Wtorek, 16 Kwietnia 2024  Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Zgłoś swój pomysł na innowację społeczną z obszaru przeciwdziałania wykluczeniu i zdobądź grant do 100.000 zł.  

  Trwa nabór na wnioski dotyczące innowacji społecznych z obszaru włączenia społecznego! Nabór jest organizowany w ramach projektu Inkubator Włączenia Społecznego realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Uniwersytet Jagielloński. Projekt ma charakter ogólnopolski i zakłada udzielenie grantów na 60 innowacji społecznych oraz upowszechnienie 6 z nich. Maksymalna kwota grantu na innowację wynosi 100.000 zł. Nabór trwa do 30 września 2021 r.

  więcej
  Zgłoś swój pomysł na innowację społeczną z obszaru przeciwdziałania wykluczeniu i zdobądź grant do 100.000 zł.
 • Miasto Kalety kolejny raz „Marką Śląska”  

  4 września 2021 r. odbyła się XXVII Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, podczas której nastąpiło rozstrzygnięcie XII edycji konkursu „Marka-Śląskie”. Tym samym niezmiernie miło nam poinformować, że nasze miasto kolejny rok z rzędu otrzymało zaszczytne wyróżnienie w kategorii Turystyka i Rekreacja.

  więcej
  Miasto Kalety kolejny raz „Marką Śląska”
 • Mobilny punkt spisowy przy placu targowym w Kaletach  

  Informujemy, że punkt spisowy przy placu targowym w Kaletach, czynny bedzie w tym tygodniu od wtorku do czwartku w godzinach 11.30 – 15.00. Osoby, które do tej pory nie dopełniły obowiązku spisu, będą mogły skorzystać z usług rachmistrza, który będzie dyżurował w zielonym namiocie. Serdecznie zachęcamy - pozostało niewiele czasu!

  więcej
  Mobilny punkt spisowy przy placu targowym w Kaletach
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.07.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,0%;

  – Województwo Śląskie 4,7%;

  – Kraj 5,8%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.08.2021 r. było 251 bezrobotnych, w tym 147 kobiet. 21 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 7 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Nabór do programu "Śląskie NoweFIO"  

  Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości z Bielska-Białej oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika informują, że rozpoczyna się nabór wniosków do programu grantowego „Śląskie NOWEFIO na lata 2021-2023”. Ogłoszone zostały dwa konkursy:„Mikrodotacje na realizację lokalnych inicjatyw” oraz „Mikrodotacje na rozwój instytucjonalny młodych organizacji”. Nabór trwa do 20 września br.

  więcej
  Nabór do programu
 • Ogłoszenie o I przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości wraz ze sprzedażą położonego na niej budynku garażowego  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości wraz ze sprzedażą położonego na niej budynku garażowego. nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem garażowym o konstrukcji murowanej, położenie: Kalety, ul. B. Chrobrego, karta mapy 1 Żyglinek, z dostępem do drogi publicznej, przeznaczenie w planie zagospodarowania: zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego niżej wymieniona nieruchomość leży w obszarze oznaczonym symbolem 1MW1 – tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.

  więcej
  Ogłoszenie o I przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości wraz ze sprzedażą położonego na niej budynku garażowego
 • Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów  

  Przypominamy, że od września można składać wnioski o przyznanie Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów. O stypendium ubiegać mogą się uczniowie klas V, VI,VII i VIII szkół podstawowych, i ponadpodstawowych oraz studenci do 26 roku życia, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny lub program studiów i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, potwierdzonymi udziałem w konkursach szczebla co najmniej wojewódzkiego. Wnioski można składać od 1.09.2021 r. do 30.09.2021 r. w przypadku studentów od 1.10.2021 r. do 31.10.2021 r.

  więcej
  Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów
 • Radio Piekary o "Święcie Ryby" w Ichtioparku  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat “Święta Ryby”, jakie odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 września 2021 r., na terenie kaletańskiego Ichtioparku.
   

  Radio Piekary o
 • W Kaletach odbyły się powiatowe zawody rolkowe na zakończenie lata  

  W Kaletach odbyły się powiatowe zawody rolkowe na zakończenie lata W niedzielę, 5 września 2021 r., na torze rolkowym w Kaletach odbyły się „Powiatowe zawody rolkowe na zakończenie lata”. Frekwencja dopisała, a piknik przebiegał się w miłej i sportowej atmosferze. Dużą atrakcją dla uczestników były warsztaty nauki jazdy na rolkach, a poźniej profesjonalny pokaz jazdy w wykonaniu instruktorów szkółki „I LOVE ROLKI”. Po warsztatach odbyły się zawody. Przeprowadzone zostały w duchu walki fair-play w trzech kategoriach wiekowych, podczas których wyłoniono rolkarzy z najlepszym czasem okrążenia 300-metrowego toru.

  więcej
  W Kaletach odbyły się powiatowe zawody rolkowe na zakończenie lata
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - sierpień 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy sierpniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - sierpień 2021
 • Złóż wniosek o przyznanie stypendium szkolnego  

  Przypominamy o możliwości ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów i studentów, mieszkańców naszego miasta, w roku szkolnym 2021/2022. Wniosek należy złożyć do dnia 15 września danego roku szkolnego, a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych – do dnia 15 października danego roku szkolnego. Formularze wniosków można pobrać oraz składać w Urzędzie Miejskim (parter – punkt obsługi petenta), lub ze strony internetowej klikając tutaj.

  więcej
  Złóż wniosek o przyznanie stypendium szkolnego
 • W Zielonej po raz kolejny odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym  

  W ubiegły weekend, 4-5 września 2021 r. w Zielonej odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym. Było to zakończenie Pucharu Treningowego Hunterów 2021 oraz VI eliminacja Pucharu PFTA. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział około 70 zawodników. Zawody polegały na strzelaniu do metalowych figurek rozmieszczonych w lesie. Organizatorem zawodów był Śląski Klub Strzelecki Hunter Team z siedzibą w Zabrzu. Współorganizatorem wydarzenia było Miasto Kalety, a patronat nad zmaganiami objął Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.

  więcej
  W Zielonej po raz kolejny odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym
 • "Na dwóch Kołach" w Kaletach  

  Zapraszamy do obejrzenia programu pt. „Na dwóch kołach”, jaki zrealizowany został w naszym mieście przez ekipę regionalnej telewizji TVS. Odcinek poświęcony jest atrakcjom turystycznym w Kaletach, które warto odwiedzić na rowerze.

 • Budżet partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego. Oddaj swój głos na kaletański projekt!  

  Od 6 do 17 września br. trwa głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2022 rok. Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków naszego miasta do oddania swojego głosu na PROJEKT NR 6 złożony przez właściciela Przychodni Kaletańskiej - dra Piotra Kwiatkowskiego pn. „Rehabilitacja i usprawnienie mieszkańców powiatu tarnogórskiego w wieku powyżej 60 lat lub po przebytej infekcji COVID 19”. Realizacja takiego projektu zdrowotnego jest bardzo ważna, potrzebna i z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców. Głos można oddać TUTAJ. W celu oddania głosu każdy mieszkaniec jest poproszony o wypełnienie interaktywnej karty do głosowania, w której powinien: zaznaczyć wybrany projekt (tylko jeden) podać swoje imię i nazwisko oraz swój adres zamieszkania. Następnie głosujący zostaje poproszony do wypełnienia ankiety dotyczącej budżetu partycypacyjnego wraz z podaniem swojego nr PESEL. Liczymy na aktywność naszych mieszkańców i zagłosowanie na projekt z Kalet.

  Budżet partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego. Oddaj swój głos na kaletański projekt!
 • Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Kadetów Okręgu Południowego  

  31 października 2014 na torze speedrwerowym w Kaletach Drutarni, odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Kadetów Okręgu Południowego. Początkowo zakładano rozegranie dwóch imprez, lecz ostatecznie połączono rywalizację indywidualną oraz drużynową i na jej podstawie ustalono wyniki drużynówki. Niespodzianki nie było jak przystało na kaletańskich kadetów poraz kolejny nie zawiedli i rozgromili przeciwników. Zawody drużynowe wygrała drużyna z Kalet, a na podium indwidualnnie staneli Krzysztof Marczak pierwsze miejsce oraz Damazy Świder trzecie.

  więcej
  Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Kadetów Okręgu Południowego

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM