Środa, 24 Kwietnia 2024  Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • W 2020 roku nadal będzie działać w Urzędzie Miejskim w Kaletach punkt konsultacyjny Powiatowego Urzędu Pracy  

  Rada Miejska w Kaletach po raz kolejny podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Tarnogórskiemu w 2020 r. w postaci dotacji celowej w wysokości 5.514,66 zł. na dofinansowanie kosztów prowadzenia i utrzymania punktu informacyjno – doradczego dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy zamieszkałych na obszarze Miasta Kalety. Nie udzielenie pomocy powiatowi, oznaczałoby likwidację ww. punktu, co dotknęło by najuboższą część mieszkańców Kalet, dla których poniesienie kosztów dojazdu do Tarnowskich Gór stanowi spory wydatek.

  W 2020 roku nadal będzie działać w Urzędzie Miejskim w Kaletach punkt konsultacyjny Powiatowego Urzędu Pracy
 • Po Zielonej z psami  

  “To było psie święto. 9 lutego w Zielonej w Kaletach odbył się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Dopisała frekwencja, piękna pogoda i humory” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Zachęcamy do lektury artykułu na temat wydarzenia, jakie odbyło się w minioną niedzielę na terenie zbiorników wodnych w Kaletach Zielonej.

  więcej
  Po Zielonej z psami
 • Począwszy od dnia 10 lutego 2020 r., pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach, będą doręczać mieszkańcom Kalet decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości  

  Decyzje roznoszone będą bezpośrednio do miejsca zamieszkania podatników, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 15:00, w piątki od godziny 8:00 do 14:00. Zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej, w przypadku nieobecności adresata w mieszkaniu, pisma doręcza się -za pokwitowaniem - pełnoletniemu domownikowi, sąsiadowi lub dozorcy domu, gdy osoby te podjęły się oddania pisma adresatowi.

  więcej
  Począwszy od dnia 10 lutego 2020 r., pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach, będą doręczać mieszkańcom Kalet decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości
 • W Zielonej kolejny raz spacerowano z psami  

  W niedzielne przedpołudnie, 9 lutego 2020 r., w Zielonej odbył się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy, w którym wzięło udział około 100 czworonogów wraz ze swoimi opiekunami. Trasa spaceru prowadziła ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną okalającą zbiorniki wodne w Zielonej. Celem wydarzenia była zbiórka darów na rzecz azylu dla zwierząt „Cichy kąt” w Tarnowskich Górach, a organizatorem całej akcji p. Agnieszka Kosak, która na co dzień prowadzi bloga pn. „Na wypad z psem”.

  więcej
  W Zielonej kolejny raz spacerowano z psami
 • Jubileusz Śląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręgu Lubliniec  

  7 lutego 2020 r. burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wziął udział w Gali Jubileuszowej z okazji 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Podokręgu Lubliniec. Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele kaletańskich klubów sportowych KS Unia oraz LKS Małapanew Kuczów. Wydarzenie było okazją uhonorowania i odznaczenia zasłużonych działaczy sportowych.

  więcej
   Jubileusz Śląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręgu Lubliniec
 • Informacja o rozstrzygnęciu otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu  

  Poniżej przekazujemy do publicznej wiadomości ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu Miasta Kalety w roku 2020.

  więcej
  Informacja o rozstrzygnęciu otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu
 • Lutowy numer "Biuletynu Informacyjnego" dziś w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (7 lutego br.), w godzinach popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta będzie można nabywać najnowszy, lutowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". Znajdą w nim Państwo m.in. zapowiedź (plakat) koncertu Pawła Gołeckiego, który wystąpi w MDK 8 marca br., fotorelację podsumowującą konkurs "Najpiękniejsze świąteczne iluminacje", szczegóły dotyczące IX Powiatowego Biegowego Powitania Wiosny w Truszczycy, informacje na temat rekrutacji do kaletańskich szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2020/2021, artykuły na temat rozpoczynającego się właśnie nowego projektu unijnego z partnerskim miastem Vitkov 2020/2021, a także sprawozdanie z XIV sesji Rady Miejskiej. Zachęcamy do zakupów i lektury!

  Lutowy numer
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.11.2019 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 4,5 %;

  – Województwo Śląskie 3,6 %;

  – Kraj 5,1 %.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.12.2019 r. było 229 bezrobotnych, w tym 148 kobiet. 33 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 21 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Promocja książki pana Jacka Lubosa. 19 marca zapraszamy na „Czeski wieczór"  

  W grudniu 2019 roku ukazała się drukiem, nakładem krakowskiego Wydawnictwa IX, książka pt. "Czeskie historie" napisana przez pracownika kaletańskiego magistratu, redaktora naczelnego „Biuletynu", Jacka Lubosa. Na marzec br. zaplanowano w Miejskim Domu Kultury "Wieczór czeski", na którym będzie można m.in. poznać kulisy powstania książki i posłuchać opowieści o kraju naszych południowych sąsiadów podczas spotkania z autorem.

  więcej
  Promocja książki pana Jacka Lubosa. 19 marca zapraszamy na „Czeski wieczór
 • Przygotowujemy się do zlecenia wykonania projektów przebudowy 5 dróg miejskich  

  Miasto Kalety w najbliższych dniach ogłosi przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla przebudowy następujących dróg gminnych, ulice: Anioła, Brzozowa, Reja, Sobieskiego i Chopina. Założenia projektowe są następujące: dla ulic Anioła, Brzozowa i Reja zaprojektowana zostanie nakładka asfaltowa o szerokościach po 5 m. Dla ulic Sobieskiego i Chopina przewidziane jest wykonanie nawierzchni z betonowej kostki brukowej z przebudową kanału deszczowego. Planowana szerokość nawierzchni to dla ulicy Sobieskiego jak istniejąca oraz 5,5 m dla ulicy Chopina.

  Przygotowujemy się do zlecenia wykonania projektów przebudowy 5 dróg miejskich
 • Zostaw swój podatek w mieście Kalety  

  Jednym ze źródeł dochodów gminy jest udział w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w przypadku podatku PIT właściwym miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania, nie zaś zameldowania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Jeżeli mieszkasz w Mieście Kalety, a nie jesteś tutaj zameldowany i chcesz, aby część twojego podatku była przeznaczona na realizację zadań na terenie Gminy Kalety to powinieneś zgłosić w Urzędzie Skarbowym adres zamieszkania.

  więcej
  Zostaw swój podatek w mieście Kalety
 • Rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum w Kaletach  

  Dyrektor Zespołu Szkół w Kaletach ogłasza na rok szkolny 2020/2021 nabór do następujących placówek oświatowych:
  - klasa I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach, ul. 1 Maja 6
  - klasa I Liceum Ogólnokształcącego w Kaletach , ul. 1 Maja 4
  - klasa I Technikum w Kaletach, ul. 1 Maja 4
  Więcej informacji na temat naboru w załączonych poniżej dokumentach.
  Nabór na rok szkolny 2020/2021
  Formularz zgloszenia dziecka z obwodu szkoly 2020/2021
  Formularz wniosku o przyjecie do szkoly dziecka spoza obwodu 2020/2021

  Rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum w Kaletach
 • Konkurs fotograficzny pn. “Przyroda to nie nasz sługa”  

  W ramach projektu partnerskiego “Dobre rady na odpady”, realizowanego przez Miasto Vitkov wraz z Kaletami, ogłoszony został konkurs fotograficzny pt. “Przyroda to nie nasz sługa”. Tematem prac jest przede wszystkim ochrona środowiska naturalnego poprzez odpowiednie zarządzanie odpadami. Prace konkursowe należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach (biuro nr 23) do dnia 15 maja 2020 r. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w czerwcu.
   

  Regulamin konkursu – pobierz

  więcej
  Konkurs fotograficzny pn. “Przyroda to nie nasz sługa”
 • Radio Piekary o koncercie z okazji Dnia Kobiet  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki zaprasza mieszkańców na koncert Pawła Gołeckiego z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 8 marca 2020 r. o godzinie 15.30 w kaletańskim MDK-u.
   

  Radio Piekary o koncercie z okazji Dnia Kobiet
 • "Wyburzą, a potem zrobią parking" - czyli Gwarek o Kaletach  

  Zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. “Wyburzą, a potem zrobią parking”, na temat kupna przez Miasto Kalety gruntu przy ul. Krótkiej pod budowę parkingu. Materiał opublikowany został na portalu internetowym www.gwarek.com.pl a także ukazał się w tradycyjnym wydaniu Gwarka z 4 lutego 2020 r.

  więcej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM