjne - „Sercu na ratunek" oraz „Stawiam na zdrowie". Są one skierowane do osób pracujących oraz chcących wrócić na rynek pracy, borykających się z dolegliwościami układu ruchu, schorzeniami serca oraz zagrożonych ich wystąpieniem w przyszłości. Aby zgłosić swoje uczestnictwo w wybranym projekcie, wystarczy odwiedzić ośrodek - pawilon D. Pracownik tej placówki udzieli szczegółowych informacji oraz przed przyjęciem dokumentów dokona ich weryfikacji. Dodatkowych informacji na temat powyższych programów można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu 32 390 17 52.

   Programy rehabilitacyjne GCR Repty
 • Plenerowy mini koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Ichtioparku  

  W najbliższą niedzielę 19 lipca 2020 r. serdecznie zapraszamy do Ichtioparku na mini koncert Miejskiej Orkiestry Dętej. Początek występu zaplanowany został na godzinę 16.00. Po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami będzie okazja do plenerowego wysłuchania utworów w wykonaniu naszych "dęciaków". Przypominamy również, że w związku z trwającą epidemią koronawirusa, podczas koncertu, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, prosimy o stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny w szczególności zachowania dystansu społecznego, zakrywania ust i nosa. Serdecznie zapraszamy i pamiętajmy, że nasza orkiestra w Ichtioparku potrafi zorganizować prawdziwe show, czego dowodem są poniższe zdjęcia!

  więcej
  Plenerowy mini koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Ichtioparku
 • Miasto zawnioskowało o dotację na modernizację budynku szkoły w Miotku  

  W ramach naboru Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 z działania 4.1 odnawialne źródła energii, Miasto Kalety ubiega się o bezzwrotną dotację na kolejny projekt, który ma przyczynić się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście. Jak już wcześniej informowaliśmy, władze samorządowe podejmują starania, aby budynek szkoły w Miotku stała się jeszcze bardziej ekologiczny i przyjazny dla środowiska. W tym celu w ramach wspomnianego naboru starają się o kwotę 450.000 zł, która pozwoli na realizację założeń projektu, który przewiduje montaż powietrznej pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej.

  więcej
  Miasto zawnioskowało o dotację na modernizację budynku szkoły w Miotku
 • Nocne Zawody Gruntowe Koła PZW Kalety  

  Zarząd Koła PZW Kalety informuje, że w dniach 18/19 lipca 2020 r. nad zbiornikiem wodnym Zielona Górna, odbędą się  nocne zawody gruntowe. Zbiórka pod wiatą na zbiornikiem Zielona Góra o godz. 17:00. Zapisy do dnia 16 lipca 2020 r. pod numerami tel.608 579 399 oraz 501 609 437. Zawody będą trwały 12 godzin od godz.19:00 do godz. 7:00.

  więcej
  Nocne Zawody Gruntowe Koła PZW Kalety
 • Kalety? Ale jazda  

  Zachęcamy do śledzenia fanpage na Facebooku o ciekawych inicjatywach, które w trakcie trwającego okresu wakacyjnego organizowane są na terenie naszego Miasta. Fanpage Kalety? Ale jazda – Serdecznie zapraszamy!
   

  więcej
  Kalety? Ale jazda
 • Kolejne atrakcje gastronomiczne w Zielonej  

  W naszej turystycznej dzielnicy Zielona przy górnym zbiorniku wodnym przygotowywana jest kolejna niespodzianka. Działający tam od wielu lat przedsiębiorca Pan Józef Rzepka postanowił wyjść z nową inicjatywą dla odwiedzających to miejsce. W najbliższym czasie, o czym z pewnością poinformujemy, nieopodal wiaty potocznie nazywanej grzybkiem, uruchomiony zostanie punkt małej gastronomii.

  więcej
  Kolejne atrakcje gastronomiczne w Zielonej
 • WFOŚiGW wspierają przedsiębiorców w czasie pandemii  

  WFOŚiGW w porozumieniu z Ministerstwem Klimatu, reagując na pandemię koronawirusa, przygotowały ofertę preferencyjnych pożyczek na zachowanie płynności finansowej. Wojewódzkie Fundusze mają w dyspozycji na ten cel ponad 300 milionów złotych. To część rządowego programu Tarczy Antykryzysowej, który ma pomóc przedsiębiorcom, korzystającym z oferty Funduszy.

   

  źródło: https://www.wfosigw.katowice.pl

  więcej
  WFOŚiGW wspierają przedsiębiorców w czasie pandemii
 • Zmiana rozkładu jazdy linii minibus TRELEK  

  Informujemy, że z dniem 29 czerwca 2020 roku zmianie uległ rozkład jazdy linii minibus TRELEK. Szczegółowe informacje odnośnie do kursów na trasach przebiegających przez miasto Kalety można uzyskać na oficjalne stronie internetowej przewoźnika www.trelek.eu

  więcej
  Zmiana rozkładu jazdy linii minibus TRELEK
 • Miasto zawnioskowało o środki unijne na termomodernizację budynku MOW w Kaletach  

  Realizując postanowienia strategii Miasta Kalety, w części związanej z poprawą jakości powietrza naturalnego w naszej gminie, przystąpiono do kolejnego projektu, który ma pomóc w osiągnięciu wspomnianego celu. Mowa tu o ostatnim budynku użyteczności publicznej w Kaletach, który nie został jeszcze poddany termomodernizacji, czyli siedzibie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach.

  więcej
  Miasto zawnioskowało o środki unijne na termomodernizację budynku MOW w Kaletach
 • Przedsiębiorco, nie musisz wnioskować o umorzenie pożyczki  

  Przedsiębiorcy, którzy otrzymali świadczenie w wysokości 5.000 zł, nie muszą składać wniosku o jej umorzenie. Możliwość taką daje przyjęta przez Sejm tarcza antykryzysowa w aktualnie obowiązującej wersji 4.0. Warunkiem umorzenia pożyczki wraz z odsetkami jest prowadzenie przez mikro przedsiębiorcy swojej działalności przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia wsparcia.

  Przedsiębiorco, nie musisz wnioskować o umorzenie pożyczki
 • Udany początek sezonu wakacyjnego w ICHTIOPARKU  

  W miniony weekend w Ichtioparku nowych atrakcji nie brakowało. Dzięki sprzyjającej pogodzie można było udanie rozpocząć nowy sezon wakacyjny. Swój debiut zaliczyła pasieka edukacyjna, w której na dobre zadomowiła się już pszczela rodzina. Ryby również musiały mieć się na baczności, bo do parku zjechało się wielu śmiałków chcących sprawdzić swoje umiejętności wędkarskie.

  więcej
  Udany początek sezonu wakacyjnego w ICHTIOPARKU

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM